artie MOTfïW f! Flyers-dames naar Joegoslavië EHJIaÊlE E3BBE Tien jaar uitwisseling voetbalclubs Promotie Beroepsonderwijs noodzaak ft Slotavond kof fiebarseizoen Groensvoorde 74 WADDINXVEEN 01828-12887 Zowel voor dames als heren hebben wij schoenen met een uitgekiend voetbed. Goed voor voeten en rug! loboor schoenen waarin steunzolen gedra gen moeten worden kunt u bij ons terecht. Ier mu/t" de ariier GRIEKS SPECIALITEITEN RESTAURANT 6.9 Het is ons weer gelukt: I Wijwisten beslag te leggen op een enorme partij nieuwe meubelen met Kleine, lichte beschadigingen rechtstreeks van de fabriek. Het voordeel is voor u! In onze grote MAGAZIJN VOORDEEL-VERKOOP. I Eiken boekenkasten, open en met deuren van 695,- nu 300,- 325,- en 1 375,-. Vele eiken tv-kasten, secretaires, kasten van 1250,- nu 550,- en ■.Moderne wandkasten in wit, zwart en parelgrijs NU VOOR DE IHELFT VAN DE NIEUWWAARDE! Eiken dekenkisten met klep van 340,- nu 250,- Grote.eiken bureau's van850,-nu halve prijs: 425,- Kleinere maten van 650,- nu 325,- Eiken mimisets van 250,- nu 150,-Grote partij eethoeken in wit of zwart van ),- nu 550,- Eiken schoenenkastjes van 300,- nu 150,- I Al onze schemerlampen en gewone lampen doen wij nu weg voor de HALVE PRIJS! Tevens een enorme kollektie gebruikte meubelen voor echte spotprijzen. Kom snel naar: MEUBELKOOPJESHAL NOORDKADE 92 A WADDINXVEEN |Wamtbl/w accessoires T.k. campingkoelkast 12V-220V k- tel. 01828-14463 gas prijs f.150,- tel.01802-2532 l«gens overcomp. splin- Penwe barbecue pr.n.o.t.k. 101802-3752 (mevr. De Wit) Relatieproblemen? Bel Jan van Capelle! Spreekuur: zondags van 8 to 10 Gratis af te halen Meisjesblad Tina, jaargangen 1976 Vm half '80 tel: 01802-3221 Gerda en Elianne We zullen jullie missen met de pinksteren. De Zwoegers. IUWELIER VAN K O N I N G S B R U G G E N les must de Cartier sont arrivés aux Ponts du Roi IUWELIER VAN KONINGSBRUGGEN Promenadeplein 104 - (in het stadshart) 2711 AB Zoetermeer - Tel. 079 - 4125 35 U kunt onze fijne Griekse specialiteiten ook afhalen! ECHTE GRIEKSE SFEER EN ALLURE dorpsstraat 17 - Zoetermeer - Tel. 079-163636 V (oude dorp - t.o. R.K.-kerk) f** «VOLDOENDE PARKEERGELEGENHEID voor DE DEUR! Links het voetbalelftal van Moerkapelle en rechts de Engelsen. Moerkapelle- Van vrijdagavond tot maandagmorgen was er een En gels voetbalelftal met hun dames in Moerkapelle op bezoek. Op zich misschien niet zo'n bijzonderheid, uitwisseling gebeurt vaker, ook bij andere clubs. Toch was dit bezoek een bijzonderheid, want het was voor de tiende keer dat een derge lijk bezoek plaatsvond. Vijf keer zijn de Moerkapellenaren naar Pulham in de omgeving Norwich (Oost Engeland) op bezoek geweest en dit was de vijfde keer dat deze Engelse club "Pulham United" in Moerkapelle te gast was. Voor de organisatie zorgden Wim Hobers, Rob Rupke en Dick Bon tenbal. Het elftal logeerde bij gastgezin nen. Zij namen het zaterdagmid dag, tijdens een vriendschappelijke wedstrijd, op tegen hun 'gastheren' waarbij ze logeerden die, zoals gebruikelijk een voetbalelftal had den geformeerd. Inzet was de 'in memoriam Ro nald Schneider wisseltrofee'. Ter nagedachtenis aan deze jon geman, die negen ontmoetingen met de Engelsen meemaakte, werd zaterdagmorgen eer\ krans gelegd op zijn graf op de Möerka- pelse begraafplaats. Voor de aan vang van de wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen. Uiteindelijk waren het de Engel sen die maandagmorgen met de wisseltrofee naar huis gingen. Zij wonnen de wedstrijd met 6-0. Ze hadden toen, net als de Moer kapellenaren, een druk weekein de achter de rug en een beziens waardige begin op de eerste dag van de week. Toen de Engelsen vrijdagavond in Moerkapelle arriveerden was er eerst een ontmoeting in café 't Wapen. Zaterdagavond was er een etentje in La Baraque in Zevenhui zen en zondag een rondtocht langs Volendam, Marken en kasteel Haarzuilens. De dag werd met een barbecue in en om de kantine beslo ten. Die avond trad de Nederlandse Chuck Memphis, die in Moerkapel le woonachtig is, speciaal voor dit gezelschap op. Het bezoek en de uitstapjes werd grotendeels door de Moerkapelse gastheren gefinancieerd, waar het Rad van Avontuur zaterdagmiddag ook een bijdrage aan leverde. "In" en zeer gewild waren de Oranje attributen waarvan een grote partij met het oog op de aanstaande wereldkampioenschappen voetbal waren ingeslagen. Slotmanifestatie bedrijfsbezoeken in Christelijke Scholengemeenschap "De Wadde" Waddinxveen- "Het is uitermate belangrijk dat het bedrijfsleven en het onderwijs elkaar vinden, opdat onze samenleving niet door gebrek aan goed geschoolde arbeidskrach ten nog verder in de problemen komt", aldus betoogde de heer S.J. van Eijkelenburg - oud- voorzitter van het NCW, zaterdag 19 mei in de christelijke scholengemeen schap "De Wadde" in Waddinxv een. Hij deed zijn oproep aan scho len en bedrijven tijdens de slotmani festatie van de promotiecampagne van het beroepsonderwijs. Hoe nodig zijn oproep is, kon worden afgelezen aan het aantal bezoekers van de manifestatie. Veel meer do centen en ouders van basisscholen, veel meer directeuren van bedrij ven en instellingen hadden Van Eijkelenburgs toespraak moeten horen en tegelijk moeten ervaren wat het beroepsonderwijs te bieden heeft. Promotie Op initiatief van o.a. de Goudse Kamer van Koophandel, het Ar beidsbureau, diverse ondernemer sorganisaties in de regio hebben bijna 700 leerlingen van de basis scholen in de afgelopen maanden bedrijven en instellingen in Mid den-Holland bezocht en zo een beeld gekregen van tal van beroe pen. Om dit geslaagde project af te sluiten had de Chr. S.G. "De Wadde" voor MAVO_LTO_LHNO, haar deu ren opengezet en toegang ver schaft aan Waddinxveense bedrij ven, verzamelde in de onderne merskring "Industrieel contact Waddinxveen", om door middel van demonstraties en video-voor- stellingen, niet alleen kinderen, maar ook hun ouders bekend te maken met de beroepsmogelijk heden die de bedrijven bieden en welke opleidingen in Lager en Middelbaar Beroepsonderwijs daarvoor nodig zijn. Bedrijven Demonstraties en video-voorstel lingen werden gegeven door Baans Meubelen, Daelman Sys tems (BV (Kabel Brandpreventie Systemen), J. Venema BV (ma chines voor spaanloze vervor ming), Van Leeuwen B.V. (Auto bedrijf en oliehandel); voor de praktijklessen tekenden de bedrij ven Party-Service Gert-jan van der Loo, Rehorst Bouw BV. BV Trappenfabriek V.d. Hondel, BV Machine -en Apparaten fabriek V.d. Loo, Machinefabriek J.v.d. Berg en Zn Waddinxveen BV en In stallatiebedrijf De Wit BV. Ook de consulenten van de beroepsoplei dingen waren met folders en voor lichting aanwezig. Zo werd er door jong en oud gezaagd en gemetseld, gelast en gesoldeerd, gekookt en gebakken en dat alles onder het motto: "Werken met je handen daar word je wijzer van". Show van Ome Joop Voor de kinderen was de André van Duins "Ome Joop-show" naar "De Wadde" gekomen om hen, naast het nuttige, ook het aangename te bieden. De ouders luisterden intus sen naar de toespraak van de heer Van Eijkelenburg, die zijn gehoor in overweging gaf, bij de schoolkeuze voor hun kinderen, ook het be roepsonderwijs te betrekken, oplei dingen met niveaus als in het MAVO, waarmee ze zeker niet werkeloos zuilen worden. Op het bedrijfsleven deed spreker een be roep stageplaatsen beschikbaar te stellen voor de arbeidsoriëntatie van leerlingen uit het Beroepson derwijs. De promotiecampagne van het Be roepsonderwijs met de bedrijfsbe zoeken voor de basisscholieren, zal het volgend jaar worden voortge zet. Waddinxveen- Het eerste dames team van basketbalvereniging "Flyers" te Waddinxveen, heeft een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan een groots opgezet Basketbaltoernooi in Pula Joego slavië. Dit toernooi vindt plaats tij dens de pinksterdagen in Pula in het sport -en opleidingscentrum van de Europese Basketbal Bond en er nemen ca60 teams aan deel De deelnemers komen uit Neder land, Duitsland, Frankrijk, Joego slavië enz. Dit toernooi betekent voor de dames een fantastische afsluiting van een uitstekend geslaagd sei zoen. Het behalen van het kam pioenschap in de tweede klasse Rayon West en promotie naar de eerste klas is een prestatie om trots op te zijn. Zeker ook voor trainster/coach Astrid Taal, pas een jaar werkzaam bij Waddinxv een Flyers ën darrdeze resultaten. Zevenhuizen- Koffiebar 't Praa- thuys organiseert vrijdag 1 juni als laatste koffiebaravond van dit sei zoen, een avond vol afwisseling. Er wordt gezongen, vervolgens wor den er spelletjes gedaan en er is gelegenheid om gezellig bij te pra ten. Het koffiebarteam staat open voor reacties, ideeën en commen taar over het afgelopen seizoen. De deuren van het Hervormd Centrum gaan om 20.00 uur open. Iedere jongere vanaf 16 jaar is hartelijk welkom: Dorpsstraat 156 Zeven huizen.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 11