Begin met Swanla Rentokil heeft voortreffelijke start in Play-offs-ronde Tuinmeubelshow De Zilverberk Uitgestelde [econstructie Dorpsstraat? College van B. en W. moet onderzoek instellen naar haalbaarheid van 30 km. invoering in de Dorpsstraat T clcf oonnummer 30 km en subsidie rijksoverheid Lucas 18:13 'ZAK JAN VAN OOSTEROM Vrijdagavond op televisie!!! jmhuizen- Unaniem was de gemeenteraad van Zevenhuizen het erover is dat het plan voor de herstrating van de Dorpsstraat, slecht door B. en is voorbereid. Er is b.v. steeds toegezegd door wethouder B. van Yperen |c: een onderzoek ingesteld zou worden naar de mogelijkheid om een max. 130 km. snelheid in te voeren, doch, dit is niet gebeurd. «dagavond werd het college, nadat vijf dagen ervoor het voorstel tot het rhikbaarstellen van een krediet, niet door de meerderheid van de raad iragen werd. duidelijk, dat het menens is en de reconstructie niet eerder int voordat echt onderzocht is naar de koppeling van een herbestratings- ïaan een maximum van 30 km. snelheid. Ie extra-raadsvergadering was in feite overbodig geweest omdat er zelfs [geïnformeerd is naar de mogelijkheden en B. en W. dus niet beslagen ten Lamen. En dar was de voorwaarde, aanvankelijk van de PvdA alleen, [r vervolgens door alle fracties ondersteund. gemeenteraadslid de heer D. Overdijk PvdA, wiens fractie al vele rrialen [reen onderzoek tot invoering van de 30 km. maximum, gevraagd heeft, [met een telefoontje naar de betreffende dienst bij Rijkswaterstaat zelfs te [erhalen dat een totaalplan met invoering van 30 km. snelheidsbepaling, I voor overheidssubsidie in aanmerking kan komen. [afloop van de gemeenteraadsvergadering wist hij het telefoonnummer p uitz'n hoofd, zodat het makkelijk was precies te achterhalen wat deze [sidieregeling inhoudt. De heer E. van Burg, van de afdeling 'verkeersvei- pT van Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland gaf de gewenste informa- Jmoetnog een kader worden gezocht om de nieuwe regeling in te passen, ■erwachting is dat dezena goedkeuring door de Tweede Kamer en Eerste lier. ondergebracht kan worden bij de Bijdrage-regeling Weg- reersvoorzieningen." Over deze regeling zijn nog geen publicaties ge kt. Zodra deze erdoor is, wat binnenkort hopenlijk gebeurt, dan volgt blicatie in de Staatscourant en krijgen colleges van B. en W. ongetwijfeld lover een schrijven. Op dit moment functioneert de regeling al, maar dan leen beperkt budget. Er is op dit moment een half miljoen te verdelen, [ivoor toonden enkele gemeenten belangstelling, (uit bestaande contac- We zouden dit bedrag zeker al tien keer hebben kunnen uitgeven, maar Vken ons tot drie projecten: wijkjes waar de verkeersveiligheid wordt [orderd door de invoering van 30km. maximum snelheid. Er zijn ook «waarden aan gekoppeld, zoals dat de wijk of het 30km. gebied, minste 10 ha. groot moet zijn en de tweede voorwaarde is dat het een [temoet hebben met stadsvernieuwing. meenten die een woonwijk willen vernieuwen en daaraan gekoppeld een x. snelheid van 30 kmin willen voerenadviseren we eerst voor advies met js contact op te nemen om samen te bekijken of de aanvraag een kans van V" heeft". jfi groot de subsidiepot mogelijkerwijs zal worden zal ongetwijfeld bekend Wen nadat het voorstel de Kamer gepasseerd is. Duidelijk werd tijdens de raadsvergadering dat het college ook 'stander is van de 30 km. verkeersmaatregel. Men zag liever de invoering gekoppeld aan de kredietverstrekking omdat het opschorten van I besluit betekent dat de reconstructie veel later in het jaar uitgevoerd kan worden. Wethouder Van Yperen: "De tijdschema's moe ten goed blijven lopen, daarom wil len we een snelle be sluitvorming". Zowel de heer P. Hofman PvdA als de heer M. Zijder hand Gem.bel. toonden zich ver baasd over de korte termijn waarop deze raadsvergade ring, op dinsdag 3 april, nauwelijks vijf dagen na de vorige, plaatsvond. "Er moeten procedu reel zes dagen tus sen zitten". De heer Hofman PvdA, die toegaf dat spoed gewenst is, vond dat er in deze dagen weinig ge beurd is zodat hun standpunt niet ver anderd is. Hij vroeg een termijn van twee weken om nogmaals met de inwoners van de Dorpsstraat overleg te plegen. De heer J. Brouwer CDA, vond dit bestuurlijk heel wijs en dacht dat de gemeente meer kon doen met minder geld. "Een onderzoek hiernaar betekent misschien dat er aan de recon structie in 1990 niet toegekomen wordt omdat het in de win terperiode niet aan trekkelijk is". De heer D. Zwerus SGP maakte nog maals bezwaar te- O God, wees mij, zondaar, genadig! edroefd en dankbaar voor wat hij voor ons [eeft betekend geven wij kennis, dat na een fduldig gedragen lijden van ons is heenge- ~aan mijn lieve man, onze zorgzame vader en Ne leeftijd van 74 jaar. Mijn genade is u genoeg 2 Cor. 12:9 Bodegraven, W. van Oosterom-van der Neut «idschendam, Sjaak Schalkhaar, Pieten Annemieke Margareta, Jan oöegraven, Janneke en Arend Nico en Marina, Liesbeth Haastrecht, Willemijn Mariëlle, Walter, Matthijs P april 1990, jj°ninginneweg 101, 1411 XM Bodegraven. Geen bloemen fcomlentle'Cl voor condoleance - bezoek aan het F1 00 um W°ensda9 11 aPril van 19 00 tot lehoT" 'an ^00rd en Gebed zal D.V. worden ®n aor,derdag 12 april om 13.30 uur in de ■hüegrr Kerk 3341 de Spoorstraat te - S "r;nd za' de teraardebestelling plaatsvinden Pe Noordzijde op de begraafplaats "Vredehof" aan tigheid is er eveneens gelegenheid tot Zevenhuizen- De verkeerslichten zijn tijdelijk buiten werking, omdat de werkzaamheden aan de verkeerslichten en de kruising van de Swanlaweg/Opril met de nieuwe woonwijk in wording:"Swanla begonnen zijn. In de gemeenteraadsvergadering van 29 maart stelde de raad een krediet beschikbaar van f 1.724.000 voor het bouwrijpmaken van het eerste gedeelte van de nieuwe Zevenhuizense woonwijk. Naast de aanpassing van de kruising bij de Opril met verkeerslichten zullen binnenkort verhardingen worden aangebracht en rioleringswerkzaamheden worden uitgevoerd. De bedoeling is dat de eerste paal voor de woningbouw, medio september de grond ingaat. gen de luxe-inrichting die de Dorps straat krijgt, daarin Gemeentebelan gen steunend. De heer P Hofman PvdA: "Wij hadden in het college- coorstel van 29 maart verwacht dat het resultaat bekendgemaakt was van het onderzoek naar de 30 km. De Dorpsstraatbewoners zijn ervoor en ook andere raadsfracties zijn ermee eens. De wethouder wil eerst een krediet, maar de invoering van de 30 km. hoort bij het krediet. De heer D. Overdijk PvdA, die hierop reageerde door de mededeling dat hij zelf maar een onderzoek ingesteld had, had graag alleen de intentie gehad dat men eraan gewerkt zou hebben. De heer H. Sleeuwenhoek Gem. bel. zei ideeën over besparing te hebben, was een voorstander van de invoe ring van 30 km.vond het voorstel on voldoende uitgewerkt en zag vanaf 29 maart geen enkel nieuw argu ment om voor het voorstel te zijn. Burgemeester A.H. van Gent rea geerde tenslotte, namens het colle ge, afsluitend met de mededeling het voorstel terug te nemen, maar één en ander niet op twee of drie weken vast te leggen (voor onderzoek 30 km. en mogelijke financiële meevallers red.), waarna het voorstel van de recon structie van de Dorpsstraat, weer in de commissievergadering komt. "Misschien pas in de reguliere raads vergadering van 30 mei", zo stelde hij. Zaterdag werd de eerste overwinning geboekt tijdens de eerste play-off- wedstrijd in het sportcentrum van Delta Lloyd. 6 teams traden hier aan,. De Zevenhuizenaren moesten het opnemen tegen hun gastheren waarbij ze her zeer moeilijk kregen. Al vanaf het begin zat een aantal spelers niet goed in de wedstrijd. Brecht Rodenburg had toch meer last van zijn blessure dan verwacht, zodat het bij Deltalloyd gewoon beter liep, vooral de blokkering. Via 10-5. 12-7 werd het 15-11 voor Deltalloyd. In de tweede set moest Rentokil-ZVH weer het onderspit delven 16-14In de derde set werd Maarten Verdonck ingezet welke de Zevenhuizenaren weer in het rechte spoor kon krijgen. Toen was er een nipte overwinning van 14-16. In de vierde set was er bij Zevenhuizen een betere blokkering, met name Don Verdonck wist zijn tegenspeler vaak af te troeven. Via 4-11 voorsprong werd het met een goede aanval van Ronald Kooijman 11-15. In de beslissende vijfde set waren de Zevenhuizense spelers weer helemaal de oude. Door een sterke service en aanval kon Rentokil-ZVH een 7-15 setwinst boeken. En zo werd een moeizaam bevochten overwinning behaald. Doordat Normis/Orion van een ontketend Brother/Martinus verloor met 1-3 is de voorsprong van Rentokil- ZVH naar zes punten gegroeid! De stand binnen de kampioenspoule is nu 1. Rentokil-ZVH 23-38; 2. Detach/Animo 23-32; 3. Brother/Martinus 23- 32; 4. Normis/Orion 23-32; 5. Deltalloyd/AMVJ 23-30; 6. TDK/Brevok 23-26. De aanstaande vrijdagavond te spelen wedstrijd wordt 's-avonds op de TROS na half elf uitgezonden TROS-Sportcafé. Er wordt in de Bankras-hal te Amstelveen tegen Detach/Animo gespeeld. De andere wedstrijden van de play-off-ronde zijn op zaterdag tussen Normis/Orion 15.30 uur en Brother/ Martinus- Deltalloyd 17.30 uur. Zevenhuizen- Bovenstaande foto werd op verzoek van de eigenaar van boetiek "De Zilverberk gemaakt en geeft enigszins een indruk wat de bezoeker aan de "Paas-Tuinmeubelshow" in zijn veranderde winkel-warenhuis, zal aantreffen op Tweede Paasdag. Op het moment dat de Dorpskrant een bezoek aan het bedrijf van de familie De Gier aan de Noordelijke Dwarsweg bracht, was de afdeling nog niet helemaal gereed. Er heeft zich een inpandige metamorfose voorgedaan, want de bloemen en planten-afdeling is verhuisd naar een achterliggend gedeelte van de kas. terwijl op die plaats de tuinmeubels konden worden uitgestald. Zo krijgen bezoekers een 'direct' beeld van wat "De Zilverberk" in huis heeft, in alle prijsklassen en van het allernieuwste materiaal.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 15