Verhuizing Bouw bedrijf de Graaf DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Gevraagd: Gastgezinnen en vrijwilligers Schrijfavond Amnesty International: Schrijf ze vrij Milieu ^)®m w®®[? DXtU TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN HINDERWET kennisgeving en bekendmaking aanvraag BURGERLIJKE STAND Collecteschema Vergaderschema Dokter Vroegin- deweij afwezig ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst .01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van Hogerwerf en Van Laviere te Moerkapelle voor een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben van een timmerwerk plaats en opslag gelegen aan de Nijverheidstraat 3 te Moerkapelle. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Moerkapelle ter inzage en wel tot 7 april 1990 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkenwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Moerkapelle, 7 maart 1990. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips GEBOREN: Benjamin Thomas, zoon van Flier, Jan envan der Spek, Apolonia Helena op 24 februari 1990. OVERLEDEN: van der Hoek, Elizabet, w/v Lindhout, Willem op 24 februari 1990, oud 89 jaar; Roggeveen, Elisabeth, e/v Hageman, Pieter op 24 februari 1990, oud 86 jaar; Speelmans, Antonie Johannes Gerardus Maria op 24 februari 1990, oud 56 jaar. GEHUWD: van Vliet, Willem Gerrit en van der Kolk, Johanna Janet op 28 februari 1990; Vlot, Teunis en de Wilde, Cornelia op 2 maart 1990. 12 maart t/m 18 maart 1990: Nationaal Reuma Fonds 12 maart 1990 Vergadering commissie Welzijn c.a. te 19.30 uur; 13 maart 1990 Vergadering commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 19 maart 1990: Vergadering commissie A.B.Z./Financien te 19.30 uur; 3 april 1990 Vergadering gemeenteraad te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. DEGRAAF Moerkapelle- Dat het Bouwbedrijf D. de Graaf BV dezer dagen verhuisd is, heeft iedereen uit de Dorpskrant la vernemen in een pagina-grote, zeer opvallende advertentie. De lezers werden enkele weken geleden nieuwsgierig gemaakt door een advertentie in spiegelschrift. Veral kwam er een advertentie met het oude adres en het oude logo, en.... tenslotte een tekening van het fraaie® gebouw aan de Julianaweg 20. Dit gebouw is de afgelopen dagen betrokken. Aan de buitenzijde een juweel te zien en ontworpen door architectenbureau A. de Graaf uit Waddinxveen (geen familie). Officiële opening mei/juni Hoewel het gebouw opgeleverd is, er verhuiskaarten rondgestuurd zijn waarop visueel de verhuizing werd kal gemaakt, wordt het bedrijfspand pas in mei of juni, officieel geopend. Gelijktijdig wordt er dan een afscheidsreo gehouden voor de heer D. de Graaf, die sinds 1 januari van de VUT-regeling gebruik maakt. Deze 60-jarigel het bouwbedrijf overgedaan aan dochter Janet en schoonzoon Martin Gibbon. Janet is de enige van de driedodi van de familie De Graaf die vanaf jeugdige leeftijd, belangstelling had in het bedrijf van hun vader. Zij is-thans» dan 12 jaar werkzaam in het bedrijf dat nu het eigendom is van haar en Martin. Zij staan ervoor, onder dezelfde naam, dezelfde faciliteiten te bieden en als bouwer-aannemer kwaliteits* leveren. Metamorfose Uit het bovenstaande blijkt dat Bouwbedrijf D. de Graaf BV op alle terreinen veranderd is van uiterlijk, ja in feite totale metamorfose heeft ondergaan. De doorslag voor de bouw van het nieuwe, 1000 vierkante meter tellende bedrijfspand, was het verzoeka gemeente Moerkapelle tot grondaankoop, in combinatie met de aangrenzende veevoederfabriek. Metdegeirc kon tot tevredenheid worden onderhandeld en het 65-jarige Bouwbedrijf de Graaf begon in juli jl. met de bom het nieuwe pand op eigen grond aan de Julianaweg. Een totaal nieuw uiterlijk dus, in alle opzichten: nieuw adres, nieuwe eigenaars, nieuw logo en... vernieuwdJ Bouwbedrijf D. de Graaf, dat 16 vaste medewerkers telt en een beroep kan doen op onderaannemers, blijft,mj in aanbouw zijnde bouwwerken en de te verwachten nieuwe orders, zeker in "the picture". Op dit moment hei Moerkapelse bouwbedrijf 27 woningen in Moerkapelle in aanbouw, waarvan premie A, premie C ar sectorwoningen en een zestal woningwetwoningen. Deze fraaie witte woningen verrijzen in "De Wilde V» Verder is vrijdagmiddag de eerste paal geslagen voor het Zevenhuizense bedrijf Doove en werd maandag eena» gemaakt met de bouw van een nieuw bedrijf op het Moerkapelse industrieterrein van Pieter Molenaar! boutenservice. De Thuishulpcentrale in Gouda werkt voor gezinnen die er voor kiezen hun geestelijk gehandicapt kind thuis op te voeden. Deze taak is voor ouders vaak zwaar, waarbij ze praktische of pedagogische ondersteuning goed kunnen gebruiken. Voor praktische hulp die ingezet wordt in deze gezinnen, zoekt de Thuishulpcentrale Gastgezinnen en vrijwilligers!Daarbij denken zij aan mensen die de zorg voor een geestelijk gehandicapt kind, regelmatig een weekend in de maand of af en toe een dag, van de ouders willen overnemen. Op het ogenblik liggen er bij de Thuishulpcentrale veel aanvragen van deze ouders om voor hun kind een liefdevol gezin te zoeken waarmee een langdurig contact opgebouwd kan worden. Andere ouders zouden graag in contact komen met een goede oppas waarbij zij 's-avonds met een gerust hart hun geestelijk gehandicapte kind kunnen achterlaten. Vanuit de gezinsvervangende tehuizen komt steeds va ker de vraag om een "aanloopadresje" waar de bewoner b.v. 2x per maand welkom is. Ervaring in de omgang met geestelijk gehandicapten is niet direct noodzakelijk; de inzet en het enthousiasme zijn net zo belangrijk! Wie belangstelling heeft of meer wil weten kan vrijblijvend de Thuishulpcen trale bellen. De Thuishulpcentrale is een onderdeel van het Regionaal Steunpunt Zwakzinnigenzorg Midden-Holland. Iedere dag tijdens kantooru ren kan men bij hen terecht: 01820- 20200. Rina, Gea of Riet zullen degenen die bellen, graag te woord staan. Moerkapelle- Huisarts Vroeginde- weij is van 12 t/m 16 maart afwezig. De praktijk wordt door de Zevenhui zense artsen Van Burggen en Ensing waargenomen. Het spreekuur vindt plaats op afspraak evenals consul ten. De apotheek is op de normale tijden geopend. Moerkapelle- Woensdag 14 maart van 19.30 tot 21.00 uur is er weer een schrijfavond in dorps huis "Op Moer". Amnesty International organi seert deze schrijfavond met als doel: de verdediging van de rechten van die gevangenen, die om hun politie ke kleur, geloof of geslacht gevangen zitten, zonder dat zij zelf geweld gebruikt hebben. Het schrijven van deze brieven aan de autoriteiten van de landen waar deze gevangenen verblijven helpt! Het totaal aantal gevangenen dat door Amnesty International gea dopteerd wordt is per jaar ongeveer vijiduizend, waarvan er jaarlijks gemiddeld een kwart van vrij komt. Amnesty International afd. Zeven- huizen/Moerkapelle hoopt dat men zich geroepen voelt aan deze actie mee te doen en dat men hen op 14 maart komt helpen schrijven. Een brief schrijven kost ca. een kwartier. Voorbeeldbrieven in het Nederlands en Engels liggen klaar. Wie liever thuis schrijft kan langsko men om een schrijfpakket af te ha len. De koffie staat klaar! Men kan ook bellen voor informatie: Jannie Oosterhoff- van Bergen, tel. 01793-1876. De merel en de bromvlieg tej niet meer tegen. Wel stormuit hagel, sneeuw en regen. Watt tegenkwam (rollend over de straj gels) de milieu-emmer, afgea mijn huis bij windkracht negen," daar kan zon lichtgewicht niette! Ik heb deze kunnen redden voordat deze over de schoeiingi vaart tuimelde. Sinds kort bezititj een milieu-emmer. De gei® Nieuwerkerk haalt bij mij het hi weg. Daar haar inwoners emmer kregen thuisbezorgd, ik ook mee. Alleen al door hete ten ervan word ik meer mitai wust. hij staat in 't zicht, omdat: niet omheen wil en hetgeen vera wordt zal ik er in deponeren, r ik word wel kritischer. De schroefjes die ik kocht zate: een hard plastic omhulsel, zo®! een nieuwe tang, batterijen1 blokjes enzovoort. Nu denkih mig: zou het beetje bewust besef wel opwegen tegen de ta kende bergen plastic waar M bedolven lijk te raken? Zal ik® ook maar opsparen en inleveren het niet de bekende druppel'- gloeiende plaat zijn? Allemaal1»-, die op antwoord wachten Ik moet maar denken: de i staat er om te vullen met® onveilig afval..., en alle beetjes» pen.J Corrie van w uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in eik valge één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: plaatsing^ datum: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AA Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in de Dorpskran' te weigeren.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4