Gemeente Zevenhuizen Hulde! Land in zicht Schrijf- avonden Amnesty Milieu Lezing met dia's "Rotta" ma m Verleende bouwvergunningen Achteruitbouw aan woning Lange Zijde 38 Bouwen opbergruimte voor vuilcontainer aan de Leliestraat 3 Verzoek hogere waarde "Landelijk Gebied 1990" Een zeerover die flauw valt BURGERLIJKE STAND Collecte-opbrengst Collecteschema Openbare vergaderingen zondag 18 maart Zevenhuizen Moerkapelle MEDISCHE DIENSTEN DORPSKRANT In de periode van 28 februari t/m 7 maart 1990 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de bouw van een bedrijfsruimte aan de Bierhoogtweg 8; - de bouw van een dakkapel aan de Boslaan 9; - de bouw van een overkapping tussen de bergingen en de voordeuren aan De Fuut 6 en 8; - de bouw van een dakkapel en het vergroten van de garage aan de Wilgenlaan 42. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeente secretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 15 maart 1990 gedurende veertien dagen, ter gemeentesecre tarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer H. Hoos, Lange Zijde 38, voor het bouwen van een achteruit bouw aan de woning Lange Zijde 38. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse gelden de bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Het college van burgemeester en wethouders is thans voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 15 maart 1990 gedurende veertien dagen, ter gemeentesecre tarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: - Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen (Z-H) voor het bouwen van een opbergruimte voor de vuilcontainer. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van ter ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Het college van burgemeester en wethouders is thans voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders. Met ingang van donderdag 15 maart 1990 ligt ter gemeentesecretarie, Dorpsstraat 89, bureau Algemene Zaken, gedurende één maand voor een ieder ter inzage het ontwerp van een verzoek van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland tot vaststelling van een hogere waarde voor (tweede) agrarische bedrijfs woningen aan gezoneerde wegen binnen het ontwerp-bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990". De bij het verzoek behorende stukken liggen bij het ontwerp-verzoek ter inzage. Gedurende de termijn van tervisielegging wordt een ieder in de gelegenheid gesteld schriftelijke opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp-verzoek. Tevens wordt op maandag 19 maart 1990 om 19.00 uur een openbare zitting gehouden in het gemeentehuis, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek te maken. Zevenhuizen- Marionettentejater Ella Snoep komt zaterdag 17 maart in Zevenhuizen een voorstelling ge ven. Dit gebeurt op uitnodiging van de "Zeven Muzen" onder auspiciën van "De Speelparasol"De voorstel ling begint om 1300 uur en wordt in dorpshuis "Swanla" gehouden. "Land in zicht" is een nieuwe pro- duktie van Ella Snoep, waarin span ning en humor de belangrijkste ele menten zijn. Het toneelbeeld be staat uit een groot schip met onver wachte luiken, jongen (Huan) en zijn aapje, die hopen een land te berei ken waar de zon elke dag schijnt en je uitsluitend poffertjes eet. Aan boord bevindt zich nog een illegale passagier, nl. een zeerover. Hij heeft zijn beroep vaarwel gezegd omdat hij van bloed flauwvalt. Makkelijk krijgen de verstekelingen het niet. De kok, de dekknecht en de kapitein zetten een zoekactie op touw. Het resultaat is achtervolgingen, grap pen en ontroering. En waar belan den de drie vrienden uiteindelijk? Het slot geeft de ontknoping: mis schien wel niet beantwoordend aan hun ideaal, maar wel aan hun zucht naar vrijheid. De voorstelling duurt een uur. Voor jong en oud vanaf 6 jaar. Inl. en reserveren tel.01802-1913. GEBOREN: Hol, Michel, zoon van: Hol, Gerar- dus en van: Bouter, Jacqueline, op 26 februari 1990 De van 20 t/m 23 december 1989 gehouden collecte van Vereniging VLuchtelingen Werk Nederland heeft f 150,- opgebracht. In de week van 19 t/m 25 maart zal er geen collecte gehouden worden. Donderdag 29 maart 1990 Raadsvergadering De vergadering wordt in het ge meentehuis gehouden. De aanvang is om 19 30 uur. Met een variant op het liedje van de Belgische zanger.... 'Daar gaat ze.' Daar gaat ze, de aarde die zo mooi had kunnen zijn. Droef staat ze te wachten op waar wij mee bezig zijn. Ze draait vermoeid in 't rond en zucht: 'Ik kan die afvalstoffen niet meer aan. De dioxine in de lucht... als dat zo doorgaat ga ik naar de maan, en mijn bestaan... zal dan vergaan. Daar gaat ze, de aarde die wij hebben volgestouwd. Zorg baart ze. Heeft God Zijn werk misschien al lang berouwd? De overschotten van de weelde zwerven hoog en laag in de natuur. Bereiden wij ons eigen graf? Zijn wij soms bezig aan ons laatste uur? 't Was ooit zo puur... nu proeft het zuur. Hoe zal dat... terwijl geen mens weet hoe het ver der moe. Wij stikken in al die troep die ons de das omdoet. De noodklok wordt reeds lang geluid de conversaties stijgen naar de top. De welvaart heeft de zaak verbruid. Hoe lost men deze catastrofes op? Wij hangen op.aan de eigen strop. Straks gaan we... Corrie van Nierop Herv. kerk 10.00 uur ds. H. beek, 19.00 uur ds. H. Bosma; Herv.kapel Oud-Verl. 10.(1 de heer H. Tiele Leiden. 19.00: ds. H. Gaasbeek Geref.kerk 9.30 uur ds. A. Eemnes, 18.30 uur drs. A.D.f' dam Dordrecht Vrijz.hervormden 19.0tluur Buitkamp Rotterdam Herv. kerk 9.30 drs. J. Hart Wijk een Aalburg, 18.30 uur J.W. van Estrik Geref.Gemeente 9.30 en uur ds. D. Rietdijk Moerkapelle/Zevenhuizen- Woens dagavond (vanavond 14 maart) is er weer een schrijfavond van Amnesty International in dorpshuis "Op Moer" in Moerkapelle. iedereen mag samen met Amnesty, brieven schrijven. OP 15 maart is er een schrijfavond in dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen. Beide avonden beginnen om 19.30 uur en eindigen om 21.00 uur. Een brief schrijven duurt ca. een kwartier. Voorbeeld brieven liggen klaar. Wie liever thuis schrijft kan langskomen om een schrijfpakket af te halen. Ook kan men om informatie bellen naar Jannie Oosterhoff van Bergen, tel.01793- 1876 of Franca van Dun, tel. 01802-3290. Zevenhuizen- De culturele commis sie "Zeven Muzen" organiseert op 23 maart een avond in samenwer king met "Rotta" de natuur en vogel wacht. Hoe interessant het gebied rond de Rottemeren is, is menig lezer geble ken door het lezen van de artikelen die er in de loop van tijd over "Rotta" en haar werkzaamheden zijn gepu bliceerd. Om het één en ander ook echt te zien, met fraaie dia-beelden, is nu onder het bereik van de lezers van de Dorpskrant. De heer Rien van der Vorm uit Moerkapelle zal de dia-avond op 23 maart verzorgen. Het thema is Paddestoelen en Roofvogels in het recreatiegebied van de Rotteme ren". Men bedenke dat er: -ca. 42 soorten paddestoelen en schimmels in het Koornmolengat te vinden zijn; - in het hele gebied van "Rotta" wel ca. 116 soorten; als er in de winter plekken zijn opengevallen door vertrokken wei devogels, worden deze vanuit noord en oost-Europa weer door andere vogels ingenomen; -dat veel van dezer wintergasten roofvogels zijn, zoals buizerd, sper wer en kiekendief; - uilen en valken er het hele jaar door zijn. In het boekje "De Rottemeren na tuurlijk bekeken" staan al deze we tenswaardigheden vermeld. Wie de natuur liefheeft zal, voor zover het mogelijk is, zeker op 23 maart van de partij zijn in dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Aanvang 20.30 uur. Toegang gra tis. Ingezonden: Zaterdag 17 maart: dokter v. Bruggen, de Wielewaal 20, huizen, tel. 01802-1783. Zondag 18 maart: dokter Voorthuijzen, Lijsterlaan 2b, wijk, tel. 01892-15241. W Zevenhuizen, 10 maart 1990 Op dit moment zijn de akkerbouw- demonstraties gestopt, (misschien tijdelijk). Gesterkt door de gemotiveerdheid en geladenheid van mijn collega's, voel ik mij verplicht dit te schrijven. Deze weken zijn misschien wel de meest enerverende weken van mijn leven geweest. Wat een schandaal van de eerste orde, dat onze regering en onze landbouw-organisaties het zover hebben laten komen! Veel dank zijn wij verschuldigd aan onze plaatselijke actie-leiders. Wat een werk hebben deze "Kerels' voor de goede zaak verzet! Diepe bewondering en groot respect heb ik ook voor de "Ockenburg- groep" boeren met hun "keien' van leiders! Is het niet diep treurig, dat deze groep Groningers, Friezen en Flevo landers drie weken Den Haag moest belegeren?! Misschien nog diepere bewondering en groot respect heb ik voor de vrouwen, ouders en kinderen van deze mensen. Zij bleven alleen achter op de dikwijls eenzame boerderijen tijdens de zware stormnachten, ter wijl hun mannen en jongens "voor Den Haag" lagen. Gisteren heb ik de "Ockenburg- groep" uit Den Haag zien vertrekken vanaf het Malieveld. De trekkers wer den getankt door sponsors, de vlag gen op de tractoren werden extra recht gezet en zo vertrokken, na drie weken, de 150 tractoren via de Utrechtse-baan naar het noorden. Ze reden echter fier! Het waren geen geslagen honden! Integendeel! Grote bewondering heb ik ook voor de diverse politie-korpsen, voor hun prima vakkundige begeleiding bij de demonstraties. Deze mensen heb ben dikwijls hun vrije tijd op moeten offeren. Er zal veel moeten verande ren binnen onze eigen landbouw-or ganisaties. Ook zal de 1 mei-inventa risatie (opgave van onze bedrijfsge gevens) geweigerd moeten worden. Deze regering behoeft niet meer met cijfers bediend te worden, daarvoor hebben zij de boeren te minderwaar dig behandeld. Tot de boeren, die nog niet meege daan hebben met de demonstraties wil ik zeggenMensen als wij weer in opstand moeten komen, doe dan ook mee! Het gaat ook om uw best aan en dat van uw nageslacht. Het gaat om het voortbestaan van het platteland" Wij laten ons niet afslachten! H.J. Vermaat, Zevenhuizen Z.H. Spreekuren gezinsverzo Zevenhuizen: ma, di, do en 9.00-10.00 uur, tel. 2622. I Moerkapelle: ma en woe 8.3Ü- uur, tel. 2589. Spreekuren maatschap werk: Zevenhuizen: ma en 12.00-13.00 uur, tel. 2622 Moerkapelle: di 12.00-13.00 tel. 2589. stichting sos telefo hulpdienst rijnmond Dag en nacht bereikbaar een gesprek van mens tot TEL. 010-4 36 22 Kruiswerk Midden-Ho wijkgebouw: Dorpsstr. of 01802-1280; spreekuur WA pleegkundigen en uitleen ar» maandag, woensdag, vrijdag u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen '°°[n, nachten weekenddienst: tel. v 29466 en op werkdagen 16.30 u. tel. 01828-17377. Ledenadm.: Centraal W Gouda, tel. 0 1820-29466. V.B.O.K. Hulp aan m<x,, kind bij ongewenste zwfjjjfti; Tel.: 01802-2947 en01791'1 Landelijk: 033-620244. Onafhankelijk informatie blad. Verschijnt eenmaal P1 week op woensdag in een oplage van 16.000 exemplaren. Redaktie-adivs: Drukkerij Elge«®8 Dorpsstraat 62» 2761 AG Zevenhui» Postbus 83 2760 AB Zevenhui*"1 Tel. 01802-2289 Fax. 01802-35'.!"' of: Noordeinde V 2761 BN Zevenhui*®» Tel. 01802-1653 De redaktie van de I e;ps krant stelt rich niet aa»^ kelijk voor de inhoud v advertenties en inge mededelingen in deze r Bovendien behoudt zij D het recht voor, zondt i op( van reden, advertenties publikatie in de dorp® weigeren.

DK | 1990 | | pagina 2