r DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS w®®cp I AVO-collecte Hengelsport vereniging Zevenhuizen Moerkapelle bestaat 35 jaar Foto's in de Dorpskrant Let op!!! TELEFOONNUMMERS/ OPENINGSTIJDEN Afgegeven bouwvergunningen Milieu-vriendelijke verpakking voor zuivelprodukten Collecteschema Ophalen huisvuil Vergadering Woonruimte-adviescommissie Bekendmaking bouwplan Inspraak Verordening Verhuis- en herinrichtingspremies Vergadering gemeenteraad Burgerlijke stand Vergaderschema ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071 -252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12.00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 23 mei 1990 bouwvergunning afgegeven aan: - P. Perdijk, Raadhuisstraat 16 te Moerkapelle, voor het plaatsen van een dakkapel, plaatselijk bekend Raadhuisstraat 16 te Moerkapelle; - R.C. van der Velden, de Kievit 21 te Moerkapelle, voor het plaatsen van een voliere, plaatselijk bekend de Kievit 21 te Moerkapelle. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Hierbij vragen wij uw aandacht voor het probleem van de toenemende groei van het aanbod aan huishoudelijk huisvuil. Vooral de wegwerpverpakking is hierin een belangrijk onderdeel. In een aantal gevallen is hiervoor nog geen goed alternatief. Voor melk, yoghurt en vla zijn er echter wel andere mogelijkheden. Door het gebruik van de melkflessen is het mogelijk de hoeveelheid te verbranden of te storten afval wat te beperken. Gemiddeld worden er per gezin toch al zo'n twee "melkkartonnen" per dag gebruikt. Alleen voor Moerkapelle kan het gebruik van de melkfles een vermindering van ca. 1500 melkpakken per dag opleveren. Om die redenen willen wij het gebruik van de melkfles bij u aanbevelen. Alle Moerkapelse bedrijven hebben ons bericht hieraan medewerking te willen verlenen en verkopen nu al diverse in flessen verpakte zuivelprodukten. Wij hopen dat u met het gebruik van de melkfles een bijdrage wilt leveren aan het behoud van ons milieu. 21 t/m 27 mei 1990: AVO Nederland (gehandikapten). In verband met Hemelvaartsdag op 24 mei a.s. zal het huisvuil op vrij dag 25 mei a.s. worden opgehaald. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam:plaatsings datum: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Het openbaar spreekuur van de Woonruimte-adviescommissie wordt gehouden op dinsdag 5 juni 1990 van 19.30 - 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19Avan de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij burgemeester en wethouders van deze gemeente een verzoek is ingekomen om vrijstel ling van het bestemmingsplan Dorp 1977. Het betreft hier een aanvraag van: - de heer M.A. van der Linde, voor het bouwen van een berging/schuurtje, plaatselijk bekend Reigershof 6 te Moerkapelle. Aangezien het bouwwerk beperkt in omvang is - zogenaamd kruimel geval - zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het verzoek ligt vanaf 24 mei a.s. gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie ter inzage, gedurende welke termijn een ieder die bezwaren heeft tegen het verlenen van de vrijstelling bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle schriftelijk bezwaren kan indienen. Moerkapelle, 23 mei 1990, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend, dat zij voornemens zijn de gemeenteraad een voorstel te doen tot vaststelling van een Verordening verhuis- en herinrichtingspremies bij stads- en dorpsver- nieuwingsaktiviteiten. Genoemde verordening regelt het verstrekken van bijdragen aan bewoners van gemeentelijke huurwoningen, aan welke wo ningen de gemeente groot-onderhoud verricht. De concept-verordening ligt gedurende veertien dagen in het gemeentehuis ter inzage, gedurende welke termijn een ieder schriftelijk op- en/of aanmerkingen bij het college van burgemeester en wethouders kenbaar kan maken. Moerkapelle, 23 mei 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, Jac. van der Spek. A.W. Lips. Op dinsdag 29 mei 1990 komt de gemeenteraad van Moerkapelle te 20.00 uur in vergadering bijeen in het gemeentehuis. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld. 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 8 mei 1990. 3. (Her)stemming over de motie van de fraktie van de P.v.d.A., waarbij wordt voorgesteld het boventalligenbeleid voor het schooljaar 1990/1991 te continueren. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. 6. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement. 7. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied vallende binnen het bestemmingsplan Landelijk Gebied. 8. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied vallende binnen het bestemmingsplan Dorp. 9. Voorstel tot wijziging van de Legesverordening. 10. Voorstel tot verkoop van grond in het uitwerkingsplan Wilde Veenen 7e fase voor de bouw van 6 premie woningen. 11Voorstel tot het verlenen van een startsubsidie aan de rolschaatsvere- niging "Rolling '90". 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verbeteren van de woningen Julianastraat 1 en 13 en Wilhelminastraat4t/m20 (even). 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de vervanging van de vloerbedekking in de Burgemeester I.J.P. Keijzerschool. 14. Voorstel tot vaststelling van de Voorjaarsnota. 15. Comptabiliteit 16. Rondvraag. 17. Sluiting. Geboren: Albertus Martinus, zoon van Uit- tenbogaard, Albertus M. en Riet dijk, Helene, op 11 mei 1990. Gehuwd: Jolles, Fokko H. en Nijhuis, Mar jolein, op 18 mei 1990. Overleden: Blijleven, Simon, op 9 mei 1990, ~7C\ «-»«-» r oud 79 jaar. 29 mei 1990: Vergadering gemeen teraad te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare verga- (dppngrvyQrcjt Jq, fiqt^e^iftehy is •■géhouden. Deze week wordt de landelijke collec te van de AVO gehouden onder het motto "Wie geeft, denkt aan een ander.". AVO zet zich al meer dan 60 jaar in voor de integratie van de gehandi capten. Dankzij de financiële steun van het publiek is AVO al jaren in staat om de gehandicapte een menswaardiger bestaan te geven. Geef daarom! 1990 is voor "Hengelsportver; ging Zevenhuizen/Moeite een memorabel jaar, aangezien' dan 35 jaar geleden is dat dezeis gericht. Zaterdag 26 mei a.s. zal dit heug- ke feit met de leden in Hotel worden gevierd. De vereniging telt op dit moment 240 leden. Het bestuur I zeven personen, met als voorzitten heer D. Bazen, die onlangs, vaar zijn verdienste voor de vereniging: het landelijke belang van de hen sport, met een Koninklijke o.d scheiding werd geëerd. Het idee om tot de oprichting een Hengelsportvereniging te men ontstond in 1955 aan de kant bij de Rotte en werd geuit di: de heren A. van Ede en G. F meester. Laatstgenoemde nam hierin 1 voortouw en was in die jaren bedreven en gedreven leider van vereniging. NWS Al snel werd toegetreden tot de Al mene Hengelaarsbond (AHBj. genwoordig beter bekend als de, derlandse Vereniging voor Sport sers. (NWS) Huurcontracten Er werden huurcontracten af" ten, om te kunnen vissen inde lentochten in de Eendrachtsp» en het Rietveld. Ring Zevenhuizen In 1960 werd eveneens de Zevenhuizen" opgericht, waart ook de heer Bouwmeester de voortrekker was. Het doel hiervan was hoof om in eikaars viswater te kunr/. vissen. Heden ten dage is dit voor iet veel eenvoudiger geworden met landelijke "grote vergunning Bijna zo legendarisch als de Bouwmeester, was Wim Keijzer. postbode. Deze bekleedde ook aantal jaren de voorzittersfunctre genoot veel bekendheid door anekdotes en verhalen, welte beleefde in de uitoefening van beroep. Het 25-jarig jubileum werdin i gevierd in de kantine van v.v. neweg", waar ook de prijsintrei© was van de georganiseerde leumwedstrijd. Hieraan name aangesloten verenigingen "Ring Zevenhuizen' deel. w der B. van Yperen reikte de P, uit. A. van Erk werd toen bf i.v.m. zijn 25-jarig bestuurslid Momenteel doet de hengelsportv^ niging veel in samenwerking gemeente, om tot een beheer te komen, vooral de- worden hierin betrokken. Koninginnedag De jaarlijkse viswedstrijd op ginnedag in Zevenhuizen. eveneens door de Hengd-P^1 niging georganiseerd. "P van het Oranjecomité. Bestuur Het huidige bestuur bestaa navolgende personen: D. Bazen- voorzitter; J. un secretaris; A. van Erk ^n,Ln i meester. De overigen he algemene functie in het Wiersma. A. Uittenbroek, t- dijk en H. van Zwienen. Een foto in de Dorpskrant geplaatst mag uitsiuite''^® donderdagmorgen 8.30 uur» de dag na de vcrV' FIgetf' woensdag, tegen betaling van vijf gulden bij drukkenj ma Dorpsstraat 62 a, worden afgehaald. Is defoto1geffgto gehaald, dan kan deze besteld worden: kosten f 7.5" P en vooraf te betalen.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4