DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS Gemeenteraad Moerkapelle Uitbreiding Reneman Uitbreiding In dustrieterrein TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Voorbereidingshesluit Burgerlijke stand Hinderwet - Kennisgeving en Bekendmaking aanvraag Vergaderschema Collecteschema Inspraak bestemmingsplan Bedrijfsterrein Inentingen 1990 em* V'AVTV ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! "Naam Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AA Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der gemeente Moerkapelle in zijn vergadering van 6 maart 1990 heeft beslo ten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid van een gebied, vallende onder het bestemmingsplan Bedrijfsterrein 1978, een en ander zoals staat aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Het raadsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt vanaf heden ten gemeentehuize voor een ieder ter inzage. Moerkapelle, 14 maart 1990, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. GEBOREN: Piëta Maria, dochter van De Vrij, Gerrit en Heemskerk, Dirkje E. op 27 februari 1990; Trijntje Theodora, dochter van Van der Spek, Arie en Ebbers, Catrina op 5 maart 1990. GEHUWD: Van der Spek, Jan Pieter en Van der Knijff, Johanna Maria op 7 maart 1990. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van Fa. E. Holstege Zn. te Moerkapelle voor een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben van een werkplaats voor onderhoud en reparatie van het eigen wagenpark gelegen aan de Julianastraat 43 te Moerkapelle. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Moerkapelle ter inzage en wel tot 14 april 1990 elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Moerkapelle, 14 maart 1990. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips 19 maart 1990: Vergadering commissie A.B.Z./Financien te 19.30 uur; 3 april 1990: Vergadering gemeenteraad te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. 12 maart t/m 18 maart 1990: Nationaal Reuma Fonds. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat het voornemen bestaat een herziening van het bestemmingsplan Bedrijfster rein te laten vaststellen. Deze herziening van het bestemmingsplan houdt verband met de voor gestane uitbreiding van het bedrijfsterrein. In onze gemeente is grote behoefte aan bedrijfsterrein, doordat enerzijds bedrijven willen uitbreiden en doordat er tevens sprake is van vestiging van nieuwe (uit Moerkapelle) afkomstige bedrijven. Om het een en ander mogelijk te maken is de genoemde herziening van het bestemmingsplan noodzakelijk. De gemeenteraad van Moerkapelle heeft hiertoe in zijn vergadering van 6 maart j.l. een voorbereidingsbesluit ex. artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening genomen. Voorts is in dezelfde vergadering besloten tot aankoop van de benodigde grond, omdat de gemeente het bedrijfsterrein evenals tot op heden het geval is gaat exploiteren. Wij achten het van belang dat belanghebbenden kennis kunnen nemen van de plannen die met betrekking tot het bedrijfsterrein ontwikkeld zijn en hiervoor wordt een inspraakavond gehouden. Belanghebbenden nodigen wij hierbij uit voor deze inspraakavond die op donderdag 15 maart a.s., aanvang 20.00 uur, in het gemeentehuis wordt gehouden. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle, de wethouder, de burgemeester, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Woensdag 21 maart a.s. zullen er weer inentingen plaatsvinden. De in 1981 geboren kinderen komen in aanmerking voor een vaccinatie met het D.T.P.-vaccin en een vaccinatie met het B.M.R.-vaccin. De inentingen vinden plaats in het Multifunctioneelcentrum "Moerveen", Herenweg 13. De oproepingskaarten zijn inmiddels aan betrokkenen verzonden. De christelijke Rehobothschool dient met 2 lokalen te worden uitgebreid. Hiervoor brengen B. en W. van Moerkapelle een spoedprocedure opgang. N.a.v. vragen vanuit de commissie Welzijn zijn de leerlingenprognoses 1988 en 1990 vergeleken. Hieruit blijkt dat het leerlingenaantal sterker is gestegen en zal stijgen dan bij de uitbreiding van 1988 is verwacht. De leerlingenprog nose 1988 ging bijv. uit van een leerlingenaantal in 1992 van 406 en in 2003 van 423. Terwijl de nieuwe prognoses uitgaan van 470 leerlingen voor 1992 en 542 voor 2005. Op teldatum 16 januari 1990 heeft de Rehobothschool al 421 leerlingen, zodat ook hieruit blijkt dat de leerlingenprognose achter haald is. De heer D. Duursma van Alg. belang stelde voor om en passant, als de groei onverhoopt doorzet, in plaats van twee, gelijk drie lokalen te bou wen Hij vond het jammer dat bij de verbouwing die vorig najaar gereedkwam niet gelijktijdig vier lokalen, inpl. v. twee, gerealiseerd zijn. Dit werd beaamd door de voorzitter van de gemeenteraad, burgemeester A.W. Lips die de situatie waardoor de toename van het leerlingenaantal onverwachts zo is toe genomen, verklaarde o.a. door de vestiging van de tuinbouwbedrijven aan de Van Hasseltweg. In de toekomst komt daar nog een tuinbouwcomplex bij op Zevenhuizens grondgebied, op het land dat grens aan de Noordelijke Dwars weg tegen de rijksweg. Spreker dacht dat mogelijke kinderen van deze, zich hier te vestigen tuinders, zoals ook bij de andere bewoners van deze omgeving het geval is, hun kinderen naar de Rehobothschool in Moerkapelle zouden sturen. Of drie lokalen noodzakelijk zijn valt niet te verwachten, temeer daar de grond bij de Rehobothschool daartoe geen ruimte overlaat. Wel voor twee gestapelde lokalen. Moerkapelle- Door vergroting J activiteiten van Reneman Distri tiecentrum B. V. zal een flinkeuitii ding gerealiseerd worden. Renen verzorgde tot nu toe voor 7 Ma hypermarkten de logistieke acü ten van mnhoudbare levensmif len en een cosmetica-assortimenl M.i.v. 1991 worden hier 19WP-. 9 Weltevreden supermarkten a toegevoegd. De bebouwde opp vlakte zal met ongeveer 12.000i toenemen tot in totaal 23.000 ir Voor de werkgelegenheid heeft positieve gevolgen: men denkt on veer 30 extra medewerkers te m ten aantrekken. In de loop van jaar zal de huidige naam gewiiz worden in "Welco Service B.V. Moerkapelle- De gemeenteraad Moerkapelle ging, m.u.v. den v.d. Arbeid, akkoord met de koop van ca. 3.6 hectare grondii de heer M. v.d. Velde, voorde breiding van het industrieterrein, gemeente betaalt hiervoor 360.000,terwijl de eigen 4.575 vierkante meter grond a mag houden voor de bouw van] woningen. De heer H. Doomh PvdA noemde de prijs van 10 per vierkante meter een hele goe en rekende voor dat de eigenaar profijt van heeft als de bestemrii van zijn weidegrond verander! industrie-woningbouw. Zijn frad keurt de wijze waarop de gemeen ook in het verleden, grondtransacf laat plaatsvinden met voor de eig aar verkoper een gedeelte grond hij zelf mag hebben, het zij vooreigl gebruik of verkoop, niet goed. Op de vraag van de heer C. Du ma, Alg. Bel. of de grondverkopf twee te bouwen woningen kan doo verkopen, antwoordde dat dit a waarschijnlijk is daar de zoon van ondernemer de grond gebruikt vc de ontwikkeling van zijn bedrijf reactie op de heer Doornhein nt de de heer Lips de prijs van 10 ip een aanvaardbare prijs. "Wehet» in een overlegsituatie de beslis genomen dat de gemeente op' voorstel in moet spelen omdat er! hoefte is het bedrijfsterrein uit breiden". De voorzitter legde ui!' er nog een grote kavel grond opt reeds uitgegeven gedeelte van nel" dustrieterrein beschikbaar is voor veevoederbedrijf van de fa. maar dat de gemeente nog in or» handeling is over de verplaats naar deze lokatie en de trans* e.d. "Als we niet tot overeensj ming kunnen komen kan eenarw ondernemer dit kopen. We moe» als gemeente wei ingaan op i voorstel van de betrokken grot® genaar. Deze aankoop vormt'n^ de afsluiting van het industrietó tussen Bredeweg en Julianastr» Op de vraag van de heer tv Gooijer SGP of er een claim^_ zelfbewoning van de te I woningen op de gronden die verkoop zijn gehouden, reag de heer Lips ontkennend. Pus mogelijk dat de woningen ver worden?""Uwconclusieisju'5 heer Doornhein betreurde he geen boeteclausule is voor d koop van de woningen en daarbij dat door de wijziging bestemmingsplan deze een waarde krijgen. j Mevrouw A. van der Feltz AÏJ vond dat een eigenaar wel S- schap moet hebben over zip j grond. "Als je eigenaar u grond hebt voor je kinderen _r, je toch recht om die grow kinderen te gebruiken j meester Lips:We zijn ei mee beziggeweest om °e^eA 4I1 verwerven van in totaal 3-3 Het was alles of niets met da 1 voorwaarde de grond een bestemming te geven vanvv gezinssituatie. Wij hebben 1 twee drie gereageerd. Op ven moment zeiden we p ,,j( het wel'of 'we doen het nie bedrijven willen verplaatsen wel ruimte zijn op het ind rein. En er blijkt nog -st 1 behoefte." Inspraakavond Donderdagavond 15 maa een avond plaats waarop111 .fi2j woners van de Julianastra krijgen op het nieuwe bes plan en de planologische sift» Londiging onder de gerW

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4