Oranje- programma SaDsoOonfö fe®Ds@Ds@0D Zevenhuizen Politieberichten Zevenhuizen Wielerronde Koninginnedag Paasbingo Jeugdbraderie Hervormd Centrum Het laten regelen van een uitvaart Wat moet er allemaal geregeld worden? Een koster die uitvaartverzorger werd Voor alle religies Voetsporen Open lessen bij Winnie Wielage Paasklaverjassen-jo* Aanrijdingen - Op het Zuideinde vond een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een personenauto. De bestuurder van de bromfiets reed achter de personenauto en zag te laat dat deze moest remmen. Het gevolg was dat de bromfiets achter op de personenauto reed. De bestuurder en de passagier van de bromfiets liepen lichte kneuzingen en schaafwonden op. Op de kruising Zuideinde/Middelweg werd er geen voorrang verleend. Het gevolg was een lichte aanrijding met materiële schade. Kop/staart aanrijdingen op de Al2. Op 4 april tijdens de drukke spits reden er een aantal auto's achterop elkaar. Door de veel te kleine onderlinge afstand kwamen er vier auto's met elkaar in aanraking. Enkele minuten hierna over kwam 3 andere auto's het zelfde. Te laat remmen en de te kleine onderlinge afstand vormen wekelijks dit soort aanrijdingen. Op de Burgemeester Klinkhamerweg voor de verkeerslichten met de Noordelijke Dwarsweg stond een personenauto te wachten voor het rode verkeerslicht. Een achterop komende auto zag hem te laat en reed achterop de auto in. Lichte materiële schade was het gevolg. Op de rijksweg Al2 verloor een vrachtauto een deel van zijn lading. In totaal vielen er 16 lege kratten op de weg. Enkele van deze kratten bezorg de schade aan andere auto's. Tegen de chauffeur van de vrachtwagen is pro- ces-verbaal opgemaakt. Rijden onder invloed - Tegen een bestuurder uit Zoetermeer is proces verbaal opgemaakt ter zake het besturen van een personenauto, onder invloed van alcohol houdende drank. Door de snelle reactie van een bewo ner uit Moerkapelle kon de politie een bestuurder aanhouden die zwaar beschonken achter het stuur van zijn auto was gekropen. De man had de autosleutels van de bestuurder afgepakt, nadat die bestuurder zijn auto niet meer op de weg had kunnen houden. Tegen de bestuurder is Proces-verbaal opgemaakt. Tevens is zijn rijbewijs ingevorderd en zal hij deze voorlopig kwijt zijn. Diefstal - Vanuit een schuur werd een hoeveelheid gereedschappen gestolen. De totale waarde bedraagt ca f 1500,- Woninginbraken - Op de Lange zijde werd een woning doorzocht. De buit bestond uit een groot aantal cheques. Dezelfde dag werden de vermoe delijke daders aangehouden te Waddinxveen. De daders probeerde daar ook in te breken maar werden op heterdaad betrapt. Na een achtervolging waarbij de daders de macht over het stuur verloren konden zij worden aangehouden. Op zaterdag avond kregen twee woningen aan de Dahliastraat ongewenst bezoek. De dader(s) doorzochten het hele huis en gingen er met een aanzienlijke buit vandoor. Tegen de eigenaar van loslopende honden in het broedgebied bij de Rottemeren is proces-verbaal opgemaakt. Los lopende honden is in deze tijd niet toegestaan in dat gebied. Gevonden: een klein hondje. Verloren: een trouwring. Koninginnedag gaat, traditiegetrouw, zeker geen rustige 30 april tegemoet. Het Oranjecomité is ijverig, i.s.m. de plaatse lijke verenigingen in de weer om een sfeervol programma op te stellen. Een aantal programma-onderdelen zijn jaarlijks te rugkerende zoals: - de lawaaioptocht-, vanouds een goed begin van de dag. O, nee dat zijn de hengelaars die deelnemen aan een viswed strijd. De aubade is het officiële startsein van een feestelijke dag. Hopelijk met net zulk weer als de twee voorgaande jaren,. Daarna begint er weer een grootse Verenigings-Braderie, met tal van attracties, die de hele dag zal duren. De Dorpskern zal weer vol zijn met kraampjes. De navolgende evenementen zijn er op Koninginnedag in Zevenhuizen: Poppenkast, bokkenwagens, schminken, kindertheater, ezeltje rijden, een springkussen, prijsvraag, hardlopen, paal- slaan, kabelhangen, boegsprietlopen, hobbelfietsen, betjah- fiet sen, Jan Plezier, langlaufen enz. Verder: demonstraties quilten, trampoline springen, aerobic en van de brandweer. Als attracties zijn er verder nog: de Wielerronde, de promi- nentenrace, de hondehkeuring, twee orkesten, is er een sneldichter, zijn er Robots en vieren de bejaarden 's-middags feest in "De Zevenster"De feestelijke dag wordt met een lam pionoptocht met verkleedwedstrijd besloten {dus moeders vast aan de slag met het naaien van verkleedkleertjes!??) De comité-leden die het maar druk hebben om Zevenhuizen en omgeving een heerlijk feest voor te schotelen en meeleven met de verenigingen, zijn: Arie Boertje, Frits Legger, Yvonne de Graaf, Johan Hof en Marian Poorter (tel. 2327). Zevenhuizen- Op maandag 30 april wordt, na afwezigheid van een jaar, wederom de Koninginne-Wielerron- de verreden. Naast de clubkam pioenschap-deelnemers van de Tourclub '80 deelnemers uit Zeven huizen, kunnen de inwoners inschrij ven. Voor bedrijven bestaat de mogelijk heid om een premie beschikbaar te stellen voor tussensprints, eindklas sement e.d. Voor opgave als deelnemer en ter beschikkingstelling van sponsorgeld kan men contact opnemen met één van de onderstaande personen: E. Beere tel.2362; A.v. Bergen 2772; G. Hol 1692; G.v.d. Ham 2043. Zevenhuizen- In het clubgebouw van postduivenvereniging "De Storm- vliegers" wordt er zaterdag 14 april een Paasbingo gehouden met leu ke prijzen, aanvang 20.00 uur. Ieder een is welkom aan de Zuidplasweg (gebouw ligt net voorbij de verkeer slichten). Zevenhuizen- Op zaterdag 14 april wordt er weer de jaarlijkse Braderie gehouden in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156. De organi satie berust bij de Jeugdclubs. Er zal voor de jeugd weer het nodige te beleven zijn, terwijl ouderen even eens hartelijk welkom zijn. Er zijn leuke spelletjes en interessan te attracties. Grabbelen, sjoelen, eieren schilde ren en nog veel meer leuke dingen. Natuurlijk zal ook het Rad van Avon tuur niet ontbreken. De opbrengst van deze Jeugdbrade rie zal bestemd zijn voor een Kinder tehuis in Lokichar in Kenia, dat sinds 1972 bestaat. Vorige week hield de Hervormde Zondagsschool voor dit doel al een koekjesactie. Financiële steun is onontbeerlijk bij het voort bestaan van het tehuis. Iedereen, jong en oud, is hartelijk welkom in het Hervormd Centrum van 10.00 tot 15.00 uur. Zaken met wie de Dorpskrant een relatie heeft, d.w.z. die tot de vaste adverteerders behoren, mogend interview in de Dorpskrant onder het motto: Zevenhuizen/Bleiswijk- Eerbied voor de overledene, snelheid in handelen, discretie om met vertrouwelijkheden om te gaan en zorgvuldigheid in de benadering van de familie, zijn aspecten die een uitvaartverzorger als de 48-jarige Henk van der Hammen hoog in het vaandel heeft. Deze inwoner van Bleiswijk heeft in de ca 15 jaar dat hij als zelfstandig uitvaartverzorger in de regio werkzaam is, een zeker ervarenheid gekregen die zeker geen routine genoemd mag worden. Zoals al in de aanhef is gesteld dient zorgvuldigheid in het omgaan met het verlies van een geliefde, bij een uitvaart verzorging betracht te worden. "Je moet altijd rekening houden met de verlangens van de familie. Je in de ander zijn situatie indenken. Er is verdriet, er moet gehandeld worden en daar moet je rustig mee omgaan. Nooit haastig mee zijn, alles in goed overleg, hoe moeilijk het soms ook is voor de nabestaanden, regelen. Meestal is de dokter al geweest, maar soms gebeurt het ook dat wij als eerste gebeld worden. Dan komen we direct en geven advies wat er verder moet gebeuren. Met de wensen van de nabestaanden en, als er vantevoren schriftelijke of mondelinge afspraken gemaakt zijn, houden we rekening. Een wilsbeschikking. Hoewel het overlijden en de daarmee gepaard gaande zaken die erbij horen, moeilijk bespreekbaar zijn, kan het goed zijn als mensen, in de kracht van hun leven, met de gedachte aan de dood misschien nog ver weg, toch hun wensen opschrijven voor hun uitvaart e.d. Zo kunnen kinderen b.v. regelen dat de enige overgebleven ouder die overlijdt wordt gecremeerd, terwijl dat tegen de wens was van de overledene. Dat het na iemands overlijden ook echt zo gebeurt als hij wilde, kan b.v. ook per testament geregeld worden. Natuurlijk is het ook belangrijk om een uitvaartverzekering te sluiten. Ook daar kunnen we voor zorgen, terwijl het tevens aanbevelenswaard is lid te worden van een uitvaartverzorgings- bedrijfDat is gratis, maar biedt een aantal voordelen" (Wie hier benieuwd naar is kan Van der Hammen altijd bellen 01892- 17133 red.) "Wel in de eerste plaats moet een uitvaartverzorger met de nabestaanden de uitvaart bespreken: begrafenis of crematie. De dag en het tijdstip afspreken met de instanties die erbij betrokken zijn. Een predikant, pastoor of andere geestelijk verzorger inschakelen als dat gewenst is en zo ja, dan overleggen of er waar dan ook een rouwdienst mj plaatsvinden, naar de gemeente om het graf te regelen. Verder moeten de rouwkaarten opgesteld en gedruktwoij* Gelukkig heb ik een fax en kan dit snel aan drukker Elgersma worden doorgegeven. Binnen enkele uren. ooKf zaterdag, kunnen de kaarten worden afgehaald. M'n vrouw schrijft altijd de adressen met de hand. Vaak is e nabestaanden geen adressenlijst. Dat is jammer. Een sterfgeval komt nogal eens onverwachts en het zoekenfj adressen vergt dan uren. De overledene kan thuis worden opgebaard, maar ook in een uitvaartcentrum. We uj er één van de gemeente Bleiswijk die we gebruiken kunnen, maar ook in andere plaatsen, waar we van mogelijkheden gebruik kunnen maken. Thuis opbaren hoeft ook geen problemen op te leveren want we besc™j zelf over koelinstallaties die we in de kist kunnen aanbrengen. Uiteraard moet de familie ook de wensen voo i aanschaf van de kist kenbaar maken, welk graf men wil of hoe de ceremonie bij de crematie verloopt...Ais»! geregeld is ga ik elke dag zolang de overledene opgebaard staat, langs bij de nabestaande(n). Niet alleen 1 inspectie naar de situatie- dus het zakelijke- maar zeker ook voor het contact met de familie. Ach er komt besj voor kijken en op papier lijkt alles zakelijk, maar er is zeker tijd voor een goed gesprek, een luisteren naar.e" voor. Sterfgevallen horen net zo goed bij het leven als geboorten, maar voor veel mensen is het erg moeinj»» in hun omgeving plaatsvindt. Dan moet je ook kunnen troosten. Zelf put ik troost uit m n geloof en het e vrijmaken' om 's-morgens in m'n Bijbel te lezen.. Henk van der Hammen heeft 12 jaar, samen met zijn vrouw, de scepter gezwaaid in verenigingsgebouw De in Bleiswijk. Eén en ander als gevolg van zijn baan van koster van de Hervormde kerk. In "De Rank hebben zij bruiloft en partij geregeld, terwijl er voor zaalhuur voor verenigingen, politieke partijen en dansavonden e.d. o zaalruimte beschikbaar was. R u Naast deze veelzijdige bezigheden was Van der Hammen ook nog assistent bij een uitvaartverzorger in kou Zodoende was hij bekend met het klappen van de zweep toen hij 15 jaar geleden voor zichzelf begon, m D 1 was er geen bedrijf dat zelfstandig als uitvaartverzorging opereerde. Toen hij begon had hij aanvankelijk zijn J koster er nog bij, want de beginfase is een opbouwfase. Van der Hammen beperkte zich niet tot Bleiswijk nia - j z'n vleugels ook in de regio uit. Overigens: met goed gevolg. Juist omdat hij ook aan overledenen van ander i de mogelijkheid biedt een uitvaart te verzorgen, is zijn cliëntéle-kring, internationaal. "We verzorgen voor alle religies de uitvaart. Dat beperkt zich niet tot protestanten en katholieken, rnaa Islamieten en Hindoestanen, staan wij terzijde. Hindoestanen kiezen voor crematie en Islamieten willeni j worden. Overigens is het zo dat de gelovige christenen vrijwel allen kiezen voor begraven, waar een g gedachte achter zit. Net zo goed als zij die een ander geloof hebben. Wil men de uitvaart zonder een g, verzorger, dan spreek ik bij de uitvaart een woordje, of draag een gedicht voor, zodat alles toch in gep - jjj verloopt. We zorgen ook voor transporten vanuit het buitenland. Soms gebeurt het dat iemand die een ven J maken bij ons langskomt en de vraag stelt, dat, als er iemand van het gezin in het buitenland overlijdt. hem willen regelen. Juist dat is het beetje extra dat wij hebben: de service-verlening, al moet ik zeggen jM uitvaartverzorgers onderling, concurrentie vermijden. Je dient collegiaal met elkaar om te gaan. Dat is nu s I anderen te kunnen inschakelen als er iemand in een ander deel van Nederland overlijdt. Ik ben namelijk oo uitvaartleider van de U.A.P." Inmiddels is zijn oudste van de drie zoons, voornemens om de voetsporen van z'n vader te treden. De 17-jarige die het Middelbaar Beroepsonderwijs volgt, heeft al in de kistenmakerij stage gelopen en helpt m 2ri vnj vakanties mee als drager. "Hij heeft vreselijk veel interesse in mijn beroep, wat ik heel fijn vind. Ook Kin m'n vrouw die meehelpt, al is het op de achtergrond. Het vergt ook de nodige inschikkelijkheid van het g J je werk niet keurig in uren gedeeld is. Vaak komt een sterfgeval onverwachts. Zelfs midden in de nach me bellen. Ik ben paraat en sta voor iedereen klaar", aldus de heer Van der Hammen. Zevenhuizen- Winnie Wielage houdt deze week "open huis" tijdens de lessen. Dan zijn ouders en introducées hartelijk welkom en krijgen een traktatie. Vanaf 7 jaar kunnen jongens en meisjes bij haar terecht voor blokfluit- les met 'algemene muzikale vorming Blokfluiten is voor een jong kind een ideaal middel om een goede muzikale basis te leggen. Zeker wanneer de lessen gegeven worden vanuit de gedachten van het kind.^Voor leerlingen vanaf 10 jaar is er de mogelijkheid praktisch gitaar te leren spelen. M Zevenhuizen- Vogelvereniging 2 Kleur" houdt vrijdag 13 april een faa a|1Ji as-en joker-avond" in het clubgebouw j Zuidplasweg (naast de postduivenve Het is de laatste keer van dit seizoen. zijn: Paaseieren. Tevens worden op de prijzen van de afgelopen gehoude J titie uitgereikt. De avond begint om z Iedereen is hartelijk welkom.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 12