Nst bij Rentokil Jongeren uit de DDR in Zevenhuizen Anjwav-O VA!» 5LH0 "ideravondwandeling Peugeot 605 "Une grande voiture" Mikado: boeiend jeugdtheater De Paddestoel Waddinxveen Film Schuilplaats Fietstocht He melvaartsdag Hengelsport Provinciale Brandweerwed strijden iStoian^' Za' overdaS het Reptiel!! I |f '11 f ëift t Boriderddyrivond":-f^acCTgnrranH9r3ff-^l-06-unr.- ferf Een zevental jongeren, r hun predikant en jeug- K. kwam van donderdagavond ^ajmorgen, op uitnodiging van neerde kerk van Zevenhui- papelle naar Zevenhuizen. meerde kerk heeft sinds 1987 Evangelische Gemeente |sdorf in de DDR, hetgeen voort- eninitiatief genomen in de Vre- ■innovember 1986. 1 rijn diverse Gereformeerden ekgeweest in Olbersdorf, terwijl pandersom tot voor kort nau- pelijkwas. De eersten die naar ramen waren vorig jaar ieredames. Met de Kerst, toen ta open waren, kwam er op par- jMef een gezin bij schoolleider kan we een artikel plaatsten Jpskrant. pen geleden kwamen er enkele foe Evangelische Gemeente uit F een lang weekeinde in Zeven- NGereformeerden logeerden pconesponderen. Ravond arriveerden twee per il sin Zevenhuizen, waarvan de pook een echt "Hollands ont- iad. km hadden ze goed pp k kwamen ogen en oren te I ken en te luisteren naar al ito ze onderweg zagen en ■tal hier in Holland, voorge- |werd, |™®9 ontmoette de Dorps- IMnvande familie Potuijt aan Mffl deputatie van de groep, ds. Muller. Amsterdam pfflthet gezelschap met Zeven- l«80eiding, een bezoek aan Fp maakte een boottocht op het V.O.C, schip in aan- 'degrachten, genoot van huizen en de fraaie winkels I '"n Amsterdam. Ontroerd waren ze bij hetgeen ze bij een bezoek, op eigen verzoek, in het Anne Frankhuis zagen. De tram vonden ze een leuk ver voermiddel, maar dat deze zo snel van een halte vertrok, daarop was men niet bedacht, zodat een groep onvrijwillig even gesplitst werd... Zonder kaartjes, maar gelukkig was Marianne erbij en werd er bij de volgende halteplaats uitgestaptDe jongeren keken hun ogen uit van hetgeen hier in het Westen te koop is. "Ze zijn hier in alles met hun tijd meegegaan", concludeerde een jon geman. Hij vertelde dat in de DDR alle machines verouderd zijn, huizen weinig onderhoud hebben gehad en vele op in storten staan en toonde zich, net als een jongedame, verbaasd over het grote as sortiment levensmiddelen en andere arti kelen. De jongste van het gezelschap, een 15- jarige, was helemaal beduusd van mooie motorfietsen in Amsterdam. Gourmetten en fietsen Genoten werd van een avondje gourmet ten bij het GJV, in de kerkzaak iets wat ze nog nooit gedaan hadden. Zaterdag stond een fietstocht van 40 km op het programma, met een picknick aan de Zevenhuizerplas, door het Rottemeren- gebied, en vandaar richting Moordrecht. Een bezoek aan een kas met paprika's werd ook leuk gevonden. Zaterdagavond helaas geen vuurwerk in Scheveningen, maar wel feest vanwege Vlaggetjesdag. Wat was het daar druk! Zondag samen in de kerk Zondag werd de dag wat rustiger doorge bracht, in en om de Gereformeerde kerk, waar vele gezinnen met de jongeren een gezellige dag meemaakten. De ochtend kerkdienst was een samenkomst over landsgrenzen, waarbij ook ds. Müller een kort woord sprak, meer een groet. Maandag vertrok de groep, vol indrukken en beladen met cadeautjes, weer terug naar Olbersdorf.... a "®gse aJf°nden wandelden tienthuizenaren de georganiseerd (pp," Commissie Ben- Kf°mstandigheden werk en geslaagd festijn te liePen de jongsten tot 7 jaar hun route, meestal vergezeld door hun ouders. Ook ontdekten we groepen van scholen. Het was een bijzonder leuk gezicht om hele groepen met wandelwagentjes te zien lopen: het hele gezin, zelfs de hond, ging soms mee. WH 26 mei sluit -lie volleybal- 'Qi voor de A- worden. i- - tot 18.30 uur een 'uuOPn uui een behalprjn ter 9elegen- Beker 30 ^"dstitel en dg; Voprj. de 'ioioismrru'H volleyballiefhebbers en hun aanhang los barsten in dorpshuis "Swanla" De orga nisatoren hebben het"Tilt Team" weten te strikken voor de muzikale omlijsting van die avond. Ook zal er nog een gast optreden zijn van een aantal eigen arties ten. iéts wat de volleyballiefhebber zeker niet mag missen. Op deze avond zullen de zes kampioenen van Rentokil-ZVH nog even in het zonnetje gezet worden. De kaartverkoop van deze feestavond is 't'irf qloifpshuis Swanla aan de bar. Zevenhuizen- Mensen die van een com fortabele auto houden die een innerlijke kracht bezit maar geen bovenmatig uiter lijk vertoon heeft, moeten beslist eens kennismaken met de nieuwe Peugeot 605. "Une grande voiture". Garage Schmidt in Zevenhuizen hield drie dagen "open huis" om belangstellen den kennis te laten maken met deze Peugeot 605. Het is een onbetwist top model van Peugeot, waarvan de SV 24 die voorzien is van een krachtige zescilin der motor met 24 kleppen met electro- nisch gestuurde luchttoevoer, wat hem een snelle wagen maakt. Deze kracht bron levert 200 pk. (Behalve deze zes ci linders worden viercilinder motoren met carburateur (115 pkniet voor-Nederland) of met injectie aangeboden). Maar belangrijker is, dat deze techniek een uitzonderlijke souplesse geeft. Even markant is z'n uitrusting. Standaard heeft hij o.m. lederen bekleding, notenhouten afwerking, boordcomputer, Anti blok keer remsysteem en regelbare ventilatie achter. Deze wagen is de absolute top van het gamma van de 605. Het is een mooie wagen, zonder overbo dige opsmuk, die leverbaar is als SR DT en SVDT. Het is een auto waarin men zich uitermate comfortabel, snel en ge heel ontspannen kan verplaatsen. Wie meer van deze wagen, die het top punt van comfort is, wil weten kan een afspraak maken met garage Schmidt tel. 01802- 1323. Of gewoon even binnenlopen om de wagen, die in de showroom staat, te bekijken of een proefrit te beleven. Toko Garage Schmidt blijft in de 'picture'. Na de autowasstraat, die velen ontdekt heb ben en het gemak ervan regelmatig erva ren, heeft Garage Schmidt aan de Zeven- huizense Dorpsstraat, nu ook een winkel naast de showroom. Daarmee vervalt de kiosk die naast de benzinepomp stond. In deze toko kunnen bekende Shell - produkten en frisdranken gekocht wor den en dienen de klanten hun afgenomen brandstof te betalen. Jan van Vliet die de benzinepomp bedient, zwaait ook hier de scepter. Een volgende nouveauté wordt binnenkort gerealiseerd: een luifel, waar door de klant onder alle weersomstandig heden droog kan tanken. Benthuizen- Zaterdag 26 mei draait kof fiebar "De Schuilplaats" de film "het kruis in de asfaltjungle". Deze spannende en boeiende filmvertoning is een op waar heid berust verhaal van een plattelands predikant die zich geroepen voelde naar de achterbuurten van New York te gaan. Daar kwam hij in contact met div. jeugd bendes, waar hij o.a. een meeting voor organiseerde. Dat deze benden met een heel andere bedoeling komen is mis schien niet zo vreemd! Ook op deze laatste avond van dit seizoen is iedere jongere welkom, vanaf 20.00 uur. Aanvang film 20.30 uur. Adres gebouw De Bron, Dorpsstraat 48 Ben thuizen. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Op 24 mei, morgen dus, organiseren de gezamenlij ke kerken en de jongerensociëteiten de jaarlijkse fietstocht. De start is bij gebouw "De Bron" aan de Ringvaartlaan in Nieuwerkerk. tussen 10.00 en 12.00 uur. Meefietsen kost een volwassene f 2.50 en voor kinderen een gulden. De uitgezette tocht is ca. 28 km. lang en voert langs mooie plekjes in de omgeving van Nieuwerkerk en Ouder kerk a.d. IJssel. Onderweg worden er diverse activiteiten georganiseerd om de deelnemers even bezig te houden. Voor een consumptie kan men onderweg bij diverse kraampjes terecht. Zaterdag 12 mei is de laatste wed strijd van de voorjaarscompetitie gevist. Deze wedstrijd werd gewon nen door P. Stubbe met 3.470 gram. Hierdoor steeg hij van de 8e naar de 4e plaats in de totaallijst. De tweede plaats was voor H. van Zwienen die hierdoor de 3e plaats wist te berei ken. Hij ving 2.400 gram. De num mer 3 van deze wedstrijd moest zijn kampioensbeker inleveren bij C. Klomp. Adr. van Erk ving 1.300 gram. C. Klomp wist de eerste plaats in de eindlijst te pakken met een verschil van 1 punt. E. Breedijk heeft uiteindelijk tevreden moeten zijn met een 4e plaats, gedeeld met P. Stub be. Overige eindstanden: 6. A. Uitten- broek jr.: 7. D. Bazen; 8. W. van Erk; 9. J. Breedijk; 10. J. Wiersma; 11. A. Uittenbroek sr. De totaalvangst van deze competitie was dit jaar 64.400 gr. Overigens begint zaterdag 26 mei a.s. de Zome rochtendcompetitie w^enDerijrote Moerkapelle- Dat het vrijwillige brandweercorps van Moerkapelle in staat is om een goed scenario te ont werpen voor een brandweerwed strijd, is in brandweerkringen algem een bekend. De geschiedenis heeft het bewezen. Daarom was Moerka pelle ook dit keer weer het toneel van de Provinciale Brandweerwedstrij den, klasse I. Voor deze wedstrijd bood het, niet meer bewoonde en in gebruik zijnde, kantoorpand van Bouwbedrijf De Graaf aan de Oran jestraat een uitstekende mogelijkheid om een ramp te ensceneren. Daarbij waren twee leden van het Moerka- pelse brandweercorps, afgelopen zaterdag, de hele dag de pineut om voor slachtoffer te spelen en waren vrijwel alle leden in touw om als gastheren hun gasten in alles bij te staan. Eén en ander ging hun voor treffelijk af. Uiteindelijk kwam de brandweer ploeg uit Noordwijkerhout als eerste uit de bus en werd het corps van Al- blasserdam tweede, hetgeen bete kent dat beide corpsen deel mogen nemen aan de Selectiewedstrijden in Leerdam. Burgemeester A. W. Lips reikte, tij dens een gezellige maaltijd in "Op Moer" na afloop, de prijzen uit. Wed strijdleider Peekstok toonde zich tevreden over het verloop van de wedstrijd, terwijl complimenten klonken aan het adres van het corps Moerkapelle, dat als organiserend gastheer, uiteraard niet aan de wed strijd deelnam. Zevenhuizen- Zaterdagmiddag genoten kinderen van een komische voorstelling van Mario van Erp (die een theater in Eindhoven heeft) met "Mikado". Een man met een bult was naar Mikadoland gegaan om daar van zijn bult af te komen. Het decor bestond uit allemaal "Mikado- stokken" van verschillende afmetingen en veel kussens met div. kleuren. De man vertelde in het kort waarom hij naar het land Mikado was gegaan. Hij werd name lijk in het gewone land uitgescholden en geplaagd omdat hij een bult had. Dat was hij zat, dus besloot hij om weg te gaan en uit te zoeken hoe hij van zijn bult af kon komen. Hij had een plastic boterhamzak je bij zich waar de tranen van z'n moeder in zaten. Een gordijnkoord met een kwast eraan, die hij van z'n grootvader had gekregen. Toen hij de stad uit was kreeg hij van een vreemdeling een boek met allerlei op drachten die hij in Mikadoland moest uitvoeren. 7~7~-v- i ATT'7; ><- competitie" in twee poule's wordt gedurende 10 wedstrijden uitge knokt. Verzamelen om 6.00 uur bij Hotel Vos. Het programma van "wijk en speeltuinvereniging De Paddestoel" in Wad dinxveen ziet er voor de week van 28 mei tot 2 juni, als volgt uit: Maandagmiddag: Instuif voor volwassenen van 13.30 tot 16.00 uur; Dinsdagmiddag van 13.45 -14.45 uur: Aerobic; Dinsdagavond: Handwerkclub van 19.30 tot 22.00 uur: Woensdagmiddag: Jeugdinstuif 5-12 jaar (laatste keer) van 13.30 tot 15.00 uur. Donderdagmiddag: Meer bewegen voor ouderen van 13.45 tot 14.45 uur. Daar aangekomen ging hij Mikado spe len. Daarbij moest hij bepaalde handelin gen verrichten. Telkens moest hij een Mikado-stok van de stapel rapen, tot slot de mikado zelf. Deze mikado had belletjes die niet mochten rinkelen. Dit lukte niet. De kinderen hebben het verdriet van de man met de bult goed begrepen, ze waren dan ook erg blij toen hij van z'n bult verlost was. nadat hij van Russens een vierkant moest maken. Daaruit kwam een geheimzinnige kracht. Ui z'n bult kwam vervolgens een slinger vlaggen. Toen kon hij naar huis gaan. De kinderen ook. Dit was de laatste voorstelling van dit seizoen die onder auspiciën van "De Speelparasol", georganiseerd door "De Zeven Muzen" in dorpshuis Swanla plaatsvond. In oktober start er weer een nieuwe.serie voorstellingen. i

Dorpskrant | 1990 | | pagina 21