Nieuw Woon wagencentr u m ingebruikgenomen AY Koninginnedag in "De Zuidpias" Programma van Koninginnedag De Paddestoel Waddinxveen- De Paddestoel Gastouder project Waddinxveen KORT MIDDELBAAR BEROEPS ONDERWIJS: Platform gehandicapten in oprichting 't Kruis in de Asfaltjungle Noordzee- e| Duinentochti Avond vierdaagse! Zevenhuizei 25 - 29 juni| Langlaufen i Koninginnedj Programma Even voorstellen: Stand van zaken voorbereidingsgroep mooi terrein standplaats Bespreking Nieuwe aanwinsten Bibliotheek 5 Tourclub Waddinxveen- Ook dit jaar heeft de werkgroep "Koninginnedag" van de stichting wijkwerk De Zuidpias een aantrekkelijk Koninginnedag-pro gramma samengesteld, met als hoogtepunt: een grandioze spelletjes middag voor 500 kinderen! In een speciaal Oranjeboekje worden de spelletjesactiviteiten omschreven. Ze variëren van balpoepen, stoofjelo pen, skippyballen, tot hindernisbaan, hengelen, zaklopen tot grabbelton voor de 2 groepen onder de 10 jaar. Voor de tien jarigen en ouder staan er roeiboten, een zeephelling, iets met skelters en een kussengevecht op het programma. Wat zal dat spannend worden! Kinderen (en volwassenen b.v. het kussengevecht) die deel willen nemen kunnen zich tot vrijdagmid dag 18.00 uur aan de Gruttödreef 29, Tarweakker 12, Graanakker 72 aanmelden. (In het Oranjeboekje staan nog drie adressen!) 9.30 - 10.00 uur Optocht met draaiorgel; 10.00 tot 11.00 uur Inschrijven voor vossenjacht; 10.30 -12.00 uur Vossenjacht; 12.30 -13.15 uur Straatteken; 14.00 - 16.00 uur Spelletjes door de wijk 16.00 uur finale Kussengevecht; 16.00 -17.00 uur Inschrijven voor de prestatielopen en touwtrekken 17.30 -18.00 uur 1,5 km. Prestatieloop 18.00 - 19.00 uur Touwtrekken 19.00 5 km en 10 km. Prestatieloop. Bij slecht weer worden de spelletjes in de Goudse veilinghal gehouden (waar op zaterdag de Rommelmarkt is). Waddinxveen- In de week van 1 mei tot en met 5 mei, vinden de volgende activiteiten plaats in gebouw "DE Paddestoel" Dinsdagmiddag Aerobic van 13.45 tot 14.45 uur; dinsdagavond: hand- werkclub van 19,.30 tot 22.00 uur. donderdagmiddag: Meer bewegen voor ouderen van 13.45 tot 14.45 uur. Voor vrijdag en zaterdag staan er geen activiteiten op het program ma. Waddinxveen- Het Gastouderpro ject in Waddinxveen heeft de vijfde nieuwsbrief uitgegeven. Hierin is een introductieboekje opgenomen, waarin alle informatie over het Gas touderproject valt te lezen: eventueel verkrijgbaar bij mevr A.M. Scheurko gel, Peuleyen 148, 2742 EP Wad dinxveen. Tevens wordt de nieuwe plaatsver vangend coördinator voorgesteld, nl. mevr. M..A.J. Bonthuis- Haghuis uit Moordrecht. Zij volgt mevrouw Ca roline vd Dungen op, die afscheid heeft genomen van het gastouder project. Deze vervult de functie van directrice van een Kinderdagverblijf in Rotterdam. Mevrouw Bonthuis, die sinds februari 1988 in Moor drecht woont, gehuwd en moeder is van 4 kinderen, startte haar loop baan als kleuterleidster. Daarna do ceerde zij didactiek en pedagogiek aan één van de opleidingen voor kleuterleidsters (KLOS) en ontwikke lingspsychologie aan de opleiding voor verpleegkundigen die de kinde raantekening willen behalen. Daar naast was zij enige jaren verbonden aan de Stichting Spel- en Opvoe dingsvoorlichting waar zij cursussen gaf en thema-avonden organiseerde over uiteenlopende pedagogische onderwerpen. Mevrouw Bonthuis zal optreden als plaatsvervangend coördinator, bij af wezigheid of ziekte van Wies Keulen. In de eerste 3 maanden van 1990 zijn weer vele nieuwe gast- en vraa- gouders in geschreven. Er zijn momenteel 148 vraagouders en 131 gastouders ingeschreven, het aantal kinderen dat opgevangen wordt, is opgelopen tot 186. De bekendheid van de Waddinxveense gastouderop- vanq in omliggende gemeenten als Boskoop en Gouda, neemt toe. Uit aanvragen blijkt, dat het gastouder project in de nieuwbouwwijken als Bloemendaal, Achterwillens en Goverwelle in Gouda en Snijdelwijk in Boskoop, nog vele gastouders kan gebruiken. Brochures om vrienden en kennissen hierover te informeren zijn verkrijgbaar bij de coördinator: drs. M.L.A. Keulen- Werker tel. 01828 -15647 (tijdens kantooruren b.g.g. antwoordapparaat, kantoor: Peter Zuidlaan 4 Waddinxveen. Medewerkster mevrouw M.A.J. Bonthuis-Haghuis tel. 01827- 2350. - tweejarige (korte) beroepsopleiding - veel stage - voor 16-17-18 jarigen - toelating zonder diploma kan ook - modulair onderwijs: d.w.z.diploma halen via stapeling van certificaten! Afdelingen: - administratie - detailhandel - elektrotechniek - motorvoertuigentechniek - metselen - metaalbewerking - oriëntatie en schakeling INFORMATIE en aanmelding voor alle afdelingen: Lange Groenendaal 46, 2801 LT Gouda telefoon 01820-14155/14747 vragen naar Karin. KMBO "Het Groene Hart" werkt samen met alle Goudse opleidingen voor Middelbaar Beroeps Onderwij I Waddinxveen- Het programma van Koninginnedag 30 april, van Wijk-en Speeltuinverenigng "De Paddestoel" ziet er ais volgt uit: Van 14.00 tot 16.00 uur worden er tal van leuke spelletjes gedaan. Als de kinderen vijf stempels op hun spellet- jeskaart hebben, kunnen ze op ver toon hiervan, limonade krijgen. Gaan ze door op dezelfde kaart en hebben ze 10 spelletjes gedaan, dan krijgen ze snoep. Als de kaart vol is kunnen ze een nieuwe kaart pakken en opnieuw beginnen. 's-Avonds is er een Bingo-speur tocht die om 19.00 uur begint. Dit Bingo-spel is in het wijkgebouw van 'De Paddestoel" aan de Lijster besstraat 18. In Waddinxveen is een plaatselijk Platform Gehandicapten in oprich ting. Op een eerste kennismakings bijeenkomst, eind maart jl, isdoor ca. 20 aanwezigen, zowel vertegen woordigers van gehandicaptenorga nisaties, als individueel betrokkenen, gepraat over o.a. de doelen en activi teiten van een dergelijk platform. Doel van een Platform Gehandicap ten zal zijn om de achterstand-situa ties van lichamelijk gehandicapten op te heffen en hun integratie in de samenleving te vergroten. Een klei ne voorbereidingsgroep buigt zich momenteel over een verdere uitwer king van de taken, activiteiten en structuur van het Platform. Deze voorbereidingsgroep heeft inmiddeels één keer vergaderd en een aantal voorstellen op papier gezet. Duidelijke taken van het Platform zijn volgens deze groep: "voorlichting aan instellingen als scholen en bedrijven" én "advisering van de gemeente". Daarnaast dient het Platform te in ventariseren welke knelpunten er voor gehandicapten bestaan en wel ke belangenorganisaties er in Wad dinxveen voor minder-validen zijn. De voorkeur bestaat voor een zelf standig Platform dat onafhankelijk van de gemeente functioneert. Wel zal het Platform regelmatig contact hebben met de gemeente. Op korte termijn stelt de voorberei dingsgroep o.a. de volgende actie punten voor: veranderen van de ongunstige tijd waarop gehandicap ten gebruik kunnen maken van de sporthal, herzien van verouderd voorlichtingsmateriaal en inventari satie van knelpunten in Waddinxv een. Deze voorstellen worden dinsdaga vond 15 mei om 20.00 uur door alle deelnemers in het Platform Gehandi capten besproken. Belangstellenden zijn uiteraard welkom bij deze bijeen komst in het Waddinxveense ge meentehuis. Waddinxveen- Op woensdag 18 april is het nieuwe Woonwagencentrum aan de Pater Jornaweg in gebruikgenomen door de woonwagenbewoners die daarvoor nog een standplaats innamen op het parkeerterrein aan de Sniep- weg. Dit was als tijdelijke woonwagenstandplaats ingericht. De verhuizing naar de 14 standplaatsen op het nieuwe centrum is in relatieve rust verlopen. De bijna 50 woonwagenbewoners wilden vorige week woensdag al "liever vandaag dan morgen" verhuizen. De gemeente daarentegen, wilde eerst alles goed regelen, zodat vanaf het begin af aan op het nieuwe centrum goed kan worden gewoond. Na wat aarzelingen hebben woensdag 18 april, ook de laatste vier woonwa genbewoners alle vereiste stukken getekend, zoals de benodigde huurove reenkomsten, aanvragen voor de levering van gas, electriciteit, water en de signalen van de centrale antenne. Daarna zijn door B. en W. de standplaat sen toegewezen. De heer P. van Est sr., nam rond 07.30 uur als eerste zijn standplaats in op het nieuwe centrum. Kort daarna volgde de heer J. Klee sr. met in zijn kielzog de andere woonwagenbewoners. Bij de aanleg van het nieuwe woonwagencentrum, zijn kosten noch moeite gespaard om een goed centrum te realiseren dat de toets der kritiek met glans kan doorstaan. Bij de inrichtingsplannen zijn de woonwagenbewoners con stant betrokken. Veel van hun wensen zijn bij de inrichting verwezenlijkt, over het resultaat is men unaniem enthousiast. Met de aanleg was een bedrag van in totaal 1,7 miljoen gulden gemoeid. Voor de standplaats en het daarop aanwezige voorzieningengebouwtje (met douche, w.c., een natte cel en aansluitingen voor gas, electriciteit, water en centrale antenne inrichting) zal een normhuur moeten worden betaald die door het Ministerie van VRÓM is vastgesteld en die jaarlijks wordt aangepast. Ook zal het verbruik van gas, electriciteit, water en het signaal van de CAI rechtstreeks met het Energiebedrijf, het Waterleidingbedrijf en het CAI- bedrijf moeten worden afgerekend. Aan de woonwagenbewoners worden de kosten vergoed die gemaakt moesten worden voor de verhuizing. Zevenhuizen- Het bovenstaande is de titel van een bekende film, gemaakt naar een waargebeurd verhaal over een dominee en een New Yorkse jeugdbende. Koffiebar 't Praathuys in Zevenhuizen vertoont deze film Het kruis in de asfaltjungle, die over het leven en werk van de Amerikaanse plat telandspredikant David Wilkerson gaat. Hij neemt het in de rechtszaal op voor een aantal van moord beschuldigde leden van een New Yorkse jeugdbende. Een spannende film voor iedereen vanaf 15 jaar. Iedereen, vriend, vriendin, broer en zus, is hartelijk welkom in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156 Zevenhuizen. Vanaf 20.00 uur staat de koffie klaar! f CD N ROMANS Carey, Peter - Oscar en Lucinda "Oscar en Lucinda", terecht bekroond met de Booker Prize van 1988, is een verfijnd absurde en briljante roman die in het midden van de 19e eeuw in Engeland en Australië speelt. Oscar, verslaafd aan gokken, gooit een munt op en besluit dat hij in Australië het ambt van predikant zal gaan uitoefenen. Op reis ontmoet hij Lucinda, ook verslaafd aan gokken en de eigenares van een glasfabriek. Hun goklust maakt ze onafscheidelijk. Deze band moet bezegeld worden met de weddenschap dat Oscar een glazen kerk van Lucinda in de Australische binnenlanden zal opbouwen. Dat opbouwen lukt, maar dan volgt een zeer onverwachte wending in de gebeurtenissen. Green, Hannah - Het kleine verschil Gebaseerd op haar werkervaringen met doof/blinden, vertelt deze sociaal bewogen schrijfster het fictieve levensverhaal van John. Zesentwintig, blind geboren, op negenjarige leeftijd door geslagen door zijn vader, leeft zelfstan dig, heeft een baan bij de sociale werkplaats en is een verdienstelijk dichter. Dan komt de chaotisch levende en impulsieve actrice Leda in zijn leven. Hij wordt verliefd op haar. Zij misschien op hem, al is dat niet helemaal duidelijk en trekt bij haar in. Kleine verschillen nemen allengs grotere vormen aan. Hij leeft bij de gratie van geordendheid en zij verafschuwd monotone regelmaat, een breuk is onvermijdelijk. Gevoelig en met een groot inlevingsvermogen beschrijft Green de gevoelens en gedachten van John. De vertaling is goed. Hart, Maarten 't - De unster verhalen Maarten 't Hart dankt zijn populariteit niet in het laatst aan zijn verhalen. Met "De unster" (12 verhalen) bevestigt hij zijn meesterschap in dit genre. "De draagmoeder", het laatste, langste en mooiste verhaal uit deze bundel, is prachtig van compositie: de zorg voor een geadopteerd fute-jong en het vergeefse verlangen van een vrouw naar een kind, worden met elkaar verbonden - verlatenheid en gemis, tegen de achtergrond van een- door zwart geld- beheerste maatschappij. Ook de andere verhalen weten te boeien door bijv. karaktertekening, psychologisch inzicht, beklemmende sfeer en bijna steeds door dat zo eigen gevoel voor humor van 't Hart. Zevenhuizen- Zondag 28 apn wordt de "Noordzee-en Duiner tocht" van Tourclub Zevenh" '80 gehouden. De 35, 85 en 150 km. Aanvang: 35 km. start tussenll en 13.00 uur; 85 km. tussen! J 10.00 uur; 150 km tussen8.f 9.00 uur. Startplaats: Café "De Ra aan de Tweemanspolder 12| naar het zwembad, voc ping), te Zevenhuizen. De 35 km route voert rondZd zen en regio; de 85 km. ga Leidschendam richting WassJ en weer terug; de 150 kim.dl lofarendsveen, langsdeVliet.il richting Zandvoort. Kopje «I mendaal, Noordwijk. Kate| weer terug. De routes zijn uitgepijld. Evenals voorgaande seert het plaatselijk comité Aj Avondvierdaagse voor Zever en omgeving. In dit lustrum-jaar wordt de vierdaagse gehouden van juni. Ook dit jaar dus delavond, speciaal voordiegej een avond moeten m'55®1, b.v. vaste verplichtingen ela< Men notere de data alvast da?! Het comité A4D, rekent er in dit lustrumjaar een rec° wandelaars zal zijn. Dus: /Mj daagse van 25 t/m 29 juni-1 lichtingen: A4D-secretan»J 01802-1913. Zevenhuizen- Normaal gejM langlaufen een winterspel'3 Koninginnedag kan er oo-"] laufd worden Onder ausp het plaatselijke Oranjece: langlaufvereniging Gor» J bijzondere dag een kuns 1 loipe uit. Van 9 tot 16 uur demonstraties gegeven - geoefende langlaufers belangstellenden de lang' I nen onderbinden. Skis. Ju en stokken zijn beschik^ jaar waren het vooral de 1 de stoute (langlauf) sc trokken. Durven de an Buiten deze Koninginne tatie heeft de langW* Gouda veel meer activi het verzorgen van cu^1' ningen voor zowel begi vorderden op haar k rolski-cursussen, °aStoi pr kend- en meerdaagse r komsten en het uitbreng- Nieuwsbrief. Wie m s'f moet vast komen kijken/. Voor nadere informal11 j]| Hans Egeter terecht 27788 (op werkdagen* uur). Dit nummer kan me agenda noteren als me J wintersportplannen m tevoren contact op te Langlauf vereniging- ook: L.L.V. Gouda, 2800 AD Goujda..

Dorpskrant | 1990 | | pagina 10