Ëen nieuw tenue voor Groeneweg Dl Nieuw gezicht in Moer- kapelle Met modder gooien Rentokil-ZVH in feest stemming Sponsoring Doornhein-sport poffiebar "De Schuilplaats" R.K. kerkdienst Zevenhuizen Gemeenteraad Benthuizen Schaakclub Moerkapelle prijs: i» Leuke ontvangst ~W Rentokil De strijd Basis Nieuwe aanwinsten bibliotheek Jzij Doornhein-sport heeft Groeneweg Dl nu een nieuw tenue. Vrijdagavond gingen de jongens van leiders Rob [ter en Herman van Mechelen op de foto in de schoenen-en sportzaak van Doornhein aan de Zevenhuizense praat. e foto staand van links naar rechts: Marco Terpstra, Roeland Verbakei, Erik van Rooijen, Frank Poorter en Gido pan Liggend keeper Ralph Daals en v.l.n.r. zittend: Alexander Hertog, Jurrian Zoeteweij, Raymond v. leien. Barry Kouer en André Sleeuwenhoek. Ook op de foto: filiaalleider Peter links en rechts mevrouw Wil phein. (Klien van Dam, eveneens speler in Dl, was niet aanwezig) buw Doornhein verdient alle lof voor de wijze waarop de jongens ontvangen werden, vrijdagavond rond slui- jijd. Enigszins opgewonden waren deze wel. Na een hartelijke begroeting waarbij ze het initiatief van Marco tra en Barry Kouer prees evenals de moed om de stoute schoenen aan te trekken en bij hen aan te kloppen onsoring van het team, kwam de doos met kleding tevoorschijn. Rustig werden de rode shirts met opdruk, jarte shorts en de rood/zwart gestreepte kousen verdeeld en door de jongens aangetrokken, waarna ze konden ten. Dat dezen ze met veel geduld en hadden even daarna zich snel weer in de alledaagse kleding gestoken om fens van een glaasje fris met iets lekkers te genieten. Als blijk van waardering kreeg mevrouw Doornhein een ft bloemen en kreeg ze een cadeautje mee voor haar man. Zij en Peter beloofden dat, als Dl ook door de week lijden gaat spelen, eens een keer een wedstrijd bij te komen wonen. Ze hoopte ook, toen ze hoorde dat het ■mogelijkeen degradatie wacht, dat het spelen in de nieuwe out-fit van Doornhein beter zal gaan. De voetballers luizen - Zaterdag 5 mei komt pw M. Vergeer namens de Nederlandse Patiënten Ver ft' de avond verzorgen. Om uur zal zij het thema van de I r®.zopdheidszorg in bijbels fttief je proberen eigen te Ben je 15 jr. of ouder kom pst eens langs, vanaf 20.00 [welkom. Zevenhuizen - In de GerefKerk van Zevenhuizen vindt een R.K. dienst plaats op zondag 6 mei a.s. Het is een H. Vormseldienst die om 11.30 uur begint. Benthuizen- Maandag 7 mei komt de gemeenteraad van Benthuizen weer bijeen in de raadzaal aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.a. voorstellen voor grondverkoop van perceeltjes aan particulieren; deelname en sub sidiëring aan het HALT-project (Vandalisme bestrijding); voorstel tot het verstrekken van gemeentegaran tie aan de Benthuizer Tennisclub. Gelukkii Even voorstellen: Dit is de nieuwe politieman, die per 1 april de politie post Moerkapelle is komen verster ken, na het vertrek van W. Kolthof. Deze wachtmeester, net afkomstig van de Rijkspolitie-opleiding in Har- lingen is de 29-jarige Kees Notenbo om, gehuwd en vader van een kind. Het ligt in de bedoeling dat het gezin Notenboom spoedig in Moerkapelle komt wonen en één van de bijna ge reedgekomen woningen zal betrek ken. «veen- Kolderdag 1990 zal de leerkrachten van de openbare Prof. Kohnstammavo, nog lang heugen. aS 26 april was een dag met een vies randje, want de examenkandidaten hadden besloten om nu eens hen 'en boor wie ze al vier jaar 'gepakt' werden. Dat de leerkrachten van deze Waddinxveense Mavo sportief zijn ^neen stootje kunnen, bleek uit hetgeen hen deze ochtend overkwam en waaraan zij zich gewillig overgaven. te school, een verkleedhappening, een beschildering van gezichten en tenslotte nog genante spelletjes '9<ten 'n een modderbad. Wie als fotograaf of journalist weieens in de vuurlinie heeft gestaan weet dat hem P kan overkomen. Wie leraren fotografeert die zich niet laten kennen en zich in de onfrisse modder heerlijk Wadi jfy66 ^Un 'eer''nSen terugpakken door handen vol modder rond te strooien, kan weieens de dupe van fe: Je vrije dag laten bederven door vies haar, een vuil fototoestel, een besmeurde tas, een smerige (nieuwe) '9 niet, maar wel een leer voor de volgende keervoor de Dorpskrant geen foto s van modderbaden Afgelopen zaterdag werd de laatste wedstrijdronde van de play-offs ge speeld. Rentokil-ZVH was de gas theer voor de teams in dorpshuis Swanla. Om 14.30 uur namen TDK/Brevok en Brother/Martinus het tegen elkaar op. Het team van Brother/Martinus had het heel gemakkelijk en won deze wedstrijd met 3-0 via de setstanden 15-7, 15-6 en 15-6. Bij Brother/ Martinus nam spelverdeler Michel Stassen afscheid van zijn actieve volleyballoopbaan. De tweede wed strijd ging tussen de teams van DeltaL loyd/AMVJ en Detach/Animo. Ook in deze wedstrijd zag het publiek een eenzijdige strijd. Het team van Deltal- loy/AMVJ speelde in deze wedstrijd wat alerter dan Detach en won met de cijfers 15-7, 15-7 en 15-8. Hierna kwam de wedstrijd van Ren tokil-ZVH tegen Normis/Orion. Voorafgaand hieraan werden de jongens D-mini's van trainster Leona van Winden gehuldigd omdat zij kampioen waren geworden van de mini-competitie. De spelers, Brent Kouwenhoven, Daan Brouwer, René de Jong en Friso Penninga, kregen uit handen van voorzitter Visser en wedstrijdsecreta ris Corrie de Kooter de bloemen. Daarna kregen de landskampioenen van Rentokil uit handen van de C- meisjes een bloemetje aangeboden. Hierna werd door de spelers nog een vreugdedansje uitgevoerd. Zoals verwacht mocht worden, be gon Rentokil met de jeugd in het team: Hans Lindhout, René van Reeuwijk en Cees van Opijnen ston den samen met Brecht Rodenburg, jan Clardeij en Ronald Kooijman in de basis. In een wedstrijd waarin duidelijk niets op het spel stond, speelden de heren ook geheel frank en vrij. Normis wist het de over het algemeen goed spe tende jeugd moeilijk te maken. De Zevenhuizense spelers konden zelfs nog een 14-12 voorsprong nemen, maar de routine van o.a. spelverdeler Pim Raterink, gaf op het laatst toch de doorslag en met 14-16 ging de eerste set naar Normis/Orion toe,. In de tweede set speelde Rentokil te wisselvallig, kon in het begin het tempo goed bijhouden, maar de ster ke blokkering van Normis/Orion zorgde ervoor dat deze met 6-15 de set won. Toon van der Burgt en Jaap Akker huis stelden in de derde set weer de basis op, met daarin Maarten Ver- donck. Een 6-9 achterstand werd door ZVH ingelopen tot 8-9. Bij deze stand werd Maarten Verdonck defi nitief gewisseld voor Jan ClardeijUit handen van voorzitter Willem Visser kreeg Maarten Verdonck bloemen en onder luid applaus van het veel koppige publiek ging Maarten rich ting bank. Deze set werd daarna vervolgd en Rentokil-ZVH zorgde ervoor dat deze in eigen hand kwam: 15-9. De vierde set bleef Normis geconcentreerder spelen en wist zo de laatste play-off wedstrijd via de setstand 7-15 winnend af te sluiten. Moerkapelle- Schaakclub Moerka pelle hield tijdens Koninginnedag een verloting. Hoofdprijs was een "tuinset". De gelukkige winnaar is degene die in het bezit is van een oranje lot nummer 547 Het tuinmeubelement staat in het dorpshuis en is in overleg met de beheerder, tijdens de openingsuren, af te halen op vertoon van het win nende lot. JEUGDBOEKEN Banen, Jan - Een geheimzinnig huis/griezelverhalen Bora en haar aangenomen Suri naamse zusje Afi verhuizen naar een oud pand. Afi meent dat het er spookt. Er gebeuren geheimzinnige dingen en door de ontdekking van een kist met inhoud in de kelder komt één en ander tot een oplos sing. Spanning geeft de verschillen de geheimzinnige gebeurtenissen, die achteraf meestal een natuurlijke verklaring vinden. In een voor woord (dat identiek is aan de tekst op de achterflap) wordt toegelicht' dat het in Suriname 'niet gek' is om in geesten te geloven. Dit aspect is in het verhaal met zorg behandeld. INFORMATIEVE BOEKEN Kessel, Jos - Geluk en wijsheid: filo soferen voor beginners. Dit boek wil aantonen dat filosofie niet moeilijk is en over vragen gaat, die ieder zich stelt. Uitgaande van concrete en persoonlijke thema's als geluk, identiteit, (zelf-) kennis, gevoel, vrijheid, waarheid (kun je die spreken?), komt een groot aan tal filosoferen, theorieën en argu menten ter sprake, kort en in een flink tempo. Maar, zonder dat het betoog ooit zijn elegante eenvoud verliest en abstract of theoretisch wordt. Kleine tekeningetjes illustre ren de tekst, die helder en eenvou dig is opgebouwd. Een vorm die, ook al door de stijl en gekozen voorbeelden, vooral bij jonge mens en in de smaak zal vallen. (De auteur is didacticus en lange tijd als filoso fie-docent aan het VWO werkzaam geweest; veel materiaal vindt daar zijn oorsprong. Zeer geslaagd en zonder meer, enig in zijn soort. Dennison, Paul E- Woordblindheid antwoord op een visuele handi cap. Boek over een aantal technieken die gebruikt worden in de hulpverle ning bij leerproblemen bij lezen en schrijven. Er wordt duidelijk uitge legd hoe het disfunctioneren van de hersenhelften oorzaak kan zijn van een verstoord leerproces,. De au teur is Amerikaans therapeut en on derzoeker op het gebied van leer moeilijkheden bij kinderen. Het boekje is helder geschreven. Bevat veel illustraties voor bij de oefenin gen en is geschikt voor een brede lezerskring.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 15