DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Moeder en peutergymnastiek Rehoboth- school dient weer uitgebreid te worden Goudse Operette fecDDD w®®[7 CSQJEOROÏÏiJ indoor Soccer kroon Vereniging Openbaar Onderwijs in Moerkapelle TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Burgerlijke stand Afgegeven bouwvergunningen Bekendmaking Vergaderschema Collecteschema Van Ommeren wint 2=< ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie...1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. GEBOREN: Koen Pieter Cornelis, zoon van: Van der Bas, Hendrik en: Huurman, Ingetje L.J., op 14 februari 1990; Jannie Jacomina, dochter van: Van den Bos, Nicolaas en: Graaft, Bas- tiana, op 12 februari 1990; OVERLEDEN: De Niet, Maria, w/v Verbaan, Johannes, oud 89 jaar, op 6 februari 1990 GEHUWD: Van Vuren, Hermanus en Vis, Saartje Jannetje, op 16 februari 1990. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 21 februari 1990 bouwvergunning afgegeven aan: - Gebr. Evers te Moerkapelle, voor het bouwen van een tuinbouwloods, plaatselijk bekend Van Hasseltweg 9 te Moerkapelle; - J. Overvoorde te Moerkapelle, voor het bouwen van een tuinbouwloods, plaatselijk bekend Van Hasseltweg 7 te Moerkapelle; - J. Springer te Moerkapelle, voor het plaatsen van eeri dakkapel, plaat selijk bekend Rehobothplantsoen 8 te Moerkapelle. Een ieder die meent in zijn haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij burgemeester en wethouders van deze gemeente een verzoek is ingekomen om vrijstel ling van het bestemmingsplan Dorp 1977, uitwerkingsplan Wilde Veenen 5e fase. Het betreft hier een aanvraag van: - de heren C. Broer en P.C. Zoeteman te Moerkapelle, voor het bouwen van twee garages, plaatselijk bekend nabij De Kievit 1 te Moerkapelle. Aangezien het bouwwerk beperkt in omvang is - zogenaamd kruimelgeval - zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het verzoek ligt vanaf 22 februari a.s. gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie ter inzage, gedurende welke termijn een ieder die bezwaren heeft tegen het verlenen van de vrijstelling bij burgemeester en wet houders van Moerkapelle schriftelijk bezwaren kan indienen. Moerkapelle, 21 februari 1990, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. 6 maart 1990: Vergadering gemeenteraad te 20.00 uur in het gemeente huis. Tot en met 18 februari 1990 worden er geen collecten en/of inzamelingen gehouden. Moerkapelle- Elke donderdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur zijn moeders en peuters o.l.v Ingrid Westerman al tief met gymnastiek. Deze moeder en peutergymnastiek gaat uit van gymnastiekvereniging 1 arzan en vindt piaa in de sporthal van dorpshuis "Op Moer". Jl. donderdagmorgen waren zon 13 moeders en ca. 14 peuters enthousiast bezig met leuke oefeningen. Alles raj even, zodat de aandacht van de peuters gevangen bleef. Van de bank, door de hoepels. Slalom lopen en op hetspn J kussen springen. Zichtbaar genoten de peuters en hun moeders. Het klimrek was helemaa het einde I Deze moeder en -peutergymnastiek is niet alleen toegankelijk voor inwoners van Moerkapelle, ook uit omliggen] plaatsen mag worden deelgenomen, zoals nu reeds gebeurt o.a. uit Zevenhuizen. Voorwaarde is dat de peuteroj twee jaar oud is. Moerkapelle- Er wordt een spoed procedure gestart om de chr. Reho- bothschool uit te breiden. Hierover was de commissie Onderwijs enz. het vorige week over eens. Er moeten, volgens een prognose van het leerlin genaantal, twee nieuwe lokalen bij gebouwd worden. Men heeft deze lokalen al met ingang van het nieuwe schooljaar nodig. De commissie Welzijn in ging ook in principe ak koord hiermee, maar plaatste, net als de commissie Onderwijs vraagte kens. Immers, n.a.v. een vorige prognose werd nog niet zolang gele den een nieuw lokaal in gebruik genomen en vond er een aanbouw plaats aan het bestaande schoolge bouw. De commissie wil graag weten wat nu exact het verschil in de leerlingen prognose voor het aanstaande leer jaar is en hoe het verschil kan zijn ontstaan met de vorige prognose. De oorzaak, zo is een gedachte, kan liggen in de toename van het kinder tal door de nieuwe woonwijk "De Wilde Veenen" en aan de vestiging van tuinders van elders in het glas- tuingebied aan de Van Hasseltweg. De meeste kinderen uit de gezinnen van deze tuinders, blijken naar de Rehobothschool te komen/gaan. Geen verkoop huurwoningen Alleen de SGP blijkt voorstander te zijn van de verkoop van huurwonin gen aan de bewoners van die wonin gen die een huur van ca. f 550,per maand betalen. Alle andere politieke fracties blijken tegenstanders, omdat de ca. 300 huurwoningen die Moer kapelle telt, nodig zijn in relatie tot het aantal woningzoekenden. Of de gemeente nu beheerder is van deze huurwoningen of een woningbouw vereniging er moet gezorgd worden voor een differentiëring in het aan bod. Gouda- De Goudse Operette treedt op 16, 17 en 20 maart op in de Goudse Schouwburg metde Hon gaarse bruiloft Kaarten kunnen tot 20 februari telefonisch worden be steld: 01820 -16634. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AA Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Moerkapelle- Het eerste in Zuil Holland gehouden "American a door Soccer toernooi" is verrassfflj gewonnen door Van Omnia» metselbedrijf, die de afdelings-kfflj pioen Koster, met 4-3 versloeg' een thriller finale. Van Ommeren, die in de gewon competitie op de vierde plaats eij digde, versloeg 't Wapen 5-3 omy de finale te komen. Koster wonvij V.d. Berg 4-2 in de voorronde De derde plaats ging uiteindelijk na V.d. Berg. die van 't Wapen wool een spannend duel: 9-5. Scheidsrechters waren de herent Hertog en K. Huizinga. Voetbawj niging Moerkapelle hoopt dit succesvolle toernooi volgend pj nog meer uit te breiden. ingezonden: De Vereniging Openbaar c. weer actief in Moerkapelle- deze vraag te beantwoorden, men eerst te weten wat de v ging voor Openbaar Onderwijs V.O.O. is een ouderverenig®| ondersteuning van het open onderwijs. Het is een vereniging met ruim 38.0UU Die leden zijn georganiseerd' 'J 600 afdelingen in Nederlan 1 afdeling Zevenhuizen/MoerWT heeft meer dan 200 leden. In J huizen organiseert V.O.O P 1 een voorlichtingsavond voor ders met kinderen in groep l< jl richtingen in het voortgeze jl wijs. Daarnaast organiseert i jaar een toneelvoorstelling J leerlingen van de openbare y V De V.O.O. ondersteunt de leg en leerkrachten met diverse terialen waarin de overtlj.c voorziet. Dit kan in Moerkapy maar alleen met een toeny. het aantal leden uit deze ge" d Om op een prettige mam J kennis te maken met de jj worden belangstellende van Moerkapelle uitgenodig jj staande feestavond te P Deze feestavond vindt p aa krijgbaar aan de zaal.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4