DRUKKERIJ ELGERSMA Een Oppas aan huis Kinderopvang "op maat" Nieuw bedrijf op Industrieterrein ZOEKT U: - computerpapier - faxrollen -computer-etiketten Logos II vaart uit Unicef-Kleding- en speelgoedbeurs 15 en 16 maart Politie berichten Er liep niet alleen een streepje door. |0ppas aan huis Geen sprong in het diepe Idealisme Kosten dan bent u bij: Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen Tel. 01802-2289 aan het juiste adres!!! Zevenhuizen Op de groeiende belangstel- lor Kinderopvang speelt het Idelingsbureau voor Kinde- Jng Moordrecht en omstreken" [blijken bij Kinderdagverblijven [regio wachtlijsten te bestaan I Gastouderprojecten veel af- Jhebben. Bij laatstgenoemde lisaties wordt het kind voor een Broken aantal uren c.q. dagen, li gastgezin gebracht. e van werken van het Moor- Bemiddelingsbureau dat p particulier initiatief, zon- [erheidssubsidie vorige maand tart ging, heeft een andere [ijze dan de gangbare vormen ideropvang. Mevrouw Anke [Snethlage: "Er wordt zoveel naar gestreefd om voor isaanhuis" te zorgen. Voor het feideale situatie. Het kan in z'n slapen, met z'n eigen )ed spelen: kortom het blijft in trouwde omgeving met de luiendjes/vriendinnetjes". Een fle die door particulieren, via ivertentie, allang effect sorteer- Toch kan het voorkomen dat N/verzorgers van een kind tij- fun afwezigheid liever niemand Thuis willen, dan wordt er een Nnkomst gemaakt waarbij het (tegast" is bij een oppas". Het jdrechtse bemiddelingsbureau, pk in Zevenhuizen en Moerka- |al contacten legde, bemiddelt Fgt voor "oppas op maat", p/verzorgers, die op welk tijd- 't ook, om een vaste oppas |en zitten, hetzij 's-avonds, of fS voor langere of kortere pe- I of voor zeven dagen, kunnen T Bemiddelingsbureau terecht. Pensen die als oppas willen fun- 3l blijkt daarvan al een aan- aanmeldingen binnen. "All- «en we er nog uit Zevenhui- pMoerkapelle en omgeving. In p en omliggende plaatsen heb- veel oppasaanbod gekre- I vhn Snethlage -Wijnen maak- fais haar kennissen dachten, prong in het diepe toen zij haar an opzegde. Na een Mana- gementsopleiding in Deventer met haar vriendin Mieke van Dongen, kregen beiden een bij hun opleiding passende functie bij een ander uit zendbureau. Na enkele jaren koos Mieke voor de luchtvaart en Ankena een opleiding Personeelswerk, een andere baan. Beiden filosofeerden al geruime tijd over het opzetten van een Bemiddelingsbureau voor Kin deropvang, waarvoor de eerste stap pen ondernomen werden in de niet werkzame uren van het tweetal. Nu, per 1 januari alle paden zijn geëf fend, het bureau bekendheid krijgt, begint Anke een dagtaak te krijgen in het bemiddelen van Kinderopvang in de vorm van "Oppas aan huis". Mieke zal Anke tijdens vakanties waarnemen, maar houdt haar baan als stewardess. "Eigenlijk is de gedachte aan een Bemiddelingsbureau uit een soort idealisme geboren. Ik stelde mij voor als ik zelf een kind zou hebben er naast m'n huishouding toch iets bij te willen blijven doen. Vroeger was de huishouding een zware klus voor de huisvrouwen. Tegenwoordig is alles in een handomdraai gedaan en heb je veel tijd over. Er zijn vrouwen die dan bezigheden zoeken, b.v. hand werken of creatieve vormgeving en volop genieten van het "thuis" zijn. Anderen willen b.v. een cursus vol gen, of een aantal uren per week aan het arbeidsproces deelnemen. Hier lijdt het kind echt niet onder, integen deel, de vertrouwde oppas neemt je taak even over. Het komt voor dat zakenmensen die een eigen bedrijf hebben nauwelijks tijd hebben voor hun kinderen en ze in de weg lopen. Nu is er voor hen de mogelijkheid om oppas te organiseren". Wie oppas wil betaalt -inschrijfkos ten, abonnementskosten en bemid- delingskosten: voor elk inkomen gelijk. De vergoeding aan de oppas wordt rechtstreeks betaald en hangt af van de leeftijd van degene die oppast, terwijl er tevens enigszins rekening gehouden wordt met de huiselijke situatie waarbij het inko men geen rol speelt, maar er wel verzachtende omstandigheden gel den voor b.v. een bijstandsmoeder of één-oudergezin. Wat het uur-oppa- sloon betreft, dient verder nog te worden opgemerkt dat de oppasver- goeding ook wordt aangepast als de oppas meer dan alleen maar oppas van het kind is, d.w.z. ook licht huis houdelijk werk doet. Het Bemidde lingsbureau Kinderopvang Moor drecht, adviseert daarom ook dat beide partijen: de oppasvrager en de oppasser, een schriftelijke overeen komst sluiten. Wie belangstellend is, zelf misschien nu of in de toekomst Kinderopvang in de vorm van "opp as" nodig denkt te hebben, of zich als "oppas" aan wil bieden, kan elke morgen tijdens het spreekuur me vrouw Anke Fuhri Snethlage- Wijnen bellen tussen 9.00 en 12.00 uur: tel.01827 -5979. Op de foto van links naar rechts: Martin Gibbon (directeur bouwbedrijf De Graaf), Pieter Molenaar en Patricia Molenaar die de officiële paal slaat. Moerkapelle- Maandagmorgen rond tien uur werd door de 13-jarige Patricia Molenaar een officiële paal geslagen voor het bedrijfspand van haar broer de 22-jarige Pieter Molenaar. Deze handeling vond plaats op het industrie terrein onder toeziend oog van de familie Molenaar, De heer De Graaf en Martin Gibbon, directeur van Bouwbedrijf De Graaf. De naam van het bedrijf is "Molenaar Agro Service"een bedenksel van deze jeugdige uitvinder en zakenman, die al twee jaar dit bedrijf zelfstandig runt. Na zijn MEAO startte hij met het leveren van materialen voor tuinbouw en industrie. Aanvankelijk als handelaar, maar vervolgens als leverancier. Zo zorgde hij voor de toelevering van een bepaald bevestigingsartikel en voor fraise- en draaibanken voor metaalverwerkende bedrijven. Zijn grootste vinding is het LVM- apparaat dat door tuinders voor het toedienen van ge wasbeschermingsmiddelen wordt gebruikt. Het is werkzaam zonder dat iemand in de kas aanwezig hoeft te zijn en daardoor geen risico loopt bestrij dingsmiddelen in te ademen. Bovendien is het apparaat voordeliger dat de tot dusver gebruikelijke apparatuur. Pieter noemt het daarom "persoonsvriende- lijk" Hoewel het nieuwe pand gebruikt gaat worden, betekent het niet dat het con structiebedrijf van De Rooij en de firma Kadiks er niet meer aan te pas komen voor het fabriceren van de door Pieter Molenaar op de markt gebrachte attributen en apparatuur. In de eerste plaats had hij grote behoefte aan een werkplaats voor het verrichten van allerlei werkzaamheden, alsmede een op slagplaats, waarvoor ruimte bij anderen dienst deed. Bouwbedrijf D. de Graaf uit Moerkapelle realiseert de bouw van het nieuwe bedrijfspand van Molenaar Agro Service, dat 432 m2 groot wordt en medio juni/juli gereed zal komen. Zevenhuizen/Amsterdam- Een groep plaats genoten ontmoette de Zevenhuizense Erica Heijer op een grote boot op de Amsterdamse Oranjewerf. Dit schip draagt de naam "Logos II" en zal binnenkort de Amsterdamse haven uitvaren richting Engeland. Het schip is eigend om van de wereldwijde zendingsorganisatie "Operatie Mobilisatie". Jongeren van allerlei nationaliteiten: maar liefst 35 zijn er op het schip vertegenwoordigd- zetten zich twee jaar van hun leven in voor O.M. De 19-jarige Erica is één van hen. Uit Neder land zijn er in totaal 10 jongeren. Zij worden, net als de overige ca 170 bemanningsleden/ vrijwilligers door familie of kerkelijke gemeente 'gesponsord'. Na een hartelijke ontvangst in de grote congreszaal, waarin ca. 400 mensen kunnen, leidde Erica de Zevenhuizens/Rotter- damse groep rond. Alle Nederlanders worden overigens elke vrijdagavond ingezet als gidsen over het 110 meter lange, 16 meter brede en zes verdiepingen tellende schip. Een gevolg van het feit dat in deze Nederlandse haven, voorna melijk Nederlanders het grote schip bezoeken. Laatste maal op 16 of 23 maart Waar schijnlijk is het a.s. vrijdagavond de laatste mo- gelijkheid om een bezoek aan het schip te rengen. Wie dus de Logos II wil bezoeken kan dit a.s. vrijdagavond 16 maart nog doen. Heel misschien komt er nog een mogelijkheid op 23 maart, omdat het nog niet zeker is wanneer het schip uitvaart, (even naar Emmeloord bellen zie onderzijde artikele red.) Dat heeft alles te maken met het resterende bedrag dat nodig is om de werkzaamheden, verricht door de Oran jewerf: o.a. dekverlenging waardoor er een groot terras is ontstaan, te kunnen betalen. Wie meer wil weten over Operatie Mobilisa tie kan naar Emmeloord bellen waar O.M. gevestigd is: tel. 05270- 15607. Wie Erica wil schrijven kan haar bereiken via het navolgende adres: Erica Heijer p.a. MV Logos II Postfach 1565, 6950 Mosbach West Duitsland. Zevenhuizen- In het gebouw van de Gerefor meerde kerk aan de Dorpsstraat 104 wordt a.s. donderdagavond van 20.00 tot 21.00 uur en vrijdagmorgen van 9.00 tot 11.30 uur de "voorjaars-en zomer" Kinderkledingbeurs gehouden. Goede voorjaars en zomer-kinderkle- ding (heel en schoon!) en goed speelgoed, kunnen op donderdag 15 maart van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en ,'s- avonds van 20.00 tot 21.00 uur worden inge leverd. Men bepaalt als men kleding of speel goed aanbiedt, zelf de prijs, eventueel in over leg. 1/3 van de verkoopprijs komt ten goede aan Unicef. 2/3 is voor degene die goederen aanbiedt. Voor inlichtingen kan men bellen: tel.01802- 2043 of 2252. Diefstal uit auto: Vanuit een op de Wielewaal geparkeerde personenau to trachtte men, na het inslaan van een ruitje de radio weg te nemen. Toen dit niet lukte nam men enige andere goederen uit de auto weg. Dezelfde nacht werden op de rijks weg onder Moordrecht 2 mannen aangehouden die verdacht ophiel den in de buurt van geparkeerde auto's. Zij bleken in hun auto 3 radio cassette recorders te hebben, die afkomstig bleken te zijn van diefstal len uit auto te Zevenhuizen, Moerka pelle en Nieuwerkerk aan den IJssel. Vandalisme: Van een geparkeer de auto, die op de Beuk stond, heb ben onbekende de buitenspiegel ver nield. Snelheidscontrole: Op de Burg.KIinkhamerweg werden bij een snelheidscontrole 9 bestuurders be keurd die te hard reden. Aanrijding: Op de kruising Nrd.Dwarsweg met de Leliestraat vond een aanrijding plaats, waarbij 2 personenauto's betrokken waren. De uit de Leliestraat komende be stuurder verleende geen voorrang aan de bestuurder op de Nrd. Dwarsweg. Verkeerscontrole: Op de Zuid- plasweg werd een controle gehou den op de technische staat van per sonen- en vrachtauto's. In totaal werden 15 bestuurders bekeurd. De geconstateerde gebreken waren gladde banden, niet deugdelijke uitla ten, overbelading, het niet verzekerd zijn en een te lange rijtijd voor een vrachtwagenchauffeur. Tevens wer den 6 automobilisten bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. Diefstal fiets: Bij een woning aan de Kratonlaan werd een zogenaam de Opoe-fiets weggenomen. Inbraak woningen: Bewoners van de Burg.Boerstraat ontdekten, dat bij hun buren, die op vakantie zijn, was ingebroken. Men had een raam aan de achterzijde opengebro ken en het gehele huis doorzocht. Er is nog niet bekend wat er weg is. Ook werd er ingebroken in een woning aan Het Hogeland. Men had zich de toegang tot deze woning verschaft door de achterdeur open te breken, ook hier had men het hele huis doorzocht. Er werden enige gouden sieraden ontvreemd. Gevonden: gouden broche; Ver loren: witte portemonnee "Er loopt een streepje door", was de titel van het blijspel dat zaterdag j.l. ten tonele werd gebracht in de Catgeszaal van dorpshuis "Swanla" door de toneelvere niging van VOO.Maareen streepje was niet het enige wat er doorheen liep. Tot verrassing van de spelers en ook van het publiek wilde dorpshuis beheerder Harm Hessels ook graag zijn toneeltalenten tonen. Uitge dost in een kokskostuum wandelde hij triomfantelijk tijdens het derde bedrijf onverwachts met een grote pan soep over het toneel. Op dit incident na verliep alles verder vlekkeloos. Na een inleidende toespraak van de heer Looman over "Het onderwijs nu", begon rond half negen het blijspel. Vlot wer den de eerst 2 bedrijven gespeeld, waarna om kwart voor tien de pau ze met de traditionele verloting plaatsvond. Vanaf half elf werd het derde be drijf opge- v o e r d waarna om elf uur de band "Trio Limit", met een helaas wat krakeri ge installa tie, de ver der avond vulde met gezellige muziek. Om 2 uur konden de VOO-leden terugkijken op een ge- slaagde propagan- da-feesta- vond. "ko ui $usv ine gaan

Dorpskrant | 1990 | | pagina 15