Bram Noordam en Jan van Kralingen terug uit Roemenië Tentoonstelling Zeven Muzen bijzonder Vrijwilligers niet te betalen.. Paddestoel Zang en Kleur] Adri Vente een stille werker bij v.v. Groeneweg en volleybalvereniging Rentokil-ZVH competitie-overzicht voetbalvereniging scheidsrechter computer-uitdraai programma Oproep jaarvergaderii Moerkapelle- Jan van Kralingen reed met zijn eigen vrachtwagen-combina tie, met voedselpakketten geladen, met als bijrijder Bram Noordam. mee in het konvooi naar Roemenië. Zondagavond kwamen er 55 wagens van de karavaan aan in de grensplaats Bergh, waar ze opgewacht werden door familie en vrienden. Uiteraard was daar ook een Moerkapelse delegatie bij met een geel, dus opvallend spandoek: Moerkapelle heeft een "neus" voor hulp. Welkom jongens! Het doek werd gemaakt door Beppie Roos. Het weerzien van de Roemenië-rijders met hun vrouwen en kinderen, was emotioneel, zij immers hadden dingen gezien en meegemaakt die ze niet voor mogelijk hadden gehouden. Een dag later vertelt Bram Noordam. nog erg moe van alle indrukken die hij nog niet verwerkt heeft. dat. hetgeen hij gezien heeft "erg triest" was. De hulpactie in feite een druppel op een gloeiende plaat is. omdat er nog veel meer nodig is. Het echt waar is dat mensen uren in de rij staan voor één brood, waar ze de hele week mee moeten doen en dat ze in de dorpjes zwaar ondervoed zijn. Hoofdschuddend: "Het was zeker het goede tijdstip om actie te voeren. Met Kerst werken de "geefklieren" van de mensen. Ze denken 'Kom laten we nog wat goeds doen', maar wat we meegemaakt hebben, gezien en ervaren, nee, zoiets moet je gezien hebben. Wat lijden de mensen daar een armoede Geen electriciteit. dik ingepakt in huis omdat ze geen brandstof hebben, zich moeten warmen bij een kaarsje.... En dan toch ook nog een zekere angst voor de geheime politie, de reden waarom er zoveel militairen en burgers tot de tenen gewapend veel controles uitoefenen in een toch wel grimmige sfeer... Men is bang, want er is een dreiging.. Ik hoorde dat er zwembaden omgebouwd zijn tot gevangenis voor de opgepakte leden van de geheime politie". Uren zou hij over de dingen die hij samen met de andere truckers meemaakte kunnen vertellen. Volgende week hoopt hij het uitgebreid in de Dorpskrant te doen, compleet met foto's. Bram heeft maar liefst 400 dia's gemaakt en 230 minuten video film volgeschoten. Deze videofilm wordt gemonteerd met video-beelden van de andere video-filmers die meegingen, omdat de kolonne zich in Sibiu splitste, nadat eerder de club van De Rooij met 15 wagens dat bij de grens al deed. Tot zover zijn de beelden, waarop ook de lange rijen mensen, alsof ze de bevrijders waren, zichtbaar zijn, vrijwel gelijk van de video-filmers, maar Bram filmde verder de aankomst in het bergdorpje Agnita, waarheen de wagen van Jan van Kralingen en drie anderen gingen om in een gymnastieklokaal de voedselpakketten te lossen. (Op het laatste traject moesten er nog sneeuwkettingen om de banden., ook hier weer lange rijen mensen, die urenlang de koude getrotseerd hadden om de voedseltruckers te verwelkomen) Anderen filmden de bestemming van de andere vrachtwagens. Zo zal er binnenkort, na montage, een complete video-film gereed komen, zodat een breed publiek kennis kan nemen van de situatie in Roemenië, waar hulp voorlopig nodig blijft, mensen honger en kou hebben, vrij zijn, maar met die vrijheid nog niet goed raad weten... Volgende week dus een gedetailleerd reisverslag van de Moerkapellenaren die behulpzaam waren en misschien op een andere manier, willen blijven, aan Roemenië. Leuke manifestatie en uitstekende presentatie! Zevenhuizen- De vrijdagavond en zaterdag gehouden tentoonstelling van de culturele commissie "Zeven Muzi ter gelegenheid van het derde lustrum, wordt door de organisatie "bijzonder geslaagd" genoemd. Niet alleen konden de talrijke bezoekers de, door leerlingen van de diverse cursussen gemaakte produkten \i handvaardigheid bekijken, er waren ook tal van demonstraties. Juist dat verlevendigde de tentoonstellingl bracht veel bezoekers, al dan niet supporters van degenen die optraden, of belangstellenden voor een nieii cursus, op de been. Neem b.v. de cursus "bloemschikken" waarvoor er een demonstratie van een uur wasl it.. i tj1■*- Jn.i«r.iin ii/mi/Joq1/1 oiror Hon or7/vnripn trof) Ctd dig wat aam nog enkele aanleiding i- (Op de cursus voor volwassenen kunnen nog enkelen geplaatst worden.) Een wandeling door de tentoonstelt ruimte: de Catgeszaal, was een streling voor het oog. De zaal was ludiek, met een aantal leuke blikva ingericht. De tekeningen van de tekencursussen van volwassenen en kinderen, waren het bekijken zeker waaP Meneer De Groot: Het portret van de oudere heer, kwam als meneer De Groot bekend voor. Hij was een ava model geweest. Erg leuk deze aardige meneer hier afgebeeld aan te treffen! Op zaterdag werd er ook "live" geteki met als voorbeeld een "stilleven". Vervolgens een aardewerkstand: leerlingen van de pottenbakkers! urj maakten fraaie gebruiksvoorwerpen, kannen, vazen, kruiken, schaaltjes e.d. Hiervoor en voor de netjes, al cursisten in elkaar gezette en afgewerkte "zelfgemaakte" kledingstukken alsmede de leuke sieraden die op j cursus zelf te maken zijn, klonken eveneens lofuitingen. En dan hebben we nog niet eens de gebakken aardewi gebruiksvoorwerpen gehad die een Derde Wereld accent hadden, de posters van de filmclub Rottezoom I demonstraties van jazzballet, blokfluiten, kalligrafie, gitaarspel, pottenbakken en last but not least de "ModeshJ gehad Stuk voor stuk onderdelen van het grote geheel die de tentoonstelling een extra dimensie gaven. I Opening en terugblik: De voorzitter van de culturele commissie "Zeven Muzen" sprak vrijdagavond een openm| woord waarin hij de 15-jarige geschiedenis belichtte. Snel uit de grond gestampt, met een enthousiaste inzet j de heren Dirkzwager. F. de Beukelaar en spreker himself, werd er, direct na de oprichting al een tentoonsteH gehouden met medewerking van mensen die op cultureel gebied een zekere inbreng hadden. De heer Huldv noem daarbi) de namen van mevrouw Klein Haneveld, Martha Zom, Frank en Detty Mol, Henk van Dongen en Ir™ Andeweg Op 3 januari (15 jaar geleden) de eerste vergadering en eind januari een tentoonstelling, zo ging da] Zevenhuizen: niet teveel vergaderen. Doen! Op verzoek van het stichtingsbestuur van het, net in gebruik zij] dorpshuis, werd een culturele nota samengesteld en werd Willem van Woerden belast met de organisatie j concerten De andere, eerder genoemde personen zorgden voor muzieklessen, handenarbeid, ballet en kinderi neelcursussen. Voor de cursussen was en is altijd veel belangstelling. Ook voor de tentoonstellingen. Zo werdi nog niet zolang na de oprichting van de "Zeven Muzen" een "Van Zuylen-tentoonstelling gehouden, die vf respons had. Een hobbv-tentoonstelling, georganiseerd door Sjaak van Zanten, bracht drie dagen lang tl Zevenhuizen op de been.. Ondanks alle activiteiten geniet de "Zeven Muzen" in vergelijking met b.v.J Waddinxveense Muziekschool, die f 250.000.- krijgt, niet zoveel subsidie. "De Speelparasol is een ni] fenomeen. Onder deze paraplu worden kindertoneelvoorstellingen gegeven die ook door de Provincie gesubsr ïef worden De bedoeling eivan is dat de gemeente in de toekomst deze subsidie helemaal overneemt. In verband met o.a. subsidie-toekenning wordt de commissie binnenkort Stichting en dus een rechtspersoc heid. Dit en de wens dat de tentoonstelling een succes zou Worden, was de inhoud van de informatieve toesoi van de heer Huldy waarop vervolgens een glaasje (jus d'orange) werd geheven en een toast uitgebracht. Cursussen- Voor" de cursus Kalligrafie voor volwassenen en kinderen, kunnen er zich nog enkelen aanmeld] start volgende week. Kindertoneel/kinderkoor: nog enkele plaatsen Jazzballet voor 9 -13 jaar evenzo Bloem I ken: deze cursus start in september verspreid over 10 avonden over het heie jaar; Voor AMV (alg. muzikale vo: ii l kunnen ouders hun 6 en 7-jarige kinderen opgeven. Dwarsfluit: ook voor deze lessen kunnen er nog cui j geplaats worden. Aanmelden en/of inlichtingen tel. 01802- 3371 of 1913. Zevenhuizen- Elke woensdagavond tijdens de competitie- periode van vol leybalvereniging Rentokil-ZVH, kun je hem vinden in de corridor van dorpshuis "Swanla", vlakbij de grote sporthal. Druppeltjes zweet parelen op z'n voorhoofd van het ingespannen bezig zijn met cijfertjes en lettertjes. Kleine strookjes wit plastic, met de naam van een volleybalteam, worden op kleine spijkertjes bevestigd, op het competie-overzicht, op de plaats waar de naam van de desbetreffende club, deelnemer in de volleybalcompetitie, behoort te hangen. Heren I hangt in de eerste rij als tweede onder Orion. Achter de naam van de desbetreffende club de competitiestand. Een precies en nauwkeurig werkje waarvoor je niet te grote handen moet hebben en waarmee deze stille achtergrondfiguur van volleybalvereniging Rentokil- ZVH, elke woensdagavond, zeker twee uur bezig is. Een vrijwilliger die stil werkt en je "toevallig" tegen komt. Waarover een passerende badmintonspeler, zich lovend uit- .laat. "Elke woensdagavond als ik kom spelen is hij hier bezig". Adri Vente is de persoon in kwestie. Morgen, 18 januari, wordt hij 49 jaar. In de loop der jaren heeft hij z'n sporen bij voetbalvereniging "Groe neweg" en bij volleybalvereniging "Rentokil-ZVH" wel verdiend. Want wat heeft deze man een uren en dagen gestoken in bezigheden voor deze verenigingen. Nooit opvallend, altijd 'doende'. 15 jaar maakte hij b.v. deel uit van het Jeugdbestuur van voetbalvereniging "Groeneweg" waarvoor hij benoemd werd tot 'lid van verdienste'. Al vele jaren laat hij op het sportcomplex z'n handen wapperen met hand-en spandien sten. Eén zo'n activiteit is het bijhouden van het competitie-overzicht. Dat doet hij al zo'n 18 jaar en is door hem opgezet. Elke maandagavond is hij hiermee zeker anderhalf uur bezig. Ook voetbalt Adri nog steeds, thans in het achtste elftal. Daarnaast speelt hij nog volleybal: in het zevende team. Lachend noemt hij het "het oude mannen- team". Z'n activiteiten voor de volleybalve reniging beperken zich niet tot het bijhouden van het score-bord. Hij is ook scheidsrechter, al staat die bezigheid voor wat het naar andere plaatsen fluiten, op een laag pitje, omdat hij geen auto meer rijdt. Werkzaam bij een Zevenhuizense tuinder, is dit vervoermiddel, geen noodzaak meer. Adri speelt zeker al 32 jaar volleybal, kwam van het CapelseCW, 16 jaar geleden naar Zevenhuizen. Het bijhouden van het competitie overzicht van de volleybalteams gebeurt nog niet zolang. "Wim Visser voorzitter van Rento- kil red.) zag op de receptie, ter ge legenheid van het 60-jarig bestaan van "Groeneweg", het score-bord en zei tegen Niek de Kooter zoiets ook wel te willen. Henk Pelleboer wist in het gymnastieklokaal nog een medaillekast te hangen die als zodanig dienst kon doen. Er zat al glas voor en het was met een slot afsluitbaar. Bennie Meijer, die bij Dekker keukens werkt, zorgde voor afvalreepjes kunststof en ik heb met een sjablonenlineaal de namen en cijfers op de strookjes aangebracht". Dat alleen al moet een heidens karwei geweest zijn, terwijl het iedere woensdagavond minuscule vierkantjes met cijfertjes van zo'n drie a vier millimeter in het vier kant te sorteren en verwisselen ook een uiterst geduldkarweitje is... Vandaar die transpiratie- druppeltjes.... De uitslagen, c.q. competitiestan den, leest Adri van een computer uitdraai af, waarvoor Henk Pelle boer zorgdraagt. Omdat hierop niet alle uitslagen staan vermeld, informeert Adri op dinsdagavond telefonisch, één van de weinige avonden dat hij thuis is. naar de uitslagen van de lagere teams. En zo kan iedereen, sinds het begin van de competitie in septem ber, ook bij volleybalvereniging Rentokil-ZVH. de juiste competi tiestanden aflezen, zodat spelers en publiek up to date' van de vorderingen of gemiste kansen van de teams, op de hoogte blijven. Waddinxveen- Het programma wijk-en speeltuinvereniging "De destoel" in Waddinxveen. ziet er i week van 15 t/m 20 januari, alsv uit: Maandagmiddag- Instuif voor wassenen 13.30 tot 16.00 uur: Maandagavond- Meisjesclub jaar: 19.00 -20.30 uur; Dinsdagmiddag- Aerobic van 1 tot 14.45 uur: Dinsdagavond- H werkclub 19.30 -22.00 uur; Woensdagmiddag - Jeugdinstuil jaar, 13.30 -15.00 uur: Donderdagmiddag - Ouderen." 13.45-14.45 uur: Donderdagav Naaicursus 19.30 -21.00 uur; Vrijdagavond- Klaverjassen/Job 20.00 uur. Zaterdagmiddag gaat de leiding de jeugd naar de "meneer Ka ka how" in de Goudse Schouwburg weekprogramma 22- 27 janu Het weekprogramma is van maai» t/m donderdag, vrijwel weke' hetzelfde. Op vrijdagavond 26 januari is er co van 19.30 tot 20.45 uur voor jeugd van 6-12 jaar. Van 21.00 tot 24.00 uur is er 0 voor de jeugd vanaf 13 jaar. Zevenhuizen- Vogelvereniging "1 en Kleur" houdt op dinsdag 23 jan'l in het eigen clubgebouw aan de Zf plasweg aanvang 20.00 uur de al mene ledenvergadering. Alle lei worden hierbij uitgenodigd.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 12