Cijnie Spekman 121/2 jaar bij de Rabobank Koninklijk zilver voor P.H. Bakker Huldiging trouwe leden van "De Kleine Trompetter" Goud en Zilver voor twee Zevenhuizense jeugdige zwemmers bij NVO Barracuda Zevenhuizen- Tijdens de familie avond van "De Kleine Trompetter", vrijdaga vond jl. in de Catgeszaal van "Swanla", werden de heren Joop van Rijs en Gerard Perdijk, verrast met een speld vanwege hun trouw aan deze vereni ging. De heer Van Doorn, afgevaardigde van de K.N.F. speldde de zilverer speld bij de 54-jarige heer Perdijk, op de revers als 'eerbewijs' voor 25 jaar lid maatschap. De 51-jarige heer Van Rijs kreeg een gouden KNF speld voor "40" jaar lidmaatschap. Dat betekent dat laatstgenoemde al op zeer jeugdige leeftijd begonnen is met een blaasinstrument bij het fanfarecorps van Zeven huizen, dat thans Harmonie-orkest is. Eigenlijk wordt het in januari a.s. a 51 jaar! Zijn zoons hebben net zoveel liefde voor de muziek en voor de vere niging. Eén van hen zit overigens al in het bestuur, zoals zijn vader ook be stuurslid is geweest. Het is het derde geslacht Van Rijs dat deel uitmaakt var) "De kleine Trompetter". Ooit was ook de vader van Joop van Rijs een ti ouw en toegewijd lid. De heer Perdijk was per april 25 jaar lid van "De Kleine Trompetter". Hij begon op latere leeftijd met musiceren. Hij is o.m. diverse jaren voorzitter geweest. Tweede voorzitter Hennie Poot sprak beiden hartelijk toe en overhandigde hun vrouwen die op de maandagavond steevast alleen thuis zijn, een boeket bloemen. Dit gebeurde na de toespraak van de heer Van Doorn, die veel over eenkomsten schetste tussen zijn persoon, de vereniging en het beroep van één der musici. Moerkapelle- Voor zijn 40 jaren trouw aan dezelfde "baas" en andere activitei ten, werd de heer P.H. Bakker vrijdagavond met een Koninklijke Onderschei ding verrast. Burgemeester A.W. Lips overhandigde de "ere-medaille in zilver" verbonden aan de Orde van oranje Nassau aan zijn echtgenote, die de versierselen bij haar man opspeldde. De werkgever waar de 57-jarige heer Bakker al veertig jaar in dienst is is de firma K. Havelaar en Zn. in Moerkapelle. Onder het mom van een personeelsfeestje, was de jubilaris verrast plotseling het middelpunt te zijn. Naast collega's waren daar ook z'n twee kinderen en kleinkinderen en enkele vrienden en kennissen. Begon de cadeaustroom met een prachtige kleurentelevisie van zijn werkgever, kwamen er vervolgens nog cadeaus van medewerkers: een workmate en familie, het mooiste was de on derscheiding die de heer Lips, vergezeld door zijn echtgenote, rond de klok van half negen, meebracht naar de kegelzaal van dorpshuis "Op Moer". Naar het voortreffelijk samengestelde koud buffet, mochten de aanwezigen eerst nog even kijken, ondertussen getuige zijnd van deze heugelijke gebeurtenis. De heer Bakker is, na de Technische School, 1 jaar fietsenmaker bij V.d. Linden geweest en wist zich vervolgens verdienstelijk te maken in de smederij en fabriek van landbouwwerktuigen van de heer Kuin HavelaarOok de tweede generatie, Jac. Havelaar en thans de derde, met weer een Kuin aan het roer. Het als éénmanszaakje begonnen bedrijf, telt zeven medewerkers en maakte de automatisering in deland-en akkerbouw mee. Het speelde hier op in en weet zich een vast producent van degelijke landbouwwerktuigen en machines. De heer Bakker hoopt, als metaalbewerker, nog enkele jaren in gezondheid zijn werkzaamheden bij Havelaar voort te zetten. In zijn vrije tijd is hij verbonden aan de reserve-politie van Hazerswoude/Ben- thuizen, welke functie hij al 25 jaar vervult en alszodanig meedoet aan acties en ingezet wordt bij calamiteiten, zoals vorige week nog bij een fikse aanrijding in Benthuizen. Verder heeft hij zitüng gehad in de Oudercommissie van de openbare school. Zevenhuizen- Directeur A. Lamot sprak donderdagmiddag 30 november een hartelijk felicita tiewoord tot Cijnie Spekman, die op 1 december 12 1/2 in dienst van de Rabobank Zevenhui zen/Moerkapelle was. "Het is toch zeker "iets" om bij stil te staan. 12 1/2 jaar. dat betekent. 111/2 jaar zonder mij", zo grapte hij. Hij prees haar attentheid ten op zichte van en de wijze van communiceren met de clientèle van de bank. Ook het luisteren naar en de geheimhouding die bij haar verzekerd is. Hoe de belangstelling over en weer is blijkt uit het feit dat vrijwel alle klanten van Cijnie's voorliefde voor de Scandinavische landen, waarheen ze vrijwel jaarlijks met haar ouders op vakantie gaat. Op ongedwongen wijze wist de heer Lamot Cijnie in het bijzijn van haar ouders, op een leuke manier in het zonnetje te zetten, o.a. door het voorlezen van haar sollicitatiebrief van maart 1977 en het verzwijgen van haar leeftijd, wat bij Cijnie en collega's de nodige hilariteit veroorzaakte. Hoe geliefd Cijnie bij de "bedrijveri'balie is, blijkt wel als ze afwezig is, tijdens vakantie of ziekte, het laatste komt zelden voor. maar er blijkt in'het verleden een poes geweest te zijn die haar dusdanig verwondde dat ze zes weken thuis moest blijven: bijna iedereen vraagt: "waar is Cijnie?". "In het bejaardentehuis "De Zevenster" heeft Cijnie'een fanclub, die haar elke maand op staat te wachten", lachte de heer Lamot. (Hier is een maandelijkse zitting) Ook bij de bejaarden is ze graag gezien. De heer Lamot feliciteerde hierop Cijnie van harte en sprak de wens uit dat ze nog vele jaren haar werkzaamheden mag voortzetten. Als blijk van waardering ontving ze een fraai horloge, vergezeld van bloemen. Van apotheek, juwelier naar de bank Cijnie Spekman wilde oorspronkelijk apothekersassistente worden, kreeg tijdens haar oplei ding aan haar linkerhand een peesonsteking en kon toen weinig meer uitvoeren. Juist toen, ca. 15 jaar geleden, was het apothekerswerk zeer handmatig. Een illusie armer werd ze weer een ervaringrijker bij een juwelier, waar ze op maandag vrijaf had. Omdat een baan bij de bank haar wel aantrekkelijk leek. solliciteerde ze op een advertentie van de Rabobank Zevenhuizen/ Moerkapelle. Hoe zakelijk Cijnie is, bleek wel uit haar sollicitatiebrief, want ze stelde erin alleen op maandag vrijaf te kunnen en op die dag graag een gesprek te hebben. Ze wist binnen een week na haar sollicitatie- bezoek bij de toenmalige directeur Van Weelden, aangenomen te zijn, maar moest wat langer wachten op de schriftelijke bevestiging. De sollicitatie was eind maart, eind april kreeg ze schriftelijk bericht dat ze aangenomen was en op 1 juni 1977 kwam Cijnie OO bij de bank. die toen 20 medewerkers telde, in dienst. (Thans 35!). Zonder iemand tekort te willen doen, kan gesteld worden dat ze op haar post aan de bedrijvenbalie, een plaats heeft, waar W, ze uitstekend functioneert... Vrijwel alle bankrekeningnummers van de klanten uit haar hootd VAr kent, een praatje in z'n algemeenheid op prijs stelt, zichzelf nooit op de voorgrond plaatst, boeiend over haar vakanties kan vertellen en... een luisterend oor heeft voor. zowel zakelijke als V7, vertrouwelijke mededelingen. Haar grootste deugd is niet nieuwsgierig te zijn.... ^venhuizen- Cyriel Schleepers, 9 jaar, won "goud" bij de clubkampioenschappen van de Nieuwerkerkse ^vem-en waterpolo-vereniging "NVO Barracuda". Jacco Vroegop, 10 jaar. won "zilver". jyrtel, een tenger meisje, leerling van groep 6 van "lt Reigerbos" is een veelbelovend zwemtalent. dij L)e K°ornmolen" in Zevenhuizen kon ze haar zwemvaardigheden niet verder ontplooien. Hier, in haar woon plaats Zevenhuizen, heeft ze diverse diploma's behaald: A en B, Zwemvaardigheid I, en het schooldiploma ^Vemtest-" Zeejaar geleden kwam ze bij Barracuda terecht. Dit jaar nam z, met een startvergunning uiteraard, deel de clubkampioenschappen in de categorie meisjes tot 12 jaar. Daar zwom ze de beste tijden: (alles op üQ x meter) Schoolslag 50.6 sec.: rugslag 50.3: vlinderslag 53.9 en vrije slag 49.4. Cyriel doet ook mee aan hel "Speedo- ^vemmenDit zijn zwemwedstrijden van het district waaraan de besten deelnemen. Zij is tweede van het district in het "Speedo-zwemmen". oacco Vroegop. leerling van groep 7 van 't Reigerbos" zwemt nog maar twee maanden bij Barracuda. Zijn Prestatie is dan ook best bijzonder! Hij zit bij de mini's en deed zonder startvergunning mee bij de categorie 'nderen onder de 10 jaar. Hij zwom 25 meter met ongeveer dezelfde tijden als Cyriel: schoolslag: 25.3; rugslag 24.1 en vrije slag 21. Deze maand krijgt hij waarschijnlijk een startvergunning. Ook hij is met yCmrnen begonnen in het Zevenhuizense zwembad "De koornmolen", behaalde het A en B-diploma, de ~*®mtest en Zwemwaardigheid 1.2 en 3 en tevens volgde hij de opleiding "snorkelen" alhier. Helaas behoort rchstrijdzwemmen in Zevenhuizen niet tot de mogelijkheden. Mevrouw Vroegop ging hierop in de regio Poolshoogte nemen, belde twee zwembaden o.a. Waddinxveen en Nieuwerkerk. Bij Nieuwerkerk werd ze op ?e mogelijkheden van "Barracuda" gewezen. Het betekent wat minder "heen -en weer" rijden naar Nieuwer- ^erk voor training (3 a vier keer per week) en naar wedstrijden, omdat het nu in combinatie gedaan kan wor-

Dorpskrant | 1989 | | pagina 13