Muzikanten Collectief Waddinxveen verhuist naar "De Bonkelaar" Autowassen, nu een wissewasje bij garage Schmidt Klaverjassen- jokeren Volleybal ■Muzikanten Collectief Opnamestudio Rock-on management Super prijs Midden Holland De Bonkelaar Opnamestudio te huur Gemak dient de mens De wasbeurt Winst voor heren Rentokil-ZVH 2! Rentokil -ZVH3 kan niet tot winst komen! Wedstrijdprogramma Rentokil-ZVH Ito in een Dopqroep speelt, of op een andere wijze b.v. in een instrumentale band of zanggroep actief is, produ- l«t «Md Roek-groepen maken veel kabaal, tot ca. 1 lOdB. Op deze wijze bezorg je overlast in je omgeving, dus Lekje een tuinder met een ketelhuis waar het lekker warm is en niemand last van je heeft.... Of je hoort van een 'd fabriekspand.Het laatste gebeurde in Waddinxveen. loalsde naam "Kreater" past bij het Tentrum voor Kunstzinnige Vorming in vorige week reeds aandacht kreeg Ti de Dorpskrant, zo is de collectieve i/erkwijze van muzikanten te vinden ji de naam van de stichting "Muzi- lanten collectief Waddinxveen". f)ok deze organisatie hoort thuis inder de paraplu van de nieuw ge- Tormde Waaddinxveense commissie |ie sociale, ulturele en kunstzinnige lelangen Jehartigt. )eze nieuwe lommissie, Lerd vorige Leek geïn- Italleerd. De [ommissie iciaal Cul tureel Werk estaat niet [neer, de fommissie iciaal Werk |n Kunstzin- Vor ming is gebo- I Van een fabrieks I pand naar I "De Bon kelaar" Een groep jongeren die graag musi- feerde en anderen de mogelijkheid 1 om met hun band te repeteren 'ond, op aanwijzing van de gemeen- Je. onderdak in een oud fabriekspand nde firma Rehorst aan de Veenka- enaam "Sea gull" aan de buitenzij de heeft alles te maken met deze Jid waarin Ruud Krebaum, de witter van de stichting Muzikan tencollectief Waddinxveen", destijds speelde. Met behulp van het bedrijfsleven, een éénmalige subsidie en eigen middel en, werd het oude pand aan de bin nenzijde goed geïsoleerd, om de woonomgeving geen geluidsoverlast te bezorgen. En hoewel thans de situatie zo is dat er vrijwel elke avond door één of meerdere bands wordt gerepeteerd en in het weekeinde ook overdag, komt er nauwelijks of geen geluid naar buiten. Maar liefst 150 mensen maken wekelijks gebruik van dit gebouw. Zo'n beetje twee bands per avond. 12 a 13 popgroepen vinden hier onderdak en de opna mestudio wordt eveneens druk be zocht.. Alhoewel het op zich best een aardi ge oplossing was, bleef het een tijdelijke...Het gebouw zag er toen al niet zo fraai meer uit, nu lijkt het haveloos en staat het op de nomina tie te worden gesloopt. Erom treuren zullen noch het "Muzi kanten collectief" noch "Rock on- management", en de andere gebrui kers van het pand, want er is hun een veel mooier onderdak aangeboden, nl. de bovenverdieping van het jon gerencentrum "De Bonkelaar". Dit moet echter nog aangepast wor den aan het gebruik door het Muzi kanten Collectief. Hiermee wordt pas gestart als de ver huizing van "Kreater" naar de Jan Ligthart- school, gerealiseerd is. Bovendien vergen de verbouwing en geluid- dichte isolatie erg veel geld, wat de gemeente Waddinxveen moet op brengen. Dit en nog veel meer horen we bij een bezoek op een vrijdagmorgen aan het oude fabriek spand. Ruud Kreban verwacht ons, want de deur staat open... Het interieur zou overi gens een goede lokatie voor een detective-film zijn: donker, piepende verfloze deuren, versle ten trapbekleding en donkere hoekjes.... brrr... "Om dit pand in te richten kregen we destijds hulp van het bedrijfsleven en een éénmalige subsidie van de ge meente. We begonnen met onze bands muziek op te nemen met een vier sporen bandrecorder. Vervol gens konden we van onze eventuele structurele subsidie, een 8-sporen re corder aanschaffen en een studio maken. Na de aanschaf van een 16 sporenrecorder, die nog in gebruik is, prijzen we ons gelukkig, d.m.v. subsidie van het Anjerfonds van f 10.000,een nieuwe mengtafel te kunnen kopen. Onze band was al lang ter ziele, maar andere bands wisten dat ze bij ons konden repete ren Daarvoor vragen wij een vergoe ding, immers voor niks gaat de zon op en, al blijven we een stichting, er moesten veel investeringen worden gedaan". Trots toont Ruud het computerges tuurde mengpaneel in de opname studio en de opname-apparatuur. Groepen, koren, zangers, zangeres sen mogen van deze professionele uitrusting, die overigens nog maar pas als all-round in gebruik is, tegen vergoeding gebruik maken. Fijn om te weten in je directe omge ving een studio te kunnen huren waar je CD opnames kunt laten maken met mengtechnieken op 56 sporen, voor een prijs van f 350,per dag, inclusief bediening, maar exclusief bandkosten. "De investering voor deze opname studio, die straks meeverhuist naar "De Bonkelaar" is gigantisch. Een ton is niks", lacht de 41 jarige voor zitter. Hoewel het Muzikanten collectief in een stichtingsvorm belangeloos ope reert, er heel veel vrije uurtjes gesto ken worden in het beheer en de organisatie, is er één werkzaamheid die echt commercieel gericht is nl. "Rock-on management", dit was een eigen "bedrijfje" van Ruud Krebaum, wat nu in de stichting is ondergebracht en waarvoor hij twee vrijwilligsters in dienst heeft. Zij leggen 's-avonds telefonische con tacten met zalen en culturele centra om deze een bepaalde roek-groep te laten engageren. "Rock-on" heeft zeker zo'n 700 zalen e.d. in z'n adressenbestand. Men heeft groe pen in de rock sector in "de aanbie ding" van de 50-er jaren tot het meest extreme. Neem b.v. de Vlaar- dingse groep Usurper, welke on langs een demo opnam in de Wad- dinxveense studio. Een activiteit die specifiek onder het "Muzikanten collectief" valt is het jaarlijkse pop-evenement "super prijs midden-Holland". Popgroepen en bands uit de regio plaatsen, zoals de dorpen in de omgeving, dingen mee om deze super prijs. Groepen uit grote steden kunnen niet deelne men. Elk jaar is het een volle bak van zo'n ca. 300 belangstellenden. Deze manifestatie vindt altijd in december plaats. Dit jaar werd de groep "Fon- tello d' Avanti uit Waddinxveen/Lei- den winnaar. In deze band, waarvan Jacob Mook leider is, van beroep jurist en woonachtig in Leiden, komt de gitarist bassist uit Waddinxveen. De prijs bestaat uit het opnemen van een single, vervolgens dingt deze mee als "lok schijf" bij de landelijke organisatie van popmuziek. Er is een heel geringe kans dat deze, na offi cieel in de distributie gekomen te zijn, echt op de radio gedraaid gaat wor den. Een plaat die Loc-schijf wordt, wordt minimaal 1000 maal ge draaid. Dat levert dan inkomsten op voor degene die de single heeft gemaakt vanwege de Buma-rechten. En al lijkt het onwaarschijnlijk, omdat andere buitenlandse bekende groo theden veel meer kans maken omdat ze al "op de markt" zijn, wordt er nog eens een band die de super-prijs won, beroemd"... Tenslotte komen we nog terug op de nieuwe huisvesting in De Bonkelaar. De schitterende accomodatie met een echte studio in de voormalige film-balletzaal, twee oefenruimtes, een regiekamer, een kantoor-be stuurskamer een keuken, een pantry en opslagruimte. Volgens de teke ning een schitterende accomodatie, waarmee, het hele bestuur en de toekomstige gebruikers, heel blij zijn, maar wat zo één twee drie, vanwege het gigantische kosten-aspect o.a. van isolatie, niet gerealiseerd is Als het zover is dat er "gang" is in deze zaken, dan belooft hij de Dorps krant hier over te informeren.... Amateur- en professionele musici, die ook van de faciliteiten van het muzikanten-collectief in "De Bonke laar" gebruik willen maken, men denkeb.v. als oefenruimte of een CD of bandje op willen nemen, zullen hierin zeker geïnteresseerd zijn. Inlichtingen tel.01828-10296, 15441 of 17653. levenhuizen- Een wasbeurt voor de auto waarmee je normaal gesproken met de hand toch wel een uurtje bezig bent, s nu in enkele minuten geklaard in de autowasstraat van garage Schmidt. Op 16 februari is de auto-wasinstallatie in gebruik genomen. De eerste in Zevenhuizen die op deze wijze werkt: 'olautomatisch 1 1™Schmidt: "Er is een toenemen de belangstelling voor een dergelijke futo-wasstraat. Dat komt omdat zo'n Peetje iedereen over z'n angst voor "assen aan de auto, heen is geko- men. want deze is volstrekt onge- 3rond. Er is een landelijk gemiddelde |®n 1,44 van het totaal aantal auto- Jratters, dat z'n auto in de wasseret te wast. vP zich is Zevenhuizen in feite te "em van omvang voor een dergelijke pas-installatie, maar ik hoop dat ook Peel mensen uit Moerkapelle hun IpT0 even hier komen wassen". Ti Van c'e week> behalve op ondag, kan men bij garage Schmidt aan de Dorpsstraat 38, terecht voor een wasbeurt. Openingstijden wasserette Dagelijks tot 18.30 uur, op zaterdag tot 17.00 uur en op vrijdag tot 20.30 uur! Wie gebruik wil maken van de Cali- fornia-wasinstallatie koopt bij de benzinepomp een kaartje. Je rijdt naar de wasstraat tot het stoplicht. Het kaartje steek je in een speciaal apparaat en vervolgens druk je op een knop, waarna na enkele secon den de wasinstallatie in werking treedt. De te wassen auto staat dan op de handrem in de wastunnel. De bestuurder kan dan net nog in de auto stappen en eventueel met de in de auto zittende kinderen, genieten van de grote regenbui met sop en ziet vervolgens, als er een wax-behande- ling plaatsvindt, fraaie lichteffecten die de lampen veroorzaken. Het geeft een aparte sensatie dit in je auto te beleven. Zelf niet met je emmertje water te hoeven knoeien, pnaar nu eens rustig achterover leu nend het schouwspel gade te slaan en de blauw-witte borstels op je af zien komen en weer terug en een grote fontein water te zien storten. De wax-beurt is de finishing touch en maar enkele malen per jaar nodig. Garage Schmidt is zeer milieu-bewust, want het verbruikte water plus het vuil dat aan de auto kleefde wordt naar een speciale opslagtank in de grond afgevoerd waar olie e.d. gescheiden worden. De heer Schmidt: "Eigenlijk mag je niet eens je auto op straat wassen. Alle vuil dat er afkomt is niet bepaald milieu-vriendelijk. Ik weet dat het in sommige landen echt verboden is" Actie Garage Schmidt heeft een speciale actie met 3 x tan ken, lx gratis wassen, t.w. van f 4,50. Dit is de goed koopste wasbeurt, dan kan men na de wasbeurt, zon der dat de auto gedroogd is, wegrijden. Vooral mensen die veel langs de weg zitten en om de haver klap een vuile auto heb ben, laten hun auto zeer re gelmatig even "automa tisch" schoonmaken. Een ander programma is met droogblazen, terwijl men na de wasbeurt en het droogblazen ook nog een "wax" beurt kan laten ge ven. De auto voor een gering bedrag helemaal in de was, waardoor er een beschermlaag op zit en hij fonkelnieuw glanst. Daar na even een doekje over de voorruit halen en klaar is kees. Een andere mogelijk heid, c.q. toevoeging is het wassen van de onderzijde van de auto. Voor al die extra's moet iets betaald worden. De prijzen variëren dan ook van f 4,50 tot 13.90. O ja, we vergaten bijna nog het interieur van de auto. Ook daaraan is gedacht: er staat een grote stofzuiger die hiervoor dienst kan doen, uiteraard tegen een geringe bijdrage... Zevenhuizen- Vogelvereniging Zang en Kleur organiseert vrijdag 23 februari een klaverjas- en jokeravond. Iedereen is welkom aanvang 20.00 uur, gebouw Zuidplasweg. Het 2e herenteam van Rentokil-ZVH heeft de smaak van winnen te pakken. Werd vorige week met 3-1 van DAC gewonnen, nu was het team van V.S. Haag de gelukkige. Met John v. Zuylen als spelverdeler wisten de Zevenhuizenaren een klinkende 3-0 zege te bewerkstelligen. Door de service-druk die uitgeoefend werd kon het Rentokil-blok de aanval van Haag keren, met resp. 4-15, 10-15 en 3-15 was de overwinning binnen 54 min. een feit. A.s. zaterdag een rustdag voor heren-2. Het 3e herenteam wist in Delft tegen Ska- nia niet tot winst te komen. Coach Rob v. leen zag zijn team in de le set zeer voort varend een 11-2 voorsprong nemen. Die werd langzaam maar zeker door Skania teniet gedaan met een teleurstelling voor Zevenhuizen" 16-14. Met de onbeant woorde vraag hoe dit mogelijk was, nog in de gedachte van de Rentokil-spelers, kon Skania met een vlotte 15-2 de 2e set winnenIn de 3e set wisten de mannen van Rentokil Skania bij te houden tot de 12, maar daarna kon Skania met 15-12 de set uitmaken en zo Rentokil puntloos naar huis sturen, ook deze heren kunnen de ko mende week rusten Voor a.s. zaterdag is er slechts een gering aantal wedstrijden in de Zevenhuizense sporthal gepland. Om 12.30 uur speelt R- ZVH A3 -Servylo Al (d-jun) en R-ZVH 8 - Bogro/Jupiter 5 (heren) Óm 13.00 uur speelt Rentokil-ZVH 4 tegen Leython 3 (heren) Om 14.00 uur speelt het 4e team tegen ACCO/DOS 6 (dames).

Dorpskrant | 1990 | | pagina 7