Wij zorg demo de lichtpums tijdens de\u Wij wensen fa. Slegtenhorst veel succes!!! voor een en glanzende aj Doi fa. Sle waf Een nieuw pand voor kipverwerkend bedrijf F. Slegtenhorst B.V. Electro-technisch bureaKK! KLOEZE KJ LOODGIETERSBEDRIJF Fa. C. van Dam ook voor al uw: Tegelwer en steenstripwanden Tentweg 27, Stolwijk Hoofdstraat 65 - 2965 AK Nieuwpoort-B350 Aannemersbedrijf Dorp 80 Polsbroek Tel. 01822-265 Linderweg 27 7925 PA Linde Gem. Zuidwolde Telefoon 05230-12690 Fax 05230-16556 Konstuktiebedrijf Stalinrichtingen Landbouwmechanisatie Tuin- en Parkmachines isolatie ^tiesy Arubaf Tel.05 kramer SPECIALISTEN IN: gas-, water- en sanitair- installaties centrale verwarming badkamer- inrichtingen dakbedekkingen rioleringen etc. Ook voor het deskundig schoonmaken van: gashaarden, C V ketels en het ontkalken van gasboilers men we in de eerste verwerkingsruimte waar het kippevlees, meer weg heeft van gemarineerd ge hakt, hetgeen ook zo blijkt te zijn. Er worden grote bestellingen klaargemaakt voor slagers, super markten en bejaardentehuizen. In deze grote ruim te zijn nog enkele ruimtes, o.a. een aparte kast waarin de kruiden, die voor sommige kipproduk- ten worden gebruikt, te bewaren. Zowel hier, als in de andere ruimten, treffen we kraanaansluitingen die met hoge druk werken, want elke middag, als het werk om vier uur staakt, wordt er intensief schoongemaakt. Lopende band De grootste ruimte is die waar de lopende band draait waaraan de 'naakte' kippen worden gehan gen en er vervolgens ontveld en in mootjes, vanaf komen. Alleen het filet wordt handmatig verwij derd op een aparte tafel, waar ook delen van de karkas verwerkt worden. De meeste medewerkers (geen enkele vrouw, volgens mevrouw Slegten horst moeilijk te krijgen), met een van oorsprong andere nationaliteit. Koel en hygiënisch Er wordt snel gewerkt in deze, wat aan de koele kant gehouden verwerkingshal. Deze grenst aan ruimten waar de voorraadbakken, na een intensie ve schoonmaakbeurt, wachten tot ze nodig zijn. Verder is hier aangrenzend ook de inrijdruimte van de koelwagens voor het wegbrengen van de bestel lingen, die in een koelcel, waar het rond het vrie spunt is,'gereedstaan. Aan de andere zijde van het gebouw is de inrij druimte voor de wagens die de geslachte, kip aan leveren. Duidelijk streng gescheiden, vanwege de hygiëne. Zevenhuizen- Waar jaren naar is uitgezien en de bekroning van vele jaren keihard werken vormt, is nu officieel in gebruik genomen. Velen, doorgaans genodigden behorend tot de afnemers, maakten maandagmiddag jl. kennis met het fraaie, op efficiënte wijze ingerichte en volledig aan de voorschriften beantwoordende, nieuwe bedrijfspand van F. Slegtenhorst B.V. aan de Wollefoppen- weq. Een kipverwerkend bedrijf waar kip "schoon" binnenkomt en op hygiënische wijze, in delen verwerkt en verpakt, het pand verlaat. systeem, hangend wordt ontveld, vleu gels worden verwijderd, filet afgesneden en dijen geplitst. Enkele dagen eerder mocht de Dorps krant kennisnemen van de hand-en machinaal-matige verrichtingen in dit bedrijf en ontdekken dat de 'kip-aroma'- geur, hier nauwelijks waarneembaar is. Het interieur Wie aan de voorzijde het pand betreedt passeert de modern ingerichte ont vangst-en kantoorruimte, waar mevrouw Ria Slegtenhorst de zaken regelt. De vol gende ruimte is die van de receptie voor afnemers en leveranciers. Hier is een ba lie waaraan zakelijke formaliteiten wor den afgewerkt. Verder is er in dit deel van het gebouw, rechts, een keukentje voor klein gebruik en een kantine voor het personeel, die van alle gemakken voorzien is. Ernaast liggen kleed-toilet-en doucheruimtes. In de (ver) kleedruimte staan twee grote ma chines, één voor de dagelijkse was van de witte jassen en hoofddeksels van de me dewerkers en een droger. Na deze ruimten te zijn gepasseerd ko- Kostelijk buffet Het gebouw op zich oogstte niet alleen lof, ook het oog- en tongstrelende "kip buffet" met een vleugje 'wild', dat voor deze gelegenheid in één van de ruimten was opgesteld. Ofschoon de bezoekers maandagmiddag het bedrijf niet in werking zagen, konden ze toch kennisnemen van alle ruimten, die het pand heeft. Aan de hand van foto's werd hen een beeld gegeven op welke wijze de,in geslachte staat aange voerde kip, via een soort lopende band-

Dorpskrant | 1990 | | pagina 10