Niss de service die De kinderen die op kampeerterrein "Zevenhuizen" logeren, vervelen zich geen moment. Welke gemotiveerde jongeren hebben nog een vakantieweek over? Recreatiewerk op camping van 15 juli t/m 26 augustus Zevenhuizen- Ook deze zomer zullen teams jongeren de kinderen op de camping in Zevenhuizen, niet alleen aangenaam bezighouden met knutselen, sport en spel, maar ook volgens het thema Water verhalen uit de Bijbe vertellen en met hen zingen. Evangelisatiefilm gedraaid en komt "De Hoop" uit Dordrecht een avond verzorgen. Deze organisatie verricht heel goed werk in opvang en gene zing van verslaafden. Daarnaast zijn er 's-avonds ook recreatieve activitei ten met de volwassen gastenDit jaar komen er een aantal activiteiten". Zes weken lang duurt het recreatie- werk dat uitgaat van de Recreatie- en Evangelisatiecommissie van de Her vormde en Gereformeerde kerk van Zevenhuizen. Dat betekent dat er zes teams van vier jongeren vanaf ca. 17 jaar nodig zijn. 24 jongeren! En die zijn er nog niet! Dit jaar is het weer mogelijk voor gemotiveerde jongeren zich belange loos (tegen zakgeldvergoeding voor eten en drinken) in te mogen zetten om dit belangrijke en o, zo leuke werk op de camping, temeer daar vooral diverse jongeren die het al een aantal jaren gedaan hebben om verschillen de goede redenen niet meer kunnen. Vandaar deze oproep. Meedoen is kamperen en recreëren Het Recreatiewerk gaat op 15 juli van start en duurt tot 26 augustus. De jongeren die zich belangeloos in willen zetten, logeren in een grote caravan. De activiteiten speelden zich gedu rende vele jaren in een grote leger tent af, maar daar komt verandering in. Het Recreatieschap Rottemeren, eigenaar van "Kampeerterrein Ze venhuizen", laat momenteel het gebouw dat ooit als "hok" betiteld werd en in de beginjaren van het Recreatiewerk, de lokaliteit was waar recreatieve en attractieve activiteiten in plaatsvonden, opknappen en vergroten. Ongetwijfeld zullen de jonge vaste campinggasten verbaasd opkijken als ze ontdekken dat deze zomer zes weken lang ook in dit gebouw, gren zend aan de kantine op het kampeer terrein, van alles te beleven valt. Heerlijk centraal, vlakbij het sport veld voor de kantine. Hier vinden de sport en spel-activiteiten plaats. Deze jeugd vindt het geen groter feest dan op vakantie naar Zevenhui zen te gaan. De ouders genieten op hun beurt weer omdat hun kinderen genieten. Een wisselwerking dus. waarin de teamleden een belangrijk aandeel hebben. Zij zijn het immers die de activiteiten ontplooien; van alles bedenken om het de jeugd naar de zin te maken, daarin op de achtergrond bijgestaan door de leden van de Recreatiecom missie. Begeleiding Hans de Oude en Gerard Brink (resp voorzitter en penningmeester van de commissie), vertellen dat de leden van de Recreatiecommissie elke met plezier een team begeleiden. Eerst genoemde is een zeer goede beken de op de camping. In de beginjaren- het Recreatiewerk draait zo'n 23 zomers lang - was hij, toen, even zovele jaren jonger, de grote stimula tor van dit campingwerk; de zanger, de muzikant en iemand die iedereen aanspoorde om mee te doen. Hij is, na enige jaren druk bezig geweest met andere activiteiten sinds enkele zomers terug van wegge weest. Hij stelt dat hetzelfde vuur, gekregen van zijn "Grote Baas er nog steeds is. Kom en help! Het liefst zou hij de jongeren in de leeftijd van 17 tot 25 jaar persoonlijk willen overtuigen om toch vooral één week van hun zomervakantie aan dit Recreatie-Evangelisatiewerk te be steden. "Al was het alleen maar uit dankbaar heid dat zij zoveel hebben. Laten zien dat "christen zijn" uit daad en woord bestaat". Gerard Brink vult aan: Met elkaar gemeente zijn, dat is het werk op de camping in z'n meest pure vorm. Natuurlijk moeten de jongeren wel gemotiveerd zijn. Door willen geven dat God van alle mens en houdt en daarom zelfs Zijn eigen Zoon voor ons gegeven heeft. Dat is Liefde met een hoofdletter en wij willen vanuit die Liefde werken. Lief de is een kwestie van kiezen, maar laat zich niet afdwingen". Welke voorwaarden worden gesteld om als jongere mee te doen met het Recreatiewerk en wat houdt het in? "Twee vragen. Om met de eerste te beginnen: een teamlid moet graag met kinderen om willen gaan en ook de volwassenen niet uit de weg gaan. Ook belangrijk is het willen werken in teamverband. Verder is een creatieve aanleg geen voorwaarde, want met elkaar komt dit wel terecht en vul je elkaar aan als team. Dat men de vertelkunst mees ter moet zijn is geen noodzaak, er wordt echter van het teamlid ver wacht dat deze gelooft wat in de Bijbel staat", aldus Gerard Brink. Hans de Oude:"Het team maakt van tevoren een weekkrant, dat zaterdag tent-aan-tent-aan-caravan wordt uit gedeeld. Zo zien de camping-gasten hoe laat de campingdienst begint op zondagmiddag, wie de nieuwe team leden zijn op maandag en wat het programma is van maandag t/m zaterdag. Doorgaans kiest elk team een motto, variërend van stripfigu ren tot Indianen, terwijl er bij het ochtendprogramma vanuit het the ma "Water" een Bijbels verhaal ver teld wordt. Vervolgens wordt er geknutseld of een spel gespeeld dat ook op dit thema slaat. Het middag programma gaat dan meestal over het motto van die week. terwijl er ook 's-avonds activiteiten zijn". Discussie-avonden Gerard Brink: "Tweemaal per week is er een gespreksavond, voor de wat oudere jeugd en volwassenen, dit jaar met als leidraad het boekje "Wat heeft het voor zin?". De voorgaande jaren was voor de discussie-avonden een toenemende belangstelling. In de zes weken wordt er tweemaal een In dit alles worden de teamleden, per week afwisselend, bijgestaan door één of meerdere leden van de Re creatiecommissie van de Hervormde en Gereformeerde kerk van Zeven huizen. Op 16 juni is er een begelei dingsavond voor commissie-en teamleden onder leiding van Henk van Dam van de "Windroos Zeer belangrijk! De jongere uit Zevenhuizen, Ben thuizen, Waddinxveen, Kruisweg, Oud-Verlaat of Nieuwerkerk a.d. IJssel, die zich door dit artikel aange sproken voelt gelieve s.v.p. snel te reageren, want er zijn nog dringend enkele teamleden nodig, vooral de tweede week, van 21 p juli.De jongere die extra reisKi moet maken, kan dit bij de p® meester kenbaar maken. Netty Bos kijkt reikhalzend uit een telefoontje. Na 1°W tel.010 -455 0408. Circus Ronaldin Zevenhuizen- Het Circus Ronaldini was een geweldig succes, woensda gavond 23 mei. De hal en de blau we zaal van "Swanla waren omge toverd tot éen ware circustent. De clown bij de kassa gaf al een bevesti ging van het vermoeden dat het toch een echt circus was. Door de muziek en de voordracht van de 'poenclown waren de talrijke aanwezigen direct in circussferen, echter de directeur was er niet, die zou nog wel slapen. Toch moest de show doorgaan en de stoet circusartiesten zette zich in beweging. Zeker 100 kinderen tra den voor het voetlicht. Dat moet een geweldige organisatie geweest zijn voor de leraren en leraressen van alle cursussen van de "Zeven Muzen Elke leerling kreeg twee keer de kans om z'n kunnen te bewijzen. In de piste toonden vooral de leerlingen van AMV en ballet hun 'kunsten'. De kinderen van de muziek-afdelingen. zoals gitaar, blokfluit, dwarsfluit en piano gaven van hun kunnen blijk voor de piste. De toeschouwers za gen een groep kikkers, een grandio ze dromedaris die uit de woestijn was gestapt, hoorden het "Olifantenliéd waarom erg gelachen werd,, zagen de dansen met de hoepels, de para plu's, de sultana op het scherven- matras, de fakirs op het zwevende tapijt, hoorden de liedjes van clown Coco en haar kunsten op het hoge koord. De pinquins die uit de kast moesten komen waren er de dans om het geld van Spender Jazzballet, maar verleden van het ^reusje niet vergeten. Dit werd do vioolmuziek vertolkt. Dt van de muziekgroepeni neo dansen, liedjes en sketches leid. Op zich is dat al een een opletten stukje spelen, maar dan ïttenofdatdemaatgojj Circus Ronaldini. met Ronald, was een gew« happening waarvoor afloop uitermate comp»

Dorpskrant | 1990 | | pagina 12