pr Ambulance voor Polen- Gevraagd: een bijdrage en.... KINDERKLEDING EN SPEELGOED??! Klassieke muziek in Zevenhuizen Politieberichten Die Pater Moeskroen toch!! Je zult een elfling krijgen... "Van Middeleeuwen en Renaissance..." De groep: even voorstellen.... Zevenhuizen- Tjebbe Zijlstra en Rinus Otterspeer, staan versteld van de positieve reacties die zij ontvan gen naar aanleiding van het artikel dat veertien dagen geleden in de Dorpskrant gepubliceerd werd Beiden zijn beduusd van de geldbedragen die bedrij ven, instellingen en particulieren toezeggen, of ge woon overhandigden als Rinus Otterspeer of Tjebbe Zijlstra bij hen aankloppen... Voor degenen die toen de Dorpskrant niet gelezen hebben, of nog niet lazen: Actie voor Polen... Er wordt in Zevenhuizen actie gevoerd.... Dit gebeurt naar aanleiding van een bezoek aan Polen, door brandweercommandant Rinus Otter speer en brandweerman, tweede pompbediende Tjebbe Zijlstra. Zij brachten de voormalige brand weerwagen van Oud-Verlaat naar Polen, om precies te zijn naar de plaats Chelno. Doordat de brandweer post Oud-Verlaat is opgeheven was deze brandweer wagen overcompleet bij de Zevenhuizense brand weer. In de zomervakantie is de brandweerwagen officieel overgedragen aan de Poolse brandweercom mandant Utrata, die met zijn gezin hiervoor in Neder land was. In oktober vond het transport plaats van twee brandweerwagens vanuit Nederland. De andere was door de Perscombinatie geschonken. Een gammele ambulance De heren Otterspeer en Zijlstra zijn tijdens hun con frontatie met het ziekenhuis in Chelno, waar appara tuur afgeleverd werd vanuit Holland, ontzettend geschrokken van de primitieve omstandigheden in dat Poolse ziekenhuis. De ambulance was een oude Trabant, waarvan de deuren nauwelijks sloten. "Zoiets zou in Nederland nog niet als dierenambulan ce worden gebruikt" was hun conclusie. Toen ze Zevenhuizense kinderkleding in het Kinder tehuis in Chelno gingen brengen, werden ze emotio neel zeer aangedaan toen ze de omstandigheden za gen waarin ze mismaakte en gehandicapte kinderen aantroffen en ontdekten dat ze er nauwelijks of geen speelgoed hadden.... Nog voor ze goed en wel in Nederland teruggekeerd waren, was het plan voor een actie al geboren... Al is het. zo denken beiden, maar een druppel op de totale gloeiende plaat van Polen.... Tweemansactie Dus gingen de heren Otterspeer en Zijlstra Zevenhui zense bedrijven af met het verhaal van hun belevenis sen en openden voor hun actie een Bankrekening bij de plaatselijke Rabobank. Vervolgens stellen beiden hun woningen en berging beschikbaar voor speelgoed en kinderkleding, waar van ze verzoeken "a.u.b. in goede staat". Denk na Sint Nicolaas en met het oog op de Kerst eens aan Polen Voor de goede orde het Bankreke ningnummer nog eens genoemd: 3750 49 142 t.n.v. Ambulance voor Polen.. Nette kinderkleding graag inleveren bij: de familie Otterspeer Rozenstraat 6, of fam. Zijlstra, Burg. Klinkhamerweg 24, of in Oud-Verlaat: Restaurant "De Otter" aan de Zevenhuizerplas. Zevenhuizen- "Momenten van uitzinnige vreugde en diepe rouw volgden elkaar snel op bij de mensen die rond 1500 leefden." De spelers van "Consortium Rotterdam" laten hen die hier voor belangstelling hebben, dit opnieuw beleven tijdens het concert van zaterdagavond 16 december. Dit concert wordt gehouden in het kerkgebouw van de Vereniging voor Vrij zinnigen aan de Dorpsstraat 139 in Zevenhuizen, aanvang 19.30 uur. De musici maakten een muzikale reis door Europa en tonen de bezoekers vorstenhoven en dorpsplei nen. De vrolijkheid van de Kerstnacht en de wanhoop van de liefdessmart, de vraatzucht van de smulpaap en de eerbied van de pelgrim, komen in een bonte mengeling aan de orde. De klank van de oude instrumenten, de afwisselende ge zongen teksten en de uitleg bij al die vreemde muziek, staan garant voor een gevarieerd programma, het concert (uit de kamermuziekserie van "De Zeven Mu zen") is bijzonder geschikt voor een publiek van alle leeftij den: de hele familie kan erheen. De toegangsprijs bedraagt f 7.50 per persoon. leden van"De Zeven Muzen" betalen f 5.— Jongeren tot 16 jaar hebben gratis toegang. Het "Consortium Rotterdam" ontstond in 1979 op een pe dagogische Academie in Rotterdam. Een aantal liefhebbers van oude muziek onder studenten en docenten besloot ook na het afstuderen bij elkaar te blijven komen om muziek te maken. Weliswaar stapten sommigen na verloop van tijd op, andere mensen kwamen erbij en voegden hun vocale en/of instrumentale kwaliteiten toe aan het geheel. Als ze al professioneel in de muziek bezig waren, dan was het op een ander terrein dan dat van de oude muziek, zodat de groep wat dit betreft met recht een amateurensemble mag heten. Het "Consortium": treedt regelmatig op in kerkconcerten in de regio en o.a. in het Bibliotheektheater in Rotterdam en bij de Rederijkersfeesten in Vlaardingen. Door het niet alledaagse karakter van de oude muziek, beleefden jong en oud veel plezier aan de concerten. De levendige afwisseling van zang en instrumentale intermezzi geeft een indruk van de vreugde en het verdriet van.de mensen van weleer. De muziek varieert van eenvoudige middeleeuwse volkswijsjes tot verfijnde composities uit de renaissancistische hofcul tuur. Auto-inbraken: De afgelopen week werden vier auto's openge broken. In twee gevallen werd de autoradio weggenomen, bij de andere twee werd er niets ont vreemd. Inbraken: Bij een inbraak in een caravanbedrijf aan de Rottekade werden een geldkluisje en een autoradio ontvreemd. Tevens heeft men verschillende zinloze vernielingen aangericht, waar door er een aanzienlijke schade was ontstaan. Eveneens werd er ingebroken in het kantoortje van de waterzuive ringsinstallatie aan de Zuidplas- weg. Met behulp van een paaltje had men een ruit ingeslagen en was men naar binnengeklommen. Er werd niets ontvreemd. Bewoners van een woning aan de Bredeweg troffen hun woning in disorde aan, toen zij thuiskwa men. Men had de achterdeur opengebroken en het gehele huis- doorzocht. Geld, cheques e.d. werden weggenomen. Openbare schennis: Een inwoon ster van Zevenhuizen werd deze week onaangenaam verrast, toen zij iets bij de voordeur hoorde en naar beneden om een kijkje te nemen. Daar ontwaardde zij bui ten een man die zich stond te bevredigen. Toen zij een fikse klap tegen de ruit gaf, nam de man ijlings de benen. Aanrijdingen: Op de kruising Zuidplasweg-Bierhoogtweg waren 2 personenauto's bij een aanrij ding betrokken. De bestuurster van de auto die van de Bierhoogt- weg kwam zag de bestuurder op de Zuidplasweg niet aankomen. Door de aanrijding belandde de bestuurder tegen een schrikhek en een lichtmast. Op de kruising van de afrit van de rijksweg 12 met de Bredeweg flOOO: Waddinxveen - Appel Meubelen bv, al 60 jaar een begrip in Waddinxveen, is aan het verbouwen. Tijdens deze ver bouwing geven wij f 1000.-- voor uw oude bankstel bij aan koop van een nieuw bankstel. Deze inruil geldt voor bijna al onze getoonde modellen. Niet alleen op ons adres Zuidkade 53, maar ook op onze exclusieve moderne afdeling Zuidkade 147. Tevens geven wij hoge inruilprijzen voor uw eethoek en bergmeubel. Wij hopen u te mogen verwelkomen alle da gen van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Donderdag koopavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dag zij wij open van 10.00 tot 17.00 uur. Deze foto is van de hele groep: "Pater Moeskroen". De tweede van links is oud-Zevenhuizenaar Martien van Oostrom, de toetsenist. In de vorige Dorpskrant vertelde hij over het ontstaan van de zeven leden tellende band en hun manager... Zaterdag 9 december in dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen, na de Russen(Rentokil speelt tegen Dynamo Moskou in de sporthal van Swanla) Zevenhuizen- Wie eens een echt doldwaze groep mee wil maken, die pretpop brengt met grappige Nederlandse teksten en toch een goed stukje popmuziek, moet zeker a.s. zaterdagavond zo even na half tien naar dorpshuis "Swanla" komen, mits men er nog niet was i.v.m. het interland volleybal.... Pater Moeskroen. een naam die wat afwijkt van gebruikelijke, namen van popgroepen, maar ook een band die anders is dan andere..Hetgeen wat deze ze- venmans-formatie brengt als "pretpop" is een mengeling van allerlei stijlen. Daarbij gaat het om plezier maken. Het optreden wordt gezien als totaaltheater vol muziek en levende acts... CD-presentatie In Zevenhuizen vindt de presentatie plaats die volledig digitaal geproduceerd is. Deze CD is getiteld: "Pater Moeskroen Nooit van gehoord?". Live-optreden Het optreden in dorpshuis "Swanla" is "live" zoals alle optredens van deze band. die eerder een muziekcassette opnam "Alle 7 tips", die voornamelijk dankzij op tredens, van Noord naar zuid, door heel nederland heen, werd verkocht. Tijdens de laatste "Grote Prijs van Nederland" deed "Pater Moeskroen" haar live reputatie eer aan met het winnen van de Publieksprijs.Van december 1989 tot mei 1990 verzorgt Pater Moeskroen in Nederland en België een uitgebreide CD-presentatie-toernee. In het kader hiervan is ook het a.s. zaterdag te houden optreden geboekt. Vanaf ca. 21.30 is de groep te horen.Vast staat dat alle bezoekers, die door dit krante-artikel geboeid zijn geraakt, van dit concert zullen genieten. "Pater Moeskroen" bestaat uit toetsenist en Ze- venhuizenaar Martien van Oostroifl. Wilbert van Duinhoven (bas, accordeon), Koert Ligtermoet (slagwerk). Marcel Sophie (percussie), Ton Smul ders (gitaar, bas), Adje Grooten (gitaar, banjo), Jan Evers (dwarsfluit, saxofoon). De techniek en organisatie is in handen van Peter van Oosterhoudt. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar in dorpshuis Swanla en aan de zaal. waren eveneens twee persone nauto's bij een aanrijding betrok ken. In dit geval verleende de bestuurder die van de rijksweg kwam geen voorrang. Op de Bredeweg moest de be stuurder van een auto uitwijken voor een linksafslaande auto en raakte daarbij in een slip. Hierbij raakte hij een auto die voorgesor teerd stond om linksaf de rijksweg op te rijden. Diefstal auto: Vanaf de Gras kamp werd een personenauto ge stolen. Jeugdverkeersaktie: De jeugdi ge verkeersdeelnemers uit Zeven huizen zullen de komende tijd erg goed op de verkeersregels moeten letten. Vanaf 4 december zal de politie extra toezicht houden op het gedrag in het verkeer en op de verlichting. Er zal niet gewaar- schuuwd worden. Zorg dus dat alles in orde is en houd je aan de regels. Je Kunt je geld in deze dure maand wel beter besteden dan aan een bekeuring. GEVONDEN: kindertrui, hand schoen VERLOREN: bankpasje; zaka genda; 2 sleutelbossen; zwart/ witte kader Moerkapelle- Moeder Zorra maakt het uitstekend nadat ze in betrekkelijk korte tijd na elkaar, op zaterdag 18 november elf pups ter wereld bracht.. En dat voor de eerste keer! De puppies: acht van het mannelijke geslacht en drie van het vrouwelijke, wogen bij de geboorte in totaal vier kilogram. Een week later was dat gewicht al verdubbeld! Inmiddels zijn we weer een week later en blijken ze weer bijna zoveel aangekomen te zijn en dat allemaal door hun moeders voeding. Die eet op dit moment alleen maar kracht voer: brokken, terwijl ze liters water drinkt. Zorra is de 5-jaar oude "tuin" hond van de familie Marck aan de Herenweg 42 in Moerkapelle. Op deze gerberakwekerij lopen zeven mannen, die allemaal haar baas zijn: vader Cor Marck. zijn zoons en de medewerkers. "De vader van de hondjes is zeker de herdershond van Kaashoek" lacht één van de zonen Marck, hetgeen de uiterlijke schoonheid misschien ten goede is gekomen, al moet gesteld worden dat moeder, die van het ras "Moerkapelse vuilnisbak" is, er ook mag zijn. De puppies zijn schatjes: dikke zwarte rolmopsen met een gladde vacht en lichte buik. stuk voor stuk om zo mee te nemen.Dat mag nu nog niet. maar over een week of zes wel. Op dit moment is er nog door niemand belangstelling getoond voor de hondjes, maar ongetwijfeld zal deze komen, na het zien van deze foto en het lezen van dit verhaal. Als ze hetzelfde karakter hebben als hun ouders, dan worden het goede, waakzame en betrouwbare honden en ongetwijfeld beste kameraden.. Wie belangstelling heeft kan bellen: tel.01793-2084 b.g.g. 1486. w Op de foto: De drie-jarige Stephan Marck en zijn vierjarige vriendinnetje Annennjn Evers... Ze zouden zo graag even een hondje willen oppakken, maar moeder Zorra \inci dat niet van iedereen goed... Alleen haar "bazen" mogen dat....

Dorpskrant | 1989 | | pagina 18