Gemeente Zevenhuizen 'ét SCHRIJFAVOND AMNESTY INTERNATIONAL SCHRIJF ZE VRIJ Tentoonstelling Bevrijdingsdag Bouwgrond in dustrieterrein ANBO voor ouderen HINDERWET Ontwerp-bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" Plan landelijk gebied ter inzage Oort en zo. BURGERLIJKE STAND Collecteschema Geen spreekuur dinsdag 10 april 19.30-21.00 uur Schrijfavond dorpshuis Op Moer, Moerkapelie KERKDIENSTEN zondag 8 april h - Zevenhuizen I ■rXi Moerkapelie khoa MEDISCHE DIENSTEN .|EURS1 MA Dl "ZUIDPUS DORPSKHAVf| Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen op 13 maart 1990 de door de heer J.C. Smits te Hazerswoude gevraagde vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een agrarisch bedrijf met (maximaal 6.000) mestvarkens, op een aan de Zuidelijke Dwarsweg gelegen perceel grond, is geweigerd. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Zevenhuizen, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage en wel van.donderdag 5 april 1990 tot zaterdag 5 mei 1990, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 5 mei 1990 beroep open bij de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 5 april 1990 gedurende één maand voor een ieder ter gemeentesecretarie, bureau Algemene Zaken, ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990". Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen genoemd ontwerp-bestemmingsplan bij de gemeente raad. Al geruime tijd is er gewerkt aan een compleet nieuw bestemmingsplan voor het landelijk gebied. Het betreft hier het grootste gedeelte van de buiten de bebouwde kom gelegen gronden van de gemeente Zevenhuizen met uitzondering van het gebied gelegen rond de Zevenhuizerplas en het gebied van De Bonk. Wat regelt het plan Het maken van zo'n bestemmingsplan is een zeer omvangrijk karwei, omdat voor ieder stukje grond en voor iedere boerderij, woning, schuur of ander bouwwerk moest worden geregeld wat de bouw- en de gebruiksmo gelijkheden zijn. Het nieuwe bestemmingsplan is beslissend voor de bouwaanvraag die nu of over enkele jaren wordt ingediend. Zo'n bestemmingsplan is dus van groot belang voor iedereen die binnen het landelijk gebied grond of gebouwen in eigendom of in gebruik heeft. Daarnaast is het bestemmings plan ook zeer interessant voor hen die zich de zorg voor de bescherming van de landschappelijke waarden en de natuur aantrekken. tervisielegging/bezwaren In verband met de vele - soms tegenstrijdige - belangen, is aan de totstandkoming van het bestemmingsplan een utigebreide inspraakronde vooraf gegaan. Een en ander heeft er toe geleid dat het officiële ontwerp- bestemmingsplan vanaf 5 april tot en met 4 mei op het gemeentehuis ter inzage ligt. Bezwaren tegen het ontwerp kunnen tot en met 4 mei a.s. schriftelijk worden ingediend bij de gemeenteraad van Zevenhuizen. Onder deze naam heeft de Provinciale Sportraad Zuid-Holland, in samen werking met de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond, een brochure samengesteld die de nieuwe Oortwetgeving als uitgangspunt heeft. Op 1 januari 1990 is de wetgeving op het terrein van loon- en inkomsten belasting ingrijpend gewijzigd. Plotseling moest de verenigingsbestuurder zich nieuwe regels eigen maken en ook nog eens inzicht zien te verkrijgen wat wel en/of niet van toepassing zou zijn op de eigen verenigingssituatie. Niet lang daarvoor waren de verenigingen ook al door de Bedrijfsvereni ging voor de gezondheid, geestelijke en maatschappelijke belangen (BVG) gekonfronteerd met regelgeving op het terrein van het werkgever schap. Twee onderwerpen die binnen het (vrijwillig) verenigingskader veel onrust hebben doen ontstaan. Daarnaast is per 1 januari 1990 de invorderingsvrijstelling inkomstenbe lasting in werking getreden. Deze vrijstelling is vooral interessant voor de relatief grote groep niet in dienstbetrekking zijnde kleinverdieners (niet meer dan de basisaftrek). Kortom, een aantal redenen om de meest belangrijke informatie in een speciale brochure op een rijtje te zetten. In deze brochure wordt per onderwerp de meest van belang zijnde informatie op een overzichtelijk rijtje gezet. Tevens wordt ruime aandacht besteed aan de nieuwe salaris administratie die stap voor stap in kaart wordt gebracht. Ook wordt aandacht besteed aan de toetsing van bestaande financiële afspraken. Deze brochure is de aandacht waard van alle verenigingsfunktionarissen die op enigerlei wijze bemoeienis hebben met de financiële zaken van hun vereniging. De brochure van 40 bladzijden kan, tegen kostprijs, worden besteld door overmaking van f 6,50 op giro 791155 t.n.v. PSRZH te Poeldijk onder vermelding van "Oort en zo". GEBOREN: Marfella, Lorena Joke Antonietta, dochter van: Marfella, Alfredo en: Eindhoven, Adriana, op 27 maart 1990. OVERLEDEN: Zwarteveld, Elisabeth, gehuwd geweest met: Benningshof, Dirk, oud 85 jaar, op 23 maart 1990. Er zal deze week geen collecte gehouden worden. De burgemeester houdt op vrijdag 6 april 1990 geen spreekuur. Zevenhuizen- I.s.m. de 3 basisscho len en de openbare bibliotheek orga niseert de gemeente op 5 mei: Be vrijdingsdag, een tentoonstelling over de Tweede Oorlog. Van 10.00 tot 15.00 uur is de expositie, die over het gehele gemeentehuis verspreid wordt gehouden, te bezichtigen. Te zien zal o.a. zijn de "panelen" over de Tweede Wereldoorlog die een vijftal jaren geleden al eens tentoongesteld zijn geweest. Deze 'panelen-exposi tie' is destijds door de gemeente aan gekocht. Leerlingen van de drie ba sisscholen maken werkstukken over de Tweede Wereldoorlog en zullen één en ander verlevendigen. Voorts zorgt de bibliotheek voor een collec tie boeken over de Tweede Werel doorlog, zodat er een totaal beeld kan worden gevormd. De plaatselijke Harmonievereniging "De Kleine Trompetter" zal buiten, op het raad huisplein, voor een muzikale bijdrage aan deze Bevrijdingsdag 1990 zorgen. Reeds in een vroeg stadium, bij het opstellen van de gemeentebe groting voor 1990, in augustus 1989, werd een bedrag gereserveerd om Bevrijdingsdag 1990, op gepas te wijze te vieren. Eind januari wer den de plannen met leidinggevenden van scholen en bilbiotheek bespro ken. Oud- Zevenhuizen/Moerkapelle Verder is er op 4 en 5 mei in dorps huis Swanla een expositie over de Tweede Wereldoorlog, waarbij attri buten van inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelie worden getoond die betrekking hebben op die jaren. Deze expositie wordt onder auspi ciën van de historische stichting "oud- Zevenhuizen/Moerkapelle" gehouden.'s-Avonds is er in het dorpshuis een muzikale avond. - Hervormde kerk 10.00 lui Sirag, 19.00 uur ds. H. Gaasb Oud-Verlaat Herv.kapel:! uur ds. H. Gaasbeek Geref.kerk 9.30 uur ds. W.D se, 18.30 uur mevr. drs. P.H.(| veé, Nieuwerkerk a.d. IJ. fcarkens 100 gn isaj Icept - Hervormde kerk 9.30 en li| uur ds. J. v. Wier Kampen Geref.Gemeente 9.30 en uur ds. D. Rietdijk V 'r B)0 gra Zaterdag 7 april: dokter Warnaar, Dorpsstraat 12, Bte tel. 01892-12500. Zondag 8 april: dokter W.J. Bruggen, de Wielewaal 20. Zr huizen, Tel. 0 1 802-1783. Spreekuren gezinsverzoi. Zevenhuizen: ma, di, do eti 9.00-10.00 uur, tel. 2622 Moerkapelie: ma en woe8.30- uur, tel. 2589. Spreekuren maatschap;* werk: Zevenhuizen: ma ff 12.00-13.00 uur, tel. 2622 Moerkapelie: di 12.00-13.00 2589. menli hulp tij da tel De gemeenteraad ging akkoord met de verkoop van een perceel grond op het industrieterrein van ca. 805 m2. ten behoeve van een bedrijfsvesti ging, aan de heer P. Luik. Ingezonden Zevenhuizen- Wist u? :dat er in Zevenhuizen een afdeling is van de ANBO- de algemene bond voor ouderen? wat die doet, of kan doen, voor haar leden? dat u ook lid kunt worden, al vanaf 50 jaar? dat het vanaf die leeftijd al nodig is om gezamenlijk meer te bereiken dan alleen? dat dit nog best vaak vergeten wordt? dat er naast het opkomen voor ouderen, ook veel gezelligheid gebo den wordt? dat er veel inlichtingen te verkrijgen zijn over o.a. bereiken A.O.W.-leef tijd, belasting aangifte e.d.? dat u, als lid, inspraak kunt hebben? Wilt u meer weten, of u als lid opge ven dan kunt u even bellen: tel.01802 -2720, of schrijven naar: H M. Bouwmans, Schoolstraat 1 2761 GX Zevenhui- 9- Pa van ha Te halvi zen. N.B. Als lid ontvangt u iedere maand de Bondskrant:" Samen op weg". stichting sos telefonie hulpdienst rijnmond. Dag en nacht bereikbaar een gesprek van mens tot» TEL. OIO- 4 3 6 2241 Kruiswerk Midden-Ho' wijkgebouw: Dorpsstr. 01802-1280; spreekuur«1 pleegkundigen en uitleen ar* maandag, woensdag, vrijdag u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor nacht en weekenddienst: tel 29466 en op werkdagen 16.30 u. tel. 01828-173/', Ledenadm.: Centraal Gouda, tel. 01820-29466 V.B.O.K. Hulp aan rr.» kind bij ongewenste zwangï Tel.: 01802-2947 en017^1 Landelijk: 033-6202' Onafhankelijk informatiei1 Verschijnt eenmaal per»*1 woensdag in een oplage v'1 16.000 exemplaren Redaktie-adJ'ts; Drukkerij Elge''sllia Dorpsstraat 1 2761 AG Zevenhui Postbus 85 2760 AB Zevenhu"»' Tel. 01802-228» Fax. 01802-3503 of: Noordei'"ie j' 2761 BN Zevenhui' Tel. 01802-1653 De redaktie van de stelt zich niet aanspi l" I de inhoud van de en ingezonden medede deze krant. Bovendien behoudt zij/u recht voor, zonder opg®v reden, advertenties voor katie in de dorpakran' u weigeren. Voor klachten over de van de dorpskrant, j,«| bellen, vanaf donderdag 9.00 uur: 010-42 30 3»8

Dorpskrant | 1990 | | pagina 2