Mi lb a f}©ïi| 5m tots fe®i<2)® feQte!k@ifQaonKsJ, SI na 5 M5(§®Idds lm I©w©mllaiy)52:©m uw advertentie in de dorpskrant het best gelezen! Aan jou de keus World Cup Sprint en All-round op de Uithof IA 9QI) Zevenhuizen- Els en Leen Slappendel-van Vuuren en hun twee dochtertjes zijn, na driejaar, weeruitAruba, Savaneta, terug in Nederland, het land met de wisselende seizoenen waarnaar ze zo verlangden. Els maakte dat door middel van een uit Aruba opgestuurd gedicht, dat in de Dorpskrant werd geplaatst, kenbaar. Toch zouden ze deze periode van hun leven niet hebben willen missen, want Aruba is een schitterend eiland, dat van lieverlede door rijke toeristen wordt ontdekt. De levensstandaard is daar, met westerse valuta, duur... Na de mooie nazomer vallen ze eigenlijk gelijk met hun neus in het stormachtige herfstweer, maar bij vader en moeder Van Vuuren aan de Noordelijke Dwarsweg snort heerlijk behaaglijk de warme kachel. Hier verblijft het gezin tijdelijk totdat hun woning aan de Lange Zijde, waarvoor Joop van Zuylen de aankoop regelde, een opknapbeurt heeft gehad. Els is een geboren en geto gen Zevenhuizense en heeft in Zevenhuizen nogal wat kennissen, ondanks dat ze, na hun huwelijk, 13 jaar in haar man z'n geboortedorp. Boskoop, gewoond heeft. Echter zeker één a tweemaal per week kwam ze haar ouders wel opzoeken, of lo geerde bij hen als haar man vanwege zijn beroep, een aantal dagen of weken naar het buitenland moest. Leen, beroepsmilitair en tij dens hun verblijf op Aruba, waarheen hij door het mi nisterie van defensie uitge zonden was, bevorderd tot sergeant-majoor bij het corps mariniers, gaat naar de Van Gentkazerne in Rot terdam (Toepad). Z'n functie komt hij pas na z'n verlofpe riode, waarin ze druk met schoonmaken en inrichten bezig zijn, te weten. De beide dochters maakten deze week kennis met hun klas: De 12-jarige Stephanie met groep acht van "De Eendragt". De 8-jarige Chantal met groep vijf. Ze hopen hier, net als in Aruba, waar ze jammergenoeg wat lieve vriendinnen moesten achterlaten, spoedig ge wend te zijn. De overschakeling van de enorme discipline, die hen weieens een beetje tegen stond, naar het wat ont- spannender manier van les geven bevalt hen beiden goed. In Aruba begon de school (waar weinig ruimte was voor creativiteit) al om 7.45 uur. Om 13.00 uur waren de kinderen vrij. Dan gingen ze, vanwege de hitte, heer lijk binnen spelen of soms zwemmen. Vooral de eerste tijd van hun verblijf was het vrijwel een dagelijkse gang naar de zee met de brand1 schone stranden.... Men bedenke dat de gemid delde temperatuur in Aruba zo'n 32 graden Celsius is... Hitte Leen:"Als er geen wind was, omdat er elders in het Caraï- bisch gebied een wervelstrom was, dan werd ik 's-morgens om zes uur, als ik me stond te scheren al drijfnat. Gelukkig waaide veelal de passaat wind. De huizen van de Aru banen zijn ook zo gemaakt dat ze op de wind staan. Die wind brengt verkoeling, maar geeft veel stof, omdat het er ook erg droog is. 's-Nachts koelt het er nauwelijks af, daarom waren we blij met de airco in onze slaapkamers. Els heeft haar fiets nog uit Holland meegenomen. Ze probeerde de eerste weken dapper te fietsen, maar moest dat vanwege de hitte staken". Els:" De wegen lenen zich er ook niet toe. '-s Morgens bracht ik om kwart over zeven de meisjes met de auto naar schoolin San Nicolas, ging dan naar huis om de boel aan kant te maken om daarna, voor het echt heet werd, nog even te tennissen. Dat deed ik met andere vrouwen van op Aruba gedetacheerde be roepsmilitairen. Dat waren er zeker meer dan honderd. Met diverse van hen had ik een goed contact. Als echtparen organiseerden we menig ge zellig avondje, of een barbe cue op strand... met Kerst bijvoorbeeld. Het eerste jaar was ik veel met de kinderen alleen, omdat Leen met de compagnie "in fanterie" diverse eilanden in peletonsverband bezocht om daar b.v. te oefenen. Regel matig bleef hij één a twee weken van huis weg. Het leek wel een lange va kantie De twee laatste jaren waren net een langdurige vakantie. Dat kwam omdat Leen tot beheerder werd aangesteld van het Marineverlofcen- trum. Hier brachten de mari niers hun verlof door, werden etentjes gehouden, brunches op zondag en feesten georga niseerd waar Hollandse ar tiesten als André van Duijn, Joke Bruijs en vele anderen, optraden.... Het was leuk dat ik dan 's- avonds vaak meekon, omdat we een goede oppas aan ons 24-jarige Arubaanse buur meisje hadden". Hun hele verblijf daar be stond overigens niet uit fees ten. Els ging op Spaanse les en schreef. Els de schrijfster: Aan het schrijven: het maken van verhalen en verslagen, waren maandelijks heel wat uurtjes gemoeid. Els zorgde er namelijk voor dat de maandelijkse krant van de Marinierskazerne, leesbaar bleef. Hierin stonden verhalen over het reilen en zeilen van de mariniers binnen en buiten de kazerne en leuke verhalen. Els schreef iedere maand een jeugdverhaal, gaf een filmverslag over te huren video films en zorgde voor een geschiedkundige bijdrage over Aruba, zodat de krant naast vermakelijk, ook informatief was. Gretig werden haar verhalen verslonden.. Leen werkte, vanwege de hitte,van 's-morgens vroeg tot tegen half twee 's-middags. In z'n vrije tijd zorgde hij ervoor dat z'n conditie op peil bleef, door deel te nemen aan loopwedstrijden. Hij heeft zelfs nog een record gevestigd door op een nacht (overdag was het veel te warm) de "ronde van Aruba" te lopen 74 kilometers en 400 meter in 7 uur en 12 minuten. Een team verzorgers begeleidden hem en zijn collega, welke laatste wat in tempo achterblijvend door pech onderweg, toch de tocht volbracht. In Nederland is deze 37-jarige sergeant-majoor, van plan, net als eerder, deel te nemen aan marathons, b.v. de jaarlijkse van Rotterdam. Actie kindertehuis Verder hébben de mariniers en hun vrouwen, tijdens hun verblijf tweemaal gezamenlijk een actie gehouden voor het Kindertehuis Casa Cuna, waarin 30 kinderen verblijven. - - Els: "Het zijn zulke schattige kindertjes. Je zou ze zo meenemen.. Maar dat kan en mag natuurlijk niet. Wil je wat doen voor hen dan moetje dat ter plekke organiseren. Daarom hielden we een fancy fair, die tweeduizend gulden opleverde. Van dat geld zijn kleertjes en schoenen voor de kinderen gekocht.en veel speelgoedEn dan te bedenken dat ze bijna nooit nieuwe kleertjes krijgen, of schoe nen of speelgoed.We wilden niet, zoals hier in Nederland b.v.het geld aan de directeur overhandigen, maar gewoon in natura het echt aan de kinderen ten goede laten komen". Leen:" O ja het was ontroerend om hun blijdschap te zien... Er is nog een keer een actie gehouden die f 3.500,- opbracht voor een zwembad voor het kindertehuis. Dat is ook met dit geld aange- legd Wie schrijft blijft in herinnering Ze zijn blij dat de ouders Slappendel hen nog samen zijn wezen bezoeken, want vorig jaar is onverwachts Leen z'n vader overleden, waardoor ze enkele weken naar Holland overkwamen. Ook moeder Van Vuuren is op bezoek geweest. Dat was het afgelopen voorjaar. Vader kwam niet vanwege vliegangst. Nadien was het een kwestie van weken aftellen die nog resten zouden voor ze weer terug konden gaan... Het gezin Slappendel heeft duidelijk genoten op Aruba en diverse vrienden achtergelaten. Er zullen, vooral door de dochters, nog heel wat brieven naar Aruba geschreven worden.. Zaterdag is het zover. Dan komt Sint Nicolaas omringd door vele Pieten weer met zijn boot naar Ze venhuizen. Hij komt vanaf de Hennip- sloot en vaart vervolgens achter het doip om naar de Loswal. Hier staat "De kleine Trompetter" het bonte en vrolijke gezelschap op te wachten. Als Sint aan land is gestapt mag hij in de koets plaatsnemen. Daarna gaat de stoet naar het raadhuis. Hier worden Sint en de Pieten verwelkomd door burgemees ter A.H. van Gent. Natuurlijk wordt er ook gezongen met muziek van "De Klei ne Trompetter". Na deze ontvangst is er in dorpshuis "Swanla" een ontvangst van alle Zevenhuizense kinderen tot 10 jaar. Komen jullie allemaal??? 13.45 uur komt de boot aan bij de loswal 14.00 uur ontvangst gemeentehuis 14.45 uur samenzijn in dorpshuis Swanla In onze welvaartsstaat hebben we te maken met "verslaving". Wie het woord hoort denkt dan direct aan "drugs", maar er is nog zoveel meer waaraan je verslaafd kunt zijn. "Drank" bijvoorbeeld. Het alcoholgebruik met name onder jongeren, stijgt schrikba rend. Was het vroeger een colaatje of een spaatje, nu zijn het liters pils, cocktails en mixen of het niks is en... niks kost... En wat te denken van beurzen, congressen en vergaderingen... De sterke drank van jenever tot whisky staat onder handbereik Daarna moeten de beursbezoekers, stand houders en bezoekers, zij die een vergade ring of congres bijwoonden nog naar huis dus deelnemen aan het verkeer!!!!! Zij bren gen niet alleen zichzelf maar ook anderen in gevaar, want alcohol geeft een vermindering van reactievermogen.... We willen niet generaliseren, want er vindt hier en daar een "alcoholmatigingsbeleid" plaats, maar toch Wie eenmaal verslaafd is aan alcoholische dranken kan er moeilijk van af komen... Een gewaarschuwd mens telt voor twee... Roken is een andere vorm van verslaving. Je bezoedelt je omgeving er mee. je gezondheid en je-uithoudingsvermogen worden er niet beter vanKortom: roken-is slecht.. Begin er niet aan, want eraf komen kost véeTstrijd en zelfoverwinning Gokautomaten... We zijn er voorzichtig mee, ook met flipperkasten en fruitautoma ten... Eén keer iets ingooien is leuk, een tweede keer nog steeds, maar dan win je in eens en ga je door.... Tot hoever??? Pas op voor verslaving!!! En last but not least drugsverslaving. In onze beschermde omgeving worden we hier niet of nauwelijks mee geconfronteerd. Wel de jongeren die op kamers gaan wonen in de grote stad. "Kunnen ze de verleiding weerstaan om op avontuur te gaan en eens mee te gaan naar zo'n gezellige tent???" "Ach joh, voor één keer, doe niet zo flauw", heeft menigeen al over de streep gehaald en de goot ingetrokken.... In de gemeente Barendrecht is onlangs, onder auspiciën van de Barendrechtse jeug draad, een Project gehouden over verslavingspreventie Aan jou de keus. Dit project bleek bijzonder goed aan te slaan. Ongeveer 500 belangstellenden, merendeels scholieren uit Barendrecht, maar ook uit Rotterdam, bezochten de tentoonstelling. Het project werd over een periode van ruim anderhalf jaar gehouden. Begonnen met een voorlichtingsavond werd het een compleet project voor jong en oud waarbij alcohol en drugspreventie centraal stonden. Wie de speciale preventie-projektkrant wil ontvangen kan contact opnemen met "Cen trum voor jeugdwerk in Zuid-Holland "Jan- zeuven". Waldeck Pyrmontkade 904. 2518 JV Den Haag, telefoon 070-469231De uit gave van deze krant is gerealiseerd met fi nanciële ondersteuning van de Provincie Zuid-Holland. Koningskade 1, 2596 AA Den Haag. Gratis toegang voor leden Zeven- huizensche IJsclub! De Zevenhuizensche IJsclub verzorgt voor haar leden toegangskaarten voor de Sprint en All-round wedstrijden op 2 en 3 december op "de Uithof' in Den Haag, aanvang 11.00 uur. Aan de start zullen vele bekende rijders uit binnen en buitenland verschijnen. Men kan kaarten voor één of beide dagen aan de kassa van "de Uithof voor de aanvang, op vertoon van het uw lidmaatschapskaart van de Zeven huizensche IJsclub, gratis afhalen. Het bestuur van de Zevenhuizensche IJsclub hoopt dat haar leden plezieri ge schaatsdagen beleeft.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 10