iw®ïi)®[ïiM!M®[ïi)©®mroi)5@§a(i ©©na tl fa® 5= faasM® t Hooft i5@@liiiii faUsaiMi W dl fed© Fife 1/5® 5® FüSdïflWd Rentokil-ZVH weer op volle winst! MDE RUITERTJES" Politie berichten ZHC afgedroogd NAS Vo|leyba| Ruitershop Binnenkort zijn ze er weerDE DASSPELDJES!!! Pijpkous met bont gevoerdf 32,50 AANBIEDING WINTERDEKEN: ruglengte 1.95, tweed-stof; van f 110,- voor f 95,- Openingstijden: 11.00-18.30 uur Vrijdagavond koopavond - zaterdag tot 17.00 uur. Benthuizen - Tel. 079-315734 Benthuizen was zaterdagmiddag 18 november in rep en roer... Van ongeduld trappelende kindervoet jes. wachtend op paardegetrappel.... Ruim voor tijd al op hun post...Waar bleef de Sint... O ja, hij komt achter de muziek en majorettes van "Kunst en Vriendschap". Een fraai gezicht en een mooi geluid, maar het mooiste was de Sint en de aardigs ten waren de zwarte Pieten die van uitdelen wisten.... Burgemeester M.A. v.d. Have verwelkomde Sint Nicolaas en zijn knechtjes op het bordes van het Benthuizense gemeentehuis. Hij daalde hiervoor het bordes af om de Sint zonodig de helpende hand te bieden bij het uit de koets stappen. Deze was echter in goede conditie. Natuurlijk klonk er hier een hartelijke toespraak en werd er gezongen. Na afloop ging het gezelschap naar de nieuwe sporthal "De Hil" waar de jeugd een leuke middag kreeg aangeboden met Sint, de Pieten en clown Bobo. De organisatie was, zoals voorheen, weer in handen van de stichting Evenementen commissie Benthuizen E.C.B. Best uniek deze constructie, daar overal elders middenstandsverenigingen geacht worden een intocht te organiseren. Zevenhuizen Diefstal krattemop 13 november vanaf het distributiecentrum van de Spar aan het Nijverheidscentrum 15 kratten. Men heeft, om deze kratten te kunnen wegnemen, een gat in het hek geknipt. Vernieling ruiten in de nacht van zaterdag op zondag 12 nov bij twee percelen aan de Nrd Dwarsweg werden ruiten ingegooid. Bij het ene perceel werden twee grote ruiten in gegooid terwijl bij het andere perceel in totaal 15 ruiten werden inge gooid. Aanrijdingen: In de dorpsstraat t.hrv. catgesplein vond een aanrij ding plaats. Dit gebeurde doordat een van de voertuigen optrok toen de ander hem aan het passeren was. Op de kruising Willem II vond een aanrijding plaats tussen 4 voertui gen. Dit gebeurde omdat men geen voldoende afstand hield. Men reed namelijk te dicht achter elkaar toen het voorste voertuig wilde afslaan en begon te remmen. De achterliggers konden niet meer op tijd tot stil staand komen en duwden elkaar tegen elkaar aan. Snelheidscontrole: Op diverse data's afgelopen week zijn snelheids controles uitgevoerd binnen de ge meente. In totaal werd de snelheid van 2300 voertuigen gemeten, waarbij 117 mensen een bekeuring kregen. Hoogste snelheid die geme ten werd was 85km/pu. Aanrijding: Op de Bredeweg nabij de Zuidelijk dwarsweg vond een aanrijding plaats waarbij een van de betrokkene'te veel had gedronken. Deze dronken bestuurder reed met hoge snelheid op zijn voorganger. De bestuurder is met een proces-ver baal naar huis gestuurd. Doorrijden na aanrijding: Dit ge beurd de laatste tijd steeds meer. Zo gebeurde dit deze week op de rijks weg A12 waar iemand wilde invoe gen in een file en dit door de achter op komende vrachtwagen niet werd geaccepteerd die tot twee maal toe tegen deze auto aanreed. En als klap op de vuurpijl reed deze vrachtwa gen ook nog door. In een ander geval betrof het een geparkeerde auto. Die waarschijnlijk door andere auto bij het wegrijden werd geraakt. Ook hiervan bleef de veroorzaker niet wachten. De geschatte schade liep op tot 3.000 gulden. Het doorrijden na een aanrijding is voor alle duidelijk een misdrijf en geen overtreding en zal dan ook als zo danig worden behandeld. Snelkraak: In Moerkapelle vond in de nacht van 19 november een snel kraak plaats in een radio en televi siezaak. Met behulp van straattegel heeft men een ruit ingegooid. Hierna is men verdwenen met een televisie uit deze zaak. Zevenhuizen- Het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvere niging ZTTC. speelde afgelopen vrij dag 17 november de achtste wed strijd in de eerste klas van de Goud se tafeltenniscompetitie tegen TOP 1 uit Haastrecht. ZTTC dat de eerste wedstrijd in deze competitie al met 8-2 had verloren van TOP, ging dit keer met nog ruimere cijfers onder uit, 9-1. Deze snelle nederlaag maakt ZTTC verder kansloos voor de titel, maar de doelstelling hand haven in de eerste klas zal ruim schoots worden bereikt, aangezien de volgende wedstrijd voor ZTTC gepland staat tegen Vriendenschaar 7 en tegen dit team de eerste wed strijd gewonnen werd met 10-0. Voor ZT l C wist alleen Vincent Bul- tena de eer te redden met één winst partij. De meest constante Zeven- huizenaar kon door te weinig zelf vertrouwen niet door de stugge ver dediging van TOP heen slaan.Daar TOP met drie verdedigers speelde beleefde Bultena net zoals de overi ge leden van ZTTC een zeer onplezie rige avond. Net zoals vorige week tegen Vriendenschaar 4 kon Ad van Heijningen dit keer tegen TOP totaal niet in de wedstrijd komen en ver loor al zijn partijen kansloos.. Mis schien dat hij in de volgende wed strijd tegen Vriendenschaar uit dat diepe dal komt waar hij op dit moment in verkeert. Guus van Amerongen kwam na en paar weken afwezigheid weer in aktie voor ZTTC, maar mist duide lijk nog het nodige wedstrijdritme, wat tegen dit sterke team uit Haa strecht zeer pijnlijk tot uitdrukking kwam met eveneens drie verliespar- tijen. De dubbel van ZTTC, gespeeld door het vertrouwde duo Bultena en Van Heijningen bleek één van de weinige partijen waarin de Zevenhuizena- ren een beetje weerstand konden bieden tegen de grote overmacht van TOP. Deze partij werd na een zeer spannend verloop maar net in drie games gewonnen door TOP. Vreemd genoeg blijkt dat Ad van Heijningen in de dubbelpartijen zeer sterk tafeltennis kan spelen, maar in de enkele partijen teveel fouten maakt en vaak in een gewon nen positie toch nog de partij uit handen geeft. Door deze derde nederlaag op rij, blijft ZTTC op acht punten staan, terwijl deze nog twee wedstrijden voor de boeg heeft. Het tweede team van ZTTC behaal de afgelopen donderdag 16 novem ber weer een benauwde 5-5 tegen kwiek in Waddinxveen. Voor dit team won Marco IJsselsteijn twee partijen net zoals Jolanda Paarde- kam, terwijl Ruud Vermeegen ge noegen moest nemen met één winst partij. De dubbel, gespeeld door iJsstelsteijn en Vermeegen, werd verloren. Benthuizen- Op vrijdag 17 no vember jl moest het eerste da mesteam van N.A.S. een uitwed strijd spelen tegen netwerk 2 uit Pijnacker. Na lang wachten tot het veld vrijkwam, kon er pas om 22.15 uur worden begonnen met de wedstrijd! Niettegen staande het late uur gingen de NAS-dames er flink tegenaan: algauw was de stand 11 -4 in het voordeel voor NAS. Toen ging Netwerk in de aanval en na spannende rally's, haalde de thuisspelende ploeg de stand op tot 11-10. De opslag kwam nu weer bij NAS, dat de resterende punten scoorde, zodat de uitslag Afgelopen week was er voor Rentokil-ZVH een druk wedstrijdpro gramma. Dinsdagavond traden de Zevenhuizense heren in eigen huis aan tegen de Friezen van Detach/Animo en zaterdagjl. kwa men ze in het veld tegen Brezan/SSS in Barneveld. Beide wedstrijden werden gewonnen! Dinsdagavond: Na het goede spel tegen de Finnen, werd dit door Rentokil doorgezet tegen Detach/Animo. Via snel en krachtig aanvalsspel en een goede blokkering, kreeg Detach geen kans om in hun spel te komen. De eerste set werd dan ook met 15-8 winnend afgesloten, in de tweede set was de service van Rentokil-ZVH minder moeilijk voor de Detach stoppers, zodat de spelverdeler zijn aanval lers gemakkelijker kon bedienen en deze meer kansen kregen om te scoren. Bovendien had het Zevenhuizense blok minder grip op die aanval, waarin bij Detach Olaf v.d. Meulen een hoofdrol speelde. Detach zag kans deze set met 10-15 te winnen., In de derde set nam Rentokil snel een voorsprong van 6-3, die echter weer door Detach teniet gedaan werd (6-6). Bij deze stand werd Jan Clardeij in het veld gebracht, voor Hans Lindhout. Deze routinier wist meer rust in de ploeg te brengen en hierna nam Rentokil het heft weer goed in handen. Een sterk spelende Don Verdonck wist met zijn blok het beslissende punt te scoren. De vierde set bleek een formaliteit te worden, op alle fronten was Rentokil Detach de baas en een duidelijke 15-3 setzege het resultaat. Dit resultaat gaf Ren tokil de eerste wedstrijdpunten en weer het zelfvertrouwen in eigen kunne. Zaterdag reisden de spelers af naar Barneveld om het op te nemen tegen Brezan/SSS. Vanaf het begin liet Rentokil zien, waarvoor zij naar Barneveld was gekomen: om twee punten binnen te halen. In de eerste twee sets deed Rentokil dat zeer overtuigend, via een moeilijke service als basis, kon de blokkering de Brezan aanvallen goed keren. Bovendien was de pass bij Rentokil zo goed dat Laurens Clardeij zijn aanvallers kon voorzien van goede set-ups en deze er lustig op los konden scoren. Metresp. 7-15 en 2-15 gingen de eerste sets over naar Rentokil. In de derde set liet Rentokil de teugels vieren. Mede door de vele service-fouten die optraden, kon Brezan de draad oppakken. Brezan nam snel een 9-1 voorsprong die uitliep tot 10-4 voordat Rentokil terugkwam. Rentokil kwam terug tot 10- 12 voorsprong, maar Brezan gaf het niet op en wist uiteindelijk een 16-14 setwinst te boeken. In de vierde set liep het op een gelijke wijze. Rentokil kon geen echte vuist maken en Brezan groeide in de wedstrijd wat voor hen weer een 16-14 setwinst opleverde. De beslissende vijfde set liep voor Rentokil met Maarten Verdonck weer in het veld, goed. Maarten kon zijn medespelers weer opzwepen en dat zorgde voor de 9-15 setwinst en de twee punten,. 15-10 werd voor NAS. In de tweede en de derde set gingen de Benthuizense dames nog beter spelen: het team was constant in beweging en de opvang was prima, zodat er via een uitstekende spelverdeling een leuke aanval uitkwam. Hoewel netwerk aardig tegenspel gaf, won NAS ook de twee resterende sets metresp. 15-7en 15-8, zodat men voldaan met een 3-0 overwinning huiswaarts ging. Benthuizen- In de splinternieuwe sporthal "De Hil" werd vorige week woensdagavond de verkeerskwis voor scholen gehouden onder het motto "Kijk goed uit". Deze werd georganiseerd door de actie -25%. Tien van de dertien scholen uit Zoeterwoude, Benthuizen en Hazerswoude namen deel aan dit spektakel met in totaal zo'n 400 deelnemers. Er was zoveel belangstelling dat de parkeerplaats bij de sporthal helemaal vol was. Met bussen waren de kinderen uit omliggende dorpen vervoerd en met auto s waren supporters en begeleiders gekomen. Gelukkig bleek de nieuwe vloer van de sporthal bestand tegen zoveel kindervoeten en stoelpoten, maar waren bijna oordopjes nodig voor het geluid dat de enthousiaste menigte liet horen. Het werd dan ook een zeer spannende en leuke avond, waarvoor leer krachten en kinderen, graag hun avond opofferden. De Arnoldus van Osschool uit Benthuizen, kreeg de derde prijs en sleepte f 250,— in de wacht. De eerste en de tweede prijs gingen naar de scholen in Hazerswoudfe, resp. een christelijke en een openbare, geldbedragen van f 750,— en f 500,—

Dorpskrant | 1989 | | pagina 16