ÏÏNOTMIWUJ 1® IsmiM® k®©i? <dntl ïtslaiD®!?© li IdWirtiaadin §ü®ipü® r~— IF®it®'§ Hm SLdfi ®|)Ü!!Ü3Ï Collecte opbrengst Jantje Beton Foto-onderschrift dat paste bij de foto van vorige week Friends of swing Vrijdag 24 november voor de feestelijke prijs van ff <0 2) 1 De NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS SPAARBANK Veerman Dokter Vroegindeweij afwezig (feestweek) Een verfijnde vispaté en een groentepaté, geserveerd met een romig kruidensausje Dubbelgetrokken bouillon met diverse soorten champignons, afgemaakt met een scheutje pernod Mixed Grill, bestaande uit stukje ossehaas, varkenshaas, lamskoteletje, swezerik, met heerlijke kappertjessaus Vanille-pudding met chocoladesaus en slagroom Koffie met een ijsbonbon verhoogt haar rentetarieven Privérekening 1 Direkt kontant opvraagbaar spaargeld: Dagelijks opvraagbaar "boekje/rekening" 2,5% Extra plus Pensioen Eigenhuis Teugdsparen: Zilvervloot Sneltrein Tien-plus-rekening "boekje/rekening" 5,9% "boekje/rekening" 6 "boekje/rekening" 7,1% "boekje rekening" "boekje/rekening" 4 4V4% 47. Spaargeld met vaste termijn: 1 jaar vast 2 jaar vast 3 jaar vast 4 jaar vast 5 jaar vast 6 jaar vast "boekje/rekening" 6,5% "boekje/rekening" 6,5% "boekje/rekening" 6,75% "boekje/rekening" 7 "boekje/rekening" 7V4% "boekje/rekening" 774% Voor deposito's (min, f 25.000,-) gelden aparte tarieven. Buiten deze spaarvormen kunt u ook terecht voor - maandrente deposito boekje/rekening - spaarpapier - bedrijfssparen - ambtenarenspaarregelingen Voor informatie kunt u terecht bij: Zevenhulzen/Moerkapelle- Al werd het station Zevenhulzen/Moerkapelle tijdens de oorlog door een bombardement verwoest, toch is eenN.S. halteplaats voor Zevenhuizen niet uit "zicht". Opwelkewijze dit leeft blijkt wel uit de tongen die momenteel in beroering gekomen zijn n.a.v. publicaties in de pers. vorige week publiceerden we een foto van een groep mensen die de laatste stoptrein ging groeten. Abusievelijk werden toen namen genoemd die op bovenstaande foto betrekking hebben. Wat u vorige week in de Dorpskrant zag was een foto van de Zevenhuizense groep. Links op de foto was Wim van Erk en de overigen??? Eerst attendeerde mevrouw Bontenbal uit Zevenhuizen ons op de fout, toen kregen we een telefoontje van mevrouw E. van Vliet- Ottevanger dat zij de foto in haar bezig had van de Moerkapelse groep waarop het onderschrift van vorige week van toepassing was. Voor de goede orde: Er was een Zeven huizense en een Moerkapelse groep. Nu dus de échte Moerkapelse groep. Mevrouw Van Vliet weet, met behulp van een loep, met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid te melden dat de linkse jongeman op de foto stellig haar broer is, die een halfjaar later verongelukte. Rechts is Kooijman uit Delden, ertussen is het gezicht van mejHuurman te zien, lachend erachter Tiny Bakker en vervolgens achter haar Truus Vente-Bakker en Dicky v.d. Akker-de Jong. Vermoedelijk loopt achter Truus een zus van Jan Kooijman en misschien was Marg van Gangelen er ook nog bij. Ze noemden het 'we gaan de laatste trein begraven', zo vertelt mevrouw Van Vliet. "Daarom hadden de jongens ook zwarte kleding aangetrokken". Mevrouw Van Vliet woont in een leuk wit huis, naast de garage van Van Vliet aan de Zijde, vlakbij de Machinefabriek van haar familie: Ottevanger. De zoons van haar broers zetten de machinefabriek, ooit door haar vader begonnen, voort en kwamen vorige week in de landelijke belangstelling vanwege de toekenning van de export-award. Met betrekking tot het station, waarvan N.S. tot dusver meenden dat dit tever vanaf de woonkernen Moerkapelle en Zevenhuizen ligt, herinnert ze zich dat Pim Allier, voor wie ca. 75 jaar geleden deze Mooie witte woning gebouwd is waarin zij woont, met de trein reisde en het hele Noordeinde afkwam Jopen als hij naar zijn buitenhuis kwam. Pim Allier kwam uit Engeland de voetbalsport in Nederland Mengen. Hij was een hele bekende op sportgebied. De gemeentebesturen van Moerkapelle en Zevenhuizen hebben inmiddels een brief doen uitgaan naar Qe N.S. waarin zij pleiten voor het creëren van een reizigershalte voor beide dorpen. Hopenlijk denkt oc N.S. ook verder, b.v. aan Nieuwerkerse forensen die in Den Haag of Zoetermeer werken, of ■addiriweners die niet graag in de file willen staan.... Zo vooruitdenkend en misschien ooit gerea geerd komt dan de vraag of Zevenhuizen dan over de Burg. Klinkhamerweg, de verkeersstroom nog wel kan verwerkenMaar ach, we zijn dan misschien wel een jaar of vijf zes verder en hebben de Plannen voor een rondweg om Zevenhuizen dan wel (versneld) gestalte gekregen.De hoop van de Durgemeester Klinkhamerweg bewoners is er op gevestigd, maar of het de praktijk zal zijn? Moerkapelle- De collecte van het nationaal Jeugd- fonds Jantje Beton heeft in Moerkapelle f861,10 opge bracht. Van dit bedrag komt de helft ten goede aan het Nationaal jeugdfonds en de andere helft aan de Peuterspeelgroep '"t Hob belpaard" in Moerkapelle. Dit geld wordt gebruikt voor de aankoop van speel materiaal. Het collecte team dankt iedereen voor zijn medewerking dit jaar en hoopt dat ook het vol gend jaar op hen een be roep kan worden gedaan. NMS Spaarbank verzekeringen makelaardij administratie Dorpsstraat 200 - Postbus 2 - 2760 AA Zevenhuizen telefoon 01802-1866 rentewijzigingen voorbehouden Elders in deze krant staat een foto die past bij het onderschrift van de foto die vorige week in de Dorpskrant werd gepubliceerd. Van mevrouw Ali Bontenbal kregen we, net voor het ter perse gaan van deze krant, nog de juis te gegevens van degenen die op de foto staan die vorige week in de Dorpskrant stond afgedrukt. Zij allen gingen de laatste stop trein Zevenhuizen/Moerkapel- le, begraven. We hopen dat u de Dorpskrant van vorige week nog bewaard heeft: Vooraan: Wim van Erk, Jany van Erk, Annie van Erk en Arend van Erk. De onderneming om de "trein te gaan begraven" ging uit van de wandelclub uit Zevenhuizen. Het huis op de foto is van T.v.d. Spek. Moerkapelle- Van 27 nov. tot 1 dec. is dokter W. Vroegindeweij afwezig. De praktijk wordt waar genomen door de artsen J.W. van Bruggen en J.A. Ensing. De spreekuren verlopen volgens afspraak. De apotheek is nor maal geopend. Jazz liefhebbers kunnen zondag 26 november genieten van de "friends of swing" op het jazz- dansant in de Klaas Klinkertzaal van de Jazz Inn "Den Rooden Leeuw" aan de 's-Gravenweg 379 te Capelle a.d. IJssel. Opge richt in september 1985 won het orkest al direct de Pall Mall swing award in Eindhoven. Het gevolg hiervan was een uitnodi ging van de AVRO om in één van haar studio's opnamen te ma ken met Greetje Kauffeld. Het motto is "Swing that Music". Men speelt in de stijl van de klei nere Benny Goodman bezettin gen eind 30-er jaren. Regelmatig zijn de "friends" te beluisteren in de gerenommeerde Jazz clubs door geheel Nederland. Het Jazz dansant begint om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 19.00 uur. Een foto in de Dorpskrant ge plaatst mag uitsluitend vanaf donderdagmorgen 8.30 uur, de dag na de verschijning op woensdag, tegen betaling van vijf gulden bij drukkerij El- gersma Dorpsstraat 62 a, wor den afgehaald. Is de foto reeds afgehaald, dan kan deze be steld worden: kosten f 7.50 per foto en vooraf te betalen.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 13