hsimr TOM2 Kunstproject openbare basisschool 't Reigerbos bijzonder geslaagd! Lions- club Zevenhuizen houdt Etiopië- loop Politieberichten Symposium "Breng eens Rentokil-ZVH beter onder de spanning De loop wat meer kleur in uw bedrijf" "****--JP %*WÊW^Wt' X ihuizen- Een wandeling door [schoolgebouw van 't Reigerbos, |de afgelopen weken, tijdens het (project een lust voor het oog. I werd met inzet van velen een jeldig geslaagde happening, trover de ouders zich uitermate |nd uitlieten tijdens het open huis roe week dinsdagavond. Niet all- was er veel handvaardigheid i, ook in de meer op het leren gerichte lessen, was het project hele maal doorverwerkt: van schrijven, taal, rekenen, aardrijkskunde en geschiedenis enz. Schriften, werk mappen, tekeningen, bouwsels, zelfs complete dorpen, gaven weer hoe hard er door leerlingen en hun leer kracht werd gewerkt de laatste we ken. In de onderbouw, bij de kleuters, was het meeste te zien. Complete eski modorpen en bevolkingsgroepen uit andere landen (Chinezen) en hun gebruiksmaterialen waren in de hal tentoongesteld. Hier lag het accent meer op "familie" welke als een rode draad door het kunstproject liep, met daarbij cultuur. Subliem was deze uitstallinglTijdens de ca. 14 dagen van het project kwamen Emmie en Teun de Graaff op school vertellen over hun hobby en gedeeltelijke be roep beeldhouwen. Cobi v Weringh, kalligrafe, toonde wat kalligrafie is en Anneke Nap, keramiste, liet de mo gelijkheden zien die je met klei hebt. Meneer de Groot poseerde weer voor Ernst de Vogel, de tekenaar. Groep 7 bezocht het Museon en kwam meer over india te weten. Groep 6 bracht een bezoek aan museum Boymans van Beuningen en voerde op de "open-avond" een toneelstuk over trouwen op. Bouwkunst in de middeleeuwen, en de volgende stijlen werden in echte miniatuurbouwsels uitgedrukt. Kunst en cultuur, van vroeger tot heden daags, landen, volken,bouwstijlen, gebruiksvoorwerpen, tradities en kledij: het hoorde er allemaal bij. Zelfgebakken lekkernijen ook. maar die waren alleen om naar te kijken. knhuizen- Het wordt zaterdag 10 maart ongetwijfeld een grootse manifestatie, als honderden P® naar Zevenhuizen komen om deel te nemen aan de Ethiopië-loop. Deze wordt georga- M door de Lions-club Zevenhuizen in samenwerking met Cees Molenaar. Laatstgenoemde Ne nodige know-how, immers hij organiseerde menige "loop" vanaf kampeerterrein Zeven- len. De verwachtingen zijn hooggespannen, niet alleen omtrent het aantal deelnemers, maar psbetreft dat het aantal sponsors. In de vorige Dorpskrant stonden de namen van de sponsors peld. die elk ca. honderd gulden bijdragen. Daarvoor wordt hun naam in een pagina- grote Ptentie vermeld. Tevens mogen ze de lopers b.v. een shirt met hun reklame laten dragen, of Berweg of bij de start een bord plaatsen enz. De woordvoerder van Lions-club Zevenhuizen, Fred [Wiel, hoopt dat er zich nog meer bedrijven aanmelden, zodat het bedrag dat aan Ethiopië ten ptekomt, aanzienlijk hoger wordt dan men verwacht had. pre grote acties werden nog niet ontplooid door de Lions-club Zevenhuizen, behoudens de pene-activiteitendie echter niet zoveel geld opbrachten voor de goede doelen. Daarom besloot pet over een andere boeg te gooien en jaarlijks een happening te organiseren waarvan je ervan Perd kon zijn dat de opbrengst goed is. In een zeer kort tijdsbestek werd het plan na lancering puitgevoerd, met een snelheid die mensen als Roel van Veen, met Fred v.d. Wiel, beiden met priisatie-talenteneigen is. 1 v.d. Wiel: "Al enige jaren bestond het plan om iets te gaan doen tijdens de Rottemeren ["Mochten. B.v. met een "koek en zopie" stand op of bij het ijs van de Rottemeren, echter al [winters is er geen ijs, dus besloten we wat anders te doen. Een loop, gekoppeld aan een doel W dit moment actueel is: Ethiopië, leek ons een goede gedachte. Volgend jaar willen we om F1® tijd, weer een dergelijk evenement houden, eveneens voor een doel wat op dat moment P is. Liever hadden de meeste van ons het aan een doel binnen de gemeenschap toebedacht, r doordat alles van a tot z gesubsidieerd wordt en er ons geen "nood" ter ore kwam, kozen we |!een project waar broodnodig aandacht aan besteed moet worden." P'eden tellende Zevenhuizense Lions-club, hoopt dat de loop een bijzonder succesvolle zal zijn opbrengst spectaculair, zodat, na aftrek van de kosten enkele duizenden guldens beschikbaar |voor Ethiopië. 'r"sche gegevens over het aantal kilometers: Deze bedragen 2,5, 5,10 en 21.095 km. De start l v^bij de Boslaan/V.d. Duynlaan. De route loopt over de Boslaan, het Schelpenpad richting (naven. Het keerpunt voor de 2,5 kilometer is achter de jachthaven langs op de rijbaan. De i Jeter keert na de eerste bocht na de jachthaven en keert dan terug naar de finish. De 10 km. F™ gaat verder, halverwege de Rottekade en gaat dan terug via de brug over richting Leergang. De grootste afstandlopers lopen de route over de Rottebanbrug. Politie en EHBO pen medewerking. Vanaf 10.00 uur kan men zich voor het gemeentehuis op het plein laten ldepn C'e herenweg in Bleiswijk is een verzorgingspost die "bemand" wordt door de dames I Lons-leden. Er is tijdwaarneming onderweg en bij de finish. a9 10 maart Etiopië -loop....(zie volgende Dorpskrant) Zevenhuizen - Milieu Het is verboden om huisafval te verbranden. Dat niet iedereen hiervan op de hoogte is, bleek deze week weer eens. In de gemeente werd geconstateerd dat er bij een vuil verbranding zelfs autobanden werden mee verbrand. Tegen de veroorzaker is proces-verbaal opgemaakt. Aanrijdingen: Op de Kratonlaan vond op 18 februari een aanrijding plaats tegen een geparkeerde auto. De veroorzaker heeft zich niet gemeld. Mogelijke getuige worden verzocht contact op te nemen met de politie. Een zelfde geval deed zich voor op de Burgemeester Klinkhamerweg. Hierbij werd er tegen een Fiat aangereden, welke geparkeerd stond in een parkeer vak aan de Burgemeester Klinkhamer- weg. De veroorzaker is door gereden in de richting Nieuwerkerk aan den IJssel. Op de Rijksweg A-12 vond deze week twee maal een kop/staart aanrij ding plaats. Beide keren was de oor zaak het te dicht achter elkaar rijden. De schade is bij materiele schade geble ven. Op de Bredeweg vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser. De bestuurder van de per sonenauto verleende geen voorrang aan de bromfietser, die over het fiets pad reed. Diefstal buitenboordmotor: De bui tenboordmotor lag onder een afdakje. Deze werd middels het losschroeven van een paar bouten ontvreemd. Poging diefstal: Terwijl de bewoner op de bovenverdieping aan het werk was, kwam een onbekende jongenman via de voordeur de woning binnen. Op het roepen van de bewoner nam de on bekende direct de benen. Door het op treden van de bewoner heeft de onbe kende geen kans gezien verder te komen dan de hal. De politie steld een onderzoek in. Fietsen over het trottoir: Naar aan leiding van klachten en op verzoek van de scholen zal de politie meer gaan op treden tegen het fietsen over het trot toir. Na een periode van'waarschuwen zal er zonder meer bekeurd gaan worden. In het recreatie gebied worden regel matig honden aangetroffen die het wild opjagen. Zo ook deze week. De honden mogen daar los lopen, maar de eigen aren moeten er zorg voor dragen dat hun honden geen overlast veroorzaken en het overige wild met rust laten. Het recreatieschap is bezig met een ver ordening, om een periode in te stellen met een verplicht aanlijngebod. verloren :8 sleutels aan ring; ronde broche, meisjes silhouet in keramiek ;goudkleurig horloge ;dameshorloge gevonden: fietssleutel; rode drie wieler; sportschoenen. Op dinsdag 3 april organiseert buiten-Band ZH een symposium Breng eens wat meer kleur in uw bedrijf" in kasteel Oud Wassenaar te Wassenaar. Buiten-Band heeft als doelstelling het verbeteren van de maatschappelijke positie van migranten jongeren in de provincie Zuid-Holland. Juist bin nen deze groep is de werkloosheid enorm toegeno men en bedraagt momenteel ruim 40%. Voor meer info kan men contact opnemen met mevr. Lindgreen, Buiten-Band Zuid-Holland, tel. 070 - 32454 60 (dinsdag, woensdag en donderdag). Vorige week was het een zware week voor het ere divisieteam van Rentokil: 2 competitiewedstrijden, waarvan de le op woensdagavond in Breda tegen TDK/Brevok, de moeilijkste was. In deze wedstrijd gingen de pupillen van Toon vd Burgt en Jaap Ak kerhuis goed uit de startblokken. Rentokil-ZVH liet TDK geen kans om in spel te komen. Door een zeer moeilijke service kon Brevok de bal niet vlek keloos bij de spelverdeler krijgen. Bovendien lie pen de aanvalscombinaties bij Rentokil als een trein, zodat deze le set met 4-15 gewonnen werd. in de 2e echter liep de pass bij TDK/Brevok beter en konden ze gevarieerder gaan aanvallen. Rento kil kon geen grip op deze set krijgen en zag deze met 15-5 in handen van Brevok komen. In de 3e set wist TDK weer een voorsprong te be machtigen, die uitliep tot 7-3. Maar in deze perio de kwam Rentokil met een sterk blok weer hele maal terug in de wedstrijd en nam het initiatief over, via 7-8 liep Rentokil uit naar een 8-14 stand. Hierna stokte het aan Zevenhuizense zijde en kregen de Brevok-spelers kans om weer langszij te komen. Maar op het eind, toen de spanning te snijden was, stonden de spelers van Zevenhuizen hun mannetje en met 14-16 werd deze set win nend afgesloten De 4e set was een set waarbij beide ploegen elkaar niets toegaven; TDK hield lange tijd een kleine voorsprong, maar na de tien ging het, zoals gewoonlijk, bij Rentokil goed lopen. De set werd met 13-15 winnend afgesloten. Rentokil-ZVH ook langs Gevamij/VVC Zaterdag speelden de heren van Rentokil-ZVH tegen hekkesluiter Gevamij/VVC. Rentokil begon de wedstrijd zonder Brecht Rodenburg maar met Leon Heijting. Door deze wijziging verliep het in het begin wat stroef en kon Gevamij een 7-3 voor sprong opbouwen, die moeizaam door Rentokil teniet gedaan werd met de servicebeurt van Leon Heijting 9-7 beginnend, kon Rentokil met een sterkere blokkering uitlopen naar 9-12. Daarna werd het karwei verder door zevenhuizen geklaard tot 9-15. In de 2e set liep Rentokil snel uit naar een 3-12 voorsprong. Hierna kwam er de klad in, en WC begon steeds meer in het spel te komen. Uiteindelijk werd het 13-15 voor Rentokil. Inde 3e set zag men hetzelfde gebeuren als in de 2e, een 3-11 voorsprong, welke tot 9-12 werd verkleind. Coach Akkerhuis zette toen Brecht Rodenburg even in het veld en met 11 -15 werd deze set beslist Voor Rentokil/ZVH staat zaterdag de thuiswed strijd om 19.00 uur tegen Piet Zoomers/DA op het programma.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 13