Starten en Rusten, hapje en een drankje bij café-restaurant "De Roerdomp" |Nationale Molendag 17® Landelijke Fietsdag zaterdag 12 mei fiets je fit op de nationale [andetijke fietsdag op zaterdag 12 mei a.s. MOEDER S MOOISTE lolen "De Haas" in Benthuizen weer 24 uur 'ingespannen' gelegen aan de Rottemeren en bij natuurgebied "Het Koornmolengat" Tweemanspolder 12 - Zevenhuizen Telefoon 01802-1505 Dit wordt moeders mooiste Moederdag. Vanwege die spik splinternieuwe Gazelle. Een cadeau voorjaren onbe zorgd rijplezier. En... je kunt het met zVi allen geven! s* puizen- Ter gelegen- pwn Nationale Molen- I op zaterdag 12 mei I,zal molen "De Haas" penthuizen, evenals de e jaren, weer Jrlang in bedrijf zijn. JKgavond 11 mei, om |30 uur wordt 'de vang' 't en zaterdagavond 123.30 uur, wordt de J» stilgezet. fcldoende wind wordt terdag overdag gema ld zullen er regelmatig jonstraties met de worden gegeven. Tvonds en 's-nachts is Wen volop verlicht en ook voor bezoekers toe gankelijk, in de stille nach telijke uurtjes wordt be zoek zeer op prijs gesteld! Weegcertificaat voor kinderen Kinderen tot een jaar of tien kunnen zich ook weer laten wegen op een mo lenweegschaal en zij krij gen daar een echt weeg certificaat van. Winkeltje Voor de vaders en moe ders is er dan nog het 'mo lenwinkeltje' met diverse meelsoorten (ook bloem en zemelen!!) en souve nirs. Terrasje Verder is er overdag een terrasje, waar iets te drin ken en eten verkrijgbaar zullen zijn. Natuurlijk zijn ook de mensen, die tijdens hun route van de landelijke fietsdag langskomen, van harte welkom, wan neer zij even willen uitrus ten en hun benen willen strekken. Dus zaterdag 12 mei: gewoon doen! Op de fiets langs de mo lens Wie graag fietst kan op zaterdag 12 mei zijn/haar hart ophalen tijdens de Landelijke Fietsdag. Een dag die, als de weersomstandigheden goed zijn, een heerlijke dag kan worden, want de ANWB heeft weer tal van fraaie fietstochten uitgezet. Een fietstocht in je woonomgeving is zeker aanbevelenswaardig, b.v. gecombineerd met een bezoek aan molen "De Haas" in Benthuizen, die tijdens deze fietsdag open staat, omdat het ook 'Nationale Molen dag' is. - En wat te denken van de fraaie omgeving van Zevenhuizen, Moer- kapelle, het Rottemeren-gebied en Zoetermeer? Allemaal te bekijken: de akker bouwgebieden rond Benthuizen, in de polders van Zevenhuizen en te genieten van wijde blikken.... Rek op de auto Een fietstocht in een 'andere' omgeving is zeker ook de moeite waard. Een fietsenrek op de trek haak (mits men beide heeft) geeft nog meer mogelijkheden. Fietsen op of achter de auto en rijden naar een startplaats in een andere omgeving, jazelfs een ande re provincie behoort dan tot de mogelijkheden. 200 startpunten Startplaats Zevenhuizen: De ANWB heeft maar liefst 200 start punten gecreëerd. Voor inwoners in het gebied van de Dorpskrant zijn dat: Café De Roerdomp in Zeven huizen. Deze is bereikbaar via de Tweemanspoiderweg, richting zwembadAampeerterrein, bij de Rottemeren. Zoetermeer: In Zoetermeer (voor inwoners van Benthuizen e.o.) kan bij molen "De Hoop" gestart worden. Andere plaatsen: zomaar een greep: Rhoon: zwembad; Vee- nendaal: VW, Zeist: WV, Apel doorn: Spartafabriek; Chaam: RCN de Flaasbloem. Wijzigingen voorbehouden. Voor de laatste stand van zaken kan men bellen met de ANWB tel070 -314 14 60. Start: Voor de somma van drie gulden koopt men een routebe schrijving. De routes voeren zo veel mogelijk over de mooiste wegen van nederland. Omdat de Landelijke Fietsdag samenvalt met de Nationale Molendag, zijn die wegen nog mooier dan anders. Ruim 600 molens laten vrolijk de wieken draaien. En waar de blau we wimpel wappert, is men ook binnen welkom voor een rondlei ding en een praatje met de mole naar. Starttijd: tussen 9.00 en 13.00 uur. Als men voor 17.00 uur binnen is (op het startpunt) ontvangt men een herinneringsmedaille. Nieuw: lange routes en ATB tocht De fietsroutes zijn ongeveer 35 km. lang. Nieuw dit jaar is dat men op een aantal plaatsen een 70 km. route kan fietsen. Ook nieuw- en heel bijzonder- is de ATB-fietsrou- te in Holten. Daar kunnen de lief hebbers van terreinfietsen dus te recht. Men kan, waar ook heengefietst wordt, er net zolang over doen als men wilt. Het gaat op Landelijke Fietsdag niet om de prestatie maar om het lekker buiten zijn. En om het goede doelDit jaar trappen de deelnemers kilometers weg voor schoner water. Een groot deel van de opbrengst gaat naar een nieuw samenwerkingsverband dat zich zal beijveren voor het terugdrin gen van de waterverontreiniging in Nederland. Het samenwer kingsverband bestaat uit de Werk groep Noordzee, de Stichting Rein water, de Vereniging tot Behoud van het IJsselmeer en de 25-jarige landelijke vereniging tot behoud van de Waddenzee. Geza menlijk maken zij een vuist tegen de vervuilers van ons water in binnen- en buitenland. Schoon water is een zaak die ie dereen aangaat. Door mee te doen aan de Lande lijke Fietsdag draagt men een steentje bij. Hoe meer routebe schrijvingen van drie gulden er verkocht worden, hoe groter dat steentje is.. Prijsvraag Op de routebeschrijving staat een rebus. Als men deze oplost en in stuurt maakt men kans op één van de honderd prijzen, waaronder twee fietsvakanties. Thuisblijvers kunnen ook mee doen: Hoe valt te beluisteren op zaterdag 12 mei tussen 7.00 en 12.00 uur via de TRos-Nieuwss- how op Radio 1

Dorpskrant | 1990 | | pagina 15