Gemeente Zevenhuizen Zevenhuizen! Moerkapelle Turncompetitie O.S.S. 2 Zuivere Koffie komt professio neel voor de dag Verleende bouwvergunningen Voorbereidingsbesluiten HINDERWET Openbare vergaderingen Inzameling landbouwfolie Collecteschema BURGERLIJKE STAND Bespreking nieuwe aanwinsten jj bibliotheek KERKDIENSTEN zondag 25 februai MEDISCHE DIENSTEN Grootverbruik: Kwaliteit Residentiekoffie MA Dl "ZUIDPLAS" DORPSKRANT In de periode van 14 t/m 21 februari 1990 is door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunning afgegeven voor: - het verbouwen van de woning aan het Hazeveld 33; Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van de bovenstaande vergunning, kan binnen 30 dagen nade dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeente secretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 144). De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het gestelde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 8 februari 1990, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van de volgende bestemmingsplannen: - "Dorp", voor een perceel grond nabij de panden De Bongerd 25 t/m 47 (oneven) en De Lente 22, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C, nummer 3622; - "Landelijk Gebied", voor een perceel aan en in de Rotte, ten noorden van De Bonk, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C, nummer 3075; - "Dorp" en "Landelijk Gebied", voor een perceel, gelegen aan het Nijverheidscentrum, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie E, nummer 473; - "Dorp", voor een perceel, gelegen aan de Tweemanspolder 15, ka dastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie A, nummer 1038; - "Landelijk Gebied", voor het perceel Wollefoppenweg 27, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie D, nummer 1181. De percelen zijn nader in gele kleur aangegeven op de bij het raadsbesluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Het besluit is terstond in werking getreden. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 1 februari 1990 bij hen een aanvraag is ingekomen van V.O.F. K. v.d. Berg Zn., Wollefoppenweg 27c te Zeven huizen, om een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden van een constructiewerkplaats aan het adres Wollefoppenweg 27c. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage en wel vanaf 22 februari 1990 tot 22 maart 1990, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 22 maart 1990 schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonische wordt verzocht (telefoonnr. 01802-1644, toe stel 31) kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissing op de aanvraag, ter inzage liggen. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de te nemen ontwerp beschikking in te dienen. Donderdag 8 maart 1990 Commissie Onderwijs, Welzijn, Sociale Zaken en Volksgezondheid Maandag 12 maart 1990 Commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Verkeer en Milieu Dinsdag 13 maart 1990 Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken, Financiën, Economische Zaken en Personeelszaken Op vrijdagochtend 23 februari 1990 van 8.30-12.00 uur is het mogelijk landbouwfolie in te leveren bij ge meentewerken op het adres Burge meester Klinkhamerweg 22. Er wordt op gewezen dat uitslui tend landbouwfolie zal worden ingezameld dat is gebruikt als De vergaderingen worden gemeentehuis gehouden. De aanvang is 19.30 uur. in het Er zal deze week geen collecte gehouden worden. GEBOORTEN: van der Mast, Niels, zoon van: van der Mast, Pieter en: van Schendel Vera A., op 8 februari 1990. Blom, Rozanne Charlotte, dochter van: Blom, Jan en: Gorissen, Gerdi na, op 9 februari 1990. OVERLEDEN: Kortlever, Maarten, oud 76 jaar, op 4 februari 1990. zogeheten kuilzeil en leoe kunst mest/veevoederzakken. Folie dat is gebruikt als tuinbouw- plastic (veldgewassen) zal niet worden ingezameld. Evenmin is het toegestaan andere plastic voorwer pen, zoals jerrycans aan te bieden. Zevenhuizen- Zaterdag 17 februari was de thuiswedstrijd in de turncom petitie van de meisjes van O.S.S. 2. De wedstrijd werd in het gymnastie klokaal aan de Dorpsstraat gehou den. Er werd geturnd in Poule- C. De tegenstanders waren K.D.O. 2uit Woerden en Boskoop 2. O.S.S. eindigde op een derde plaats. K.D.O. werd eerste en Boskoop werd tweede. De meisjes die voor O.S.S. turnden waren: Liona, Fem ke, Angelique, Cecile, Dorette, Su- zette en Lia. JEUGDBOEKEN Bruna, Dick - Boris en Barbara Een nieuwe uitgave van Dick Bruna. In het vierkante stevige prentenboek je speelt een aandoenlijk bruin beren- paar de hoofdrol, op de bekende, vier-regelige, halfrijmende tekst, wordt verteld van Boris, die branie achtig in een boom klimt, valt, en getroost wordt met een natte lap door zijn zeven-sproetige vriendin Barbara. Speels wordt dat tel- ele ment in het eenvoudige verhaaltje verwerkt. De illustraties, het ver trouwde zwarte lijnenspel waar bin nen heldere, primaire kleuren de tekening "maken", staan garant voor succes bij jonge kinderen en Bruna- fans. Vanaf ca. 2 jaar INFORMATIEVE BOEKEN Ardley, Bridget - Het boek met 1001 vragen en antwoorden Een vraag- en antwoordenboek over allerlei onderwerpen die gerang schikt zijn naar onderwerpwen als: het universum, de aarde, planten, dieren, gescheidenis. Per hoofd groep worden talrijke wetenswaar digheden en veel informatie aange boden. Hoewel het boek boordevol informatie staat, is het toch mogelijk in het boek snel datgene te vinden, wat je zoekt door de inhoudsopgave en het register. De gestelde vragen worden kort en helder beantwoord, kinderen vanaf ca. 11 jaar zullen in dit boek antwoorden vinden op hun vragen. Herv. kerk 10.00 uur ds. I j Graaf, 19.00 uur evang. A.P.J Sande Herv.kapel Oud-Verlaat uur ds. H. Gaasbeek Geref.kerk 9.30 uur en 18.30J dienst Herv. kerk 9.30 en 18.30 uurq J.W. van Estrik H.A. Geref. Gem. 9.30 en 18.30 J leesdienst Zaterdag 24 februari: dclj R.L. Warnaar, Dorpsstraat 12, B wijk, tel. 01892-12500. Zondag 25 februari: dokta Vroegindeweij, Beatrixlaan7.Moj kapelle, tel. 01793-1687. Ingezonden: Al eens opgemerkt hoe lekker de koffie is in de stationsrestauratie in Groningen? Dankzij de plaatselijke wereldwinkel wordt daar al jaren Zuiver Koffie geschonken. Door de publiciteit rondom Max Havelaar is het groot verbruik van Zuivere Koffie in opmars. Mede op verzoek van kritische koffie drinkers zijn reeds honderden gemeenten, kerken, bedrijven, scholen en an dere instellingen op Zuiver Koffie omgeschakeld. Koffie-grootverbruikers reageerden althans in groten getale op de introduc tie van het Max Havelaar Keurmerk voor Zuivere Koffie. Van grootverbruik is sprake bij een jaaromzet van tenminste 100 kilo. De grootverbruikmarkt - van de stamkroeg om de hoek tot een bedrijf als Fokker, waar dagelijks 20.000 kopjes koffie geschonken worden - neemt ongeveer één derde van onze nationale koffieconsumptie voor zijn rekening. Jarenlang keken grootverbruikers vooral op de centen en moesten hun koffiedrinkers vaak genoegen nemen met een slap aftreksel van de minste bonen. Mede door de aanhoudend lage koffieprijzen hebben bedrijven en instellingen de laatste tijd wat meer over voor koffie van betere kwaliteit. Ook kijken de koffie-inkopers kritischer naar de herkomst van de koffie. Voor grootverbruikers heeft S.O.S. Wereldhandel speciale melanges in grotere verpakkingen. De Residentie-koffie werd in 1987 ontwikkeld toen de Tweede Kamer op Zuivere Koffie omschakelde. De Espresso-melange speelt in op het groeiende espresso-gebruik in café's en restaurants (40 tot 50% van de Nederlandse horeca schenkt espresso-koffie) En sinds een jaar heeft S.O.S. Wereldhandel ook melanges voor zgn. fresbrew-automaten. Door een vernuftig filtersysteem kunnen deze automaten op commando binnen 20 seconden een kopje verse koffie zetten. Uiteraard dragen ook deze melanges het Max Havelaar Keurmerk. S.O.S. Wereldhandel kiest bewust voor grootverbruik-melanges van zilver - en goudmerkkwaliteit. Toch zijn zij niet veel duurder- en soms zelfs goedkoper - dan de roodmerkkoffie die de meeste grootverbruikers inkopen. Steeds meer gemeenten, scholen en bedrijven willen wel overschakelen op koffie met het Max Havelaar -Keurmerk, maar twijfelen nog wel eens aan de professionaliteit van ideële koffie-leveranciers. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Riet Feddemors tel. 01802- 3497 of bellen met Culemborg voor een informatiemap, een offerte of een proefpakket (tel. 03450 -13744). Bovendien heeft S.O.S. Wereldhandel een vijftal vertegenwoordigers in dienst die grootverbruikers bezoeken voor het proefzetten van Zuivere Koffie, het afstellen van zetmachines en automaten en voor het opstellen van een leveringscontract. Doorgaans zijn grootverbruikers gevoelig voor de ideële argumenten pro Zuivere Koffie. Als hun koffiedrinkers om Zuivere Koffie vragen, hoeven zij ook niet meer te huiveren voor protesten op de verandering van de koffiesmaak. Trouwens, tien tegen één dat die smaak er met Zuivere Koffie op vooruit gaat! Voor de Tweede Kamer stelden we in 1987 een speciale grootverbruikers- koffie samen: Residentiekoffie. Inmiddels schenkt men in vier provinciehui zen, talloze instellingen en bedrijven én meer dan honderd gemeentehuizen deze koffie. Residentiekoffie is een melange van koffie uit mexico, Nicaragua, Tanzania, Angola en van de coöperaties in Guatemala. Residentiekoffie is verkrijgbaar in grote kilogram verpakkingen en in pakken van 250 gram. Dankzij de verschillende maalgraden is deze koffie geschikt voor bijna alle koffiezet-apparaten. Daarnaast zijn er varianten die speciaal gebrand zijn voor fresh-brew automaten. Hierdoor kunnen we vrijwel iedere grootverbruiker de gewenste koffie leveren. Spreekuren gezinsverzorgi Zevenhuizen: ma, di, do en 9.00-10.00 uur, tel. 2622. Moerkapelle: ma en woe S.i uur, tel. 2589. Spreekuren maatschapp werk: Zevenhuizen: ma en I 12.00-13.00 uur, tel. 2622 Moerkapelle: di 12.00-13.00' tel. 2589. stichting sos telefonisj hulpdienst rijnmond Dag en nacht bereikbaar een gesprek van mens tot m TEL. 010-4 36 22 44J Kruiswerk Midden-HoM wijkgebouw: Dorpsstr. 51. j 01802-1280; spreekuur mR pleegkundigen en uitleen anti maandag, woensdag, vrijdag -I u. tel. 01802-1280 I Acute hulpvragen voo.rna}| nacht en weekenddienst: tel- f tl 29466 en op werkdagen 16.30 u. tel. 01828-17377. Ledenadm.: Centraal w Gouda, tel. 01820-29466. V.B.O.K. Hulp aan ma kind bij ongewenste Tel.: 01802-2947 en0179J-i1 Landelijk: 033-620244 Onafhankelijk informatie- blad. Verschijnt eenmaal f j week op woensdag in een oplage van 16.000 exemplaren. Redaktie-adres: Drukkerij Elgei'S®11 Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhui^0 Postbus 85 2760 AB Zevenhuize" Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3450 of: Noordeinde F 2761 BN Zevenhuize» Tel. 01802-1653 De redaktie van de krant stelt zich niet aanT I kelijk voor de inhoud va" advertenties en inge»1'1 mededelingen in deze ',a I Bovendien behoudt zij het recht voor, zonder op I van reden, advertentie i publikatie in de dorps*1 weigeren.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 2