Gemeente Zevenhuizen Eerste tentoonstelling gaat over Suriname! PTT Post rond de Paasdagen. Koninginnedag en Bevrijdingsdag Oud-Zevenhui zen/Moerkapel- le -avond Witte wijn uit Portugal Verleende bouwvergunningen Verbouwen woning De Wielewaal 22 Plaatsen volière Noordelijke Dwarsweg 14 Collecteschema BURGERLIJKE STAND Secretarie gesloten Boeken gevraagd: Loketten: I I I I I I L Postbestelling: Feestdagen: T entoonstelling KERKDIENSTEN! S.O.S MWereldhandel Zevenhuizen Moerkapelle 13 april 19.30 uur drs. J.W.' Estrik MEDISCHE DIENSTEN MA Dl "ZU1DPLAS" DORPSKRANT In de periode van 28 maart t/m 4 april 1990 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het vergroten van het voorportaal aan De Fazant 31 - het verhogen van de kap en het maken van enkele kamers op de ver dieping van de Bierhoogtweg 5; - het bouwen van een dakkapel aan de Knibbelweg 32; - het verbouwen van de woning aan de Dorpsstraat 5a; - de bouw van een berging aan de Wollefoppenweg 59; - het vernieuwen van de garage aan de Dorpsstraat 33; - het plaatsen van twee dakkapellen aan de Wilgenlaan 43; - de bouw van een brug aan de Noordelijke Dwarsweg 94; - het plaatsen van een schuurtje aan de Fazant 35; - het vergroten van het voorportaal en het plaatsen van een dakkapel aan de voorzijde van de woning De Fazant 29. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeente- secretarieop het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 12 april 1990 gedurende veertien dagen, ter gemeentesecre tarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van; - de heer M. v.d. Linde, voor het verbouwen van de woning De Wielewaal 22. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Het college van burgemeester en wethouders is thans voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 12 april 1990 gedurende veertien dagen, ter gemeentesecre tarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer A. van der Wiel, Noordelijke Dwarsweg 14, voor het plaatsen van een volière achter de woning. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening" en is met de voorschriften daarvan in strijd. Het college van burgemeester en wethouders is thans voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees- ter en wethouders. Tentoonstellingsruimte in de Bibliotheek ingewijd: Er zal deze week geen collecte gehouden worden. GEBOREN: Stolk, Sandra, dochter van: Stolk, Gijsbertus en van: van den Heuvel, Adriana, op 23 maart 1990. Seelbach, Patrick, zoon van: Seel- bach, Matthijs en van: Vermaat, Cornelia N.J., op 28 maart 1990. In verband met Goede Vrijdag zal de secretarie van de gemeente Zevenhuizen op vrijdag 13 april 1990 gesloten zijn. De burgemeester houdt op deze dag geen spreekuur. Zevenhuizen- Na een lange voorbereidingsperiode is vanaf begin april de ten toonstellingsruimte in de hal van de bibliotheek Zevenhuizen nu definitief in gebruik genomen. Het ligt in de bedoeling om voortaan regelmatig- bij voor keur elke maand - een tentoonstelling te houden over een informatief, recrea tief of kunstzinnig onderwerp. Enerzijds zal de bibliotheek zelf zoeken naar onderwerpen voor exposities, anderzijds wordt iedereen die iets ten toon te stellen heeft, uitgenodigd om contact op te nemen met het hoofd van de bibliotheek: Karin de Roode tel.01802-1782. Voor de maand april is al een tentoonstellingsonderwerp gevonden, aansluitend op de Landelijke Biblio theekdag (zaterdag 21 april a.s.l), waarbij het thema een boekeninzame- lingsactie voor Suriname is, gaat deze eerste tentoonstelling natuurlijk over: Suriname! Wat betreft de boeken-inzamelingsactie, daarover stond vorige week nog een publicatie in de Dorpskrant en eerder werd de actie al uitgebreid aangekon digd. Noq steeds kan men boeken, waaraan men zelf niets meer heeft, naar de bibliotheek Zevenhuizen komen brengen. Dat kan nog tot en met zaterdag 21 april: op de Landelijke Bibliotheekdag zal in de bibliotheek de officiële overhandiging van de gehele partij plaatsvinden, waarna alle boeken (en tijd schriften!!) worden verscheept naar Suriname. Daar zullen ze zeer welkom zijn! Een medewerker van de bibliotheek zorgt ervoor dat alle boeken direct op de juiste plaatsen (bejaardentehuizen, kindertehuizen, bibliotheken enz.) terechtkomen. Een bezoek aan de bibliotheek is dus nu om drie redenen interessant: a. Men kan boeken en tijdschriften inleveren; b. de tentoonstel ling komen bekijken en c. gelijk boeken ruilen. En.... er kan een vierde reden zijn, als men zelf wil exposeren... De openingstijden van de bibliotheek zijn: Op Goede Vrijdag 13 april a.s. zullen de postkantoren normaal geopend zijn als op werkdagen. De avondopenstelling komt echter te vervallen. Maandag 30 april, viering Koninginnedag, zijn de postkantoren gesloten. Vrijdag 4 mei, zal i.v.m. de Dodenherdenking de avondopenstelling op de postkantoren komen te vervallen. Zaterdag 5 mei gesloten. lustrumviering Bevrijding, zullen de postkantoren zijn Op Goede Vrijdag zal de bestelling normaal worden uitgevoerd. Maandag 30 april en zaterdag 5 mei wordt er geen bestelling uitgevoerd Maandag: van 13.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur; Dins dagmorgen 9.30 - 11.30 uur; Woensdagmiddag van 13.00 tot 16.30 uur; Donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur; Zaterdagmor gen van 9.30 tot 11.30 uur. In verband met de komende feestda gen is de bibliotheek gesloten op: Maandag 16 april Tweede Paasdag; Maandag 30 april: Koninginnedag; Zaterdag 5 mei bevrijdingsdag. Oud-Verlaat- Er was een grote op komst van leden, tijdens de voor jaarsvergadering van de stichting "oud-Zevenhuizen/Moerkapelle, in 1 -| gebouw "De Vierkap" in Oud- Verlaat. Drs. W. Paul hield een boeiende lezing over de geschie denis van de openbare school aan de Rotte, het verhaal begon met het verzoek, in 1871 ge daan door een tweetal inwoners van Oud-Verlaat, aan het ge meentebestuur van Zevenhui zen. na verloop van een aantal jaren kwam er een schoolhuis, later een twee-klassige school. Met tekeningen werd één en ander toegelicht. Na de pauze volgde een dia-serie, waarbij eerst de Vijfhuizen werd belicht. Meerdere, zeer oude foto's ver schenen op het doek, o.a. een café-interieur en het pontje van Janus Blom. De bewoners van Oud-Verlaat waardeerden het ten zeerste dat deze Stichting ook daar bijeenkomsten organi seert, zo bleek uit de reacties tijden de rondvraag. De volgende activiteit van de stichting is vastgesteld op 5 mei. Dan zullen er onderdelen van het onlangs opgegraven vlieg tuig worden tentoongesteld. De Derde Wereld verdient beter, als het aan ons ligt Over elke wijn weten we wel iets karakteristieks te vertellen: hij komt uit een bekend wijngebied, is in het Chateau zelf gebotteld, beroemd vanwege zijn afdronk of gegaran deerd biologisch. Over de landarbei ders hoor je echter nooit iets. En dat is nu juist het bijzondere van de wijn uit Alpiaga in Portugal: hij komt van coöperaties. De landarbeiders heb ben het hele proces van aanplant, druivenpluk, wijnproduktie en ver koop, zelf in handen. De wijncoöpe raties werken samen met andere landbouwcoöperaties en met collec tieven op het gebied van bankwezen en huizenbouw. Dankzij hun geza menlijke inspanningen staat er nu een gemeenschapsruimte in Alpiar- ga met schoollokalen, bibliotheek en sportaccomodatie en is de gemeen schap een ziekenwagen en brand weerauto rijk. Dat is het karakteristie ke van deze wijn. De witte wijn is afkomstig van 3 coöperaties in het plaatsje Alpiarga in Ribatajo, een wijnstreek in het zuidwesten van Portugal. De grond is eeuwenlang bezig geweest van een paar honderd grootgrondbezitters. In 1975 wordt het de grootgrondbezitters in het ver anderende Portugal te heet onder de voeten. Zij proberen hun bezit te verkopen. De landarbeiders laten de dreigende werkloosheid niet gelaten over zich komen. Ze bezetten de grond en beginnen coöperaties. De overheid stimuleer coöperatievor ming door het verstrekken van kre dieten. uiteindelijk hebben de Portu gese landarbeiders in 1977 1/5 van de landbouwgrond bezet. Zo'n 550 landbouwcollectieven bewerken de ze grond, het politieke klimaat veran dert en de landhervorming wordt één van de meest omstreden kwesties in Portugal, waarover verschillende regeringen vallen, men is bang voor de mogelijke uitstraling van het revo lutionaire elan naar de hele samenleving. Gewijzigd In 1977 wordt de landhervorming dan ook aanzienlijk teruggedraaid. Veel coö peraties worden verplicht de grond terug te geven aan de oorspronkelij ke eigenaren. Ruim 250 merendeels kleine coöperaties hielden daarmee op te bestaan. Ondanks de tegen werking van de verschillende rege ringen zijn de nog bestaande coöpe raties erin geslaagd tal van verbete ringen te verwezenlijken. Niet alleen oplandbouw-technisch gebied, maar ook in de sociale sfeer, door het oprichten van creches, bejaarde noorden en gemeenschapscentra, het gebied waarin Alpiaga ligt, Riba tajo, behoort tot de minder bekende wijnstreken van Portugal. Wellicht is dit één van de factoren waarom de landhervorming hier overeind is gebleven. De coöperaties maken zich nog steeds sterk voor een beter bestaan in de landbouw in het zuiden van Portugal. De wijn is nu verkrijg baar in flessen van 754 cl. en heet Alpiarga. Het is een geurige, droge wijn en vrij stevig van karakter. Een groot assortiment SOS wereldhan del-artikelen zal te koop zijn op Koninginnedag bij de kraam in de Dorpsstraat. Ook in Moerkapelle. M. Klumper - Riet Peddemors Donderdag 12 april: Geref. 19.30 uur H.A. ds.W. Davidse Vrijdag 13 april: Herv. 19.30 uur ds. H.Gaasbeek H.A. Oud-Verlaat:Herv.kapel uur ds. J. Mostert Gouda H.A Geref.kerk en R.K. schap 19.30 uur Pastor A. en ds. W. Davidse Pasen:: Zondag 15 april Herv. kerk 10.00 uurds.H. beek 19.00 uur dr. C. Verme Oud-Verlaat: Herv. Kapel 11 uur ds. A. van Eijk Geref. kerk 930 uur ds. W. se, 18.30 uur ds. P.S. Schoonhoven Vrijz.Hervormden 10.30 uur A.J. Wtenweerde Vlaardingen Geref. Gem. 19.00uurds.D. dijk Pasen: zondag 15 april: Herv. kerk 9.30 uur drs. J.W. Estrik, 18.30 uur drs. J. Boei thuizen. Geref.Gem 9.30 en 18.30 u D. Rietdijk 16 april - Herv. kerk 9.30 uur J.W. van Estrik Geref .Gem 9.00 uur ds. D. Zaterdag 14 april: dokter W van Bruggen, de Wielewaa Zevenhuizen, tel. 01802-1783. Zondag 15 april le paasJ maandag 16 april 2e pa" dokter R.P. Renssen, Hoefweg Bleiswijk, tel. 0 1 892-14085: Spreekuren gezinsverzo Zevenhuizen: ma. di. do en 9.00-10.00 uur, tel. 2622. Moerkapelle: ma en woe 8.3J' uur, tel. 2589. Spreekuren maatschap werk: Zevenhuizen: ma 12.00-13.00 uur, tel. 2622 Moerkapelle: di 12.00-13.00 tel. 2589. Kruiswerk Midden-Ho wijkgebouw: Dorpsstr. 51, 01802-1280: spreekuur» pleegkundigen en uitleen a maandag, woensdag, vrijdag u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor3 nacht en weekenddienst: tel. 9 29466 en op werkdagen 16.30 u. tel. 0 1 828-17377. Ledenadm.: Centraal Gouda, tel. 01820-29466. Onafhankelijk infbrmati Verschijnt eenmaal per wee woensdag in een oplage van 16.000 exemplaren. Redaktie-adros: Drukkerij Elgers®8 Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 2760 AB Zevenhuizen Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 of: Noordeinde 1" 2761 BN Zevenhuizen Tel. 01802-1653 De redaktie van de DorP8'' stelt zich niet aansprak:' ij de inhoud van de advert' n en ingezonden mededeling® deze krant. y Bovendien behoudt zijzlC recht voor, zonder opgaVÉ' J reden, advertenties vooi P katie in de dorpskrantn weigeren. Voor klachten over de van de dorpskrant, uis'»1 J bellen, vanaf donderdag® 9.00 uur: 010-42 30 388

Dorpskrant | 1990 | | pagina 2