S3 na li In Faxrollen computer-papier computer-etiketten *kopieer-papier I Kaashakker in een nieuw jasje (cj|c)(c)iriri£hciiri(o)(c .X Dit jaar was er ook weer geen intocht van Sint Nicolaas in Moerkapelle, maar een feestelijke middag. Daar zorgde de plaatselijke midden standsvereniging voor. Sint Nicolaas genoot zaterdagmiddag in dorpshuis "Op Moer" in Moerkapelle, net zo als de talrijke aanwezige kinderen van goochelaar WIBA. Sint. de Pieten en de goochelaar kwamen daar voor een gezellige middag zorgen voor de Moerkapelse Jeugd. De Moerkap hiervoor uii£ ke grapjes edheili jeugd. De Moerkapelse middenstandsvereniging had hen itgenodigd. De goochelaar had hele leu- Af en toe werdf naar de mening van de deze leuke Sint Nicolaasmiddag. Oók het adres voor uw: dorpsstraat 62a - zevenhuizen telefoon 01802-2289 Foto's in de Dorpskrant - Let op!!!!! inoouLon i^Cll ÏICCIIIJIVC LI cU "De School groeit door dat is een feit dus moet er worden uitgebreid verbouwing hier en uitbreiding daar nu vieren we feest, 't is eindelijk, eindelijk helemaal klaar". Dit is een refrein van het openingslied dat vorige week "Woensdagmorgen door alle ca. 400 leerlingen van de christelijke Rehobothschool in Moerka pelle gezongen werd. Het totale lied telde 14 coupletten, net zoveel "klassen" of "groepen" (op een enkele uitzondering na allemaal een a en een b groep) als deze basisschool telt. Groep 7 b had geen klas meer, maar heeft die nu gekregen op de nieuwe uitbouw van de school. Burgemeester A.W. Lips verrichtte na het zingen, de officiële openingshan deling. Daartoe plaatste hij de nieuwe pui voor het schoolgebouw. Dat was niet zo'n moeilijke handeling als de bouw van de echte. Deze was van karton en vrijwel echt nagemaakt: ook met twee verdiepingen. De school waarvoor de aanbouw geplaatst werd was een stelling van twee verdiepingen omkleed met karton en zo gekleurd, dat het een goede weergave was van het echte gebouw. Voor de raampjes van elk lokaal een kind van de desbetreffende groep. Een bijzonder leuk gezicht. Daarop zongen de kinderen: "Ons schoolgebouw is nu gereed de Rehoboth is weer compleet We gaan aan de slag met nieuwe moed zeg Rehoboth het ga je goed". Na een feestelijk openingswoord waarin burgemeester de betekenis van de naam Rehoboth: 'de Here heeft ruimte gemaakt' benadrukte, kregen de leerlingen een button als aandenken aan deze heuglijke dag. 's-Middags volgde er een officiële bijeenkomst voor genodigden en 's-avonds was er "open huis" voor ouders en belangstellenden. Hierbij werd tevens van de vervolg onder foto Waddinxveen- De winkel van Heemskerk aan de Dorpsstraat in Waddinxveen, heeft een metamorfo se ondergaan. Deze is niet meer te onderscheiden van een "grote" stadswinkel en biedt een uitgelezen assortiment aan electrische artikelen. Zoals bekend kan men bij Heemskerk terecht voor al het installatiewerk, van electriciteit en loodgieterswerk tot en met het dakwerk. Een zaak die als éénmans zaak door de nu 82-jarige Marinus Heemskerk 60 jaar geleden van start ging. Deze had dinsdag de eer de winkel officieel te openen waarbij hij, na een lint te hebben doorgeknipt, de deurknop met het mooie "H"-embleem onthulde. Vervolgens kregen zijn kleindochter Angelique en kleinzoon Raymond de gelegenheid binnen electrische apparatuur in werking te stellen. De winkel kon vergroot worden door gebruikmaking van een gedeelte magazijn en wegbreken van muren. Nu heeft men een speciale "doe-het-zelf-afdeling erbij. Doordat de zaak aan bepaalde voor waarden voldoet mocht Heemskerk zich in januari jl. aansluiten bij de grootste inkoopcombinatie van Nederland, Amco. Daardoor kan men nu electrische apparatuur e.d. tegen scherpe prijzen leveren. De huidige 45 eigenaar Jan Heemskerk, heeft de groei van het bedrijf helemaal meegemaakt, omdat hij al als jongetje bij zijn vader meehielp. Heemskerk telt thans 25 medewerkers. Waddinxveen- In tien dagen tijd, heeft de winkel van "De Kaas hakker" aan de Ieplaan in Wad dinxveen een gedaantewisseling ondergaan. Deze werd maar liefst vijf meter breder en is onherkenbaar veranderd. In deze tien dagen zijn de klanten vanuit een noodsituatie be diend, nl. vanuit de garage. Pie- ter en Marianne Baelde zijn erg blij met de vergrote winkel. Zij hebben, nu de ruimte hiertoe de mogelijkheid biedt, het assorti ment uitgebreid. Nu kan men bij de Kaashakker, waar Aline Olie "vast" het echtpaar Baelde as sisteert en brper Aijan en Centi- ne Troost, bij drukte inspringen, voor nog meer produkten te recht. Versgebrande noten en zuidvruchten zijn nu eveneens bij de "Kaashakker" verkrijg baar... Een winkel die brood, kaas, beleg, zuivelprodukten en delicatessen in huis heeft. Een foto in de Dorpskrant geplaatst mag uitsluitend vanaf donderdag morgen 8.30 uur. de dag na de verschijning op woensdag, tegen betaling van vijf gulden bij drukke rij Elgersma Dorpsstraat 62 a, wor den afgehaald. Is de foto reeds afge haald. dan kan deze besteld wor den: kosten f7.50 per foto en vooraf te betalen. gelegenheid gebruik gemaakt om de "produkten" van de projectweken die in het teken van "het boek" ston den te bekijken. Ook de echte boe ken van de boekentafel hadden veel bekijks... Vrijdagmorgen was er een leuk leer- lingenfeest, georganiseerd door de openingscommissie. Dit werd ge houden in dorpshuis "Op Moer en verzorgd door een professioneel gezelschap, waar tijdens de kinde ren naar hartelust genoten hebben. Na afloop smaakten ook de heerlijke pannekoeken "kostelijk". Bijeenkomst De officiële bijeenkomst in de aula van de verbouwde school, stond eveneens in het teken van de ruim te' en de naam "Rehoboth Na de voorzitter gingen diverse sprekers op de betekenis en de herkomst, in- De voorzitter van de schoolvereni ging de heer W. Budgen sprak een welkomstwoord tot de genodigden, waarna gezamenlijk Psalm 138 vers 1 gezongen werd. Vervolgens wer de bijeenkomst geopend met gebe en Schriftlezing uit Mattheüs b. 34. Leerlingen van groep 7 a. gaven o.l.v. de heer G.J. Junte een muz kaal intermezzo, nl. "Opus 1 Felicitatiewoorden klonken very gens van burgemeester A.W. Ups. ir. J.L. Roggeveen, de architect, heer A. Louter namens de medezeg genschapsraad. drs. JW. \a Estrik. Ned. herv. predikant, ds. w. Davidse. Geref. predikant van ze venhuizen/Moerkapelle. rnewou drs. R.J. Booij. schoolbegeleidster en Frans-Jan Hertog. PABO s Na "Andante" van W.A. Mozart, door G.J. Junte en Annelies Boevee. sprak directeur C.L.M. van Noori een dankwoord en besloot ds. Rietdijk, predikant van de Gerei- Gemeente de bijeenkomst i dankgebed.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 22