Benthuizen, Zevenhuizen en Moerkapelle zijn de pineut... mei 25 jaar geleden ■M. Koningin Juliana |p bezoek in Waddinx- feen, Moer kapel Ie en Benthuizen Rommelmarkt bijzonder geslaagd Heksen en Liegbeesten... bestaan niet! Disco in De Vierkap Montagne Protestbrieven hebben niet meer mogen baten. Ook de brief die als laatste poging nog door het college van B. en IV. van Zevenhuizen is verzonden, waarbij alle argumenten tegen herindeling en het niet doorgaan van herindelingsplannen van gemeenten van gelijkwaardige grootte nog eens op een rijtje zijn gezet. Het is nu vrijwel zeker dat de herindeling per 1 januari 1990 een feit is. Alleen de Eerste Kamer moet zijn goedkeuring er nog aan hechten, maar dat lijdt geen twijfel. Zevenhuizen, Moerkapelle en Ben thuizen, de dorpen in het versprei dingsgebied van de Dorpskrant, worden heringedeeld. Benthuizen gaat straks op in het grote Rijneveld en Zevenhuizen en Moerkapelle worden samen één. De naam "Moerhuizen" is geen voldon gen feit. Men kan binnen een jaar na herindeling nog bij de rijksoverheid protesteren tegen de naam waar door misschien de naam toch "Ze- venhuizen/Moerkapelle" blijft. Op 28 november gaan alle inwoners van de drie dorpen naar de stembus. Hoe de politieke verhoudingen komen te liggen is nog niet helemaal duidelijk. Zevenhuizen/Moerkapelle Dat de gemeenten Zevenhuizen en Moerkapelle samengevoegd worden was een conclusie die woensdag viel op te maken uit het debat dat over de herindeling in de Tweede Kamer gevoerd werd. De stemming vond gisteren plaats. De fracties CDA, PvdA en WD spraken zich uit voor een samenvoe ging van Zevenhuizen Moerkapelle, terwijl de SGP, Groen Links, RPF en GPV meer zagen in een samenvoe ging van Moerkapelle met Benthui zen, waardoor Zevenhuizen zelfstan dig had kunnen blijven. Dit laatste op voorstel van het SGP-Kamerlid J.T. van den Berg. De heer B. Spieker PvdA, vond ook herindeling van Zevenhuizen niet zo noodzakelijk, maar noemde Moerkapelle het knel punt. Het WD-Kamerlid de heer J. Frans- sen, dacht in eerste instantie ook aan het zelfstandig blijven van Zevenhui zen en samenvoeging van Benthui zen met Moerkapelle. Hij gaf een beschouwing over de drie B-ge- meenten die de dans van herindeling (voorlopig) ontsprongen zijn. Het CDA-Tweede Kamerlid de heer F.J. v.d. Heijden kon niet anders dan het voorstel van 'zijn' staatssecretaris volgen, maar vroeg met klem door de nieuw gekozen gemeenteraad pro test aan te laten tekenen tegen de naam 'Moerhuizen', een naam die weerstand oproept. In Zevenhuizen en Moerkapelle is gematigd gereageerd. De burge meesters van beide gemeenten heb ben zich steeds uitgesproken tegen herindeling, net zo goed als de ge meenteraden, waarbij de PvdA het eerste bakzeil haalde, omdat deze partij, landelijk grotere gemeenten voorstaat. Deze fractie heeft al enige jaren een samenwerkingsverband met Moer kapelle. Hoe het straks zal gaan met partijen die alleen in Zevenhuizen of Moerka pelle voorkomen, is nog niet bekend. In Zevenhuizen is de partij Gemeen tebelangen vermoedelijk van een politiek andere kleur dan Algemeen Belang uit Moerkapelle. De overige fracties, met uitzondering van de RPF (Moerkapelle), komen in beide gemeenteraden voor. Hoe de zetelverdeling wordt, zal op 28 no vember blijken.... Benthuizen "Rijneveld" wordt de nieuwe naam van een gemeente die een 'buffer' moet worden tegen de expansiedrift van Zoetermeer. De gemeente Ben thuizen is daar de dupe van. Het wilde zelfstandig blijven. Dat dit niet kon was wel bekend, maar een aller laatste strohalm was er toch nog toen het rapport van de groep "Behoud kleine gemeenten"gereed kwam. De Benthuizense raad heeft zich in het verleden en B. en W. onlangs nog, uitgesproken tegen de samenvoe ging met Koudekerk, vanwege de beperkte onderlinge verhoudingen. Op deze wens speelt het voorstel van SGP_er Van den Berg, in. Hij zag een samenvoeging van Moerkapelle en Benthuizen wel zitten. (In het verleden samen burgemeester en andere diensten). Omdat beide ge meenten zich in het verleden niet uitgelaten hebben om samenge voegd te worden, was voor mevrouw De Graaff- Nauta de kous af. "Alleen een grote en bestuurlijk ster ke gemeente kan de verlangens van Zoetermeer beteugelen. Elke andere constructie dan "Rijneveld" betekent een afbraak van het middengebied. Het "Groene hart" van de Randstad" zou verloren gaanzei staatssecreta ris De Graaff- Nauta woensdagavond in een toelichting. Een ander onbespreekbaar punt was de door Benthuizen voorgesteld splitsing van Hazerswoude, zodat dit samengevoegd kon worden met Benthuizen. Een werkelijk alternatief dacht ze om Benthuizen bij Zoeter meer in te delen, vanwege de maat schappelijke relaties welke Benthui zen ermee onderhoudt. Maar, omdat het landelijke karakter van benthuizen hierdoor in het ge ding zou komen, werkte ze dit voor stel niet verder uit. Bwingin Juliana bracht 25 w een bezoek aan zeven ge- !n- waaronder Waddinxveen, JWe en Benthuizen. Vrijdag I jaar geleden dus! T'joonster van Moerkapelle J de Dorpskrant mee en I® een foto ter beschikking. Tfapelse herinnert zich dat L?stra'er|d weer was. Dien- toging Koningin Juliana te a' de Moerkapelse Zijde, aan l?r')s^raaJ richting Raad- iKzijde burgemeester L'[zer' die ook burgemeester Lpzen was. ^'eknipsel het volgende ■"^'ingen aan schaatsen 1® «venhuizen r°r inspannende reis door de Ly(ent®, Boskoop, Wad- 1C oerkapelle. Benthuizen, la dl' dorp en Pijnacker, VOrst'n enkele verrassin- e3naar Benthuizen, stop lap!Van Kon'n9in bij de ftjQpo11? 'n Zevenhuizen, WW»toen bijna dertien- I s Juliana leerde schaat sen. De zesjarige Heintje Dekker leende aan het prinsesje een stoel. De Koningin vond het kennelijk fijn tijdens het korte "foponthoud bij de brug even met mevrouw Heintje Brouwer- Dekker te praten over het schaatsenrijden. (Zij bood de vorstin een tegeltableau aan van de boerderij aan de Hollevoeterbrug red. Dorpskrant) Ook deed het de vorstin goed te horen uit de mond van mr. Klaasesz, (de toenmalige commissaris van de Koningin in Z-H red.) dat de burge meesters van de zeven gemeenten Boskoopse bloemen hadden ge stuurd naar haar, in het Utrechtse ziekenhuis verblijvende dochter, prinses Margriet. Het enthousiasme, waarmee de bevolking de Koningin verwelkom de, was hartverwarmend. De kleinste gemeenten, Moerkapelle en Ben thuizen, reageerden uitermate spon taan. Het défilé van de plaatselijke 40 verenigingen (op 1407 inwoners) was een hartelijk blijk van koningsge zindheid. In deze beide plaatsen maakte de Koningin ook korte wan delingen. Nieuwerkerk a.d. IJssel- Gezamenlijke inspanning is beloond! De zaterdag jl. gehouden Rommelmarkt, van de Hervormde Gemeente, heeft in Nieuwerkerk a.d. IJssel maar liefst f 37.700,opgebracht. Een record-opbrengst, dankzij de grote inbreng van tweedehands-spullen, het weer, het enthousiasme van de organisatoren, die er een omvangrijke klus aan gehad hebben en de publiciteit die de Rommelmarkt kreeg. Naast een geweldige hoeveelheid meubilair, tweedehandsboeken, speelgoed, kleding, huishoudelijke artikelen en gebruiksvoorwerpen, waren er diverse attracties. Gezelligheid vierde hoogtij op en om een terras. Verder werden er vele honderden pot-en perkpianten verkocht en draaide een groot rad mooie prijzen en taarten weg. De sfeer was goed en het resultaat overweldigend. De opbrengst is bestemd voor Roemenië, een project van de HGJB "De stad zal bloeien" en de kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente. Zevenhuizen- "Heksen en liegbeesten", professor Bolletje die uitkomst moest bieden, want de juf wist geen raad. De twee politie-agenten ook niet. Al zei de professor (Josien) het "zeker te weten" en "natuurlijk" als stopwoord te gebruiken, hij gaf een goede raad: M n moeder zegt altijd: "Waag eens een kansje, maak eens een dansje", waarop, alle heksen en liegbeesten, de bloemen, de bomen, de paddestoelen, de politieagenten en de professor een rondedansje maakten. De heksen zetten daarop hun puntmutsen af en bleken gewoon de kinderen van de klas, net zoals de professor, want, zeiden ze "Heksen en liegbeesten bestaan helemaal niet", waarna in koor door alle "omgetoverde:" kinderen gezongen werd: "Allemaal onzin, allemaal niks van waar". Een bijzonder leuke voorstelling van de oudste kleuters van de openbare basisschool '"t Reigerbos", was een soort afscheid van de kleuterperiode. De 53 kinderen, die na de vakantie naar groep 3 van de basisschool gaan, genoten zelf net zo van de voorstelling als hun ouders en grootouders, vrijdagavond in dorpshuis "Swanla". Directeur A. Dirkzwager had, zo zei hij, niet alleen op de kleuters gelet, maar ook op de gezichten van de ouders en grootouders bij het zien van hun (klein)kind en gezien dat hier en daar een traantje van ontroering werd weggepinkt. Alle kinderen die -afscheid namen van hun kleutertijd, kregen een ijsje en de leerkrachtérVeën boeket bloemen èrt een eoflatje van foto's van hun kinderen.... voor het zelf maken van wijn, bier, sap en kaas Tel. 01802-1653 Oud-Verlaat -Zaterdag 26 mei is er weer een disco avond in de Vierkap in Oud-Verlaat. Aanvan 20.00 uur.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 23