ïi huidverzorging 'Tineke (Bijsterboscft leding voor Roemenië pening Dui- en-en Dieren- peciaalzaak im en Coby an der Hoek Unicef-Kinder- kleding-en- speelgoedbeurs PalJÏL IJsf VOO toneel-pro- paganda-fees- tavond Gevraagd: e (ente in aantocfitf Samenwerking Maatschap pelijke dienstverlening Nieuwerkerk a.d. IJssel Kerkdiensten Biddag voor Ge was en Arbeid 14 maart Gezond afslanken Opening noor delijk deel Re creatiegebied Hitlandbos Officiële open ing Kindercen trum Kakelbont Vrijwilligers gezocht Bespreking nieuwe bibliotheek (7) een voorzitter voor WSZ Maria Galtenc *Ze maand zijn alle peeling produkten rkrijgbaar voor een speciale lenteprijs! /A 11 maart Para's Vlaggen hijsen Informatiekiosk Na dit vlagvertoon zal door de vice- voorzitter, de heer J.J. Wiegman, geassisteerd door het Dagelijks be stuurslid, de heer L.J. van den Berg, de eerste "informatie-kiosk" in ge bruik worden gesteld. Deze kiosk moet voor de gebruikers van het gebied een oriëntatie geven waar men is. Daarnaast kan het dienen als schuilgelegenheid voor recreanten die in het gebied door een regenbui worden overvallen. Paarden en ruiters aan huis worden in de ente Zevenhuizen op dinsdag aart de verspreide kledingzak- opgehaald door K1CI (Kleding eling Charitatieve Instellin- draagt ook een steentje bij aan e nood in Roemenië, lastic zakken worden één dezer n in de brievenbus gedepo- Deze kan men vullen met gedragen kleding, textiel en nen. De bewoners worden ver- lom op dinsdag 13 maart de t zakken gevuld met kleding, 9 uur buiten te zetten, geen kleding heeft kan een bij storten op postgiro 33 67 600 de Stichting K.I.C.l Den Haag. 70-324 5467. k de extra gift voor Roemenië en de oude doelgroepen niet -ten, nl. "Hulp aan landgenoten onesië" en de stichting "Neder- t Lesotho". onesië worden 1370 gezinnen 0 personen) met een maande- gift geholpen. Het zijn families, ssen wal en schip zijn geraakt een Nederlands paspoort meer Iten. stichting "Nederland-Lesotho" t zich bezig met kleinschalige elingsprojecten in dit Afri- se Koninkrijk. Projecten ter rdering van landbouw en vee- t, van onderwijs en volksgezond- pnhuizen- Dinsdagmiddag werd "fficiële wijze de nieuwe winkel Duiven -en dierenspeciaalzaak IWim en Coby van der Hoek aan "rpsstraat 202 geopend, ieuwe winkel was een noodzaak at men in de ruimte die eerst als eldienstdeed, te weinig armslag Het echtpaar Van der Hoek is met deze nieuwe ruimte in de alige grossierdeij van de firma van Vliet, op een steenworp nd van hun vorige winkel en er in tegenover, gelegen op een lokatie, tegenover reeds best- de winkels en de chinees, e volgende Dorpskrant leest u rover de officiële opening. [Dorpskrant wenst Wim en Coby der Hoek veel succes in het e bedrijfspand. Zevenhuizen- Op donderdag 15 en vrijdag 16 maart a.s. wordt er weer een Kinderkleding-en Speelgoed beurs gehouden t.b.v. Unicef. Goede voorjaars en zomer-kinder- kleding (heel en schoon!!!) en goed speelgoed kunnen worden ingele verd op donderdag 15 maart a.s. op de volgende tijden: van 9.00 tot 12.00 uur; van 13.30 tot 16.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. De verkoop vindt plaats: donderda gavond 15 maart van 20.00 tot 21.00 uur en op vrijdag 15 maart van 9.00 tot 11.30 uur. Men bepaalt, als men kleding of speelgoed aanbiedt, zelf de verkoop prijs, eventueel in overleg. 1/3 is voor Unicef en 2/3 is voor degene die verkoopt. Voor inlichtingen kan men bellen tel.01802-2043 of 2252. Het adres is Gereformeerde kerk, Dorpsstraat 104, Zevenhuizen. Zevenhuizen- "Er loopt een streepje door...." is de titel van een blijspel in drie bedrijven dat a.s. zaterdagavond 10 maart in dorpshuis "Swanla" wordt opgevoerd. Eén en ander ter gelegenheid van de Propaganda-feestavond van de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs, die op deze avond wordt gehouden. De toneelgroep van VOO zorgt voor een ontspannen avondje uit, waarbij de lachspieren weer eens uit de plooi komen. Inhoud:Om alvast een indicatie te geven waarover het blijspel, Er loopt een streepje door", gaat, volgt hier in het verkort de inhoud. De plot verklappen hoort er niet bij... Twee nichtjes erven samen een ho tel, maar door hun sterk uiteenlopen de karakters kunnen ze elkaar niet uitstaan. De vervelendste van de twee roept de hulp in van een vriend om koste wat het kost, het hotel voor haarzelf te krijgen. Om tot een oplos sing te komen wordt het hotel in tweeën verdeeld en wie de grootste omzet hééft in een maand mag het hotel blijven runnen. Bovendien mogen ze in die tijd geen ruzie met elkaar maken. Maar wie controleert dat? Zijn het de zeurende tweeling zusters, het personeel, een vaste café-klant die voddenboer is of de zich onnozel gedragende verhuizers, die achteraf.... Vragen waarop a.s. zaterdag aan vang 20.00 uur een antwoord wordt gegeven. De zaal is om 19.30 uur open. Informatieve boeken SIGAR, MAAIKE - Ik heb een zusje, maar ik mag alleen naar haar kijken een kinderboek over couveuse kinderen. Als het zusje van Thijs en Lotje in de couveuse ligt, zijn ze verdrietig en later ook boos omdat ze haar alleen maar vanaf de gang mogen bekijken. In dit eerste gedeel te ligt de nadruk op het verhaal, maar het heeft een hoge informatieve waarde. De inhoud is gericht op kinderen vanaf ca. 4 jaar. Het tweede gedeelte bestaat uit vier pagina's tekst met informatie over het kind in de couveuse: het uiterlijk van prema ture kinderen, de slangen en snoe ren, de controle op temperatuur en de ademhaling., eten, drinken, geel zucht, lichamelijk contact en sterili teit. De doelgroep is nu kinderen vanaf ca. 7 jaar. Geen uitnodigend leesboek, maar een informatief boek over een weinig beschreven onder werp. dRUTEN, pAUL VAN - Aan de slag met d BASE IV werken aan de dot prompt versies 111 (Plus) en IV. Het computerprogramma dBase is waarschijnlijk het meest gebruikte bestandprogramma, dat in de MS_DOS sfeer gebruikt wordt. Reeds in 1982 kwam de eerste dBa se (II) op de markt en het is sedert die tijd een veelvuldig toegepast compu terprogramma voor verenigingen, administraties en een ieder die be hoefte heeft aan een geautomati seerde kaartenbak,m waaruit ge makkelijk lijsten kunnen worden gegenereerd, dit boek is erop ge richt, mensen die beginnen met dit programma, direct aan de hand van een uitgebreid praktijkvoorbeeld een goed inzicht te geven van de moge lijkheden van dBase IV (en III- Plus). HET EUROPEES CORRESPON DENTIEBOEK: een gids voor inter nationale correspondentie. Een naslagwerk voor mensen die regelmatig zakenbrieven schrijven in het Engels, Frans, Duits, Spaans of italiaans. Naast nuttige frasen in elk van de zes talen, verdeeld in secties als 'orders', 'facturen', 'klachten', 'sollicitaties', 'referenties', 'reizen', 'financiële verslagen', 'aflevering en transport', bevat het boek nuttig vocabulaire voor telefoongesprek ken, bank-en posttransacties en een lijst met landen en steden. Een han dige gids. n buut als een perzik r het mooie weer voor de deur staat, is het goed om bij de huid stil te staan. sen winter lang veel binnen zitten, centrale verwar- 'n8 enz. heeft iedereen weer zin om van de zon te (Heten. 's het goed om even stil te staan bij het feit dat zowel 'jjbaamshuid als het gezicht wat extra aandacht nodig 'een mooie, frisse gezonde kleur en het doorlaten van de zonnestra- 's bet nodig dat de huid een goede reiniging krijgt, waarbij dode 'estenen de oude verdikte hoornlaag verwijderd wordt. Dit kunt u heel Czelf, door thuis een peeling te gebruiken voor zowel het lichaam, als 1 gezicht. Daardoor wordt u sneller bruin. Paukten van MARIA GALLAND kunnen u heel goed helpen, want er ieen Peeling voor de lichaamshuid, en een speciale voor het gezicht, die /vrouw kan gebruiken. Zelfs de gevoeligste huid. Ook voor Pannicu- e'in de volksmond ook wel "cellulitis" of "sinaasappelhuid" genoemd, Maria Galland speciale produkten in de creme en stick-vorm die er rzor8en dat u een mooie, zachte soepele huid krijgt. Vraag vrijblijvend informatie. Kreftlaan 16 - 2761 TZ Zevenhuizen - Tel. 01802-2462 De besturen van de onder vermelde instellingen voor maatschappelijke dienstverlening(gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk) zijn op 15 februari een samenwer kingsovereenkomst aangegaan. Dit zijn: Rijn en Lekstreek in Woerden; de stichting Regio Gouda in Gouda; De Krimpenerwaard, in Lekkerkerk; Lek en IJssel in Krim pen a.d. IJssel; Zuidpias" in Nieu- werkerk a.d. IJssel. Het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland staat de instellingen terzijde bij de nieuwe ontwikkelingen in de samenwerking. De meerwaarde van de samenwer king wordt gevonden in het ontwik kelen van nieuwe initiatieven op het gebied van thuiszorg. Vaak zal er sprake zijn van nieuwe projecten, die het draagvlak van de elke afzonderlij ke instelling te boven gaan. De bestu ren van bovengenoemde instellingen realiseren zich, dat samenwerking op het gebied van gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk nodig is om ook in de toekomst garant te kunnen staan voor een goede hulpverlening voor alle inwo ners. Herv. Gem. Oude kerk 9.30 uur ds. Landman, 18.45 uur ds. G. Mulder (doven-slechthorenden) Nieuwe kerk 10.00 uur ds. G. Mulder, 17.00 uurds. D.J. Cuperus Hervormde Gemeente De Bron 10.00 en 19.00 uur ds. J. Rowaan. Gereformeerde kerk 9.30 uur mevr.ds. P.H. Couvée, 17.00 uurds. J. Rowaan (De Bron) Geref.Gem. in Ned 9.30 en 15.30 uur leesdienst Herv. Gem. oude kerk 19.30 uur ds. G. Mulder Nieuwe kerk 10.00 uur ds. D.J. Cuperus, 19.30 uur ds. J.J. Verhaar Geref.kerk 19.30 uur mevrouw ds. P.H. Couvée Geref.Gemeente in Ned. 9.30,. 14.30 en 19.30 uur leesdienst. Zevenhuizen- In het clubblad Stei gerpraatjes" wordt niet alleen mel ding gemaakt van de op handen zijnde zeillessen in de zomervakan tie, om instructeurs gevraagd en oude zwemvesten, ook wordt de "voorjaarsledenvergadering" op 16 maart aangekondigd. Er klinkt een noodkreet van penningmeester Gi- nus Aalderink om een nieuwe voor zitter. Hij heeft nu een periode naast het penningmeesterschap de voor- zittersfunctie waargenomen, maar wil uit pure zelfbescherming de "hamer" overdragen. Hij. hoopt daarom dat er op 16 maart een voorzitter uit de gelederen van WSZ gekozen wordt. Zevenhuizen- Wie eindelijk eens de knoop wil doorhakken en met het oog op de zomer de overtollige pondjes wil kwijtraken kan in dorps huis "Swanla" terecht op de maanda gavond van 19.00 tot 20.00 uur. Onder het motto "vermageren hoeft niet in je eentje" wordt daar wekelijks het contactuur gehouden door E.G.A.-Nederland. Een landelijke club voor betere voedingsgewoon ten, met een eigen eetwijzer en be taalbaar voor alle gezinnen. Velen hebben in Zevenhuizen reeds kennis gemaakt met de methode van E.G.A, waarbij men geen honger hoeft te lij den om af te slanken, (zie advertentie elders in deze krant) Nieuwerkerk a.d. IJssel- Vanmiddag, 7 maart, om 16.00 uur, wordt het noordelijk deel van het recreatiege bied "Hitlandbos" officieel geopend. Het recreatiegebied vormt een groe ne overgangszone tussen de ge meente Nieuwerkerk a.d.IJssel en Capelle a.d. IJssel. Het noordelijk deel omvat een oppervlakte van ca. 100 ha. Het totale gebied zal onge veer een 210 habeslaanHet gebied bestaat, zoals de naam al weergeeft, voornamelijk uit bebossing. Daar naast zijn er plaatsen voor dagrecrea tie (ligweides), ruiterpaden, fiets-en wandelpaden. Als de weersgesteldheid het toelaat, zal de opening ingeluid worden door een zestal parachutisten, die tijdens hun sprong de vlaggen van alle be trokkenen bij het gebied naar bene den zullen voeren. De vlaggen van de twee gemeenten, de provincie, de Grontmij en de nieuwe vlag van het Recreatieschap zullen op deze wijze weergeven wie bij de ontwikkeling van het gebied zijn betrokken. na de afdaling met deze vlaggen, zullen de bestuursledenb van het Recreatieschap op het parkeerter rein de resp. vlaggen aan de masten hijsen. Zo zal voor het Recreatie schap "Hitlandbos" de voorzitter, mevrouw D.H.J. Kroos-van der Meij op deze wijze de nieuwe vlag van het Recreatieschap presenteren. Deze openingshappening zal wor den opgeluisterd door een tiental ruiters te paar en een koets van de plaatselijke manege. Voorts zullen leden van de Natuurwacht en de Scoutinggroep Nieuwerkerk aanwe zig zijn om daar waar nodig de open ingshandelingen te begeleiden. Alle betrokken bestuursleden van de afgelopen tien jaar zullen bij de open ing aanwezig zijn. na afloop is er een informeel samen zijn in café de koperen ketel" aan de Hitlandselaan. Nieuwerkerk a.d.IJssel- Op vrijdag 9 maart vindt de officiële opening plaats van het Nieuwerkerkse Kindercentrum Kakelbont aan de Kleinpolderlaan 10. Het Kindercentrum ging reeds in januari van start. 's-Avonds is er "Open Huis van 19.00 tot 21.00 uur. De officiële openingshandeling wordt verricht door wethouder M. Molenaar. Nieuwerkerk a.d. IJssel- De stichting Individuele Belangenbehartiging Blinden en Slechtzienden is op zoek naar enkele vrijwilligers die admini stratief werk willen verrichten, zoals het uittypen van artikelen voor blin- denbladen, bijhouden van dona teursbestand, kopiëren van casset- tes/(gesproken) brieven bijhouden boekhouding, verslaglegging be- stuurs- en vrijwilligersvergaderingen etc. Tevens zoekt de Stichting I.B.B.S. een juridisch geschoold vrij williger die bereid is mee te helpen bij het informatie-en advieswerk. Ge zien de samenstelling van de groep vrijwilligers genieten mannelijke vrij willigers de voorkeur. Men kan zich aanmelden bij Rob van Melick tel. 01803- 18498. Wat is de Stichting Individuele Belangenbehartiging Blinden en Slechtzienden? Wel, deze stichting houdt zich lande lijk bezig met sociaal- juridische hulp verlening en ombudswerk, specifiek t.b.v. blinden en slechtzienden. Dit gebeurt o.a. door het houden van telefonische spreekuren en het ge ven van voorlichting in blindenbla- den. De stichting I.B.B.S. is aange sloten bij de landelijke koepelorgani satie de Vereniging het Nederlands Blinden en Slechtzienden Wezen (V.N.B.W.) Bij de hulpverlening wordt o.a. ge bruik gemaakt van een eigen 20.000 pagina's tellend juridisch documen tatiesysteem. Dit documentatiesys teem wordt aangevuld met informa tie die door blinden en slechtzienden zelf wordt aangeleverd, alsmede met informatie verkregen uit eigen speur werk. Tevens organiseert de stich ting I.B.B.S bijscholing bedoeld voor vrijwilligers en andere hulpverleners. De stichting I.B.B.S is bereikbaar op maandag- dinsdag- en woensdaga vond 19.00 - 21.00 uur, onder tel. 01802- 18498

Dorpskrant | 1990 | | pagina 11