K©ir§ltDaor&ti !®dsta|c)(sBI(S Kerstconcert van "De Gouwestem" in Hervormde kerk van Moerkapelle Dameskoor op cassette "In die nacht" soliste Anita Breedijk Disco in "De Vierkap" Ontmoetingsavond wijk West Wie te vroeg met vuurwerk begint riskeert een boete Noodwetje door de Kamer.. Uitgestelde gemeenteraadsverkiezingen Zaterdagmiddag kon je bijna over de hoofden lopen, zo druk was het in Moerkapelle op de Kerstmarkt. Een nieuw fenomeen, dat georganiseerd werd door de Winkeliersvereniging van Moerkapelle. Helaas waren de weersverwach tingen dermate slecht dat tegen zeven uur 's-avonds, na onderling overleg, besloten werd tot opbreken. De heer A. Noordam: "Ondanks de regen bleven de mensen ook na vier uur in stromen de Kerstmarkt bezoeken. Vanwege de aanhoudende regen en de windvlagen heb ik het weerstation van het vliegveld Zestienhoven opgebeld om te vragen wat de weersverwachting was op korte termijn. Vandaaruit hoorden we dat er vermoedelijk even een verbetering op zou treden, waarna er een zuidwesterstorm op zou steken. Niemand kon ons garanderen dat die storm nog tot middernacht uit zou blijven. De verwachting was, dat deze snel zou opsteken. Omdat niet alle standhouders professionele marktkooplieden waren en de kramen niet verankerd, vonden we het risico veel te groot. Die storm zou pal op de Dorpsstraat staan waarin we geen enkele beschutting hadden. Gelukkig is alles meegevallen, is de markt afgebroken zonder enig gevaar, maar de dreiging was er." Die zaterdagavond, toen nog drommen mensen naar de Kerstmartk kwamen, is door speakmaster Koos van Marle iedereen op de hoogte gesteld van de reden tot voortijdig opbreken. Toch zijn de organisatoren zeer optimistisch en de meeste standhouders eveneens. Laatstgenoemden die een branche hadden die wat te maken hadden met Kerstfeest, hadden over belangstelling niet te klagen. De langlaufbaan was een aantrekkelijk evenement waarvan zelfs in de stromende regen nog gretig gebruik werd gemaakt. Evenzo de bokkewagen die voor kinderen door het dorp reed. Al waren de temperaturen alleszins acceptabel, de vuurkorven boden toch de nodige gezelligheid. De oude ambachten, zoals de stoelematter en de dame met de waskaarsen, hadden ook veel bekijks. Het boomstamzagen bleek moeilijker dan gedacht, al konden sommigen het in enkele seconden. De Rabobank was hiervan sponsor, terwijl deze zelf ook nog een leuke verloting had. Aangelokt door de prijs en enthousiast gemaakt door de medewerksters, stapte vrijwel iedere voorbijganger op deze prijsvraag af. Etenswaren zoals oliebollen en een glaasje glühwein, konden het publiek zeker bekoren.... Conclusie: een geslaagde Kerstmarkt en zeker voor herhaling vatbaar. "Als je als winkeliers in de winter iets organiseert, moetje met slechte weersomstandigheden rekening houden. Maar we laten ons niet uit het veld slaan. Al heeft de markt dan wat korter geduurd dan gepland was, het is toch een succes geweest. De opzet was om publiek te trekken. En dat is gebeurd. We denken er zeker aan om zo'n Kerstmarkt volgend jaar weer te houden"aldus de heer Noordam, die net genoeg weerstand had om zaterdag nog "en liet komen.... een beetje op de been te blijven, maar vervolgens de griep aanval over zie! Moerkapelle- Zaterdagavond 23 december zal het bekende christe lijke Mannenkoor "De Gouwestem", uit Waddinxveen o.l.v. dirigent Adriaan Verhoef uit Zevenhuizen, een concert verzorgen in de her vormde dorpskerk, uiteraard is er ook veel gelegenheid tot samen zang. medewerking wordt verleend door Erika van der Kolk met dwarsfluit, die voor de eerste keer optreedt in haar "eigen" kerk en door de bekende organist Ben Kramer. Dis. J.W. van Estrik, plaatselijk Hervormd predikant, zal een korte meditatie verzorgen en de avond openen en sluiten. De avond begint wil 20.00 uur. De kerk is vanaf 19.30 uur open. De toegang is vrij, doch er wordt een collecte gehouden ten bate van het Restauratie fonds van de Hervormde dorpskerk. Hoe noodzakelijk deze restauratie is, is inmiddels via de pers, onder de aandacht gekomen van een breed publiek. De bezoekers ontvangen bij de ingang een programma waarin alle «ksten van de te zingen liederen, dus ook van de koorzang, vermeld staan. De kerkvoogdijdie deze avond georganiseerd heeft in overleg met de kerkeraad, rekent op een volle kerk en is overtuigd van een kwalitatief goed concert dat ca. anderhalf uur zal duren. Zevenhuizen/Oud-Verlaat- Het Hervormde Dameskoor"De Schakel" uit Oud-Verlaat heeft onlangs een cassette, met Kerstliederen, onder het thema "In die nacht", opgenomen in de Hervormde kerk. Voor deze ruimte is gekozen omdat de kerk zo'n goede akoestiek heeft. De verdere muzikale opname vond in de Sunburst Studio in Bodegraven plaats. De produktie en techniek stonden onder leiding van Arte v.d. Graaf. Het is niet de eerste keer dat het Dameskoor een opname maakte. In het verleden gebeurde dat o.a. in de Evangelisch Lutherse kerk in Rotterdam en de Oudhoornse kerk in Alphen a.d. Rijn. Dat waren algemeen christelijke liederen, maar een Kerst bandje had het koor nog niet. Vandaar dat besloten werd tot deze opname. Het Dameskoor "De Schakel" uit Oud-Verlaat is ontstaan uit een aantal dames van de Vrouwenvereniging aldaar, die geleid wordt door Alie Bos- Krijgsman. Het koor telt 18 leden. Aan de opname werd meegewerkt door de 18-jarige soliste Anita Breedijk. Zij zingt een drietal solo's maar ook drie liederen met het dameskoor. Anita heeft ca. 1 1/2 jaar wekelijks les van een Zangpedagoge en een veelbelovende zangeres. Zij is het nichtje van Cor Breedijk die het dameskoor muzikaal begeleid. Op het cassettebandje bespeelt hij het G.E.M. Chorus III klassiek-orgel, daar het kerkorgel te hard was, zowel voor soliste als koor. Dit orgel kwam van "muziek Van Vliet" uit Woerden. Enkele dagen na de kerk-opname vond de studio-opname plaats. Hier speelt Cor Breedijk op twee synthesizers voor de klanken als o.a. Bach- trompet, Strijkersensemble, Clavecimbel, klokken. De liederen die op het bandje gezongen worden zijn o.a. "In de stad van Koning David", "O, Thou that tellest" (een solostuk van Handel) "God rest Oud-Verlaat- In gebouw "De Vier kap" te Oud-Verlaat wordt er a.s. zaterdag 23 december weer een "disco" gehouden aanvang 20.00 uur. Waddinxveen- In de Rehoboth- school aan de Sperwerhoek 4, wordt vanavond een "ontmoetingsavond voor wijk West" gehouden door de Hervormde Gemeente. Pastoraal medewerker cand. C.B. Stam zal een meditatie houden rond het thema "Is er nog plaats?".. De bijeenkomst, waarop kinderen ook hartelijk welkom zijn, duurt ca. een uur: aanvang 19.30 uur. you merry Gentlemen", "O, kindeke klein" (een bewerking van Feike Asma) "'t Was nacht in Bethlems dreven", "Komt allen tezamen" "O verblijdende" enz... Op al deze liederen en andere die nog op het bandje staan, zijn stem rechten betaald. Door de massale voorverkoop zijn de cassettebandjes nog slechts in zeer beperkte mate verkrijgbaar bij Alie Bos -Krijgsman, tel. 010 -421 8713 of bij Cor Breedijk tel.01802-1807. De kosten bedragen f 12,50. De gemeenten die op de nominatie staat "heringedeeld" te worden, hebben inmiddels gemerkt dat het toch wel een beetje menens is in de Tweede Kamer. Het noodwetje, dat het mogelijk moet maken dat deze gemeenten niet aan de landelijk te houden gemeenteraadsverkiezingen deelnemen, doch dit pas doen op een tijdstip als de le Kamer akkoord gaat met de he rindelingsplannen is dezer dagen aangenomen. De beslissing daarover mag op z'n laatst in september vallen, anders wordt teruggegaan naar de oude situatie: geen herindeling... Het ziet er voor de gemeenten Benthuizen, Ze venhuizen en Moerkapelle nu wat definitiever uit waar het de herindeling betreft, al moet gesteld worden dat er nog veel kan gebeuren. Als het Kabinet niet gevallen was waren de herindelingsplannen in diverse plaatsen in Zuid- Holland waarschijnlijk al een feit geweest. Ook het demissionaire Kabinet had de herindelingszaak van Zuid-Holland nog kunnen behandelen, maar omdat men niet eens was over de vorm werd dit niet gedaan. Wel het herin- delingsgebied van Groningen. De plannen daartoe zijn wel doorgezet. De gedachten aan herindeling, leven al zeker 12 jaar, dus weten de diverse Zuidhollandse gemeenten dit al ongeveer zolang dat het zou kunnen gebeuren. Enerzijds kan zoiets bepaalde besluitvormingen in de weg staan, omdat er toch vaak een zekere mate rekening gehouden wordt met... Een vuurwerkgooier "alternatief' gestraft Aanpak Buro Halt "knalt" eruit door Frans Bosch, Bureau Halt (Leiden) (dit bericht geeft de aanpak van Bureau Halt weer, ontvangen van de rijkspolitie) "Dat is toch gewoon ontzettend gaaf!", wist hij te vertellen en zijn maten moeten dat dan ook beamen. Want wie houdt er nu niet van die keiharde knallen? Wie schiet er niet in de lach als een bejaarde van pure schrik de sprong van haar leven maakt? En wie heeft er nu geen vuurwerk afgestoken terwijl dat nog niet mocht. Maar hij was de pineut. Absoluut. De agent zag hem de strijker weggooien en ontken nen had geen zin. Die overige twaalf in zijn zak waren voldoende voor een enkele reis bureau. Nog mazzel dat ze hem niet een half uurtje eerder te pakken hadden, want zijn doosje was toen nog half vol Op het bureau werden zijn persoonlijke gegevens genoteerd en kreeg hij de keuze; öf naar de officier van Justitie doorgestuurd worden en een boete van f 90,— tegemoet zien of naar Buro Halt. Het laatste lijkt toch aantrekkelij ker. Werken en een film zien. Moet te doen zijn. Handtekeningen geplaatst en snel weg. Een dag later gaat de telefoon. Een medewerker van Buro Halt. Of hij zaterdag om 15.00 uur op het politiebureau wil zijn? En wel op tijd komen. Klinkt niet mis. Dwars over de afdeling met van die kijkende agenten naar zo'n film. Over brandwonden gaat die film. Niet echt een frisse film. Geen vuurwerk, maar wel een operatie in full-colour. Niet echt nieuwe dingen gezien, maar ook geen vrolijke beelden. Brief mee voor m'n ouders en dan melden bij de Plantsoenendienst. Die Halt-vrouw zei nog eens: 'Op tijd komen en duidelijk je best doen. Zo niet, dan ga je alsnog naar de officier van Justitie". Nogal heavy. Een hele morgen bij die lui papier rapen en vegen. Wat een zooitje overal en dat mot ik zeker opruimen. Gaan ze vertellen dat vuurwerk ook zoveel troep oplevert.... Zal wel. Mooi vies werk.Eén ochtend lijkt kort, maar die tijd gaat langzaam. En het hele dorp kan je zien werken, je staat mooi voor (PIEP). In plaats van "dank je voor de moeite", krijg je te horen datje maar één keer naar Halt kan. De volgende keer krijg je die boete. Misschien toch maar tot oud en nieuw wachten.... Informatie? 1 1 Buro Halt Gouda e.o. tel.01820 -20633.

Dorpskrant | 1989 | | pagina 43