Garage Van Nielen HLS WIJ UW INBOEDEL VERHUIZEN, KUNT U OP K0FFIEVISITE Opening noordelijk deel Hitlandbd r\ W. SCHOUWINK van noort-poldervaart verhuizingen Zwemmen Wie bedenkt een naam voor de multifunctio nele accomodatie in de wijk "De Zuidpias?" De Paddestoel Oud-Zevenhuizen/ Moerkapelle in Oud-Verlaat Foto's in de Dorpskrant Let opïlï Groene- weg- programma Kerk- diensten GRATIS LEENAUTO Waterpolo veteranen van "De Gou we" 100 wedstrijden gewonnen!!! VBMUtZERS VAKKUNDIG IN VERHUIZEN Gcrcf.Vrijgem. AUTOSCHADE BEDRIJF Ook voor inbraak-schade staan wij voor u klaar!!! Eigenaar N.M.M. van Leeuwen Opel Ascona 1.6 S 4 drs. L.P.G1987 Opel Ascona 1.6 S 2 drs1987 Nissan Bluebird 2.0 LX 5 deurs1986 Opel Kadett 1.3 S 4 drs. automaat1986 Opel Kadett 1.3 S 3 drs1986 Lada 1200 1985 Opel Kadett 1.2 LS1985 Honda Civic 3 drs1984 VW Golf C1983 REPARATIE ALLE MERKEN APK KEURINGS-STATION HET VERTROUWDE ADRES SINDS 1911 Kerkweg-West 1 - Waddinxveen - 01828-12205 (plannen tot vermelding in het Guinness Record Book) Hagenaars met 14-6 verslagen. Waddinxveen- Het veteranenteam heeft, met de overwinning op de Haagse waterpologroep, maar liefst het getal 100 volgemaakt. Stel je voor dat je 100 waterpolo-wedstrijden achter elkaar wint? Wie gebeurt nu zoiets? Had de 99-ste in Woerden een angstig verloop gehad en was er op het nippertje gewonnen, nu waren de veteranen van "De Gou we" ontzettend gemotiveerd om de 100 ste wedstrijd ook te winnen. Bij deze, bijzondere 100-ste match tegen de vetera nen van ZCR (zwemclub Residentie) begon de doelpunten- machine van "De Gouwe" al spoedig warm te lopen. De Ha genaars hadden ijdele hoop dat, als het kanon Eef Overdam werd uitgeschakeld, er een kans bestond om de Waddinxve- ners beentje te lichten. Die opzet gelukte in zoverre dat Eef slechts éénmaal scoorde. Dit kostte ZCR echter teveel aan dacht, zodat er voor de andere spelers meer vrijheid ontstond en daarmede was de zaak algauw beklonken. Vooral Leo Nieuwenhuyzen komt dan in zijn element. Normaal is hij al vlot aanspeelbaar door zijn feilloze positiegevoel, maar met een beetje extra ruimte kan hij heerlijk aanleggen en dan is er geen houden meer aan. Het éne na het andere dodelijke schot dreunde naast de keeper tegen de betonnen wand. Zevenmaal liet hij de damp eraf vliegen. Een enkel tegenpunt- je van ZCR maakte "De Gouwe" nog attenter en doordat ZCR intussen probeerde ook Leo aan banden te leggen, profiteer de de lange Cees v.d. Linde weer, door vijfmaal een midden voorduel winnend af te sluiten. Hij zag kans om voor één doelpunt, driemaal achtereen zwaar gehinderd te schieten. Tweemaal schoot hij de terugspringende bal in en "driemaal is scheepsrecht", dacht hij. De spanning was inmiddels wel van de ketel en er werd hem opgewekt "tijdrekken" verweten. De joligheid sloop weer in het water en met name keeper Henk van Erk, die in de serieuze aanvang o.a. een strafworp stopte, vermaakte met allerlei fratsen het publiek, w.o. zich veel Gouwe-supporters bevonden. De vierde en laatste speel tijd werd dan ook een dolle boel, met een toch op zijn hoede zijnd Gouwe-team. De, in de eerste drie parten opgebouwde voorsprong, kwam echter niet meer in gevaar. Na een toespraakje en bloemen van voorzitter Kees Kroon, toog het vrolijke gezelschap huiswaarts om deze historische prestatie op het droge te vieren. Bij navraag is gebleken dat deze ploeg het langst ongeslagen waterpolo-team is en daardoor opna me in het "Groot Guinness Record Boek" tot de mogelijkhe den behoort. Daaraan zijn nadere voorwaarden verbonden en er zal worden bekeken hoe hier aan moet worden voldaan. Waddinxveen- Op 16 maart zal de eerste paal geslagen worden voor de nieuwe multifunctionele accomodatie in de wijk 'De Zuidpias". Multi-functioneel omdat zowel de sport, als het onderwijs en het sociaal-cultureel werk (peuterspeel zaal, wijkwerk) van de accomodatie gebruik zullen maken. In november 1990 zal, als alles vlot verloopt, de opening plaatsvinden. Wat er nu nog gemist wordt is een naam voor dit gebouw. Daarom wordt er, nu de eerste paal wordt geslagen, een prijsvraag uitgeschreven. Iedere Waddinxve- ner, van jong tot oud, kan aan de prijsvraag deelnemen. De meest treffende naam zal worden uitgekozen. Wie een idee heeft voor een naam kan die opsturen naar de gemeente Waddinxveen, ter attentie van de afdeling Welzijn en onder wijs, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Daarbij hoort dan wel een argumentatie waarom die naam is gekozen. De beoordeling van de ingediende namen en uiteindelijke keuze, geschiedt door het college van burgemeester en wethouders.Degene die de "winnende naam" heeft bedacht, zal bij de opening van de accomodatie een prijs ontvangen. Waddinxveen- Wijk en speeltuinvereniging "De Paddestoel" heeft voor de week van 19 tot 24 maart weer leuke activitei ten op het programma staan. Maandagmiddag 19 maart: instuif voor volwassenen van 13.30 tot 16.00 uur; Maandagavond: meisjesclub van 6-12 jaar van 19.00 tot 20.30 uur; Dinsdagmiddag: aerobic van 13.45 tot 14.45 uur; Dinsdagavond: handwerkclub van 19.30 tot 22.00 uur; Woensdagmiddag: jeugdinstuif voor kinderen van 5-12 jaar van 13.30 tot 15.00 uur; Woensdagavond geen activiteiten; Donderdagmiddag: Meer bewegen voor ouderen van 13.45 tot 14.45 uur; Donderdagavond: naaicursus 19.30 tot 21.00 uur; Vrijdagavond: Disco voor kinderen van 6-12 jaar van 19,.30 tot 20.45 uur; Disco voor 13 jarigen en ouder van 21.00 tot 24.00 uur. Zaterdag geen activiteiten. Zevenhuizen/Oud-Verlaat- De Stichting "Oud Zevenhuizen/ Moerkapelle" zal op 27 maart opnieuw een donateursavond houden. Ditmaal is als lokatie gebouw "De Vierkap" in Oud- Verlaat gekozen. Volgens de organisatie belooft het een interessante avond te worden, omdat drs. W. Paul een dia serie zal vertonen over oud- Oud-Verlaat. "Dat er veel oude prenten te zien zullen zijn, laat zich raden. Daarnaast zal de heer W. Paul een lezing houden over de Openbare school van Oud-Verlaat. Hij zal stilstaan bij het gebouw maar ook bij de vroegere leerkrachten en leerlingen". Oproep!!! "De stichting Oud-Zevenhuizen/Moerkapelle roept iedereen die nog oude foto's in zijn/haar bezit heeft van de school of de bevolking van Oud-Verlaat en leerkrachten van de school, deze mee te nemen naar deze avond, opdat ze gebruikt kunnen worden voor het periodiek "Het Verleden Tijdschrift". Periodiek: Binnenkort komt er weer een editie van "Het Verleden Tijdschrift" uit. De voorbereidingen zijn nagenoeg afgerond. De inhoud is opnieuw veelzijdig. Met name het zgn."ashok" aan het Zuideinde krijgt bijzondere aandacht. Wat was de functie? Wie hadden er een taal enz., valt te lezen in dit nummer. Ook gaat het bestuur in op de ontwikkelingen die het gevolg kunnen zijn van de studie over het zng. "tussengebied". Overigens is de Stichting van oordeel dat na drukkelijk geageerd moet worden tegen de vage plannen die er bij de Provinciale overheid bestaan, opdat het grondgebied van Zevenhuizen niet opgeofferd wordt aan de vooruitgang van de glastuinbouw, verstedelijking en bosbouw. Donateurs kunnen het nummer binnen enkele dagen in de bus vinden. Zij die graag donateur willen worden en zodoende "het Verleden Tijdschrift" krijgen thuisgestuurd, kunnen zich hiervoor aanmelden tel.01802-1485. PARTICULIERE VERHUIZINGEN INBOEDELOPSLAG EMIGRATIE VERPAKKINGEN KANTOOR- EN PROJECTVERHUIZINGEN MEUBELTRANSPORT Waddinxveen, Tuinbouwweg 22a, Tel. 01828-16166*, Fax 01828-12194 Gouda, Voorwillenseweg 63, Tel. 01820-12534 Nieuwerkerk a/d IJssel, J. Tomstraat 22, Tel. 01803-12013 Nieuwerkerk a.d. IJssel- Hoewel de weersomstandigheden woensdagmiddag a kend leken, waren er in de bovenste luchtlaag toch teveel stromingen! aanwezig om de parachutist uit het vliegtuig te laten springen. Deze zou. j gepland, de vlag van het recreatieschap "Hitlandbos" overhandigen. Gelukkg" er nog een reservevlag die kon worden gehesen. Deze handeling, vom officiële opening van het noordelijk deel van het "Hitlandbos" en werd verriditj de voorzitter, mevrouw D.H.J. Kroos- van der Meij, geassisteerd doorvice-u ter en wethouder van Nieuwerkerk de heer J.J. Wiegman en het dagelijkst* slid, de heer L.J. van den Berg. Informatie-kiosk 'Even daarvoor, om klokslag vier, was de 'informatie-kiosk'in gebruik gesteld.! kiosk moet voor de gebruikers van het gebied een oriëntatie betekenen waarl is. Daarnaast kan deze dienen als schuilgelegenheid voor recreanten, dief gebied door een regenbui worden overvallen. De openingshappening vond plaats onder toeziend oog van diverse genodigd betrokken, terwijl ruiters te paard één en ander 'verlevendigden'. Het recreatiegebied "Hitlandbos" vormt een groene overgangszone 1 gemeenten Nieuwerkerk a.d. IJssel en Capelle a.d. IJssel. Het noordelijk deed een oppervlakte van ca. 100 ha. Het totale gebied bestaat, zoals de naij weergeeft, voornamelijk uit bebossing. Daarnaast zijn er plaatsen voor c' tie (ligweides), ruiterpaden, fiets-en wandelpaden. Hitland: een geliefd gebied Hitland, het landbouw-en natuurgebied langs de Hollandsche IJssel. lus5®! werkerk en Capelle a.d. IJssel, is al jaren een geliefd reisdoel voor mooie'I wandeltochten. De laatste jaren ondergaat het Hitlandgebied- overigens met «f houd van haar huidige charme- een gedaanteverwisseling. Onder meer f fietspaden, wandel-en ruiterpaden aangelegd. Meertjes, speelweiden end«i« van bos, zorgen nu en in de toekomst, voor meer recreanten uit Cal Nieuwerkerk, Ouderkerk en de omliggende regio van het Hitlandgebied. Zijaf reeds nu genieten van hetgeen tot stand kwam, maar nu nog erg jong! Ongetwijfeld zal de jonge aanplant, over één a twee jaar, een meer bebost aal hebben. I De totale kosten van het project zijn voorlopig begroot op zo'n dertig nl guldenMet de recreatieve inrichting is ca. 26 miljoen gulden gemoeid. HetgrJ gedeelte daarvan (ca 90 procent) komt voor rekening van het rijk en de pro«f Nieuwerkerk en Capelle a.d. IJssel zullen met hun bijdrage aan het recreatief "Hitlandbos" de resterende kosten op zich nemen waardoor het creëren varf 'nieuw' recreatiegebied mogelijk werd. Recreatieschap Het is 1973 opgerichte recreatieschap "Hitlandbos" bestaat uit vertegem gers van de gemeenten Capelle a.d. IJssel en Nieuwerkerk a.d. IJssel en wow door deze twee gemeenten ondersteund. De door de provincie ingestelde al richtingscommissie is verantwoordelijk voor de noodzakelijke herinrichting^ Hitlandgebied; dit gebeurt, wat betreft de recreatieve inrichting, in nauw»! met het recreatieschap. Het recreatieschap zal na de inrichting het beheeroi voor recreatie bestemde delen van Hitland op zich nemen. Van de 640 ha.»| 200 ha. voor dit doel worden ingericht. Daarmee biedt Hitland in de toekoms aan ca. 12000 recreanten per dag. Zevenhuizen: 17 maart: Groeneweg Al - Nic.boys Al, aanv.14.30, aanw. 13.15 uur: VEP BI - Gr.BI aanv. 14.30, vertr. 13.30 uur; Cl - Cabauw Cl aanv. 12.45, aanwezig 12.15 uur; Dl - Soccer Boys Dl aanv. 11.00 aanw.10.30 uur; D2 - ONA D2 aanv. 9.45, aanw. 9.15 uur; ONA El -El aanv. 9.45, vertrek 9.00 uur; Gou da E2 - E2 aanv.9.00, vertr.8.15 uur; Haastrecht E 3 -E3 aanv. 11.00, vertrek 10.00 uur; Jodan Boys -F1 aanv. 11.00, vertr. 10.00 uur. Uitslagen 10 maart Al - Sportief 0-3; Bl-WDS 3- 1; Dl -Jodan Boys 5-2; E2 - Nwkerk 0-8; E3- Oudewater 10-0; F1 -GSV 11-0. Waddinxveen: Kruiskerk: 18 maart: 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn dagmorgen 8.30 uur, de dag na de verschijning op wot "daS' [a, worden afgehaald, is de foto reeds afgehaald, dan kan dete ysteld worden: kosten f 7.50 per foto en vooraf te betalen. ZONNEDAKEN AUTOSTYLING SCHADEAFWIKKELING MET VERZEKERING Plesmanstraat 12 - Zoetermeer - Tel. 079-41.45 51

Dorpskrant | 1990 | | pagina 16