Gouden oorkonde voor garage A. Voskuilen en Zn. voor 50-jaar lidmaatschap Jazz dansant Sporthal "De Hil" Ingezonden: Kerkdiensten Medische dienst: Beveiliging kruispunt Willem II m Benthuizen 10 december De Dorpskrant van Zevenhui- zen/Moerkapelle biedt ook voor inwoners van Waddinxv- een, Benthuizen en Nieuwer- kerk a.d. IJssel, de mogelijk heid berichten te publiceren. Verenigingen. instellingen, commissies en particulieren kunnen hun mededelingen schriftelijk doen, of per Fax nr. 01802-3450. de oprichter van het bedrijf jp uejviu s. urootvaaer Aart, vader Wim en zoon Arthur Voskuilen y/f N;BnveJ°tC "?n_,de grondlegger van het garagebedrijf is uit het familiealbum deze is W/ nl. 28jaar geleden overleden. y/2 Garage A. Voskuilen en Zn. is een bedrijf dat aan de Moerkapels Zijde is gevestigd, in fff de dorpskern van Moerkapelle. maar toch op Zevenhuizens grondgebied staat De y/z grens van Zevenhuizen met moerkapelle, loopt nl. dwars door Moerkapelle, zoals men Wr weieens gekscherend zegt: over het biljart van Het Wapen van Moerkapelle Zevenhuizen/Moerkapelle- In hotel-restaurant "De Blijhorst" in Wassenaar werd aan vader en zoon Voskuilen onlangs de gouden oorkonde van de Bovag uitgereikt. "Het was een volslagen verrassing", vertelt garagehouder W. Vos kuilen van de Moerkapelse Zijde. "We kregen een uitnodiging van de Bovag om naar Wassenaar te komen. Dat hebben m'n zoon en ik gedaan. We hadden er eigenlijk geen notie van dat m'n vader 50 jaar geleden lid van de Bovag geworden was. Dat was voor die tijd, in 1939, best heel wat. De Bovag bestond toen net tien jaar. Ook toen golden er voorwaarden om lid van de Bovag te worden, je aan alle vestigingseisen en dergelijke moest voldoen". Hij toont de oorkonde, die ingelijst, achter glas, aan de wand hangt in het kantoortje hangt. 70 jaar garage Voskuilen "Het is zo leuk dat deze uitrei king vlak voor ons 70-jarig best aan plaatsvond. Helemaal pre cies na te gaan wanneer m'n vader begonnen is, valt niet te doen. want de inschrijvingsda tum bij de kamer van Koophan del is niet precies bekend". De heer Voskuilen haalt er de "papieren" bij en somt een scala van "bedrijvigheden" op. "M'n vader had het eerste bedrijf hier in de dorpskern van Moer kapelle maar ook van Zevenhui zen, tot welke gemeente we ei genlijk behoren, dat auto's ging repareren. Uiteraard een één manszaak. Er reden nog niet zoveel auto's, dus was hij ook rijwielhersteller, verrichtte re paraties aan: landbouwwerktui gen, gemotoriseerde motorrij wielen, was loodgieter, handelde in kookapparatuur en sanitair en zorgde en passant ook nog voor personen-vervoer. Veelvul dig werd van zijn "taxi"-faciliteit gebruik gemaakt, bij nacht en ontij, voor ziekenvervoer, nood gevallen en familie-bezoek. Hij werkte van de vroege ochtend tot de late avond, want hij moest heel wat monden open houden. M'n ouders woonden aan het Noordeinde 28, waar het bus hokje staat en aan de Moerka pelse Zijde 5 is hij met de werk plaats begonnen. Mijn vader was van oorsprong geen Moer- kapellenaar. Hij kwam uit Bos koop, waar hij in 1895 geboren werd. Hij had nooit gedacht dat de jongste van zeven zonen, zijn bedrijf zou voortzetten. (Vanaf z'n 13e werkte hij als volslagen monteur mee bij zijn vader, nadat enkele broers dat eerder deden. Twee van hen zijn naar Amerika geëmigreerd. Daar heeft z'n zoon Arthur, nu 26 jaar, de nodige ervaring opge daan. Hij heeft net zoveel hart voor het bedrijf als vader Wim. "Arthur is van MAVO naar de de IVA in Driebergen en liep na militaire dienst twee jaar stage bij een collega. Hij is dus straks, als ik me van lieverlede terug trek, de derde generatie", lacht de 55-jarige Voskuilen sr. "Moet je voorstellen dat m'n vader 70 jaar geleden, hier het eerste garagebedrijf had, na de oorlog kwamen er hier diverse bedrijven bij: nu zijn dat vijf garagebedrijven, maar het zijn er zes geweest! En allemaal een goede boterham. Gelukkig heb ben wij nog een specialiteit als APK-keuringsstation voor vrachtwagens. Zowel APK I als APK II keuren we. Verder zijn we wat ons sub-dealerschap be treft, niet gebonden aan een bepaald merk auto. Dat geeft de nodige voordelen, dat je niet gebonden bent enerzijds aan een bepaald merk en anderzijds dat je alle merken auto's kunt repareren. Dat hebben onze klanten in de loop der jaren ook gemerkt, ook de eigenaars van vrachtwagens. Zodoende is onze klantenkring niet beperkt tot Zevenhuizen en Moerkapelle. j maar reikt deze veel verder". Moerkapelse Zijde 11, bezine "elf' Hier. aan de Moerk. Zijde 11be- perken de werkzaamheden, ver- richt door vader en zoon plus twee monteurs en een mevrouw voor de administratie, niet all- een tot het garagebedrijf: er is ook nog een druk beklante ben- zinepomp. "Leuk van toepassing is ons merk benzine "elf' op ons huisnummer "11", lacht Vos- kuilen sr. Deze bedient de pomp al's-morgensvanaf7.00uur, als de eerste werknemers naar hun dagtaak gaan. Ook is hij de laat- ste die nog werkt: tot 20.00 uur is de pomp open. Hij is van plan om het in de nabije toekomst over te dragen aan zoon Arthur als die in zijn huis komt wonen en hij elders f Nieuwerkerk/Capelle i a.d. IJssel- Het laatste Jazz-dansant van 1989 in "den Rooden leeuw" i wordt a.s. zondagmiddag gehouden aan de 's-Gra- venweg. Er zullen sfeer volle ballads en main stream muziek geluiden te horen zijn van Maaike Nicola and friends. Van 16.00 tot 19.00 uur in de Klaas Klinkertzaal. Maaike Nicola en Cock Schelvis zijn zaterdaga vond 9 december om 22.00 uur de gasten van Jan Keur in het program ma van de lokale omroep De Dorpskrant heeft "Items", namelijk: ....Als je hobby je lief is., (wie heeft er een leuke hobby, of kent iemand die deze beoefent?) ....Vrijwilligers, niet te betalen... (Mensen die veel voor anderen doen. Kent u ze?) ....Een beroep om te kiezen (Een leuk beroep??!) .Wie verre reizen doet(Wie kent iemand, of heeft zelf een leuk reisverhaal?) ....Bedrijvig... (Een bedrijf dat een beetje bijzonder is, een bij zonder produkt heeft, een vondst heeft gedaan, of ge bouwd/verbouwd heeft) ...Sportiviteiten... (Een sport die een beetje bijzonder is, of een bijzondere sporter) ....De Gaande(n) (Afscheid nemen, verhuizen enz.) ....De Komende(n) (Welkom aan nieuwe inwoners of nieuw ge zicht in zaak of bedrijf) Wie iets te melden heeft dat op het bovenstaande van toepas sing is, gelieve tel. 01802- 1653 te bellen, (b.g.g. tijdens kantooruren 01802-2289) Benthuizen is een echte sport hal rijker. Op 6 novemberjl. is de sporthal "De Hil" vrijwel geruis loos in gebruik genomen. Een fraaie aanwinst voor sportief Benthuizen. De hal voldoet aan de eisen van de nederlandse- Sport-Federatie en kan dan ook gebruikt worden voor vrijwel alle zaalsport en. Er kan bijvoorbeeld op 3 velden tegelijk volleybal gespeeld worden of op 6 velden badminton. De fraaie kantine biedt de sport mensen de gelegenheid na de inspanning, prettig even te ont spannen. De eigenaresse, de stichting Sport en Cultuur Benthuizen, is er trots op dit gebouw te hebben I kunnen realiseren in goede I samenwerking met het gemeen tebestuur en de firma Nedam en I met behulp van talloze enthou- siaste vrijwilligers. Hoewel de hal al zeer frequent I gebruikt wordt, ook door vereni- I gingen en anderen, buiten Ben- I thuizen, zijn er nog uren be- I schikbaar. Gegadigden kunnen I zich wenden tot de heer Nieuw- I stad, telefoon 079-312417. Belangstellenden die nadere in- I formatie wensen zijn ook van I harte welkom op de eerste open- I bare vergadering van het algem- I een bestuur van de genoemde I stichting. Dinsdag 12 december I a.s. vindt deze plaats in het I gemeentehuis, aanvang 20.15 I uur. Op de agenda staan o.a. de I begroting 1990, exploitatie-op- I zet cultureel centrum "De Tas". I knelpunten gebruikers en recla- I me-activiteiten. Heeft men eten inboedel voor de Hervormde kerk Breng het bij de familie W.van Erk. Blijft men op een antiquiteit hopen? Kijk en kom op het Kerkplein kopen. Tijdens de Braderie of op 30 april. 't Kan alle twee, net wat men wil. De opbrengst is voor 't onder houd van de kerk Men bedenke: er hliift altiiri Hervormde kerk 9.30 uur en 18.00 uur ds. J. Boer Herv/Geref. De Hoekst een: 10.00 uur dienst Geref.Gemeente 9.30 en 18.00 uur leesdienst Oud-Geref.Gem. 10.00 en 17.00 uur dienst en 10 december dokter P.J Colijnstraat Boskoop, tel.01727 -12136 ^venhuizen/Moerkapelle/Waddinxveen- Het beruchte kruispunt "Willem II' is gereconstrueerd. Aannemers- e nJV^?. uit Waddinxveen nam het karwei ter hand, in opdracht van het gemeentebestuur van Zevenhuizen. Dit werk is, in verband met de verkeersveiligheid, versneld uitgevoerd. In eerste intstantie zou de verbetering van het gevaarlijke kruispunt gelijktijdig met de aanleg van het fietspad langs de Bredewegen de opknapbeurt van het wegdek van de Bredeweg plaatsvinden. Omdat met name de aanleg van het fietspad vertraagd wordt doordat grondeigenaren niet tot overeenstemming met de gemeente Moerkapelle kunnen ko men, besloot de gemeente Zevenhuizen hier niet meer op te wachten. De brug bij de boerderij Willem II. waarmee het kruispunt in de volksmond aangeduid wordt, had een groot niveau verschil met het wegdek van de Bredeweg. Onbekende automobilisten ontdekten vaak het kruispunt pas als ze. nagas te hebben gegeven, over de brug reden, met alle gevolgen vandien. Deze bult moest verwijderd worden Dat betekende dat de duikerbrug verwijderd moest worden. Deze en die onder de Bredeweg door. om de bocht te verbreden, zijn vervangen door duikerbuizen. Ook naar de andere zijde is de bocht van de j Noordelijke Dwarsweg, richting Gouda, gecorrigeerd en aangepast aan de geldende voorschriften. In het mid- «0^ de Noordelijke Dwarsweg is een vluchtheuvel geplaatst, zodat automobilisten keurig op hun eigen weghelft blijven. Vooral voor vrachtwagens is de verruiming van beide bochten zeer aangenaam De kosten van deze reconstructie bedragen ca. f250.000,- De provincie draagt 75% bij in de gemaakte kosten, in het kader van het budget 'renovatie en groot onderhoud' inzake de wet op de uitkering wegen. De gemeen te Zevenhuizen heeft het werk uitgevoerd, doch zal, in overleg, via een verdeelsleutel, ook een bijdrage krijgen in de kosten van de gemeente Waddinxveen (eigenaar Waddinxveense gedeelte) en het Hoogheemraadschap I Bchieland (eigenaar Bredeweg). De gemeente Zevenhuizen is eigenaar van de Noordelijke Dwarsweg. uavrrv i z n stekkie in Moerkapelle zal HAVO gegaan, vervolgens naar hetrekken V X\\\\V< kv\\NNV

Dorpskrant | 1989 | | pagina 22