H4ITSIIM!| feliciteert Audipack met de ingeb van het nieuwe pand KADIKS bv KADIKS bv f Van Doornen Innovision Film op video: een koud kunstje Ongemakkelijk ongemak Film in De Vierk£ Zakelijk bekeken service en installatiebum Haitsma BV. Veel succes in het nieuwe pand Kadiks B.V. installatiebedrijf (i een enthousiaste medewerker Zuidkade 18b - 2741 JA Waddinxveen 01828-1985! Alfred Nobelstraat 1 - 2665 KZ Bleiswijk 01892-1351 Fax. 01892-15825 Wij verzorgden voor Audipack de elektrische installatie en het sanitair. Moerkapelle- Een uitnodiging voor het 'open huis' van Van Doornen Innovision bood gelegenheid om kennis te maken met dit nieuw in Moerkapelle gevestigde bedrijf aan de Zuidplasstraat 1In dit pand was voorheen Audipack gehuisvest. Een bedrijf, zo bleek al uit de uitnodi ging, dat inspeelt op de technische mogelijkheden op het gebied van film en video. Van deze geavanceerde technieken maakte het duo Noordam en Van Kralingen met behulp van eigenaar de heer G. van Doornen, dankbaar gebruik bij het samenstellen van een video-beeldverslag van de Roeme- nië-voedselreis, die eind december plaatsvond. Veel Moerkapellenaren hebben tijdens een speciale avond in dorpshuis "Op Moer" door deze film een indruk gekregen van de toestand in Roemenië op dat moment. Film op video Wie een enthousiast super acht fil mer was en nu op video overscha kelt, kan door middel van de aan schaf van "glasscreen", en spiegel, deze beelden overzetten op video tape. Een minder kostbare zaak als menig een denkt en de benodigdheden hiertoe zijn o.a. bij Van Doornen Innovision en fotozaken te koop. Met de produktie hiervan is de heer Van Doornen, zes jaar geleden, als 52-jarige, zijn bedrijf gaan uitoefe nen na vele jaren werkzaam geweest te zijn in de 'fabricage van hard-glas' Nog steeds in Zoetermeer woonach tig, waren hij en zijn vrouw blij met de huisvesting die zij, toen zij uit het pand waarin zij begonnen groeiden, eind 1989, in Moerkapelle bedrijfs ruimte konden huren van Reijneveld. Glasplaatjes met was en paraffine ertussen Tijdens de bezichtiging van zijn be drijf toont de heer Van Doornen op welke wijze het 'glasscreen' gefabri ceerd wordt: in een bad met hete was en paraffine worden twee op elkaar zittende (warme) glasplaatjes die in het midden een tussenruimte hebben van enkele millimeters, gedoopt. Als dit gestold is, is het glasscreen ge reed. "Paraffine en was hebben de goede eigenschappen dat het beeld wat je erop projecteert om oude films op video-tape over te zetten, vloeiend overkomt" Iets wat amateurs die er tijd voor hebben, met veel geduld doen, maar wat ook Van Doornen in overleg, als opdracht, wel doet. Het is een hobby van hem, net zoals hij het uitoefenen van zijn bedrijf nog steeds een hobby noemt. Zijn vrouw, die een evenredig en thousiasme ten toon spreidt als haar man en dagelijks meehelpt in de produktie, de verpakkingen van het 'glasscreen'. Accessoires, die men niet direct nodig heeft, maar wel als cadeau leuk ogen en bovendien best handig zijn. B. v. verpakt in een koffer met een standaard uitgerust. Die standaard is niet persé nodig, want er is een gleuf in de verpakking gemaakt waarin het glasscreen kan blijven staan. Als vast onderdeel, dus stan daard, mag een spiegeltje dat de projectie terugkaatst waardoor de omgekeerde beelden goed overko men, niet ontbreken. Spiegel noodzakelijk voor omzetten van beelden Die spiegel komen we ook in een gigantische inklapbare "Movision" tegen. Een gemakkelijk te verplaat sen video-projectiekast die speciaal voor Van Doornen ontwikkeld is op de afdeling "Industriële Vormge ving" van de TU te Delft. Een gigantisch apparaat dat groot beeldprojectie toont op een groot doorzichtscherm. Een kijkje 'achter de schermen' toont de befaamde spiegel en de filmprojectieappara- tuur: een video, terwijl naast deze kast een video-opname -apparatuur is geplaatst die desgewenst, beelden van de in de hal aanwezige personen opvangt en weergeeft op het grote scherm, overigens heel goed zicht baar en dat, ondanks het felle zon licht dat naar binnen schijnt. Dat maakt juist dit doorzichtscherm zo speciaal. Op diverse lokaties in de bedrijfshal staan deze schermen, die aan de achterzijde omgekeerd de beelden opvangen en met spiegels, van hoogwaardige kwaliteit aan de achterzijde van het doorzichtscherm projecteren, opgesteld. Men noemt dat: beeldomkering. Daglicht- Doorzichtprojectie op Fresnelschermen "Doorzichtprojectie is vrij uniek. Ook het gebruik van grote projectie schermen. Nu kun je, zonder de zaal te verduisteren, bij daglicht, toch goed beelden weergeven die ieder een kan zien. Bij doorzichtprojectie staat de pro jector achter het scherm, dus niet in de ruimte waar de kijker zich bevindt. Men spreekt ook wel van 'daglicht- pojectie', omdat het namelijk moge lijk is een goede projectie te zien bij normaal omgevingslicht". (Als we het niet met eigen ogen zagen, zouden we het niet kunnen bevestigen. De zon scheen door een raam richting scherm, maar toch zagen we de beelden duidelijk red.) Installatiebedrijf Omdat het scherm van achteraf wordt belicht is het mogelijk dat bij instructies de instructeur voor het scherm staat om aanwijzin gen te doen zonder het beeld tegen te houden. Overigens wordt de kijker ook niet ge stoord door projectoren in de zaal, want die staan geluid-geï soleerd achter het scherm. Het voordeel van deze daglichtpro jectie is, dat aanwezigen in de zaal gewoon aantekeningen kunnen maken of dat er in de ruimte waar deze projectie plaatsvindt, ook gelijktijdig an dere dingen kunnen gebeuren. Naast grote schermen voor zaal projectie, kan Van Doornen innovision ook kleinere door- zichtprojec-tieschermen leveren die in een zgn. 'produktiekast' zijn gebouwd (verpakt). Het laatste is een produkt van Audi pack, door welk contact Van Doornen nu zijn bedrijf in Moer kapelle kan uitoefenen op een centrale lokatie in Midden-Hol land. Bosscreen Is de "Movision" een mobiele apparatuur voor bedrijfsleven, instituten en instellingen om aan bezoekers van congressen en grote manifestaties "beelden" bij daglicht te tonen, de "Bosscr een" mag zeker niet onvermeld blijven. Dit is een 'matglas' voor techni sche camera's. Door Van Door nen Innovision is het bedrijf dat dit produkt maakte onlangs overgenomen. De heer Van Doornen prijst zich gelukkig dat hij dit produkt nu, als enige, op de markt kan brengen. Hierin heeft hij net als met de andere 'vindingen' het alleenrecht, zodat zeker gesteld kan worden dat zijn bedrijf uniek is. Het zgn. "bosscreen" is voor alles belangrijk fijner van 'korrel' dan het standaardmatglas. Het scherpstellen is dan ook uitgespro ken plezierig, de detailrijkdom die over het scherpstellen ontstaat is bij gebruik van het 'bosscreen' belang rijk beter dan bij het standaard matgl as en geeft een duidelijk verbeterde lichtverdeling t.o.v. het standaard matglas. Conclusie: Uit het bovenstaande blijkt dat Moerkapelle een interes sant bedrijf rijker is, dat bijzondere produkten levert en aan een achttal mensen werkgelegenheid biedt, waaronder ook diverse Moerkapelle naren. Industriestraat 3 2751 GT Moerkapelle Tel. 01793-2524 Installatiebedrijf Wij zijn een jong en groeiend bedrijf en zoeken, het liefst op korte ter voor het magazijn en andere voorkomende werkzaamheden Onze gedachten gaan uit naar iemand die naast de werkzaamhede^ J magazijn ook geïnteresseerd is in elektrotechniek en bereid is administratief werk te doen. ||P#| Kortom, iemand die ons team wil versterken en naast het magar, hand- en spandiensten wil verrichten. Wij denken aan iemand die gedeeltelijk afgekeurd is maar toch nj®2| zitten en zijn kennis van techniek wil gebruiken. Ook andere kano in dit werk geïnteresseerd zijn verzoeken wij bij ons te sollicitere Uw sollicitaties-kunt u richten aan ons adres: Industriestraat 3, 2751 GT Moerkapelle. Wilt u meer informatie, bel dan 01793-2524. Moerkapelle- Deze week wordt daadwerkelijk een begin gemaakt met de reconstructie van de Moerka- pelse Dorpsstraat. Het Aannemingsbedrijf Jac. Baren- drecht B.V. te Rhoon gaat het werk uitvoeren. Door het gemeentebes tuur van Moerkapelle werd een on derhandse aanbesteding gehouden. Hiervoor werden drie aannemers uitgenodigd, waarbij het voormelde aannemingsbedrijf als laagste in schrijver uit de bus kwam. De recon structiewerkzaamheden werden dan ook, daar het bedrag van f 352.000,excl. BTW, binnen het beschikbaar gestelde krediet viel, aan deze aannemer gegund. Omleiding De afgelopen weken hebben de Nutsbedrijven de voorbereidende werkzaamheden uitgevoerd: kabels verlegd en gelegd, zodat de straat nadien ook mooi blijft. De reconstructiewerkzaamheden zullen in fases-worden uitgevoerd.-De - verwachting is dat de Dorpsstraat in oktober gereed is. Zoveel mogelijk zal getracht worden de mogelijkheid te bieden om de winkels te laten bevoorraden. Twee weken geleden is er een bijeenkomst geweest met de winkeliers van de Dorpsstraat die nu volledig op de hoogte zijn met de fasering. Doorgaand verkeer is voorlopig niet mogelijk door de Dorpsstraat. Omleiding: Houdt uw kind (eren) van de weg! Vanaf volgende week zal er voor het inkomend en uitgaand verkeer, veel vuldig gebruik gemaakt gaan worden van de Akkerweg. Waarschuwing Ouders worden er d.m.v. dit artikel op gewezen dat de zij hun kind(eren) op de gevaren van het voorbijrijden de verkeer attenderen. Vooral bij de Hollevoeterlaan gebeurt het nogal eens dat er plotseling een kind de weg oprent, of dat er kinderen mid den op de weg aan het spelen zijn. Automobilisten wordt op hun hart gedrukt vooral -rustig te rijden en- op onverwachte situaties voorbereid te zijn. De Akkerweg/H°"' is een goede omleidinS- geen route voor gehaas» - Opgelet dus!!!! De Vierkap in Oud J toond zal worden aanvang 20.00 uur Bloemschik^" Op 22 mei is er vond in De Vierkap. uur. Deelnemers aari moeten zelf een -s<- brengenMen dien w5uJ aan te melden bij Vlietkade 4, tel. 01 kosten bedragen ca.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 12