Vtd CezspCzzhr! De Kleine Trompetter is op zoek naar aankomend talent Wachten met boeken kan problemen op leveren Ingrid Paul geblesseerd Op de foto links de nieuwe dirigent in gesprek met bestuur. Mieke geeft klarinetles aan Wout Metselaar. Een deel van de drumband o.l.v. J.G. Verheuvel. Zevenhuizen- "Er moeten in Zevenhuizen heel veel jongeren zijn die van muziek houden en zelf muziek willen maken. Bij de intocht van Sint Nicolaas zag ik honderden kinderen. Onder hen ook velen rond de tien jaar. Niet alleen de Sint en z'n gevolg hadden belangstelling op die bewuste zaterdag eind no vember, ook ons muziekcorps "De Keine Trompetter". De nieuwe jeugdige, enthousiaste dirigent van "De kleine Trompetter de 23-jarige Jan Wijen berg, zou het wel van de daken af willen roepen: "Kom bij de Kleine Trom petter muziek maken!". Hij zit boordevol plannetjes om de huidige jeugd leden te stimuleren, hen nog enthousiaster te maken dan ze al zijn, daartoe in eerste aanzet bij geholpen door Mieke de Wit, die de jeugd al vijl jaar klarinetles geeft. Niet alle klarinetspelers van het eerste uur zijn gebleven, maar dat was verwacht, er was op een verloop gerekend, echter er is nog niet de vereiste hoeveelheid om een volwaardig harmonie-orkest te rijn. Onder Mieke's leerlingen één volwassen lid, Wout MetselaarHij schakelt over van trombone naar klarinet. "En dat noem ik lef prijst Mieke. Zijblakend van levenslust, schroomt er, net als de nieuwe dirigent, niet voor om gekke dingen te bedenken om het haar leerlingen nog beter naar de zin te maken, hen nog meer zin in het musiceren te geven. Zij zou bijvoorbeeld met enkele klarinetleerlingen op de Lijnbaan willen gaan spelen met een hoed op de grond zoals andere musici doen. Daar is het spelen in het openbaar geoorloofd. Of dat in Zevenhuizen ook het geval is, vraagt ze zich af, maar het lijkt haar ook best wel grappig om het hier te doen. Zo komen de klarinettisten in de belangstelling van een breder publiek. Dirigent Jan denkt eraan de jeugd te stimuleren door hen door de K.N.F. kleine examens af te laten nemen en hen te belonen met diploma's; meer concerten te organiseren, ook bui ten Zevenhuizen, onder het motto:' hoe vaker, hoe beter'. Juist optre dens zijn een aanmoediging om te presteren. Hen laten meedoen aan leerling-solisten-concoursen en zodoende ervaring op te laten doen. De jeugd in groepjes en als ensem bles te laten spelen. Met name het klarinetspelen is door kinderen goed te leren omdat juist zij van nature, een goede ademha ling hebben. "Als ze grote handen hebben om de afstand tussen de toetsen te bedienen op hun klarinet, dan kunnen ze al met acht jaar beginnen met spelen", denkt diri gent Jan. Hij noemt het verloop bij de jeugd een normaal beeld in den lande. Vanaf de middelbare school leeftijd heeft de jeugd meer huis werk en beoefent doorgaans maar één hobby of sport. (Met Mieke en instructeur Verheu vel van de drumband, die ook drin gend nieuw bloed nodig heeft, heb ben we woensdagavond een ge sprek, terwijl bestuursleden bin nendruppelen voor een bestuurs vergadering: onder dak in het dorps huis. Twee avonden eerder, na de repetitie van de harmonie in de Catgeszaal van "Swanla", maken we kennis met Jan Wijenberg en zijn enkele bestuursleden ter promoting bij het gesprek aanwezig.) Bestuurslid Henny Poot: "We zoe ken jongeren en volwassenen die graag willen musiceren. Ze hoeven geen instrument te hebben, die hebben wij. We zijn een paar jaar geleden harmonie-vereniging ge worden met het doel te veijongen. We waren aan het vergrijzen. We wisten als vereniging, waaronder heel wat oud-gedienden, dat we een stapje terug moesten als we wat tegen de vergrijzing wilden doen. Het wordt bijzonder gewaardeerd dat deze oud-gedienden, zich zeer goed aanpassen en op een geweldige manier meewerken om de vereni ging op een hoger peil te brengen". Concert op 27 januari Dirigent Jan Wijenberg:" We staan op dit moment helemaal aan het begin. Het belangrijkste voor de jeugd is het leren muziek lezen en lang achter elkaar leren spelen. Dat is het stadium waar het orkest, met oud en jong, in verkeert. De jeugd moet zich leren concentreren. We hebben voor de uitvoering op 27 januari stukken uitgezocht die een beetje in het gehoor liggen, maar wel pittig zijn, zoals "Rosini's birthday party". "Greek love songs" heeft een rare maatsoort, een 7/8 maat, waarmee het hele orkest moeite heeft, maar het resultaat is al aardig goed.. Leuk in het gehoor ligt :"New York, New York, wat iedereen kent, met speciale blaaseffecten, terwijl "Moment for Morricone" ook aardig is om te horen. Bij de klankstem ming gaat het vooral om samenspel. Het is in ons aller belang dat we een orkest in goede harmonie krijgen", lacht hij. Vrouwen gezocht die willen musiceren In de Zuidplaszaal zal de uitvoering plaatsvinden. Tegelijkertijd start een ledenwerfactie. Daarbij wordt niet alleen gemikt op de jeugd, maar ook op huisvrouwen. Mieke: "We hebben maar 12 klarinetten, terwijl een echt Harmonie-orkest er zo'n 20 a 25 hoort te hebben. Vandaar ook dat Wout omschakelt. Ik zou het leuk vinden om op een bepaalde dag naar Zevenhuizen te komen om met een groepje huisvrouwen samen klarinet te gaan spelen. Er zullen ongtwijfeld jongere of oudere dames zijn die zoiets graag willen, maar nooit aansluiting hebben gevonden, of waarbij het instrument en de lessen een struikelblok waren. En dat is bij ons niet nodig. Instrumen ten heeft "De Kleine Trompetter", terwijl ik graag klarinetles geef'. De drumband Instructeur J.G. Verheuvel, die dit werk als hobby beschouwt, heeft er in de ca. zes jaar dat hij de drum band instrueert, enkelen zien ko men, maar meer zien gaan. Er was een jaar of tien geleden een toenemende belangstelling voor de drumband, die ineens ingezakt.is. Gelukkig zijn er nog ca. 15 trouwe leden, maar eigenlijk zouden dat er 25 moeten zijn. De trots van het dorp Een drumband is de trots van een dorp, omdat deze juist bij speciale gelegenheden tijdens marsen, bij intochten, Koninginnefeest, Avond vierdaagse, Sint Nicolaas enz., de show maakt. Uiteraard hoort daar ook muziek bij van de Harmonie, maar de drumband werkt vaak imponerend bij de jeugd. Verheuvel heeft dat ook bij de Sint-intocht meegemaakt: de kinderen liepen naast de drumband mee door het dorp en keken net zo genietend naar het trommelen als naar Sinterklaas. "Bij een volledige bezetting van de drumband zouden we 6 lyra-spe- lers, 15 tamboers, twee tenor-trom melaars moeten hebben en 1 over slagtrommel "bespeeld" moeten zijn. Op dit moment is er niemand voor de overslagtrom, zijn de tenors wel bezet, maar is er een gebrek aan tamboers en lyra'spelers. Gelukkig zijn er nu weer enkele jeugdigen die bij Klaas van Weringh trommelles volgen, maar we hebben een bedui dend gebrek. En dat terwijl er toch heel veel jeugd is in Zevenhuizen". Demonstratie-lessen De heren Verheuvel en Poot hadden, na demonstraties aan de leerlingen van de hoogste klassen van de ba sisscholen, die ontzettend enthou siast reageerden, verwacht dat er veel aanmeldingen zouden komen. Van de velen die het helemaal in hun bol hadden van het trommelen, kwamen uiteindelijk slechts vier aanmeldingen... Kom naar de drumband Echter, wie toch nog wil gaan trom melen bij "De Kleine Trompetter", 9 jaar of ouder is, hoeft niet te schro men zich alsnog aan te melden, of zich aan te laten melden.... Dat moet ook iemand die graag in groepsverband wil musiceren niet. Het Harmonie-orkest "De Kleine Trompetter" en de drumband hopen dat velen reageren om met elkaar te musiceren. Instrumenten zoals kla rinetten, saxofoons, hoorn en trom bones zijn beschikbaar... Tot half februari kan men zich aan melden, waanra in maart een nieu we cursus voor beginnende muzi kanten begint. Bel dus H. Poot, tel. 01802-2055 of K. Metselaar tel. 2429. Wie is de dirigent van "De kleine Trompetter?" De Kleine Trompetter is blij in de 23- jarige Jan Wijenberg een opvolger gevonden te hebben van Rien den Hartog die wegens drukke werk zaamheden de dirigeerstok in Ze venhuizen moest neerleggen. Via contacten met de Marinierskapel, waar hij zijn partijtje klarinet mee- blaast, kwam men op het spoor van Jan Wijenberg. Een in Capelle a.d. IJssel woonachtig, uit Limburg af komstig, muzikaal talent dat al vele jaren bij diverse harmonie-vereni gingen in Limburg, de dirigeerstok hanteerde. Hij is thans nog student aan het Koninklijk Conservatorium in Utrecht, 4e jaars bas-klarinet en klarinet studerend, resp. bij Harry Spamaay en Jan Cober. Naast zijn vaste baan bij de Marinierskapel speelt hij in het Nederlands Klarine tensemble en in het Bas-klarinet- collectief. Vanaf z'n 12e jaar speelde hij bij Harmonieverenigingen en begon zijn muzikale opleiding aan de muziekschool in Maastricht. Hij stort zich helemaal op "De Kleine Trompetter" en heeft het enthou siaste voornemen er, met de integra tie van de jeugd, een goed harmonie orkest van te maken... Hij hoopt daarom dat er zich nieuwe leden aanmelden, want 59 leden in verge lijking met 85 driejaar geleden toen het harmonie-orkest met de jeugd van start ging, noemt hij echt te weinig... Mieke de Wit is een bekend gezicht bij "De Kleine Trompetter" Zij stu deerde klarinet en piano aan het Rotterdams Conservatorium. Die studie rondde ze alweer 6 jaar gele den af. Mieke blaakt, na de geboorte van twee kinderen (en een derde op komst?) nog net zo van levenslust als toen ze begon. "Je moet die jon geren eens bezig zien in groepjes. Ze vinden het allemaal erg leuk. We spelen met z'n vieren ook al vier stemmig". Elke week komt ze op woensdagavond met de bus uit Rotterdam om 5 1/2 uur les te ge ven. Haar enthousiasme weet ze op de leerlingen over te dragen. Zij verwacht dat er zich diversen, na het lezen van dit artikel en het pleidooi van de betrokken personen, om in formatie zullen bellen en misschien enkele lessen of een repetitie van het orkest bij zullen wonen.... Mis schien komen ze wel naar de uitvoe ring op 27 januari.... J.G. Verheuvel is zo'n 6 jaar gele den bij "De Kleine Trompetter" geko men als instructeur van de drum band. Hij, afkomstig uit Capelle a.d. IJssel, volgde aan de Rotterdamse muziekschool een cursus voor in structeur. Met 7 man begonnen en 2 over. Een dergelijke cursus bestaat puur uit slagwerk. Vanaf z'n 13e jaar trommelde hij al bij Crescendo in Krimpen a.d. Lek, maar had altijd zin om instructeur te worden. Daar mee begon hij bij Excelsior in Ou derkerk, waarna E.M.M. Capelle a.d. IJssel volgde. Uiteindelijk ble ven Capelle en Zevenhuizen over: net te doen als je overdag een gewo ne baan hebt. Hij hoopt dat veel jeugd, die zin heeft om te trommelen of op de lyra te spelen, zich aan meldt... Een toenemend aantal vakantiel gangers denkt met het boeken val hun vakantie te kunnen wachten, if de hoop op 'last minute-voordeet jes'. Dat kan dit jaar echter onaangenj me gevolgen hebben. Reisorgarm l toren hebben namelijk voor 19&1 vooral minder vliegtuigstoelen ingel kocht. De afgelopen zomer zijn hul inschattingen te optimistisch geblel ken, ondanks een groeiende belanjl stelling voor vakantiereizen. Hef verlies dat de reisorganisatorcrl door hun te optimistische schallij hebben geleden trachten zij nuT door een meer realistische inkoop ij compenseren. Daartegenover staal dus de nog steeds toenemende btl langstelling voor vakanties. De grof betreft vooral de binnenlandse val kanties. Toch profiteren buiten! landse bestemmingen behoorlijl mee. Het totale aantal vakanties ij het afgelopen jaar boven de 26 1/1 miljoen uitgekomen. Dat betekenr dat gemiddeld de nederlander twej keer met vakantie is geweest, het advies is dan ook duidelijk: boel snel. Op die manier wordt u vlaj voor uw zomervakantie niet gecoi fronteerd met plannen die u drasj tisch moet wijzigingen. U voorkom! zo. dat uw vakantieplezier al vooj uw vertrek bedorven is. Allerlei ontwikkelingen dragen ertd bij, dat nieuwe aantrekkelijke ooi den binnen uw bereik komen. Bil voorbeeld de Sovjetunie. VrijwJ dagelijks wordt u geïnformeerd ovJ allerlei veranderingen die zich il Oost-Europa aandienen. U kunt dl landen ook zelf aanschouwen. Df Sovjetunie is niet alleen toegankil lijk geworden voor westerlingen, hij heeft op toeristisch gebied veel tl bieden. Meer en verbeterde accomoj daties en een groot aantal mom:! menten, kerken en kunstschattel zijn te bezichtigen. Reizen in groepsl verband is praktischer. U voorkom! taalproblemen en u ziet vaak meel Verre vliegvakanties raken steedl meer in trek. Ook Kenia mag zich il een goede belangstelling verheugen! Voor sommige charterbestemniirl gen moet soms zelfs met een wachl lijst gewerkt worden. Uitbreidinf van het aantal mogelijkheden word dan ook verwacht. Exotische oorden zijn een pracht! doel voor individuele vakantiej Zulke maatwerk-vakanties zijn va lal flexibel te plannen. Het Middellandse Zeegebied blijl een trekpleister. De belangstelliii lijkt zich naar Griekenland en Tul kije te verleggen. Toch biedt Spanjl nog steeds een prima zonvakantf voor een betaalbare prijs. Voor meer wil zien dan zon en strar toont het pas verschenen gr Rabobank Vakantiemagazine vele mogelijkheden van dit land. Wie op zijn gemak een keuze «1 maken uit het overweldigende vj kantie-aanbod kan dit gratis maai zine op de kantoren van de Raar bank afhalen. Dit 68 pagina's dik» blad verschaft u een informatie' wereldreis. U kunt dan tegelijk eveneens gratis Rabobank Vakal tiewijzer 1990 meenemen. Dei Vakantiewijzer 1990 bevat een aal tal belangrijke vakantiekarakteni tieken van 250 bestemmingen. 1 wordt een weloverwogen keuze heel gemakkelijke gemaakt. Zevenhuizen- Dat de prestaties van Ingrid Paul bij de Nederlandse 1 pioenschappen niet zo best waren, heeft alles te maken met een enkt sure De 25-jarige blonde Zevenhuizense schaatsster heeft haar enkeiw- den afgescheurd. Dat gebeurde op het trainingskamp in Italië. Ingetaf» wilde ze aan de Nederlandse kampioenschappen deelnemen hetgeen a haar specialist, dokter Hermans uit Hilversum, oogluikend werd toeg' taan Jammer voor haar was de beslissing van de KNSB dat zij en di\ andere rijdsters van "De Uithof' niet mochten starten voor een aaru afstanden in het klassement bij de Nederlandse kampioenschapp hoewel haar tijden en die van de anderen goed waren. De Haagse km su baan "De Uithof' wordt nl. door de KNSB als een binnenbaan gekwaliticee en dan wordt er van een prestatie iets tijd afgetrokken. Ingrid, aan de laatste fase van haar 'medicijnen studie, had, voor deei me aan nationale en internationale schaatswedstrijden, een maand wj had genomen, belandt nu in het Hilversumse ziekenhuis waar ze in g handen is van dokter Hermans, die ze vorige week consulteerde om® niin wel erg was toegenomen. Bij het maken van foto s onder druk ble veel Te hoog. Na een operatie, waarbij de enkelbanden op het bot word genaaid, komt ze in het loopgips. Op die wijze hoopt ze haar stag orthopedie in het Dijkzigtziekenhuis te lopen Wel grappig vindt ze Vervolgens hoopt ze in februari nog een aantal weken naar Canada te g waar ze in het ziekenhuis van Calgaiy, waar ze al eerder afgelopen jaar maanden stage liep. Ingrid maakt op dit moment de overweging om zicai haar diploma 'basisarts', te gaan specialiseren in de sportgf nceskundc specialisatie die er nog niet zolang is. Eén en ander betekent dat zf seizoen niet meer aan schaatsen toekomt. Ze betreurt hetniet zo erg de laatste maanden van haar studie, nog keihard werken. Misschien da l volgend seizoen weer van haar horen... In ieder geval vast sterkte Ing 1 ingezonden mededeling

Dorpskrant | 1990 | | pagina 6