I Rentokil-ZVH dames lopen verder uit Benthuizer Prima begin sportclub voor de Gouwe BSC'68 Trainer Ad Hoogerbrugge en V.V."Waddinxeen verlengen kontrakt. vv Groeneweg Open avond Tafeltennisvere niging Moerkapelle Ad van Heijningen weer clubkampioen van ZTTC Schaakvereniging Moerkapelle 2e helft Speedo De dames van Rentokil-ZVH wisten zaterdag o.l.v. trainer Willem Jan van Yperen in Woerden hun koppositie te versterken door te winnen van Thor- nax 2. Het eerste damesteam kreeg het in de beginfase moeilijk, doordat Thomax de buitenaanval met z'n blok goed kon keren. Nadat de Zevenhuizense dames de middenaanval opzochten, waarin Eline Zielhuis een belangrijke hoofdrol vervulde, liepen deze uit en konden een 7-15 setwinst pakken. Ook in de tweede set hield Thomax Rentokil lange tijd bij, maar na 8-10 wisten de Zevenhuizense daines met een sterke middenblokkering van Eline, deze set 8-15 te winnen. De derde set kon Rentokil makkelijk naar een 6-15 winst toespelen. Doordat de naaste concurrent een punt verspeelde aan Be Fair. komen de dames met 7 punten voor op hen. A.s. Zaterdag staat de streekderby tegen Be Fair op het programma (aanvang 16.30 uur) Hierin zullen de Rentokil-dames weer alles moeten geven, zeker gezien de stijgende vorm van Be Fair. Heren Rentokil-ZVH 2 niet in de wedstrijd Het tweede herenteam van Rentokil- ZVH speelde zaterdag tegen Slie- drecht/Sport, één van de koplopers van de tweede divisie D. Daar in Sliedrecht kon het team van trainer Nico den Hollander niet in z'n spel komen, weliswaar ging de strijd in alle sets gelijk-op, maar op de beslis sende momenten trok Sliedrecht/ Sport aan het langste eind. Met 15- 10, 15-11 en 15-13 was de 3-0 over winning voor de thuisclub een feit. Aanstaande zaterdag spelen de he- rèn om 17.00 uur in Volendam tegen de gelijknamige ploeg. Rentokil-ZVH 3 heren net geen succes Rentokil-ZVH 3 heren speelde deze week twee wedstrijden voor de com petitie. Maandagavond traden de heren in Swanla aan tegen het team van Inter Amicos uit Den Haag. Rentokil begon voortvarend en wist de eerste set overtuigend met 15-2 te winnen. Echter in de tweede set werd dit op een zelfde wijze gedaan door - uitslagen en voetbalprogramma Benthuizen- Uitslagen van voetbal vereniging BSC'68 van gespeelde wedstrijden op zaterdag 13 januari, senioren: sv EOC 1 - BSC'68/1 0-0: Semper Altius 5 - /2 1-3; Blauw zwart 2-/37-1: Devjo 7-/4 2-4; 5 - Loosduinen 9 13-1; /6 - Semper Altius 8 1-4; /7 -DVC 6 4-0. dames: BSC'68- Verburch 2 1-10. jeugd Dynamo'67 A/B - BSC'68 A/ B 3-5; Cl - VUC C2 1-2; Naaldwijk C/D -C/D 18-0. Programma voor 20 januari senioren /I -Schipluiden 1 14.30 uur; 2 -Schipluiden 2 -11.00 uur; /3 - Ec-So 9 12.45 uur; /4 -DvJ- Bizon 4 14.30 uur; DSO 11-/5 14.30 uur; Vitesse Delft 15 - /6 10.30 uur; Monster 13 - /7 10.30 uur. dames Honselersdijk - BSC'68 11.00 uur; jeugd Die Haghe A 3 A/B 12.45 uur; Cl - Full Speed C2 12.45 uur; CWP C/D - C/D 9.30 uur. Klaverjassen Vrijdagavond 19 januari a.s. wordt in de kantine van BSC'68 de 8e ronde voor de klaverjascompetitie gespeeld. Aanvang 20.00 uur. leder een, ook niet leden, is hartelijk welk om. sv EOC -BSC'68 0-0 In een gelijk opgaande wedstrijd speelde BSC'68 in Den Haag tegen sv EOC gelijk. Beide ploegen, die in degradatiegevaar verkeren, wilden niet verliezen. Het gevolg van deze tactiek was dat de strijd op het middenveld gestreden werd. De doelrij pe kansen waren op één hand te tellen. Beide ploegen hanteerden bovendien de buitenspelval, zodat er heel weinig te genieten viel. De eerste aanval van de wedstrijd was voor BSC'68. De bal ging corner die genomen werd door Aad den Boer en naast geschoten door André de Cler. De enigste kans voor sv EOC was voor Ali Soysal toen de Benthuizen- se achterhoede misgreep op een hoge bal. Ali schoot echter naast. In de 14e min. van de tweede helft moest John Windhorst een hard schot keren van Alu Suysal en in de Boskoop/Wveen: Na een toch al prima le helft van het landelijke Speedo toernooi waarin een aantal van de zwemmertjes van de Gouwe een plaats bij de eerste 16 van Ne derland wisten te veroveren, zijn af gelopen zaterdag in het Vijf Mei bad te Leiden de le wedstrijden van de 2e ronde gezwommen. Na afloop konden de coaches Trudy Vermeu len en Rob Hogerbrugge terugzien op weer een aantal prima prestaties. De zwemmertjes die zich na 2 ron den bij de eerste 16 weten te klasse ren zullen in juni mogen uitkomen in de finales tijdens de Nederlandse kampioenschappen. De eerste me daille plaats kwam op naam van Bob de Bruijn die zeer overtuigend won, bij de jongens '78 op de 100m schoolslag in 1.22.4 Mogelijk zal hij hiermee zijn plaats in het eindklas sement nog verder verbeteren. Bob was namelijk al verzekerd van een finale plaats op dit nummer. Naast deze overwinning presteerde Bob ook op de 100m rugslag zeer goed. Met een tijd van 1.20.2 eindigde hij hier als derde.Koen Groenleer won op de 100m vrijeslag bij de jongens '79 het zilver in de prima tijd van 1.12.3. Later tijdens de wedstrijd zou Koen nogmaals een zilveren medaille pakken. Dit keer op de 100m vlinderslag in 1.27.3. Ook Koen eindigde in de eerste helft van het seizoen op een aantal slagen in de top van het klassement. Op de individuele nummers lever den de Gouwe zwemmertjes prima prestaties waarbij een groot aantal nieuwe persoonlijke records ge zwommen werd. De Gouwe kan dit seizoen gelukkig weer beschikken over een groot aantal nieuwe, jonge, zwemmer en zwemsteijes, waardoor zij nu ook in de jongste categorieën weer goed vertegenwoordigd zijn. Tenslotte werd er bij de jongens onder de 12 jaar een estafette ge zwommen. Mark Nahon, Bob de Bruijn Stefan v. Engelen en Koen Groenleer leg den na een spannende race op de 4 x 50m wisselslag in 2.29.9 beslag op het zilver. Kort na de bestuurlijke problemen heeft het nieuwe bestuur het kontrj met de hoofdtrainer met 2 jaar verlengd. Tevens is er nog een optie van 1 jaar. Zowel het bestuur als Ad Hoogerbrugge zijn over en weer tevreden hetgl de reden is dat in een vroeg stadium is gekozen voor een langere verbinteil De vereniging is met name tevreden over de wijze waarop Ad zich opsl tegen over de selectie en daarbij de rest van de vereniging niet uit het J verliest. Met Ad heeft de vereniging een trainer die de naam vanl vereniging enthousiast en positief naar buitendraagt. Verder is de spell groep alsmede de begeleiding tevreden over de wijze waarop hij zowel tijdl de training als de wedstrijd de zaken aanpakt en heeft dit ertoe geleid I er een enthousiaste selectie is ontstaan. Het bestuur hoopt met Ad en de andere trainers het technisch beleid binrl de vereniging verder uit te bouwen. De jaren '90 moeten voor de verenil belangrijke jaren worden waarin getracht wordt terug te keren naai| K.N.V.B. Dit is alleen mogellijk als er een langdurig kontrakt is i hoofdtrainer. Tevens zal Ad zich gaan bezig houden met de verdere uitbouw van 1 technisch beleid binnen de jeugdafdeling om het opleidingsniveau binrl de vereniging te vergroten. Dit moet als resultaat hebben dat het leder! de komende jaren verder gaat groeien en een hogere prestatiecurve. J Ad Hoogerbrugge is zelf tevreden over de gang van zaken binnen I vereniging en het vertrouwen dat in hem is gesteld. Verder verwacht hij ij het nieuwe bestuur een goede relatie te houden. Het bestuur is momenteel nog hard bezig met de onderhandelingen van| andere trainers en is op zoek naar een nieuwe jeugdtrainer. Voetbaltip: V.V. "Waddinxveen" 1 - Stolwijk 1 Aanvang: 14.30 u Sportpark DE SNIEP" Stolwijk 1 staat momenteel op de eerste plaats met 3 punten vóór| "Waddinxveen 1 V.V. "Waddinxveen" schrijft Nieuw D elftal in voor competitie. De aanhoudende stroom van nieuwe leden binnen de voetbalverenig) "Waddinxveen" heeft ertoe geleid dat met de komende vooijaarskompeti van de D pupillen een nieuw D elftal zal deelnemen aan de kompetitie! Zoals al eens eerder werd gemeld is er een stijgende lijn wat betreft! jeugdleden en blijft de stroom nieuwe jeugdleden konstant hetgeen eenl positieve ontwikkeling is. De jeugdcommissie probeert dan ook met mi vrouw en macht deze stroom te beïnvloeden door erg enthousiast bezii zijn met en voor de jeugd. In het nieuwe seizoen heeft de vereniging danï al een aantal nieuwe jeugd teams bij de G.V.B. kunnen inschrijven Vanaf de start van het seizoen 89-90 heeft de vereniging 2 meisjes te een E 7 tal en een D elftal extra kunnen inschrijven. Verder is er binnen het senioren voetbal een lichte stijging te herkennen!] leden en hoopt de vereniging dit verder uit te bouwen. De ruimte opl komplex is dusdanig, dat er nog voldoende nieuwe elftallen ingeschre| kunnen worden en zijn leden hartelijk welkom. Spelregelteam v.v."Waddinxveen" naar Bodegraven. Vrijdagavond 26 januari a.s. zullen 2 teams van de v.v."Waddinxve deelnemen aan de voorronden van de spelregelwedstrijden. Voor "Waddinxveen" doen mee: Eric v/d Krans: Dennis van Ringelen: Majid en Tassmin Darrazi; Patrick en Ilona Simones; Ronald Honkoj Dennis Masselink; Gregor Bloem en Rene v/d Sluis. L Tegenstanders zijn twee teams van Bodegraven en twee teams van Ni. u»! De wedstrijden zullen om 19.00 u beginnen en omstreeks 21.30 afgeloJ zijn. Toeschouwers zijn uiteraard hartelijk welkom. Inter Amicos (2-15). Na een span nende derde set (16-14) wist Rento kil weer een voorsprong te nemen. Helaas werd deze ook weer door Inter Amicos teniet gedaan en met resp. 7-15 en 10-15 werd een 2-3 overwinning geboekt. Voor Rentokil-ZVH stondé zaterdag de wedstrijd tegen koploper Thor- nax op het programma. Met coach Rob van Leen erbij, lieten de Zeven huizense spelers zien dat ze best goed kunnen volleyballen. Met set standen van 15-13, 13-15, 15-10 en 15-7 ging Rentokil, ondanks goed spel toch met lege handen terug naar Zevenhuizen,. A.s. za terdag speelt heren 3 in Voorscho ten tegen Gemini/Kangeroes. Wedstrijdprogramma Rentokil- ZVH Voor a.s. zaterdag 20 januari staan de volgende wedstrijden op het pro gramma. De heren van Rentokil- ZVH spelen om 19.00 uur tegen TDK/Brevok. Daarvoor zullen in Swanla de vol gende wedstrijden gespeeld wor den: Om 13.00 uur Rentokil Cl - Dosko Cl (D-asp) Om 13.30 uur de teams 7 tegen Dosko 4 (heren), 10 - Begroei/Jupi- ter 5 (heren), 4 - Radius 5 (heren). Om 14.00 uur team 6 - Forum/J.B. 2 (dames; Om 15.00 uur A-2 -Servylo Al (D- jun), Al - Begroei/Jupiter Al (D- jun), A2 - Agon Al (H-Jun). Om 15.30 uur team 4 - Super/ Spanning 3 (dames) Om 19.00 uur Ere-divisieteam - TDK/Brevok (heren) Op dinsdag 23 januari wordt er een wedstrijd gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor een Am bulance voor Polen: het ziekenhuis in Chelno. Heren I speelt tegen het Nationale team,. Aanvang 20.00 uur. Kaartvoorverkoop Cees Nobel tel.01802-1534. Noteren dus: 23 januari 20.00 uur!!! 40e min. schoot Gerrit Pos voor BSC'68 een vrije trap naast, meer kansen waren er niet en ware beide ploegen blij met één punt. Programma voor zaterdag 20 janua ri NSV A 1 - Groeneweg Al aanvang 14.30, vertrek 13.15 uur. Gr. BI - Bergambacht BI aanvang 14.30 aanwezig 14.00 uur; Gr. C 1 - Moordrecht Cl aanvang 12.45 aan wezig 12.00 uur. Zaalvoetbal Moerkapelle Groeneweg Dl, D2.D3, D4 aanvang 9.00 uur vertrek 8. 30 uur. Oud papier Oud papier kan dagelijks worden ingeleverd bij voetbalvereniging Groeneweg. Op het terrein staat een container waarbij het papier, gebun deld, neergezet kan worden, uitslagen 13 januari Groeneweg Al - RVC Al 2-1; BI - ONA BI 6-4: C 1 - BVCB Cl 1-2. Jeugdvoetbalkamp Nieuwerkerk a.d. IJssel De KNVB afdeling Gouda organiseert in Nieuwerkerk a.d. IJssel, speciaal voor jonge spelers van 9 t/m 12 jaar uit de Goudse regio in de week van 6 t/m 10 augustus a.s. een grote voet balsportweek waaraan Jeugdspor- ters van verschillende verenigingen kunnen deelnemen. Ook de jeugd van v.v. Groeneweg dus. De voetbal lers slapen in grote tenten. Overdag wordt er veel gevoetbald en aan vor men van voetbal gedaan. De prijs voor een week voetbalkamp met sla pen', drinken en eten, compleet voor f 155,-. Wie meer wil weten kan contact opnemen met de KNVB afdeling Gouda tel.01820 -19868 of informe ren bij Leen van Erk tel. 1108. Op maandagavond 22 januari a.s. houdt tafeltennisvereniging "Moerkapelle" een "open-avond" Er zal dan een aantal leden aanwezig zijn om de bezoeker alles over de tafeltennissport te vertellen. Men kan dan gelijktijdig zien hoe op zo'n avond competitie wordt gespeeld. Team 1 en team 3 spelen dan thuis. Door TTV "Moerkapelle" wordt competitie gespeeld in de regio Gouda, d.w.z. de plaatsen Nieuw koop, Waddinxveen, Zevenhuizen, Bleiswijk, Moordrecht, Haa strecht, Ouderkerk en Gouda. Er wordt in een team van drie man gespeeld. De éne week thuis, de andere week uit. Dit kan een andere avond zijn dan de maandagavond. De competitie loopt van half september tot half december en van half januari tot begin april. Men kan dan als team promoveren naar een hogere klasse of degraderen naar een lagere klasse. TTV "Moer kapelle" heeft haar trainingsavonden en speelavonden thuis, uit sluitend op de maandagavond vanaf 20.00 uur tot 23.00 uur in de sporthal van Op Moer". Het trainen gebeurt door de leden zelf. Aangezien men nog leden gebruiken kan - misschien zijn er die be langstelling hebben, maar drempelvrees weerhoudt hen- dan is het a.s. maandagavond dé gelegenheid om kennis te maken met de Moerkapelse tafeltennisvereniging en in het bijzonder de 'tafelten- nissport'. Het is een sport waar veel reactievermogen van de speler gevraagd wordt, maar is dit nog niet aanwezig, dan hoeft men niet te treuren. Leden van T.T.V. "Moerkapelle" staan klaar om de be langstellende optimaal te begeleiden die een balletje komt slaan. S.V.P. meebrengen: sportschoenen zonder zwarte zool en een batje. De T.T.V. "Moerkapelle" hoopt dat belangstellenden op deze demonstratie-avond zo geboeid worden door de tafeltennissport dat ze zich als lid aanmelden. Wie lid wil worden hoeft niet gelijk competitie te spelen. De maan dagavonden zijn er ook voor recreatie-tafeltennis en training. Ook de jeugd vanaf 12 jaar is hartelijk welkom op 22 januari. Nadere inlichtingen bij John Meurer, Raadhuisstraat 22, tel. 1813. Zevenhuizen- vrijdag 5 januari werd in dorpshuis "Swanla" het jaarlijkse ZTTC clubtoernooi georganiseerd. In de sterkste poule, die bestond uit het voltallige le team van de afgelopen competitie: Ad van Heijningen, Vincent Bultena, Guus van Amerongen en Erwin te Paske, aangevuld met Rob Kegel, werd na zeer spannende wedstrijden tussen Van Heijningen, Bultena en Van Amerongen het toernooi door dit drietal afgesloten met ieder evenveel punten. Nadat Ad van Heijningen dit toernooi al minstens acht keer op zijn naam heeft gebracht, werd dit jaar veel verwacht van Vincent Bultena, die toch wel favoriet was. Zeer verrassend was dan ook, na een onderlinge partij, de nederlaag van Bultena tegen Ad. Aangezien Guus na een zeer boeiende partij weer van Ad won en Vincent van Guus, eindigden allen met evenveel punten. Toen bleek dat de onderlinge gescoorde punten uiteindelijk de winnaar aanwezen. Ad van Heijningen had met een scoorde van 116 voor en 109 tegen een positieve score van 7 tegen Vincent die een score had van 114 voor en 111 tegen, wat betekende een positieve score van 3. i,i.t t t t t t t I v' 1 k. I t. Moerkapelle zet het nieuwe jaar goedl Op vrijdag 12 januari heeft Moerkapelltl belangrijke wedstrijd tegen Sliedrechtl speeld. Er moest een goed resultaat I haald worden om de dreigende degradl te voorkomen. De wedstrijd werd uiteiii lijk afgebroken met een 3-1 voorsprong! overige partijen worden gearbitreerd.F verwachte uitslag is: 4 -3_ in het voorf van Moerkapelle. De score werd geoff door Wim Stange, die werkelijk een fe menale wedstrijd speelde. In een dubifj opening offerde hij een pion en een 1™ teit. De dames van de tegenstander I daardoor passief te staan. Wim Sta bleek zoveel compensatie te hebben dal al spoedig een pion terug kreeg niet I zeer goede stelling. In een felle mat-aaii moest de Sliedrechtenaar uiteindelijk! dame geven. Hij gaf meteen op. Dfl hierna vergrootte Wouter Vroegindevel voorsprong. Vanuit een defensieve steP kwam hij in een winnend eindspel Toen werden alle partijen afgebrol Spoedig bleek dat Ben van Geffen l waarschijnlijk verloren eindspel had. 1 voor de tijdcontrole had hij nog een< nende stand, maar door een blunder gal een stuk weg. Jammer voor Ben, wantif onderlinge competitie draait hij juistl goed. Gerard van Ommeren verzacliul leed, want in de analyse bleek hij overl beslissende aanval te beschikken. De® ige partijen zullen door een onafhanfo'f arbitragecommissie beslist worden Vroegindeweij hoopt op remise. Hij een pion achter, maar beschikt overl sterk paard. Dick Bac heeft de helt al verloren gestaan, maar dankzij zijn 1 routine kon hij in de tijdnood van| tegenstander afwikkelen naar een ren! eindspel. De gedesillusioneerde tegen*! der claimt nog winst. Als hij een nal geslapen heeft en zijn teleurstelling ov| gemiste winst verwerkt heeft zal hij 1 dat hij zelfs nog blij mag zijn met een 11 punt. Maarten vroegindeweij staat ooK| pion achter. Het toren-eindspel is ei theoretisch remise. Tenslotte staat 1 van Vuuren moeilijk. Er zijn enige kal op remise. Hopenlijk denkt de arbitl ook zo over. - J Al met al een goede prestatie, want) drecht had dit seizoen nog geen I wedstrijd verloren. De volgende rondt'J Moerkapelle aantreden tegen het sj Capelle a.d. IJssel. Opnieuw een A klus, maar ze zijn in de "winning-mol MUI

Dorpskrant | 1990 | | pagina 10