Veel CeespCezier! Huize "Kakelbont" officieel geopend Politieberich- Dames RentJ ten kil-ZVH versla R.K. Nieuwerkerk: Nieuwbouw Kerkdiensten Nieuwerkerk a.d. IJssel Plattelands vrouwen Moer- kapelle V.V.Waddinxve 3e in finale| spelregels strijd Welkom Inzet van leidsters Een voorziening toegevoegd Humanitas Nederland Twinkelende oogjes Iene Miene Foto-toestel Dank Nieuwerkerk a.d. IJssel 00|( de numij Een kloek met haar kuikens en wethouder Molenaar na de officiële openingshandeling. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Wethouder M. Molenaar verrichtte vrijdagmiddag de officiële opening van het Nieuwerkerkse Kinderdagverblijf "Kakelbont" en de in hetzelfde gebouw gehuisveste peuterspeelzaal "Iene Miene". De handeling bestond uit het doorknippen van een strik van een lint dat om een mooi, op peuterhoogte gemaakt, speelhuis, was bevestigd. De kleur mint afgestemd op de rest van de inrichting. Direct daarop kwam hoofdleidster Marian van Steenbergen als een kloek met onder haar vleugels een stel kuikens naar binnen, waarbij het refrein door de peuters uit volle borst en door de genodigden, aarzelend werd meegezongen. "Tok,tok,tok,tok, tok, al uit het kippenhok. Wij zijn er als de kippen bij, op jullie feestpartij". Uiteraard sloeg dit op de naam van het fraaie Kinderdagverblijf "Kakelbont". Voor het bedenken van deze naam op een "ouderavond" voorafgaand aan de start, kreeg mevrouw Labrie een cadeau overhandigd door leidster Marian. Toen waren de toespraken grotendeels al achter de rug en zou de openingshandeling plaats gaan vinden. De voorzitter van de Stichting Kinderop vang Nieuwerkerk, Joke Romein heette rond drie uur, alle genodigden hartelijk welkom en liet de totstandkoming van het Kinderdagverblijf met plaats voor 25 kinderen, de revue passeren. Ook de mogelijkheid van het kopen van een kindplaats door een bedrijf of een instel ling werd genoemd o.a. door wethouder Molenaar. Naast het Kinderdagverblijf functioneert ook de 'buiten-schoolse- opvang' in "Kakelbont". Kinderen die hier geplaatst zijn, worden met de taxi van school gehaald om na schooltijd of in vakanties hier te vertoeven totdat ze worden afgehaald. Wat het Gastouder project betreft: dit begint van de grond te komen, doch er zijn nauwelijks Gastou ders die zich voor Kinderopvang aanmel den. Tien kindplaatsen in het Kinderdagver blijf "Kakelbont", worden gesubsidieerd door de gemeente Nieuwerkerk, terwijl er al diverse aan derden zijn verkocht. Er kunnen nog zeven kindplaatsen worden gekocht. Mevrouw Romein bedankte de drie leid sters voor hun geweldige inzet zelfs voor afgaand aan de start op 15 januari. De leidsters gingen elders op de Kleinpolder- laan emmers water halen om het gebouw schoon te maken, voordat in "Kakel bont" de waterleiding was aangesloten. Ze prees de leidinggevenden om hun omgaan met de baby's en peuters en de contacten met de ouders. Zij sprak dan ook de verwachting uit dat, gezien de wachtlijst die er nu reeds is, ook de overige kindplaatsen door bedrijven zul len worden gekocht om hun werkneem sters in de gelegenheid te stellen hun baan te houden. Wethouder Molenaar noemde de open ing van het KinderdagverbBjf, in meer dan één opzicht een hoogtepunt. "Aan de voorzieningen in Nieuwerkerk is er weer één toegevoegd. We mogen met gepaste trots zeggen dat het centrum schittert als een parel in de omgeving. Deze felicitatie doen we dan ook toeko men aan allen die deze voorziening rea liseerden. Ik ben ook blij dat het juist in deze wijk gebouwd werd. Niet alleen is het gebouw prachtig gelegen, maar ook gesitueerd daar waar geen voorziening was. De gemeente Nieuwerkerk heeft met deze Kinderopvang een voorsprong op andere gemeenten. Niet onbelicht mag worden gelaten dat de basis is gelegd door de overheid en in deze samenwerkt met de private sector ook met buiten schoolse opvang en Gastouderproject". Spreker benadrukte de goede samenwer king met Humanitas, de gemeente en particulieren. Verpleegkundigen en verzorgsters Hij signaleerde een toename van de ver grijzing in de samenleving en dientenge volge een toenemende vraag naar ver zorgenden en verplegenden. Tevens dat het onderwijs behoefte heeft aan inval krachten, terwijl het bedrijfsleven en de dienstverlenende sector werknemers continu betrokken wil laten zijn bij het arbeidsproces. Een mogelijkheid tot Kinderopvang is dan noodzakelijk, zeker ook bij her-intreden. De heer Molenaar prees Lde diefde- -en- toewijding- van de leidsters voor de kinderen en bracht namens het gemeentebestuur, hartelijke felicitaties over die vergezeld gingen van een "magnetron". Namens de Stichting Humanitas-Kinde- ropvang Nederland, sprak de heer Th. Offerman een felicitatiewoord. Zijn orga nisatie gaf advies, coördineerde en droeg (draagt) zorg voor de inrichting en de werkwijze. Eén en ander in overleg met het overkoepelende stichtingsbestuur en de gemeente en met name de afdeling Welzijn. Eerder werden hierbij al namen genoemd van oud-wethouder Veninga (thans burgemeester van Urk) en het hoofd van afdeling Welzijn de heer Oude Essink en medewerker: steenleggers en uitvoerders van het totale project dat in een sneltreinvaart van anderhalf jaar gerealiseerd werd.Buiten Limburg is een dergelijk Kinderdagverblijf uniek. "Veel gemeenten kunnen hier nog iets van leren". Leidster Marian van Steenbergen vertel de over de "twinkelende oogjes en de lachende mondjes" van de kindjes in hun Kinderdagverblijf en een groeiende wachtlijst, die al voor een hele lange tijd "vol" is. Zij schetste ook de goede samen werking met de peuterspeelzaal, in o.a. het lenen van tal van gebruiksvoorwer pen, van een vaatdoekje tot een potje lijm. De heer K.H. Aulman, voorzitter van de stichting onder wiens beheer de peuter speelzalen draaien, merkte op dat er 20 jaar geleden een start met een peuter- speelgroep gemaakt werd. Thans heeft men vier zalen, 10 peuterleidsters en een heel leger vrijwilligers. De peuterspeel zaal moest van het Wulpendaal verdwij nen. Daarom werd bij de bouw gelijktijdig rekening gehouden met de peuterspeel zaal die naast het Kinderdagverblijf kwam in één gebouw. Hij sprak de hoop en verwachting uit op een prettige samen werking. Mevr. Joke v. Gelderen beklom vervolgens het spreekgestoelte om rozen te overhandigen en nog wat achtergron den uit de politiek in de totstandkoming te belichten. Jolanda Vente overhandigde leidster Marian, namens het stichtingsbestuur, een- foto-toestel, zodat leuke momenten op de gevoelige plaat kunnen worden vastgelegd. Mevrouw Romein bedankte afsluitend, de sprekers. Daarnaast klonk waardering voor Elly van Gelderen voor het ontwer pen van het vignet van "Kakelbont" en Bouwbedrijf Verlaat. Hierna maakten genodigden van de gelegenheid gebruik om het overige interieur van het gebouw te bezichtigen. Voor de peuters waren er op hun leeftijd afgestemde spelletjes zoals "koekhappen". Hondenproblemen: In het Hitlandse twPfl bos werd een fietser gebeten door een SwwlïtJ hond. De hond, een Rotweiler, was ei gendom van een vrouw van middelbare leeftijd, die aldaar haar 3 honden, de Rotweiler en 2 Golden Retrievers, uitliet. Omdat het slachtoffer de schade wilde regelen, vroeg hij de vrouw haar adres. Later bleek dit adres niet te kloppen. Wellicht is er sprake van een mis-ver- stand, doch de politie wil wel graag met de eigenaresse van de honden in contact komen om één en ander te kunnen rege len. Ook in het hondenlosloopgebied langs de busbaan ondervindt men overlast van een bijterige hond. Ook in dit geval be treft het een Rotweiler. De naam van de hond is 'Wodan'. Wodan heeft, volgens melding aan de politie, de vervelende gewoonte om andere honden te grazen te nemen. Het maakt hem dan niet uit of de andere hond al of niet is aangelijnd. De politie zou graag in gesprek komen met het baasje van 'Wodan' om tot goede afspraken te kunnen komen. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Met meer dan twee-derde meerderheid is besloten te kiezen voor nieuwbouw van een kerk ten bate van de St. Josephparochie op de plaats van het oude Raadhuis aan de Kerklaan. Deze beslissing werd op 5 maart jl. genomen tijdens een speciale zitting van de Parochievergadering van de St. Josephparochie. De keuze was: of nieuwbouw op de lokatie 's-Gravenweg of op de lokatie van het oude raadhuis, nadat in de bijeenkomst van 7 februari al besloten was af te zien van de variant "restauratie van de huidige kerk". Het is verheugend dat ook zij, die graag nieuw bouw aan de 's-Gravenweg hadden ge zien, zich- na het bekend worden van de uitslag- van harte bereid verklaarden om samen de schouders te zetten onder het werk dat in de komende tijd te doen staat. De onderhandelingen met de gemeente zullen nu- zo spoedig mogelijk- weer op gang worden gebracht, teneinde tot ver wezenlijking van de plannen te komen. In een brief aan alle parochianen, waarin het bovenstaande werd verteld, wordt de wens en het vertrouwen uitgesproken, dat alle parochianen deze beslissing zul len accepteren. Tevens werd een oproep gedaan aan allen om mee te werken aan de realisering van een nieuw Gods huis, opdat het tegelijk een huis van mensen mag zijn. De brief is ondertekend door de voorzitter J.H. den Boogert, de secretaris G.M.N. Walschots-Vendeloo en pastor A.A. Th. Berrevoets, namens: De Paro chievergadering van de St. Josephparo chie, secr. Madeliefveld 6, 2914 PJ Nieuwerkerk a.d. IJssel. tel.01803- 16452. Biddag voor Gewas en Arbeid 14 maart: diensten: zie vorige Dorps krant: 7 maart! Kerkdiensten 18 maart Hervormde Gemeente Oude kerk: 9.30 uur ds,. J.J. Verhaar, 18.45 uur ds. D.J. Cuperus. Nieuwe kerk: 10.00 uur ds. D.J. Cupe rus, 17.00 uur ds. J.J. Verhaar. Hervormde Gemeente "De Bron" 10.00 uur ds. J. Rowaan. 17.00 uur mevr. ds. P.H. Couveé (O.C.) Jeugd dienst Gereformeerde kerk 9.30 uur ds. E. Hoogerwerf, 17.00 uur mevr. P.H. Couveé, jeugddienst m.m.v. Anthem Geref.Gemeente 9.30 en 15.30 uur leesdienst R.K. Parochie St. Jozef: zaterdag 17 maart 19.00 uur Parochiekerk pastor Berrevoets; zondag 18 maart 9,.30 uur pastor Berre voets 11 v30- uur OntmsekngsceHtriir*- pastor Berrevoets. Themadienst. Inbraken in woningen: In de vroege avonduren van vrijdag 2 maart, poogde een onbekende in te breken in een woning aan de Batavierlaan. Dit bleek uit de braaksporen die de bewoners aantrof fen aan de achterdeur. Ook werd door buurtbewoners gezien dat op vrijdagavond 9 maart omstreeks 20.50 uur een 30/40-jarige man, In disch uiterlijk, trachtte in te breken in een woning aan het Zwanendaal. Op het moment dat de politie arriveerde, bleek de vogel reeds gevlogen. Een woning aan het Valkendaal werd tussen 7 en 10 rriaart wel door inbrekers bezocht. In de woning werden alle kasten doorzocht. De buit bestond uit videoapparatuur. Diefstal vrachtautowielen: Vanaf het terrein van een bedrijf op de Hoogevee- rien werden 7 vrachtwagenwielen gesto len. Om bij de banden te kunnen komen knipten de daders het gaas van een hek stuk, waardoor zij met hun voertuig het terrein opreden. De wielen vertegen woordigen een waarde van ongeveer 9.000,=. Gestolen vrachtauto teruggevon den: Een vrachtauto, die op 20 februari j.l. in Nieuwerkerk werd ontvreemd, is teruggevonden in de gemeente Berkel en Rodenrijs, Onderzoek zal moeten uitwij zen of hét voertuig gebruikt is bij een ander strafbaar feit. Fietsendiefstal: Uit de NS-stalling aan de Doortocht werd een lichtbruine heren sportfiets, merk Gitan, ontvreemd. Aan de andere zijde van de ringvaart verdw een een qroene damesfiets, merk Am- stel. Autokraken: In de nacht van 7 op 8 maart werden 3 auto's opengebroken. De auto's stonden op het Kroonkruid, Bilzekruid en op de Mozartstraat. Uit 2 auto's nam men de radiocassetterecor der weg. Bromfietscontrole: l.s.m. deverkeers- groep werd een bromfietscontrole ge houden. Vijf bromfietsen bleken bij het testen met de rollerbank een te hoog vermogen te hebben, hetgeen leidde tot een proces-verbaal. Winkeldief aangehouden: Een winke lende politieman signaleerde in het win kelcentrum Reigerhof een oude bekende en besloot deze toch maar in het oog te houden. Nadat deze 'oude bekende' het winkelcentrum verlaten had, werd hij door andere politiemensen aangespro ken. Hij bleek een aantal CD's te hebben ontvreemd en werd voor verder onder zoek overgebracht naar het politiebu reau. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt. Koffertje weg: Een flatbewoner van de Populier verloor op vrijdag 9 maart omstreeks 17.20 uur even zijn zwarte zakenkoffertje uit het oog. Hij had het koffertje in de trappenhal geplaatst om nog even buiten iets te halen. Bij terug komst bleek het koffertje te zijn verdwe nen. Wie brengt het terug? De afdeling Moerkapelle van de Nèd. Bond van Plattelandsvrouwen komt vanavond bij elkaar in dorpshuis "Op Moer". Aanvang 20.00 uur. mede werking aan deze avond wordt ver leend door Mde Rooyex hoofd PR Smit Internationale. Het onderwerp van zijn lezing met dia's is "Maritieme dienstverlening". Zevenhuizen- De dames van M ZVH speelden zaterdag in eisj| tegen nummer twee van c RVC/Libanon uit Rotterdam. ploeg stond op 10 punten alaf Rentokil-ZVH en vormde voor n] positie geen echte bedreiging. Dat bleek ook in de we istriid I stroeve start, waarin RVC met rail middenblokkering de midden-aani Rentokil wist te keren, kwamen! venhuizense dames weer goed ten. 1-6 achterstand werd wegge»?! door een verandering van aanval werd een 15-9 setwinst geboet: 1 de volgende sets kwam Rentokil moment in de problemen. Debiilf val van Tanja de Oude en Irjf Kleyer zorgde er o.a. voord met resp. 15-10 en 15-8 werden. Door deze winst staat nu de n twee (VS Haag) op 11 punten aj stand. Wanneer de dames zaterda van AV'40 uit winnen, dan kanR ZVH met winst op Leythonopal 24 maart Kampioen worden!!!1 I Belangrijke winst voor Hereof Het derde herenteam van Rentes speelde zaterdag in eigen huis lid nummer zes, Tonegido/Voorbd Zevenhuizense ploeg speelde zal gebroeders Nobel en maakten A sende start./ De eerste set werdal door Rentokil-ZVH gewonnen, f vooral de midden-aanval van I Boersma en Marco Ziel: ais puna ten binnen te halen. Met 15:11 Rentokil deze set af. in de twea verliep het ook zeer voorspoedii| toch kon Tonegido een 14-6 achl# nog teniet doen. uiteindelijkwerctj 14 voor Rentokil. De derde en vierde set gin Tonegido toe met resp. 6-15 en J waarbij Rentokil in de vierde setnr kans kreeg om de wedstrijd wint.® sluiten. Maar dit werd in de rechtgezet, met 15-11 zorgde»! dat de kans om zich te handha derde divisie nog aanwezig bliji zaterdag staat de alles beslissent strijd tegen inter Amicos in Den Hl het programma. J heren 2 geen kans tegen VV1J Het tweede herenteam spt VVM'63, zonder Blanken(blessure), waardoor de pj een stuk minderverzorgd was HS kon WM, die zelf sterk speel Zevenhuizense heren onder druk J Slechts in de derde set wist r kansen te creëren, maar kon. benutten. Met resp.. 9-15.12- «1 16 won WM deze wedstrijd Ml zaterdag spelen de heren in Woflf gen VCW. Afgelopen vrijdag was het waar iedereen naar uitgeketó- finale speregelwedstrijd West Evenals bij de halve finale w®j van v.v. Waddinxveen verge2 ongeveer 50 supporters. In' kantine van de S.V.Donk nement gehouden. Ook nu» 1 start met een schriftelijke ro» het mondelinge gedeelte een kreeg weer gelijk te zien w was zodat iedere teamleider11 de punten telde. Af en toe Jl verdeling van de punten enig teweeg in de zaal. omdat he F dan .niet eens was met he 1 beoordelen door de diverse 1 Ook nu bleek maar weer een I lijk het is een goede scheiidsrej gezien de hoeveelheid van res tl spelers deden het echter stus goed zodat de spanning 1 bewaard bleef. In de pauze een nog redelijk dicht bij elka J nog van alles mogelijk, zek feit dat de schriftelijke sÉotë teld moest worden. Lr, diverse spelers het moeilijk werd menig "simpele beantwoord. Na het m°nLj te stond het team van v.v. op de 3e plaats met maa achterstand op nummer z i van alles mogelijk was mits - vragen maar goed beantw i Uiteindelijk bleek de tusse z mondelinge ronde tevens a Jjj worden daar de koplop«rs vragen duidelijk beter hau dan de andere teams 9e H S.S C.'61-506 pnt: A 482 pnt: 3) Waddinxveen'q H.S.S.C.'61-506 pnt; 482 pnt; 3) Wadding D Nootdorp-413 pnt; 5) I 6) Poortugaal-397 pnt ra(V Ook werd er nu weer gemaakt met de 2 beste Iers waarbij DimitW qar9 HSSC'61 eerste werd en van woubrugge tjttüÉfllRw - - Akmet-aLkanVPW^

Dorpskrant | 1990 | | pagina 18