bent u pas echt als u de prijs ziet! lINwng V l/ee( (eesplezier Uefferinc Politieberichten Politieberichten Zevenhuizen Film in De Schuilplaatj Nieuwerkerk a/d IJssel SIEMENS HF-1102 MAGNETRON - Qèlxski/i*lutstiï<! Fietsendiefstallen: In de afgelopen week wer den de volgende fietsen als gestolen bij de politie gemeld: een grijze damesfiets voorzien van de postcode 2912 BB; een donkerblauwe damesfiets van het merk Arsena; een groene damesfiets van het merk Holland Sport, voor zien van fietstassen en de postcode 2914 AL. Aanhouding fietsendieven: De politie contro leerde twee 19-jarige mannen afkomstig uit Vlaardingen en Rotterdam. Zij reden op een damesfiets over een voetpadDaar het vermoe den bestond dat de fiets door hen gestolen was, werden zij aangehouden. Tijdens het verhoor bleek dat de verdenking terecht was en dat zij ook nog onder de sport hal een auto hadden opengebroken. Eén van de knapen was een week eerder ook al bij de politie in Nieuwerkerk op visite geweest in verband met de diefstal van een portefeuil le. Zedelijke misdragingen: Een 21-jarige man uit Krimpen aan den IJssel werd door de politie uitgenodigd daar hij ervan verdacht werd re gelmatig vrouwen te hebben lastiggevallen. Dit lastig vallen bestond veelal uit klemrijden met de fiets en het vervolgens onzedelijk betasten van de vrouwen. Tijdens het verhoor bekende de man dat hij zich aan tientallen van dergelij ke feiten had schuldig gemaakt. Tevens bleek dat hij door de politie in Capelle aan den IJssel werd gezocht voor soortgelijke feiten. Hierop werd de man aangehouden. In samenwerking met de politie Capelle werd het onderzoek voortgezet. De man is op maandag voorgeleid bij de officier van justitie te Rotterdam. Stormperikelen: Tijdens de storm die afgelo pen donderdag Nederland teisterde, kreeg de politie in Nieuwerkerk ruim 60 meldingen te verwerken. Veelal betrof dit meldingen over afwaaiende dakbedekking, omvallende bomen e.d. In samenwerking met de brandweer wer den zoveel mogelijk meldingen behandeld. Hoewel er veel extra politiepersoneel in dienst geroepen was, konden echter niet alle hul- paanvragen worden gehonoreerd en moest worden verwezen naar eigen oplossingen. Het ergste nadeel ondervonden autobezitters in de Kleinpolder, daar hun voertuigen werden ge troffen door een kiezelregen. De kiezels, af komstig van de dakbedekking van schuren, vernielden een groot aantal autoruiten. De po litie fungeert in dit soort situaties veelal als eerste meldingspunt en probeert vervolgens de prioriteit van het voorval vast te stellen. Vervol gens draagt zij er zorg voor dat de juiste instantie ter plaatse komt. Dit was in de mees te gevallen de brandweer en in een enkel geval het GEB. Voor wat betreft de verkeersveilig heid, bleek het alleen noodzakelijk enige tijd het verkeer op de Europalaan om te leiden, gezien de omgewaaide bomen. Aanrijding met letsel: Een inwoner van Nieu werkerk werd gewond na een aanrijding die hij met zijn auto had met een geparkeerde auto. Het ongeval vond plaats op de Schielandweg. De man werd met hoofdletsel opgenomen in het Bleuland-ziekenhuis. De geparkeerde auto stond in dit geval op een voorrangsweg buiten de bebouwde kom. Hoewel de auto uiterst rechts stond, is het niettemin verboden om op voorrangswegen buiten de bebouwde kom te parkeren.De politie maakt van het ongeval proces-verbaal op. Waarschuwing voor gevaarlijke situatie De politie werd in het afgelopen weekend in kennis gesteld van het feit dat het met zand op gehoogde terrein aan de Doortocht (bouw plaats nieuw politiebureau!) levensgevaarlijk was. Door de regenval was het zand veranderd in drijfzand. Een man die zich op de zandvlakte begaf zakte er tot zijn middel in weg en kon zichzelf ternauwernood bevrijden. Daar het niet mogelijk bleek het gehele terrein met hekken af te zetten, heeft de politie om het terrein rood-wit lint gespannen. Ouders worden verzocht hun kinderen op de gevaarlijke situatie te attenderen, daar het ter rein een voor kleinere kinderen geliefd speel terrein is. Inbreker aangehouden: Door oplettendheid van de buren kon de politie een inbreker aanhouden die een woning aan de IJssellaan was binnengedrongen. Bij aankomst van de politie vluchtte de dader het dak van de woning op, waar hij niet vanaf wenste te komen. Met medewerking van de brandweer kon de man uiteindelijk van het dak gehaald worden en in de boeien worden geslagen. In de naaste omgeving trof de politie ook een personenauto aan die bleek te zijn gestolen in de woonplaats van de verdachte. Tevens wer den in die auto meerdere goederen aangetrof fen die van diefstal afkomstig waren. De inbre ker is in verzekering gesteld en zal zich moeten verantwoorden over zijn handel en wandel van de laatste veertien dagen. Hij bleek namelijk tot veertien dagen terug in de gevangenis te hebben gelogeerd. Ook nu weer bleek de dader verslaafde te zijn aan harddrugs en had drin gend geld nodig om te voorzien in zijn versla ving. De politie complimenteert de buurtbewo ners met hun oplettendheid. Zij is van mening dat deze buurtmedewerking onontbeerlijk is. In de afgelopen weken konden regelmatig personen worden aangehouden door oplettendheid van buurtbewoners. Deze aanhoudingen resulteerden in de meeste ge vallen in het oplossen van vele feiten. uaAoqajsiapuo SIEMENS Deze compacte magnetron is uitgevoerd met draai-antenne waardoor u zeker un zijn van een gelijkmatig garingsproces. Met de grote draaiknop un u t e inschakelen tot 30 minuten. De magnetron schakelt dan automatisc ui vermogen van 500 Watt kan in 4 standen worden geschakeld: 90 Watt voor spa zaam ontdooien, 180 Watt voor ontdooien/koken, .360 Watt voor sudderen en 5 Watt voor bereiden/opwarmen. Mede dankzij de fraaie vormgeving en goe e kwaliteit is deze Siemens zo'n succes. En kijk eens naar deze Lieffermg prijs.. De kleine lettertjes van Lieffering: 3 Jaar Lieffering Garantie op de meeste artikelen van ons assortiment Met de Lieffering Shopping Card is gespreid betalen mogelijk Het gratis kleurrijke Lieffering Magazine boordevol informatie Onze deskundige adviseurs staan altijd voor u klaar De kleine lettertjes van Lieffering: 3 Maanden garantie op reparaties in het Lieffering Service Centrum Gratis thuisbezorging in ons Service Rayon (artikelen boven ƒ500,J Alle artikelen zijn direkt uit eigen voorraad leverbaar Lieffering levert tegen de allerlaagste prijzen f Lieffering-Lijn: S 079 - 417611* c. j. ij„t Rnna SS Liefferine Service Centrum Du Meelaan 578 Zoctermecr Lieffering Oranjelaan 25 -27* L.effenng .n het Stadshart: Het Kond 55 Lierrenng oc. Doorrijden na aanrijding: Op woensdag 24 januari vond erin de Dorpsstraat een aanrijding piaats. De bestuurder van een personenauto reed aldaar een tuin in en vernielde daarbij de heg en een in de heg staande brievenbus. Na de aanrijding reed de bestuurder weg. Bij het wegrijden raakte hij nog een personenauto. De bestuurder werd in zijn woning aangehouden en overgebracht naar het bureau te zevenhuizen. Tevens bleek dat de bestuurder onder invloed verkeerde. Terzake het rijden onder invloed en het doorrijden na aanrijding zal proces-verbaal worden opgemaakt. Aanrijding zonder gewonden vond plaats op de Bredeweg t.h.v. van de veiling. Een van de bestuurders wilde op de Bredeweg keren, hierbij zag hij een naderde personenauto over het hoofd. Het gevolg was dat zijn personenauto in de llank werd geraakt. Beide voertuigen waren zodanig beschadigd dat ze moesten weg worden getakeld. Diefstal personenauto: Vanaf de Knibbelweg werd op 26 januari een rode nier- cedes 190 weggenomen. De dader is met de fiets naar de Knibbelweg gereden. De recherche zal deze zaak verder onderzoeken. Diefstal roeiboot: Bovenstaande roeiboot was door de storm van het Zuideinde naar de Zuidplasweg ge blazen. Daar is de boot blijven liggen. Totdat een passant zich over de boot ontfermde en hem mee nam zonder de toestemming van de eigenaar. Aanrijding zonder: Op de Wollefoppeweg raakte twee personenauto's elkaar toen zij elkander pas seerde. Hierbij werd een der spiegels vernield. Stormperikelen Zuideinde - elecktrisch kabels ge knapt: Noordeinde - houten elektrischeteitsmast af gebroken: Zuidelijk dwarsweg - boom hoogspan ningkabels: Zuideinde - boom op de weg: Bredeweg - vrachtwagen tegen boom; Fazant - dak van de woning aan de haal: Bredeweg - boom op vrachtwa gen: Zuideinde - dak van woning: Swanlaweg - boom over de weg en gaslek; De Bonk - boom afgebroken. Oud Verlaat - dakbedekking school begeeft het: Klinkhamerweg - boom over de weg; Groeneweg - schoorsteen valt op de weg: Wollefoppeweg - boom over de weg; De Bonk - elektrischedraden raakten verward op houten palen. Gevonden voorwer pen goudkleurige broche met parel; portemon nee, groen/roze, rug zakmodel; 2 thee- en 3 handdoeken; zwarte dameshandschoen. Verloren voorwerpen goudkleurige dame strouwring. fijn be werkt; goudkleurige oorknop met steen; autosleutels 'Ford Wil ton'; trouwring met inscriptie "Uwe 1-5- 88"; fietssleutel aan witte musketonhaak met groen opschrift. Benthuizen- "Brother Enemy 4 titel van de film die zaterdag I bruari In koffiebar "De Schuilp|a| in Benthuizen draait. David Wiemer is een bekend die zelf poppen maakt en optt>l Een groep jeugdige vanc|acll nielt zijn werk. Hun daad kon'i| de rechter, maar David pleit 1 dat hun straf zal zijn dat zevooij moeten werken. In deze proejnl de moeten ze een eigen show I spel met eigen poppen ma J Zo zien de aanwezigen de P'J van de leider van de groep. d'e 1 nog eens extra te grazen witri j Men ziet de strijd van Davito I kwade te overwinnen doorn 1 de. De kern van het Evangel'''1 op een eerlijke, eenvoudige l in het verhaal naar voren ge t De zaal is open vanaf 2U.o j aanvang film 20.30 uur v "De Schuilplaats' is te gebouw 'De Bron" naast vormde kerk. Dorpsstraat I

Dorpskrant | 1990 | | pagina 16