v.d. (Dussen (firn BOTANISCHE CROCUSSEN Geslaagde Kindermiddag. De Rabobank trakteerde op Hans Kazan De Buik van binnen beke ken Buiten-band cultuur prijsvraag Herfstvakantie in het zwembad Verkeersmaatregelen bij kruising le Tochtweg Zuidelijke Dwarsweg/Zuidplasweg Petit Restaurant I Grote keuze uit: Coniferen Heesters Fruitbomen Sierbomen Laanbomen Vaste planten enz. I I I Rozen, diverse kleuren,4 voor f 10,- Winterheide,3 voor f5,50 Pernetia, met rode, witte of rose bessen van f 7,50 voor f5,50 I Volop BLOEMBOLLEN en VIOLEN I I BOOMKWEKERIJ A. van 't Hartweg 59 - Nieuwerkerk a.d. IJssel Telefoon 01803-14125^ 1 SPECIAAL-MENU Zevenhuizen- Vooral de eerste voorstelling had een zeer grote toeloop, vrijdagmiddag in dorpshuis "Swanla". i Reden voor de grote opkomst van de jongeren was het "gratis" bijwonen van een voorstelling van Hans Een baby geboren? Een jarig kind? Geef een KINDERBIJBEL cadeau! Maak een keus in boekenbus "De Bron"; vrijdag: Leliestraat, Zevenhuizen; zaterdag: Raadhuis plein, Moerkapelle. Bestellingen: te. 01802-3373 Gouda- Op zaterdag 4 november zal er in het St. Jozefziekenhuis in Gouda een informatiemarkt gehouden worden over "maag darm-leverstoornissen van 11.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze markt wordt voorlichting gegeven over bepaalde aandoe ningen en/of ziekten van het spijsverteringsstelsel, maar ook "hoe ze te voorkomen"... "De buik van binnen bekeken" is het thema van deze informatie dag. De organisatoren hopen samen met anderen antwoord te geven op een aantal vragen. B.v. "Wat gebeurt er tijdens een sco- pie-onderzoek?" "Wat is een CT-scan?" "Welke patiëntenverenigingen zijn er op dit gebied?" "Wat doet het Pa tiënten Platform?" Deze markt kon mede gereali seerd worden dankzij een aantal farmaceutische instellingen en bedrijven. "Buiten- Band", gevestigd te 's- Gravenhage, wil bevorderen dat ook migrantenmeisjes hun ver borgen "talenten' voldoende ont wikkelen. Een kunst-en cul tuurprijsvraag kan hierbij een stimulans zijn. Termen als kunst-en cultuur worden voor deze prijsvraag ruim opgevat. De inzendingen worden daarom niet beoordeeld op hun 'schoon heid' Er zijn geldprijzen te ver dienen in de volgende catego rieën: 1. literatuur, 2 theater, 3. teken/schilderkunst, 4. mu ziek/dans, 5. klein beeldhouw werk, 6. audio-visuele produk- ties, 7. ontwerp van het 'buiten hanger' logo. De winnaars van elke categorie ontvangen per inzending een 'buiten-hanger' en f 750,— aan prijzengeld. De inzendingen moeten wel aan een aantal kriteria voldoen. Alleen (groepen van) migranten meisjes mogen een ontwerp van eigen makelij inzenden. Dus iets niéuws! De inzendingen moeten vernieuwend zijn:niet met b.v. een traditionele volksdansgroep voor de dag komen. Leidraad" Hoe ziet mijn ideale leefomge ving eruit".Uiterlijk 15 decem ber moet "Buiten Band een be richt hebben ontvangen op een groep aan deze prijsvraag wil meedoen. Men dient zich te wenden tot "Buiten-Band" Zuid- Holland, Benoordenhoutseweg 22, 2596 BA 's-Gravenhage. VOOR UW KIMOfRPARTY: pannekoek of poffertjes, limonade en ijs p.p. Ook voor bruiloften, partijen, zakenlunch en koffietafels Wij zijn elke dag van het jaar geopend met de gebruike lijke openingstijden van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 21.00 uur 'S MAANDAGS GESLOTEN KRUISWEG 8 - 2665 HB BLEISWIJK TELEFOON 01793-1945 Kazan's kindervariëté. Hij en het duo Les Diaboliques wisten niet alleen hen, maar ook de oudere tot en met 12 jaar, die na hen kwam, buitengewoon goed te vermaken. Heel de zaal deed mee, en zich in, in de goocheltrucs, de foptrucs en de "meesterwerken". Sommige experimenten waren adem benemend, bloedstollend en huiveringwekkend, maar liepen toch weer goed af. De clown's act was zeer geslaagd, maar zeker niet minder waren les Diaboliques... Wie wilde mocht ook eens proberen een diabolo te hanteren. Dat ging moeilijk, vooral als het van die grote waren. Door een draaiende diabolo kon er zelfs een kaars van vuur worden voorzien waardoor een sigaret werd aangestoken. Reuze knap. Ook Hans Kazan die er duidelijk heel veel kaas van heeft gegeten om met kinderen om te gaan, aan wiens aandacht ook niets ontsnapt. Een bijzonder leuke geste van de Rabobank die dit voor alle spaarders organiseerde in de Herfstvakan tie. Normaliter zou de Spaarweek in de Herfstvakantie plaatsvinden. Dit jaar werd deze in de eerste helft van oktober gehouden. Alle jeugdige spaarders kregen een gratis entreekaartje voor de voorstelling van Hans Kazan op de vrijdagmiddag in de Herfstvakantie. Zo werd deze vakantie met een geweldig "happy end" afgesloten voor jeugdige spaarders van de Rabobank van Zevenhuizen en Moerkapelle. Zevenhuizen- Een grote toeloop had zwembad "De Koornmolen" tijdens de Herfstvakantie. Ondanks het prachtige nazomerse weer, dat echt geen herfstweer was, kwamen er in de loop van de week honderden kinderen 's-middags niet alleen om te zwemmen, maar ook om mee te doen aan de creativiteiten. Vooral het poffertjesfestijn had gretige aftrek. Die woensdagmiddag waren er zeker 160 kinderen. En de moeders vrijwilligsters en het zwembadpersoneel maar bakken... Ook verven, knutselen, spelletjes, zoals zaklopen en blikgooien alsmede de leuke tekenfilms, stonden in de belangstelling. Kortom: de herfstweek was ook hier een geslaagde week. Zevenhuizen- Alle raadsfracties gaven commentaar op het voorstel tot verstrekking van een bijdrage in de kosten van voor/ ii1111 gen aan het kruispunt bij de Zuidelijke Dwarsweg/Eerste Tochtweg. Voor de technische voorzieningen is door DHV Raadgevend Ingenieursbureau B.V. een avoc onderzoek ingesteld. De conclusies van dit onderzoek zijn: aeen verbetering van het oprijzicht en de achtergrondsituatie langs de Zuidplasweg. aande uit tenminste: bilisten 1 het maaien van het gras en de planten en het opsnoeien van de houtwal langs de Zuidplasweg. De naderende autonio uit de richting Zevenhuizen kunnen het (voorrangplichtige) verkeer op de zijweg dan beter waarnemen. i in 2. het antiverblindscherm tot aan het begin van de geleide-rail doortrekken en bovendien geleide-rail en scherm nog iets delijke richting verlengen (exacte beëindiging ter plaatse bepalen, opdat het uitzicht niet wordt belemmerd): t•«■reach' 3. in noordelijke richting de zwart/wit blokmarkering op de geleide-rail over ca. 50 meter doorzetten (eenduidige, rustig' tergrond): 4. het verplaatsen van de lichtmast van de middenberm naar de zijberm: nhoogtet 5. het snoeien van de haag in de binnenboog van de Zuidplasweg tot een hoogte van ca. 0.60 meter (iets boven koplamp b. het plaatsen van een verkeersregelinstallatie. coilege De totale kosten van de maatregelen worden geraamd op f 40.000.— Met de onder a. genoemde maatregelen kan n .^„èn instemmen, maar m.b.t. de maatregelen onder al en a5 delen zij mede dat er in het kader van het normale onderhoud aan aan het maaien en snoeien reeds aandacht wordt geschonken. Met de plaatsing van een verkeersliehtinstallatie stemt van Zevenhuizen niet in. Men wil eerst het effect zien van de andere maatregelen. t Hit voorste' Door de gemeente Nieuwerkerk werd een bijdrage van f 10.000.— gevraagd in de genoemde kosten. Een vierdedeel, met a ging de raad akkoord. De heer S. de Jong CDA, wees nog op de motie die er bij de gemeenteraad van Nieuwerkerk ligt |lfff plaatsing van verkeerslichten. De Jong dacht misschien een brief te schrijven aan het college van Nieuwerkerk hierove D. Zwerus SGP zag een brief niet direct zitten. De heer P. Hofman PvdA toonde zich voorstander van verkeerslichten n voorstel graag bekeken hebben wat de consequenties zijn van de nu te nemen maatregelen. Gemeentebelangen kon zich in 1 |sjngvan vinden, zo liet de heer M. Zijderhand weten, terwijl de heer F. Kerkhof WD een lichte voorkeur uitsprak voor P ^(vord' verkeerslichten. Wethouder B. van Yperen vond dat eerst de effecten bekeken moeien worden en of de motie in nieuwer ander aangenomen. Als dat zo is moet bekeken worden hoe het met het bescnikBka'f ^tèMé*kWdte< realiseerbaar is...

Dorpskrant | 1989 | | pagina 18