Tarzan I Jazztar nieuws Europa Cup Duel Rentokil- ZVH in Swanla Tafeltennis ZTTC1- ILAC 3 6-4 Volleybal Weer winst voor N.A.S. 2 Volleybal Start Schaatszesdaagse op Haagse Uithof Open Tennis- en Squashtoernooi Groeneweg Naar Rusland: BSC'68... sportclub B.S.C.'68 comb- Feijenoord landelijk jeugdelftal naar Benthuizen Programma 9 december Rentokil-ZVH pakt 1 set van het Russische Dynamo! Benthuizen Uitslag zaterdag 2 december: Programma voor zaterdag 9 december ook sportnieuws uit nieuwerkerk a.d. zien wij graag! Moerkapelle- Maandag 27 november jl. kwamen alle leden van Jazztar met een introducee naar de les. Op een enkeling na, hadden de kinderen allemaal moeder, vriendje, ja zelfs een oma, bereid gevonden om een keer een lesmee te maken. En met succes: er werd naar hartelust geswingd en aan het einde van de lessen lukte het iedereen een gelegenheidsdansje te maken. Dinsdag 28 november kregen de kleuters van Tarzan, geheel onverwachts, hoog bezoek uit Spanje. Sinterklaas en Zwarte Piet deden op hun tocht door Nederland, de gymnastiekzaal van Op Moer aan. De kleuters zongen liedjes en lieten Sint en piet een aantal oefeningen zien die ze dit jaar van juf Belinda geleerd hebben. Zwarte Piet probeerde mee te doen. maar vond het lopen over de daken toch makkelijker, nadat Sinterklaas vertrokken was begon het serieuzere werk voor de overige Tarzan-leden. Om half vijf startten de jaarlijkse onderlinge wedstrijden, met als inzet vele medailles, diploma's en het belangrijkste: "de verenigings- wisselbeker". Vooral de jeugdgroepen wisten zich gesteund door een talrijk publiek. Zij konden de kinderen zien werken op balk, brug-ongelijk, lange mat en paardsprong. De medailles werden alsvolgt verdeeld: Meisjes Al 1. Ynske Banga, 32,3 pnt:2. Annelies v. Delft 30.9 pnt;; Meisjes A2:l Marielle Wielhouwer 31.0 pnt: 2. Marjolein Popijus 29.8 pnt; Meisjes BI 1. Femke Banga 32.9 pnt; 2. Natasja de Hoog 32.7 pnt; 3 Martine Lips 32.4 pnt; meisjes B2 1 Rienke Verheul 31.1 pnt; 2. Marieta Groenenberg 30.9 pnt; 3. Ruth v.d. Beek 30.3 pnt; Adsp. dames 1. Hanneke Blok 32.9 pnt; 2. Jessica v. Vuurde 31.7 pnt; Dames 1 Ingrid Westerman 31.9 pnt; Jongens A 1 Pieter de Graaf 30.0 pnt; 2. Sebastiaan de Bruyn 29.8 pnt; Jongens B1. Henk jan ter Braak 32.1 pnt; 2 Martijn v.d. Waal 31.4 pnt; Heren 1. Onno de Vrij 32.4 pnt; 2. Kees v.d. Kooy 31.3 pnt. Omdat de wisselbeker uitgereikt wordt aan de turner of turnster met het hoogst behaalde aantal punten, mogen de dames Hanneke Blok en Femke Banga deze beker ieder een halfjaar mee naar huis nemen. Zij behaalden beiden 32.9 punten. hide maand december zullen alle Tarzan/Jazztar leden waardebonnen uitdelen. Wie een bon ontvangt is van harte welkom op één van de lessen.Er is voor iedereen een groep waar men zich thuisvoelt. hl. Ingrid Westerman tel.01793-3009; Lenie van 't Wout tel.01793-2447. Zevenhuizen- Het eerste team van ZTTC speelde vrijdag de laatste wedstrijd van de Goudse Tafelten- niscompetitie tegen ILAC 3. Het team van ZTTVC: Vincent Bultena, Ouus van Amerongen en Erwin te Baske hadden beduidend meer te genstand van hun tegenstander dat de eerste competitiehelft. Nu werd door ILAC getracht revanche te nemen, hetgeen niet lukte 6-4. Door dit resultaat eindigt het eerste leant van ZTTC op de derde plaats in ne eerste klasse met 12 punten uit Hen wedstrijden. Men kan zich mimschoots handhaven in de eer- s'eklas. Dit was ook de doelstelling. Het tweede team van Zl'i'C speelde in Swanla. Tegenstander was tombat 3 uit Bleiswijk. Deze ging niet de eer naar huis. na een span ende wedstrijd, waarin Jolanda aardekam, Jos Scmidt en Ruud emieegen. hun beste beentje voor zetten: 5-4 voor ZTTC. h^iDat. dat aan een 5-5 genoeg zou ebben ont kampioen te worden van derde klas, was dat dan ook na eze wedstrijd in poule 5. Benthuizen- Nadat het tweede damesteam van NAS volleybal op vrijdag 24 november zijn eerste ver- liespunt geleden had, moest men maandag 27 november in Waterin gen aantreden tegen VELO 5. De eerste set begon met een lichte achterstand, maar o.a. door goed aanvallend werk van Nicoline Se- gaar en Jeltje Rensink, kon deze met winst afgesloten worden. Ook de tweede set was tot het laatste punt spannend, maar werd uitein delijk door NAS gewonnen. De derde set begonnen de NAS-dames onge wild met een alternatieve opstelling. Dit bracht enige verwarring in eigen gelederen, zodat NAS fors achter kwam te staan. Na een time-out kon men de rust hervinden en werd er gevochten om de punten - er werd zelfs gebruik gemaakt van koptechniek. De eindstand van deze derde set (16-17) laat zien dat het een erg spannende set was! NAS 2 kon moe, maar voldaan met een 3-0 winst naar Benthuizen terugkeren. tfrt.van de Heineken Schaatszesdaagse vindt dit jaar plaats op de dam 'Js^Jaan "Oe Uithof." Maandag 11 december beginnen als eersten de 194? 'ne' Hiun wedstrijd over 40 ronden. Daarna de B-rijders en om ca. van ?„uar gaan de A-rijders van start. De A-rijders schaatsen een afstand op, krn- en 195 meter en dit zes avonden achter elkaar: een zeer zware werl(Ve "-'kei-voor die schaatsers die zich 's-morgens weer "gewoon" op hun Wo m°eten melden. Het belooft een schaatsweek vol strijd en spanning te en Er wordt gestreden om de "Gouden Schaats" en menige schaatster een atser droomt ervan deze schaats zaterdag na de finale in Heerenv- pasv naar huis te mogen nemen. Bij de dames start voor Chiori, Alida iv eer' die in het algemeen klassement eerste is.Janneke Dickhout zal enkelband- blessure nog niet kunnen deelnemen aan deze Zesdaag- UV1UCU1U" DICbbtll C 1 Fr„"et A-peleton starten voor de kledingsponsor Chiori: Rick v.d. Hoorn, '*ns Boon. Ge—* gember jl.de, p «ici z\-p n0?s Eoon, Gerrit Molenaar (Waddinxveen) en Erik v.d. Bogert die 18 zciitrf'j'' dfjiiarathon over 150 ronden in de Haagse Uithof op zijn naam ll T agenda van deze Zesdaagse ziet er als volgt uit: de «mberDen Haag, 12 december Alkmaar, 13 december Eindhoven, 14 °P lfi h Deventer' 15 december Assen en de finale in Thialf Heerenveen december. Aanvangstijd van alle wedstrijden is om 18.30 uur. Moerkapelle- Zaterdag 2 decem ber werd er in het "Tennis en Squashcentrum Moerkapelle" een groot open-Squashtoernooi georganiseerd. Vanaf elf uur 's-morgens kwa men de, hoofdzakelijke jonge squashers, uit de gehele regio op de drie banen in actie. Door het grote aantal deelne mers (56) en het feit dat ieder driemaal kon spelen, werden de voorronden pas om ca. 20.00 uur afgesloten en konden de kwartfinales beginnen. Er waren 3 poules t.w. Dames, heren-A (gevorderd) en Heren -B (beginners) Bij de "dames" won Joke Verba kei en werd Annet van der Sterre eervol tweede. In de Heren-B poule finale, won Ronald Vijn van Jan Maarten van Vuurde. De heren -A finale, die pas om 22.30 uur begon, werd een ener verende en afmattende strijd over vijf sets tussen Frits Koole en Bert Gaarkeuken, beiden uit Zevenhuizen. Frits Koole kon uiteindelijk de eerste prijs in ontvangst nemen. Gezien de grote belangstelling en het en thousiasme van de deelnemers ligt het in de bedoeling in de loop van maart weer een Squashtoer nooi te organiseren. y// Groeneweg Al - Groeneweg B: aanvang 14.30 uur. Zaalvoetbal te Moerkapelle: Groeneweg Dl. D2, D3. en D 4. Aanvang 9.00 uur tot 12.45 uur. Vertrek 8.15 uur. Rentokil-ZVH speelde zaterdag toch in Moskou tegen de Europa Cup II houder Dynamo. Na veel moeite waren er 19 visa beschikbaar voor de ploeg en de begeleiding. De 42 supporters die het team wilden ondersteunen, moesten helaas in Nederland achterblijven. Rentokil begon de wedstrijd met een minimale voorbereiding, slechts één dag van tevoren in Moskou, één avondtraining en op de dag zelf ook nog een training om de spieren weer los te krijgen! De spelers waren over de hele gang van zaken getergd en wilden in het Dynamo sportpaleis, met ca. 500 man publiek, het Dynamo moeilijk maken en waar een set weghalen. Dat gebeurde dan ook. vanaf het begin hield Rentokil-ZVH, de Russi sche ploeg goed bij, vooral de blok kering was in het begin goed. Tot 7- 6 ging het gelijk op, maar door een paar technisch afgesloten acties, door de oostduitse scheidsrechter Schmidt, nam Dynamo een beslis sende afstand. Dynamo won deze set met 15-7. Dynamo kwam in de beginfase van de tweede set nog voor met een 7-4, echter Rentokil-ZVH liet het hierbij niet zitten en kwam via een sterke service-beurt van Mark Dronkers, weer terug. Oud-international Iwa- now had daar duidelijk moeite mee, zodat de aanval van Dynamo geen probleem was voor het ZVH-blok van Brecht Rodenburg en Don Ver- donck. De achterstand werd omge zet in een 7-10 voorsprong. Deze werd door Rentokil niet meer uit handen gegeven. Door goed aan- valsspel van de aanvallers die op maat bediend werden door Laurens Clardeij, via een goede pass van Ronald Kooiman en een hechte blokkering, won Rentokil-ZVH deze set met 9-15. In de roes van de eerste setwinst op een Russische ploeg, was de con centratie in de derde set zoek. Bo vendien herstelde Dynamo zich goed en wilde Dynamo niet afgaan voor eigen publiek. Ondanks vele service-wisselingen, wist Rentokil Na afgelopen zaterdag weet Rento kil-ZVH dat het ongenaakbaar lij kende Dynamo-Moskou toch te pakken is. Rentokil kan met een betere voorbereiding dan in de uit wedstrijd. misschien nog meer sets winnen van Dynamo. In ieder geval zal het dorpshuis "Swanla" a.s. za terdag vanaf 19.00 uur gonzen van het vele publiek. Voor toegangs kaarten kan men tel.nr. 01802- 1534, bellen. Dames Rentokil-ZVH verder! bekeren Voor de dames van Rentokil, was het jl. zaterdag een bekerdag. Voor de NSW-beker speelde Rentokil in de tweede ronde tegen het eerste divisie-team van News Flash/OVRA uit Haarlem. Op papier moest OVRA deze partij winnen, echter de prak tijk wees anders uit. De Rentokil dames wisten door een hechte blokkering en een strakke service OVRA onder druk te zetten. In het middengedeelte van de eerste set wist OVRA Rentokil nog bij te houden, maar op het eind was het sterke blok van Tanja Bresijn vol doende om 15-13 op het scorebord te krijgen. in de tweede set werd met nog meer zelfvertrouwen gespeeld door de Ze- venhuizense dames, de aanvallen werden krachtiger en de veldverde- diging van Rentokil-ZVH steeds beter, het initiatief was en bleef bij Rentokil en dat uitte zich in een 15- 11 setwinst. De derde set was voor Rentokil een gemakkelijke overwin ning *(15-4), OVRA kon geen mo ment een vuist maken en tot scoren komen. Voor de dames van trainer jan-Wil lem van Yperen een goede opsteker en plaatsing in de derde ronde, waarin de tegenstander nog onbe kend is. Voor zaterdag staat de competitie-wedstrijd tegen AV40 op het programma. Deze ploeg staat op de derde plaats achter Rentokil en zal zeker alles in het werk stellen om niet tot scoren te komen. Dynamo verdedigde zeer geconcentreerd en wist wel tot scoren te komen. De coach zette in deze fase verse spelers in, die wel; de service terug konden halen maar ook niet tot scoren konden komen, met 15-4 won Dy namo deze set. De vierde set gaf weer een gelijk opgaande strijd te zien. waarin Jan Clardeij veel succes had met zijn bekeken smashes. Ook nu weer wist op het eind de Russische ploeg een beslissende voorsprong te nemen en kon met 15-8 deze set uit maken en zo de wedstrijd met 3-1 winnend afsluiten. Het trainersduo Jaap Akkerhuis en Toon van der Burgt kunnen tevre den op deze wedstrijd terug kijken. De Rentokil-ploeg heeft een goede prestatie neergezet en kan in de return misschien nog meer doen. punten te behalen. De wedstrijd wordt in de kleine sportzaal van Swanla gespeeld. Aanvang 17.30 ;d wedstrijdprogramma Rentokil-ZVH het programma van a.s. zaterdag heeft een drastische wijziging on dergaan. Een aantal wedstrijden is uit het programma gehaald, i.v.m. het Europacup duel van Rentokil- ZVH tegen Dynamo-Moskou. De volgende wedstrijden worden ge speeld Om 12.30 uur Al -Agon A 1 (jun); C2 - Be Fair Cl (H-asp): om 14.00 uur: 2 - Blokkeer 2 (D); 3 - RHN/VSTS 3 (D); 3 - Inter Amicos (H)5- Radius 4 (H); om 16.00 uur: 6 - Bogro/Jup.4. (H). Om 19.00 uur:Rentokil-ZVH- Dynamo Moskou (SU) Jeugd: S.V.'35 E2 - BSC'68 E2: 15-6. Alle overige vastgestelde wed strijden voor de senioren, dames en jeugd, werden afgelast. senioren: BSC'68/1 -SV GEB 1, 14.30 uur; /2 -DVC 2, 11.00 uur; /3 - Devjo 5, 12.45 uur; Ariston'80/ 4 - /4, 13.00 uur; Ariston'80/5 - /5, 11.00 uur; DVC 5 -/6, 12.00 uur; /7 -Schipluiden 5, 14.30 uur. dames: RKDEO- BSC'68 12.45 uur. jeugd: Cl -Vitesse Delft C3, 12.45 uur; C/D -HDV C/D, 11.00 uur: Oranjeplein Dl -Dl, 11.00 uur; DSVP D2 -D2, 9.45 uur; El - RKAW E3. 9.45 uur: E2 -Wil helmus E2, 9.45 uur; RKAW F3 -F 1, 9.30 uur; Gr. W.IIVac F2 - F2, 10.00 uur. Dinsdagavond 12 december a.s. speelt een elftal van B.S.C.'68, bestaande uit jeugdige spelers (gemiddelde leeftijd 23 jaar) een wedstrijd tegen het landelijk jeugd-elftal van Feijenoord. Aanvang 20.00 uur. De wed strijd zal geleid worden door de heer R.W. Mannak uit Zoeter- meer. De Benthuizense combi natie zal spelen in het tenue dat beschikbaar gesteld is door Van der Heijden reclameprodukties. y//.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 23