GERARD JOLING "1 "LA BARAQUE" Q^lender Voetbal Verwerking zuiveringsslib GARAGE V. NIELEN Grote verkoping Kerkdiensten Lezing Iriscopie met dia's Modern in methodiek - Ouderwets in serviceverlening! woensdag 1 november SLENDER YOU BAR - DISCOTHEEK - EETCAFE Optreden Kaarten af 15,- AFSLANKSTUDIO Veel interesse voor Jan Wouters. Kerkweg West 1 2742 BC Waddinxveen Tel. 01828-12205 I A.P.K.-ketirings- station Reparatie en onderhoud ALLE MERKEN AUTOMOBIELEN Benzinepompstation zeer scherpe prijzen incl. bediening Reparatie en onderhoud 4 Wheel drive A.M.C. - Ranche Rover Groensvoorde 7 WADDINXVEEN 01828-12887 Wij hebben al meer dan 25 jaar beroepservaring- Uw voeten zijn dus in vertrouwde handen. Maak een afspraak voor een behadeling! verkrijgbaar bij: La Baraque Clips Haarmode en in Nieuwerkerk a.d. IJssel bij: Hordijk Openingstijden: maandag t/m vrijdag 6.00-1.00 uur 's nachts keuken open bai"öpen zaterdag zondag vanaf 11.00 uur geopend. Zuidplasweg 12 -14 - Zevenhuizen - Telefoon 01802-1041 C/ Figure Salons Hoe langer je tafelt, hoe slanker je wordt! 6 electro-motorisch aangedreven gymna stiektaf els afslanken en figuurkorrektie verbeterde bloedcirculatie, souplesse en houding spierversteviging ontspanning verstevigen na zwangerschap ook voor mannen geschikt voor mensen met rugklachten, arthrose en voor iedereen die last heeft van hart en long aandoeningen gratis proefbehandeling met figuuranalyse per computer Doelenstraat 24, 2801 PX Gouda. wel graag even van te voren een afspraak maken. Verslag+uitslagen v .v. "Waddinxveen" Afgelopen zondag was het voor de dames van v.v. Waddinxveen de dag van de waarheid, want ze moesten thuis aantreden tegen konkurrent Floreant. Het was een wedstrijd. In deze wedstrijd, die door 60 mensen werd bijgewoond, werd het le kwar tier aftastend gevoetbald en kwa men er niet echt doelrijpe kansen te voorschijn. V. v"Waddinxveenhad licht het initiatief, maar wist hiervan geen gebruik te maken. Daarente gen was Floreant technisch de bete re ploeg, maar wist hier evenmin ge bruik van te maken. Wel was Flo reant de eerste ploeg met een doelrij pe kans, maar vond de goed spelen de keepster Ada Hogendoom steeds op hun weg. In de 17e min. moest Ada een bal buiten het strafschop gebied houden hetgeen leidde tot een direkte vrije trap. Floreant speelster Jessica v Bruggen bedacht zich geen moment en nam de vrije trap direkt, met als gevolg 0-1 voor Floreant. "Waddinxveen" keepster Ada Wandelde naar haar doel en dit werd afgestraft. Een kleine schoon- heidsfout want voor de rest van de wedstrijd was de keepster de beste speelster van het veld. Na dit doel punt werd het spel van v.v. "Waddinxveen beter verzorgd en was het initiatief duidelijk bij hen. echter men wist niet te scoren Vlak voor rust wist Mary de Leeuw goed op links door te breken en een prima voorzet af te leveren, maar deze bal werd 2 meter voor doel huizen hoog over geschoten. In de 2e helft zagen we een duidelijk agressiever spelend Waddinxveen" dat van begin af aan Floreant onder druk zette. Maar evenals de le helft werd de overmacht niet in een doel punt omgezet. In de 2e helft had Waddinxveen diverse doelrijpe kan sen maar zonder resultaat. Vlak voor het einde was er nog een ge vaarlijk schot van Mary de Leeuw dat goed werd gepareerd door de Floreant keepster alsmede een ge vaarlijke voorzet van Jacquelien Sleeuwenhoek waarmee niets werd gedaan. Al met al een terechte uit slag en voldoende stof voor de trai ner om verder te werken. Verder wist bij v.v. "Waddinx veen" het le elftal een prima overwinning mee naar huis te nemen in de derby tegen Moerkapelle. Zaterdag 1 liet teleurstellend een punt liggen in de wedstrijd tegen Be Fair en zijn nog steeds op zoek naar hun oude niveau. Uitslagen zaterdag 21-10-'89 Wvern F1-B.AmbachtFl 1-5: Stol wijk F3 - W'veen F2 2- 0:Nwk El - Wveen El 0-7; W'veen E2 - Haas- trechtE2 1- 0; W'veen Dl - Stolwijk D12-0 N.S.V. C1 - W'veen C1 6- 1 S.P.V.B1 - Wveen BI: 6-0; Wveen 1 - Be Fair 4 4-4 Uitslagen zondag 22-10-'89 Moerkapelle 1 -W'veen 1: 1-4 Wveen 2 - Cabauw 2:0- 5; Moor drecht 3 - W'veen 3: 0-4; Wveen 5 - G.S.V.6: 1- 0;Wveen dal - Flo reant DA1 0-1 H. Kuiper Zoals u vorige week heeft kunnen lezen zou Jan Wouters "Mr.AJAX" vrijdag 20-10-'89 een training ver zorgen bij v.v."Waddinxveen". Er was rond 2 uur al een drukte in de kantine van mensen die zaten te wachten op Jan Wouters evenals de spelers die een training van hem zouden krijgen. Tot ieders verbazing kwam Jan Wouters niet alleen maar had hij ook Ron Willems bij zich. Ron Wil- lems was puur voor de plezier mee gekomen en zou niet mee trainen. Hij moet uiteraard voorzichtig zijn gezien zijn blessure van 11/2 jaar. Jan Wouters, iemand zonder ster allures, wist de spelers enorm te stimuleren en had bij de uitleg ie dereen aan zijn lippen. Niet alleen de spelers waren erg enthousiast maar ook het in grote getale gekomen publiek uit Wad dinxveen. Na mei de bal gespeeld te hebben, zoals het maken van schijnbewegin gen en de bal hoog houden, werd er meer gewerkt. Er werd in een kringvorm een oefe ning gedaan waarbij de 4 spelers in de kring moesten proberen de bal te bemachtigen, hetgeen een ver moeiend geheel is. Hierna werd het doel bij de training betrokken en mochten de spelers hun kunsten vertonen wat betreft het schieten. Als klapstuk van de training werden er strafschoppen genomen waarbij iedere speler zijn uiterste best deed om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Er werden eerst strafschop pen genomen op de doelman van B1 en daarna op Jan Wouters. Via een afvalsysteem bleven er uiteindelijk drie mensen over en was de einsuit slag: 1) M.van Doom 2) M.Darrazi 3) R.de Jeu Na de training konden de spelers nog vragen stellen aan Jan Wouters en Ron Willems waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Tevens wer den er door Jan Wouters foto's uit gedeeld met zijn handtekening en werd op diverse attributen, meege bracht door spelers of supporters, een handtekening gezet. Tot slot vertelde Jan Wouters 2 geta lenteerde spelers gezien te hebben te weten M.Darrazi en S.Pattiwael. H. Kuiper. De hoogheemraadschappen van Delfland, Rijnland, Schieland en het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden willen een samenwerkingsverband aan gaan voor de verwerking van zui veringsslib in Zuid-Holland. Dat is het voorstel van de dagelijks besturen van deze waterkwali teitsbeheerders aan hun alge mene besturen. Deze nemen in afzonderlijke openbare vergade ringen op 8 november hierover een definitieve beslissing. Daar mee wordt groen licht gegeven voor de oprichting van de DRSH Zuiveringsslib N.V. te Rotter dam. De vier genoemde Zuidhol landse waterkwaliteitsbeheer ders, nemen elke voor 25 deel in het aandelenkapitaal van de nieuwe N.V. De onderneming gaat zorgen voor transport en verwerking van zuiveringsslib van alle afvalwaterzuiveringsin richtingen (awzi's) op milieuhy giënisch verantwoorde wijze in Zuid-Holland. Zuiveringsslib is een restprodukt dat overblijft na het zuiveren van afvalwater. In totaal zal het uiteindelijk gaan om jaarlijks ruim 500.000 ton slib van ruim honder awzi's; die het afvalwater zuiveren van 3,7 miljoen mensen en veel bedrij ven. Momenteel wordt in Zuid- Holland slibverbranding gezien als de oplossing op langere ter mijn. Na het verbranden van slib blijft de kleinste hoeveelheid te storten materiaal over. Hierdoor kan de toch al schaarse stor- truimte zolang mogelijk worden benut. De onderneming zorgt ook voor transport en verwer king van de restprodukten-as- resten- die bij de slibverwerking ontstaan. Als één van de eerste activiteiten zal de onderneming de bouw en exploitatie van een grote instal latie voor het verbranden van zuiveringsslib voorbereiden. Deze komt vermoedelijk in Dor drecht. Bij het ontwerp wordt rekening gehouden met de re cent aangescherpte normen voor de rookgassen. Intussen kan de N.V.een deel van het zui veringsslib storten in de Slufter op de Maasvlakte. De N.V. zal hiervoor een eigen ontvangstin stallatie bij de Slufter realiseren. Waddinxveen- In gebouw "De Hoeksteen" aan de Esdoornlaan in Waddinxveen, wordt vrijdag 27 oktober en zaterdag 28 okto ber weer een "verkoping" gehou den van de organisaties "In de Rechte Straat", de "I.Z.B." en "Goed Werk". Wat is er allemaal te koop? LP's, Compact disc's, tekstte geltjes, Bijbels, boeken, kaarten en diverse artikelen uit onder ontwikkelde landen, zoals: handdoeken, handgesneden doosjes, sieraden, riemen, houtsnijwerk, koffie etc. Men kan vrijdagavond in "De Hoeksteen" terecht van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Met het kopen van deze artike len steunt men het werk van zending en evangelisatie en hulp aan arme landen. Tevens is er gelegenheid om een consumptie te gebruiken. Waddinxveen zondag 29 okto ber: Geref. kerk (vrijg 8.JU- 14.45 uur: ds. L.S.K. Hoogen- doorn. INGEZONDEN: Waddinxveen - Ondanks het feit dat de oogdiagnose (iriscopie) in haar huidige vorm al ruim 100 jaar bestaat en in haar 'oervorm' al zo oud is als de mensheid, bestaan er nog vele misverstanden, verkeerde meningen en vooroordelen over, zowel bij patiënten als bij professionele geneeskundigen, therapeuten en paramedici. Maar als we ons werkelijk willen openstellen en met een onbevooroordeelde geest kijken naar deze vorm van diagnostiseren. zullen we ontdekken hoe fantastisch de "wereld van het oog" is. Het oog bepaalt voor een groot deel de uitstraling van een persoon; hij wordt vaak beoordeeld op zijn oogopslag, hoe hij uit z'n ogen kijkt, of zijn ogen glanzen of dof zijn zoals bij ziekte en verdriet, of er tranen in de ogen staan ten teken van emoties, en of hij bloedarmoede heeft. In heel oude Chinese en Griekse culturen hoorden de ogen altijd bij de totaaldiagnose. Na vele onderzoeken werd in 1670 de eerste iriskaart bekend, getekend door de Duitser Philippus Meyens. Overigens loopt Duitsland met de zgn. alternatieve therapieën toch al sinds jaren voorop in Europa en de meeste worden via ziekenfondsen vergoed zonder dat de therapeut persé arts moet zijn (er zijn daarvoor gedegen opleidingen met dezelfde kwaliteitsstandaard als in Nederland). De daarna ontwikkelde iriskaarten, of topografieën, zijn in de loop der tijd verfijnd en aangevuld op basis van jarenlange onderzoeken èn ervaringen. De werkwijze voor een diagnose is als volgt: 1. Eerst wordt de kleur van de iris. of regenboogvlies, bekeken: dit zegt veel over de erfelijke zwakten en de geaardheid van de kliënt; 2. De vorm van de pupil geeft informatie over het zenuwstelsel en evt. rugafwijkingen of wervelverschuivingen 3. de gekartelde ring rond de pupil, die ca. 1 /3 van het totale irisveld in beslag neemt, zegt het één en ander over de spijsvertering; 4. De structuur- en kleurveranderingen in het overige deel van de iris vertelt iets over klachten, die bezig zijn te ontwikkelen, of die zich al ontwikkeld hebben; 5. Als laatste kijken we naar het oogwit: is het wit of roodbeaderd? Na deze uitgebreide beoordeling heeft de iriscopist inzicht gekregen in de kwaal van de kliënt. maar ook in zijn geaardheid, zijn erfelijke sterkten en zwakten, en zelfs zijn "aangekweekte" zwakten. Door dit inzicht kunnen ontwikkelingen van klachten en ziekten in een zeer vroeg (=pre-klinische fase), vastgesteld worden, zelfs ruim voor dat de symptomen naar buiten komen! Een handicap om deze diagnosevorm voor waar aan te nemen is, dat in deze pre-klinische fase via allerlei soorten klinische onderzoeksmethoden geen afwijkingen gevonden worden; deze zien we dan als het feitelijk al te laat is en de ziekte zich al duidelijk heelt gemanifesteerd. Dat kan betekenen dat men de iriscopische informatie laai voor wat die is, zodat men het "erop aan laat komen". Echter, een verstandig mens zal zijn voordeel kunnen doen om uiteindelijk in een zo gezond mogelijke staat van zijn oude dag te kunnen genieten. De lezing wordt gegeven op dinsdagavond 31 okt.a.s. in buurtcentrum De Boog. C. Huygenslaan 2. Waddinxveen. Aanvang 20.15 uur. Entree f 5,-.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 8