DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS TYPIST(E) RECEPTIONIST(E) vv Moerkapelle: American Indoor Soccer Toernooi in Op Moer Expositie in St. Jozefziekenhuis Vakantiemarkt Rabobank Koor-en samenzang-avond Zuid-Holland zingt CDA Open Hui Zelfstandig wonen lichamelijk gehandicaptei TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Inentingen Inzameling oude koelkasten en diepvriezers alleen op vrijdag BURGERLIJKE STAND Collecteschema Vergaderschema zaterdag 20 januari van 10.00 tot 16.00 uur ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval: iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Op woensdag 24 januari 1990 zullen de kinderen die in 1980 zijn geboren worden ingeënt. Het betreft een herhalings-enting met D.T.P.-vaccin en een B.M.R.-enting De enting zal plaatsvinden in het Groene Kruisgebouw, Herenweg 13 te Moerkapelle. De aanvang is 15.00 uur. Het op een milieuverantwoorde wijze verwerken van oude koelkasten en diepvriezers is van belang voor de toekomst van ons en onze kinderen. De zich in de motor bevindende cfk-gassen tasten de ozonlaag aan. Als gevolg hiervan kunnen schadelijke stralen van de zon de aarde bereiken. Hierdoor wordt o.a. de kans op huidkanker sterk vergroot. Om die reden heeft de gemeente Moerkapelle dan ook in het afgelopen jaar de mogelijkheid geopend om uw oude koelkast of diepvriezer door de gemeente te laten ophalen. Deze wordt dan door een speciaal bedrijf op milieuverantwoorde wijze onschadelijk gemaakt en verder verwerkt. Voor een efficiente inzameling en verwerking is het echter van belang dat de inzameling slechts op 1 dag plaatsvindt. Om die reden delen wij U mede dat vanaf heden de oude koelkasten en diepvriezers alleen op vrijdag kunnen worden opgehaald. Indien U een oude koelkast of diepvriezer heeft en deze wilt laten ophalen, verzoeken wij U dit tijdig, voor donderdagmiddag, aan de afdeling ge meentewerken door te geven. GEBOREN: Michaela Petronella Helena, dochter van: Koster, Johannes en. Schra- ma, Maria G.J., op 19 december 1989; Roderick Gerard Benjamin, zoon van: Gielisse, Gerardus M. en: Lut, Maria C., op 4 januari 1990; Brend Daniel Rients, zoon van: Hoogma, Rients J. en. de Leeuw, Aatje, op 4 januari 1990. OVERLEDEN: Verweij, Johannes, oud 77 jaar, op 10 januari 1990. Tot en met 24 januari 1990 worden er geen collecten en/of inzamelingen gehouden. Raadsvergadering: 30 januari 1990 te 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de gemeentesecretarie afdeling Algemene Zaken c.a. wordt gevraagd: voor 20 uren per week gedurende de ochtenduren, functie informatie: De functie zal in hoofdzaak bestaan uit allerhande typewerk zaamheden, waarvoor gebruik gemaakt wordt van het tekstver werkingspakket van Philips, het zogeheten P5040 systeem. Daarnaast zullen de receptiewerkzaamheden bestaan uit het afhandelen van inkomende telefoongesprekken. In verband met het feit dat de gemeente Moerkapelle betrokken is bij een wetsvoorstel tot gemeentelijke herindeling zal aanstel ling in tijdelijke dienst plaatsvinden tot voorlopig 1 januari 1991. functie vereisten: Middelbare schoolopleiding, minimaal MAVO niveau type diploma tekstverwerkingsdiploma ('s) strekken tot aanbeveling, salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, maximaal f 1.362,- bruto per maand (20 uur). informatie: Informaties kunnen worden ingewonnen bij de heer C.A.H. Oosterhoff, telefoon 01793-1940. sollicitaties: Sollicitaties dienen uiterlijk 26 januari a.s. schriftelijk ingediend te worden bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle, Postbus 2, 2750 AA Moerkapelle. Standen na twee weken: V.d. Berg/V. Ommeren 2-10; 't Wapen van Moerk - Koster 9-18; R. en K. - L.M.H. 7-13; scheidsrechter K. Huizinga. u ,n 7 R.en R. - V. Ommeren 3-5; v.d. Berg- Koster 4-12; t Wapen - L.M.H. 10-7 scheidsrechter bij de laatste drie: L. Hertog. Stand van de meeste goals: P. Bouman 10 en A. Lavier 9, bij het Koster team. R. Roest 8 bij het Van Ommeren-team Koster 2 2 0 0 4 30-13; V. Ommeren 2 2 0 0 4 15-5; L.M.H. 2 1 O 1 2 20- 17; "t Wapen 2 10 12 19-25; R. en R. 2 O 0 2 0 10 -18; v.d. Berg 2 0 0 2 0 022 Donderdag 18 januari wedstrijden 't Wapen - R. en R; Koster - v. Ommeren, v.d. Berg- L.M.H. 11 Gouda- In de maanden januari/februari exposeren in de gangen van de polikliniek van het St. Jozefziekenhuis de heren A. van Hemert met naïeve schilderkunst en J. Dekker met keramiek. Zevenhuizen- Vakantieplannen worden meestal in de wintermaanden gemaakt Daar speelt de Rabobank Zevenhuizen/Moerkapelle op m. A.s. zaterdag 20 januari wordt in de Rabobank in Zevenhuizen een grote Va kantiemarkt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Ongetwijfeld wordt het net zo'n succes als twee jaar geleden, toen deze voor de eerste maal gehouden werd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van De Vakantiemarkt belooft een gezellige happening te worden, omdat het de afdeling "Reizen" alles aan gelegen is om "elk wat wils te bieden. Esther Schuurman, die de leiding van deze afdeling van de Rabobank Zevenhuizen/Moerkapelle heeft, is momenteel, op het kantoor in Moerka pelle, al druk doende om vakantiereizen te boeken voor- en in overleg met- de clientèle. Het is moeilijk voor haar om zich even vrij te maken om informatie te geven, hetgeen ze maar al te graag bereid is te doen. Zij en haar team: Els Oudijk, Petra de Hoog en Henriètte Wulf, stellen alles in het werk om het de bezoekers a.s. zaterdag aan de Vakantiemarkt, naar de zin te maken. Daarom is er voor een zo breed mogelijk vakantiepakket gekozen. In feite biedt de Rabobank alle mogelijkheden om een plezierige vakantie te houden, waarvoor geboekt wordt bij betrouwbare touropera tors. "Er zün diverse kraampjes. Achter elke kraam staat een medewerker in de traditionele kledij van een bepaald land gestoken. Zoals b.v van Spanje en Portugal en van Japan een echte geisha. De cowboy bedient de hele dag de popcommachine, een attractie die zeker door het jeugdige publiek gewaar- Werhebben ook een stand van "vliegbestemmingen", landen zoals Spanje. Portugal, Griekenland, Amerika, Canada en nieuw is de Dominicaanse Re publiek. Verder is er een stand van "auto-vakanties en kan er informatie ingewonnen worden en geboekt voor het Midden- Oosten en het erre Oosten. De reisprogramma's worden gepresenteerd en we geven informa tie. Daarnaast zijn er doorlopende video-presentaties, zowel op de boven- etage als gelijkvloers. Wij, van "Reizen zijn als stewardess gekleed Al~r bijzonderheid mag vermeld worden dat Cijnie Spekman een echte Scandinavië-kenner. de dia-presentatie over die noordelijke landen ver- Verder is er nog een dia-serie over Indonesië. Gouda- In de St. Janskerk wordt op zaterdag 20 januari a.s. door de EX), een televisie-opname gemaakt van het koor-en samenzangprogramma "Zuid-Holland zingt". Martin Zonnenberg leidt de samenzang, terwijl verder meewerken: het christelijke jeugdkoor "Vivace uit Zwijndrecht, The Chapel Singers" uit Den Haag en het Westlandkoor Concordia - Dca™1 wordt verder muzikaal ondersteund door de sopraan Margaret R°esL tiste Dorette Lagendijk, trompettist Frits Damrow en Annelies 1Houtman- Knaven op de harp. Organist is Sander van Marion. Wim Dief bespeelt de piano. Het programma, wat iedereen gratis mag bijwonen, begint om 19.JO uur. De deuren gaan om 18.45 uur open en sluiten, i.v.m. de tv-opname om 19.15 uur. Esther vertelt dat er tal van aanbiedingen zijn, b.v. van twee weken vakantie plus een gratis week er achteraan en andere aanbiedingen. Het is wel zaaK om een vakanüe in het hoogseizoen vroeg te boeken, zeker als het om een vliegvakantie gaat. want vliegtuigstoelen zijn snel volgeboekt. Wedstrijd De Rabobank zou de Rabobank niet zijn als er weer niet een prijsvraag aan de Vakantiemarkt was gekoppeld. Dit keer niet één waarmee een reis ge wonnen kan worden, maar een tastbaar iets, watje mee kunt nemen(Ka, Onder hef motto 'Test uw kennis" kan men, door gebruikmaking van de computer, zijn of haar kennis testen op reisgebied. Wie van buiten komt, genoten heeft van de gezellige draaiorgelmuziek voor de Rabobank en de ludieke figuren die er rondlopen, zich, door deprachtige palmen even in tropische omstandigheden heeft gewaand, ille standshee bekeken en vervolgens alles even wil verwerken, kan op de boven-etage even verpozing zoeken, bij een 'internationaal hapje en een drankje.... Daarna is er de mogelijkheid om een reis te boeken.n„ de Overigens mag dat natuurlijk ook op een ander tijdstip, b.v. tijdens gewone openingsuren. 10 febr. organiseert het CDA in regio "3-B-hoek"/ De kring" in chr. Tuinbouwschool "De Kring" Bleiswijk een "open-huis Naast allerlei actuele, regionale! gemeentelijke politieke ondena pen, zoals Glastuinbouw, milii verkeer en vervoer, onderwijs, Noordrandplannen (l.P.N.R) en 1 plan "Parkstad", zullen verder dit se organisaties, zoals de stands ganisaties, de ouderenbonden verschillende organisaties bin het CDA, op deze Open-Huis alle aandacht krijgen. Het wordti" dag van informatie, voorlicht presentatie en met name van inil mele ontmoeting met diverse poli en organisaties. Al vele politici, zoj Kamerleden, Statenleden, Wethi ders uit de regio en een lid van Europees parlement hebben t< zegd om actief mee te werken deze "open-huis-dag". Daara zullen enkele prominente CDA- een gedeelte van deze dag bijwoni Aanvang 10.00 uur. Gouda-regio- In de wijk Goverwil in Gouda komen in 1990 zgn.il kus"-woningen voor mensen 11 een lichamelijke handicap uit I Goudse regio. Deze bijzondere ningen worden gerealiseerd dl Bouwvereniging "Het Volksbeis m Gouda in samenwerking met Platform Organisaties van en\ B Lichamelijk' Gehandicapten H den-Holland (P.O.L.G.) en de lan lijke stichting Fokus. Op woensi 24 januari 20.00 uur zal in 11 pleeghuis "Bloemendaal" aan de vingstonelaan 54 in Gouda, een formatiebijeenkomst gehoui worden voor belangstellende, t® komstige bewoners voor deze ningen. Ook belangstellenden® zich nog niet opgegeven hebt" kunnen alsnog in aanmert komen. Wat zijn "Fokus woningen? Verspreid over de wijk Govern komen 15 sociale huurwoningen geschikt zijn gemaakt voor b._ ning door mensen met een erna I lichamelijke handicap. Bewonl leiden een even zelfstandige hi houding als de overige bewoiT van de in totaal 120 sociale huur ningen. In de omgeving zijn de ige woningen ook toegankelijk' b.v. rolstoelers. Bij deze "Fo woningen hoort dienstverle Een kleine personeelsformatie is uur (dag en nacht) op een die gelegen post aanwezig voor a tentie. naast de gebruikelijker houdelijke en verpleegkundige vanuit gezinszorg of wijkverpr. De bewoners kunnen op elk ge« moment zelf via oproep-appara bij o.m. het aan-en uitkleden, uit de rolstoel gaan, in en uit gaan, hulp bij eten en drinken, bij het naar het toilet gaan- ADL-asslstentie (algemene dage| se levensverrichtingen) wordt taald middels de AAW. Voor woningen is ook huursub mogelijk. De huurprijs is gelijk de huurprijs van de overige s woningen. Wie kan in aanmerking ko voor een "Fokus"-woning? Mensen tussen de 18 en 6S komen in aanmerking voor "Fokus"- woning. Wanneer ouder is dan 65 jaar kan op van de AAW de ADL-assistent* vergoed worden. Als men voor haar 65 e jaar een "Fokus -w betrekt kan men er blijven W, omdat de AAW- voorziening loopt. De woningen zijn bes voor zowel alleenstaanden aisj verbanden, waarvan één Pe met een ernstige handicap o maakt. Als richtlijn geldt de van de woningzoekende offlj standig te wonen, de mate wa> betrokkene zichzelf kan red a de mate van de te verwanitf1 hoefte aan ADL- assistentie maal 1 a 2 uur per week en maal 4 uur per dag). Voor sorii kan hierdoor opname in ',pn pleeghuis voorkomen worden. 1 zij die constant verzorging °j pleegkundige hulp nodig J1?! zijn niet gebaat bij een K,hl woning. .J Hoe kun je in aanmerking^ I voor een "Fokus"-woning' I Deze en alle mogelijke an°ePj gen kunnen op de informal if 1 komst van woensdag 24 r\ gesteld worden aan: -de hee I Vijver, voorzitter bestuur reniging 'Het Volksbelang 1 - mevrouw G. Tuijnman P manager Stichting Fokus I - de heer D. van Lin, van 1 form organisaties van en voor1! melijk Gehandicapten (P O u I A

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4