mg® (rem I I O R e K I DE DORPSKRANT... NET"EVEN" ANDERS - nu in gezinnen! Wie doet er mee, met de oprichting van een comité? te 16.000 wM Op de foto Maarten van Egmond met twee van z'n drie kinderen. De jongste, Nelleke ligt in het ziekenhuis. Ook z'n vrouw Marianne ontbreekt, zij is nl. veel bij haar zieke dochtertje. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Wie "het leven" net zo van harte liefheeft als Maarten van Egmond, moet niet nalaten contact met hem op te nemen Maarten wil namelijk in Nieuwerkerk een plaatselijke afdeling oprichten van "Jongeren voor het leven". 77 Deze 33-jarige vader van drie jonge kinderen, was in zijn vorige woonplaats Rijnsburg ook de v7 steenlegger van een plaatselijk comité. 77 26 april 1986 zien we hem met vele fakkeldragers en het spandoek 77 seerde. De Rijnsburgse dfvaardiging In de vooijaarseditie van het pe kinderen op schoot en lezen we nachtwake "Wij waren al een tijdje met dit onderwerp bezig, maar hadden nog nooit van "jongeren voor het leven" gehoord. Pas na de nacht wake is alles op gang gebracht.. Toen we van de nachtwake hoor den, hebben we alle in het dorp benaderc dertien voorgangers, tien domi nees en een pastoor, onderte kenden een stukje dat wij opge steld hadden: prominenten te kenden voor "het leven". Het was een pittig stukje, waarin we stel den dat deze kwestie boven confessie en politiek uitstijgt. En inderdaad deden er voorgangers uit allerlei kerken mee. Zij rie pen de Rijnsburgers en Valken burgers op om naar de nachtwa ke te gaan". regio Leiden Er bestond bij de jongeren in Rijnsburg al de gedachte om een netwerk voor het leven op te zetten, daarom kon men zich ook snel vinden in "jongeren voor het leven". Hij en anderen waren zo enthousiast dat ze anderen aanstaken en algauw 120 jongeren uit allerlei kerken en kringen vonden die net zoveel eerbied voor "het leven" hadden als zij. Eind maart 1986 werd een regionale dag in Leiden ge houden met majoor Bosshardt en het hoofdbestuur van de VBOK. Op die dag werden contacten gelegd met jongeren uit Valken burg en Katwijk die resulteerden in het opzetten van plaatselijke comité's. Lisse was de volgende plaats. Maarten en z'n vriend Eelco waren inmmiddels regio pioniers geworden... Nieuwerkerker Sinds ruim een jaar woont Maarten, die van beroep plat form-medewerker bij Martin-Air is, met zijn vrouw Marianne en hun drie kinderen, aan de Klein- polderlaan 5 in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Hun jongste kind, een dochtertje van bijna twee jaar, ligt in het Sophia-kinder- ziekenhuis. Haar ziekte brengt de nodige zorg mee in het gezin netje... De Kleinpolderlaan is een laan die moeilijk te vinden is en op de Informatie plattegrond niet te vinden Een vriendelijke bloe mist in De Reigerhof wees de weg... Achter de Ringvaarthal, alleen onder het viaduct door en dan links... Maarten is blij verrast met dit, een beetje uit de lucht gevallen interview, dat mooi aansluit op het artikel van de VBOK, dat de vorige week in de Dorpskrant is gepubliceerd. De Nieuwerkerkse lezers van de Dorpskrant misten dat, maar ongetwijfeld is deze "pro-life" organisatie, waarin christenen en humanisten zitting hebben: mensen die eerbied voor het "on geboren" leven hebben bij hen bekend. Ook de organisatie "Jongeren voor het leven" is op deze leest geschoeid: men wil op positieve manier, zonder acties, hiervoor aandacht vragen. Het is ook geen specifiek christelijke orga nisatie. Dat er wel veel christe nen deel van uitmaken is een gevolg van de levensbeschouwe lijke overtuiging van deze cate gorie. Omdat Nieuwerkerk a.d. IJssel geen plaatselijk comité "jonge ren voor het leven" kende, sloot Maarten zich aan bij de regiona le groep van Groot-Ammers, die zeer actief is.. Nu, wat gewend in z'n nieuwe woonplaats, worden er contac ten gelegd met jonge mensen uit de diverse kerken.... Maarten: Verenigingen en in stellingen als de VBOK, de Ne derlandse patiëntenvereniging en het Professor Lindeboom Instituut werken los van elkaar, maar staan voor dezelfde essen tiële zaken als abortus en eutha nasie. Ze zijn gewetensverscher pend bezig. We kunnen ons niet losmaken van maatschappelijke en politieke ontwikkelingen. We vinden het abortusvraagstuk niet zomaar een onderwerp, maar "het onderwerp". In een bevrijd Nederland is de rechts staat voor het eerst geweld aan gedaan door de vrijgeving van de zaak van het ongeboren kind, welke uitstijgt boven confessie en politiek. Wij vinden het onbegrijpelijk dat in deze tijd van de moderne wetenschap er zo verkapt als "foetus" over een ongeboren kind wordt gesprokenEen kind dat na negen weken al volledig in de moederschoot gevormd is. Het is in tegenspraak met de Nederlandse samenleving waar ontzettend veel gepraat wordt over de sociaal zwakken in de y.. samenleving. De sociaal zwak- 77 ste is het ongeboren kind. Dit 77 waar het de sociale politiek be- 777 treft. De christelijke weet waar Psalm 139 over gaat: 77 het geweven worden van het V/7 kind in de moederschoot, maar 77, grijpt soms vooruit op de weten- 77 schap. Men denke aan geneti- 7/7 sche manipulatie! 77 De liberalen pretenderen vrij- 77 heid voor iedereen. Hoe zit het 77/ dan met het ongeboren kind? <77 Het is hypocriet om te praten V/7 over zaken die "het leven" aan- 77 gaan als het fundament geen <77 inhoud heeft. Het geweten moet 7/7 omgezet worden, 't Gaat om 77 moeder en kind. Na de Tweede 77 Wereldoorlog was iedereen blij 77 vrij te zijn. We leven nog in een 77 vrij land. In Nederland - hoort 77 iedfer mens recht op leven te 77/ hebben! 77. Wie dezelfde mening is toege- 77. daan, een protestantse, katho lieke of humane levensvisie heeft, wordt verzocht met Maar ten contact op te nemen. dere vrouw die een baby krijgt, krijgt van ons een felicitatie"... Wie belt Maarten??: tel.01803- 17169 ■■■0. OlgHf U/0 W70 07:77; .'J De DorpskrantDe best gelezen krant in Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en de Zuidpias in Waddinxv- een. Nu ook in Nieuwerkerk a.d. IJssel... Een hartelijk welkom aan alle inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel. Vandaag verschijnt de Dorpskrant ook in uw dorp. "Wat is de Dorpskrantzult u zich afvragen. Wel, de Dorpskrant is.... -een krant die (vrijwel) alle activiteiten in Zevenhuizen en Moerkapelle meldt; -gemeentelijk nieuws van beide dorpen die mogelijkerwijs samengevoegd worden; -informatief "nieuws" en verslaggeving van gebeurtenissen brengt. ****Daarnaast biedt de Dorpskrant: Interviews uit: Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen, Waddinxveen en Nieuwerkerk a.d. IJssel. Ook berichtgeving uit Benthuizen, Waddinxveen en Nieu werkerk a.d. IJssel, wordt gepubliceerd indien ons dat toege zonden wordt, echter, netzoals van Zevenhuizen en Moerka pelle, onder voorbehoud dat dit "algemene berichtgeving" is en niet bedoeld is om "derden" te krenken. We maken echter één voorbehoud wat het bijwonen van eve nementen betreft in Nieuwerkerk: de verslaglegging hiervan vindt u in uw eigen plaatselijke weekblad(en). Voor de goede orde volgt hier nog wat nadere informatie over "De Dorpskrant". De Dorpskrant is op particulier iiïitiatief ca. 111/2 jaar geleden van start gegaan. Het was de eerste echte krant in Zevenhuizen, die uitsluitend gericht was op dit dorp. Op dat moment verschenen als "huis- aan-huis"bladen: Holland Silhouet en Alexanderpost. Een jaar later, verscheen de Dorpskrant ook in Moerkapelle, terwijl in Zevenhuizen Het Kanaal z'n intrede deed. Het volgende huis-aan-huis-blad dat datzelfde jaar verspreid werd, was Het Streekblad: een op Zoetermeer gericht gratis blad. Ca. 11/2 jaar geleden kwam het Weekblad voor Waddinxveen ook in Zevenhuizen en Moerkapelle uit, terwijl Het Kanaal na Zevenhuizen, ook al sinds enige jaren in Moerkapelle wordt bezorgd. Nieuw in Zevenhuizen en Moerkapelle is De Postiljon, een eveneens op Zoetermeer gerichte gratis krant. Optellend: In Zevenhuizen verschijnen dus wekelijks zeven huis-aan-huis bladen. In Moerkapelle is dat er één minder, nl. De Alexanderpost. **In Benthuizen verschijnen ook diverse huis-aan-huisbla- den, zoals b.v. Het Streekblad, De Postiljon en de H/Z Koerier. Toch blijkt, dat daar, evenals in Zevenhuizen en Moerkapelle, de Dorpskrant, het best gelezen wordt. Ener zijds vanwege het handige formaat en anderzijds vanwege de berichtgeving van plaatselijke activiteiten en de "andere interviews. **In de Waddinxveense wijk "De Zuidpias" en "De Sniep is de Dorpskrant ook graag gezien. Hier ontvangen ze wat minder huis-aan-huisbladen: Waddinxveense Post, Week blad v. Waddinxveen, Holland Silhouet en Dorpskrant. **In Nieuwerkerk a.d. IJssel, ontvangen, volgens onze infor matie, de inwoners naast hun eigen Kanaal, b. v. ook de IJssel en Lekstreek en De Havenloods. De Dorpskrant is hier dus de vierde gratis -huis-aan-huis krant, maar duidelijk andersf We wensen de inwoners van Nieuwerkerk veel leesplezier A Al m* <v

Dorpskrant | 1989 | | pagina 14