Tros anjersj kees de nobel bloemsierkunst ƒ42,50 s.o.s. Wereldhandel mooie dikke grote 6os j3>95 Diamanten Bruidspaar Bregman- Van Leeuwen Unicef geboorte kaartjes?! "De Ruitertjes Eenmalige aanbieding: ^Hoofdstel zwart/wit/bruin-wit I Kerkdiensten Benthuizen Medische diensten: Rode kruis collecteert Oud papier Benthuizen In blijde verwachting? Trouwplannen? Jubileum in aantocht? Pr, W. Alexanderplein 10 - Benthuizen Tel, 079-31 34 37 Ikadoboetiek i I1v1 LIE. V cLU 'oor het mooie weer hebben wij nu voor u: l*saunaslippers, moat 37 t/m 46 uoor.. f9,95 IHeenslippers, maat 27 t/m 34 uoor... 9,95 Barbecue's in vele soorten en prijzen. 'Kijk ook eens naar onze nieuwe collectie bad- en toiletmatten Ruitershop Willi °9en en zor9en dat Iteofht wegspoelen. Op de Tttruilm ^rond hakken de boeren Sewas weg en planten de Daar hoort natuurlijk een unieke kaart bij! Wij hebben ze in alle soorten en prijzen, informeer eens Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Tel. 01 802-2289 - Fax. 01 802-3503 OÏA/f rvt: 71171 r\ Winkelcentr. De Korf nu voor.. Kon. Julianastraat 8 - Benthuizen - Tel. 079-315734 wij zijn geopend van 13.00-18.30 uur. Eerste Pinksterdag: pvormde kerk: 9.30 en 18.00 uur [J.Boer VGeref.De Hoeksteen 10.00 f ar.C. Klapwijk Den Haag 14.30 Sj. van der Zee: bevestiging [intrede D. van Arkel P-Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. [J. van Aalst KGeref.Gem. 10.00 en 17.00 F dienst Tweede Pinksterdag vormde kerk 9.30 uur ds. D. hf.Gem. 9.30 uur ds. G.J. van ^Geref.Gem. geen opgave Eerste Pinksterdag: dokter R.J.M.P. van Wiechen Voorofscheweg 182 Boskoop tel.01727-14450 Tweede Pinksterdag: dokter R.H. Leeuwenburgh Noordeinde 339 Boskoop tel.01727-15700 Moerkapelle- De Moerkapelse afde ling van het Rode Kruis gaat op donderdag 7 juni huis-aan-huis m§t de collecte-bus rond. De gehele inzamelingsactie loopt van 28 mei t/m 10 juni. Organico, een mens- en "Tuiieuvriendelijke koffie I Organico is een bijzondere °m twee redenen: iiuü koffie biologisch ver- lsen 2. omdat de koffie van lse koffiecoöperaties uit het mexico komt, die zelf ex- Ten, .Vöpperaties werken samen jwnbond: UCIRI. ■op ren verb°uwen de koffie op |(|Lniee!?scflaPpelijke gronden bij I/Jen. Iedere familie krijgt, in ge- L,!._ over'eg, een koffieveld De grootte daarvan m yan het aantal familieleden Kan helpen met de oogst. ren van UC1R1 verbouwen biologisch, d.w.z. zonder en chemische bestrij- Kunstmest en chemi- len zijn duur "'en de boeren afhankelijk dn Seldschieters en kunst- Daarvoor in de ze organische mest, ■naken van koffiepulp, °nkjniid, koemest, aarde «etie kalk. bestrijden ze met de .Planten van de koffie zoe- ren op de hellingen stukjes >orrs>ar voldoende hoge scha- T n staan; weliswaar nemen .Scherm! jSe' noimte in, maar ze r^teop0 ,k°ffieplanten en de koffie daarvoor in de plaats. Zo blijft het natuurlijk evenwicht en voorko men ze uitputting van de grond. Als de Indiaanse boeren hun koffie verkopen via UCIRI ontvangen ze 67% van de wereldmarktprijs, terwijl ze slechts 42% ontvangen als ze hun koffie verkopen via het Mexicaanse staatsbedrijf voor koffie, Immecafe en nog minder via de tussenhandel, nl. 34%. S.O.S. Wereldhandel betaalt 10% boven de wereldmarktprijs. Deze meerprijs gaat naar UCIRI. die dit geld gebruikt voor de verbetering en uitbreiding van de biologische ver bouw en voor de eigen landbouw school. Een deel van de prijs die de boeren voor hun koffie krijgen, stor ten ze in fondsen waaruit gemeen schappelijke voorzieningen worden betaald. Ieder dorp kan zo geld krij gen voor een winkeltje, een electri- sche maismolen, een apotheek, of voor het aanleggen van waterleiding en electriciteit. Via een solidariteits fonds steunt UCIRI nabijgelegen dorpen, zodat de boeren daar zich kunnen organiseren en zich los kun nen maken van de tussenhandel. Via UCIRI hopen de boeren hun onaf hankelijkheid te kunnen bewaren, zowel ten opzichte van de tussenhan delaren als van de staat, die dure kredieten en kunstmest levert. Voor meer informatie over koffie e:a. produkten van S.O.S. Wereld handel kan men contact opnemen met Mieneke Klumper, Raadhuis straat 69 Moerkapelle tel. 01793 - 2596; Riet Peddemors, Hazeveld 49 Zevenhuizen tel. 01802-3497. Benthuizen- Vandaag, 30 mei, is het 60 jaar geleden dat de nu 83 jarige Bram Bregman en de 84-jarige Marie van Leeuwen elkaar het "ja-woord" gaven. Wie had destijds kunnen beden- ken dat ze het zouden mogen beleven zolang bij elkaar te I mogen blijven en nog zelfstan dig te wonen? Niemand! Ook 7' niet dat ze 5 kinderen zouden krijgen. 12 kleinkinderen en 10 ach terkleinkinderen. Vandaag wordt hun huwelijksdag met een etentje met de 'nazaten' in een Boskoops restaurant herdacht. Een receptie mag, vanwege de broze gezondheid van de bruid, op dokter sadvies, niet worden gegeven. Die (goeie??) ouwe tijd Naar de tijd van vroeger verlangen beide echtelieden niet terug, immers die tijd herinnert hen aan armoede, van het eindjes aan elkaar knopen en weieens droog brood eten. Wel is er een glimlach om de herinnering van hun eerste kennismaking. Marie die winkelmeisje was in de winkel van Pos waar Bram sigaretten kwam kopen. Of hij direct al op het idee kwam om Marie mee te vragen voor het huwelijk van z'n broer werd niet helemaal duidelijk, wel, dat ze elkaar graag mochten. Hij was een jongeman die van aan pakken wist, en vanaf z'n 1 le bij de boeren werkte, toen nog meestal gemengde bedrijven. Het was hard werken, veel uren maken voor wei nig loonDe zomer met de oogst ging gepaard met veel zwaar handwerk. De bruid weet eveneens van aanpak ken. Ook zij moest op 11-jarige leef tijd aan het werk. Ze kwam uit een gezin van vijf kinderen, ze was de kostersdochter van de kerk van de Geref.Gemeente, die ooit hier in Benthuizen onder ds. Ledeboer, begon in een schuurtje. Dat heeft de bruid niet meegemaakt, maar ze kent de verhalen en weet net als haar echt genoot, die ook tot deze kerkelijke gemeenschap behoort, van de kerk bouw in 1921. Tot deze Gemeente behoren ze nog en de predikant ds.G.J.van Aalst is een trouw bezoeker. Hij heeft hen de laatste jaren in zorgen en ziekte bij gestaan.... Vroeger "We hebben het erg arm gehad, ik moest altijd alles zelf naaien voor de kinderen. Vaak uit kleding die al gedragen was. Maar je wist niet be ter, veel mensen verkeerden toen in dezelfde omstandigheden. Ik ben blij dat we het, na de oorlog, zoveel beter gekregen hebben dat we zelfs met de kinderen op vakantie konden. En nu hebben we het op onze oude dag ook goed. We hebben voldoende om van te leven en vinden het een zegen dat we het mogen beleven dat we 60 jaar voor elkaar door God gespaard zijn. We hebben het nodige meegemaakt, er overleden kleinkinderen en er waren andere verdrietige dingen, maar we zijn er nog en ik kan zelf weer voor ons eten zorgen. We zijn blij met alles wat we hebben, want ik ben een paar jaar geleden erg ziek geweest. M'n man kreeg daarvoor een hartaanval". Blij is ze met de bejaardenwoning aan de Prins Hendriklaan waar ze nu alweer 13 jaar wonen, na 46 jaar bij de molen te hebben gewoond. De werkzaamheden mogen dan wel niet veelomvattend zijn in deze etagewo ning, de bruid vindt het toch fijn dat ze twee keer per week hulp heeft via "De Zuidpias". Militair De bruidegom knikt, popelt om van vroeger te vertellen, over z'n taak als vrijwillig militair met een dreigende bezetting. Het wachten voor de Moerdijkbrug, de BSA, het bewaken van gevangen genomen NSB-ers na de oorlog en verzucht: "Ik had zo graag beroepsmilitair willen worden, maar m'n ouders hielden het te gen..." Hetgeen hem niet als beroepskeuze vergund was, werd wel een levens taak als vrijwilliger. Hulpverlening Zo kwam hij bij de Bescherming Bevolking, was een jaar of vijf actief voor T'steun het wettig gezag", wat alles te maken had met vrijwillig dienstnemen, gaf jarenlang EHBO- lessen en was lid van het vrijwillig Brandweercorps van Benthuizen. Hij was het dan ook die de huidige brandweercommandant van Moer kapelle, zijn schoonzoon Herman Lindhout ooit aanspoorde om bij de Moerkapelse brandweer te gaan. Enkele grote branden staan in z'n geheugen gegrift, o.a. die van de boerderij van Piet v.d. Eijk in de Hooge Veenen die een dag en een nacht bluswerk vereiste. Een brand die vermoedelijk door kortsluiting was ontstaan. Verder grote branden in Zoetermeer, die waren aangesto ken, vijf in successie, waar corpsen uit de regio meehielpen de vuurzee te bestrijden. "De eerste keer kregen we om twee uur 's-nachts een maal tijd aangeboden van de gemeente Zoetermeer in het Paviljoen van V.d. meer, maar de tweede keer niet meer. Het had de gemeente zeker toen al genoeg gekost", lacht de bruidegom. Hij is op z'n 65ste. bij z'n pensione ring, Koninklijk onderscheiden, met de zilveren ere-medaille in de orde van Oranje Nassau, vanwege z'n jarenlange vrijwilligerswerk in de hulpverlenende sector. Daarbij was zeker de staat van dienst van de heer Bregman ook een meespelende fac tor: 25 jaar achtereen werkte hij bij dezelfde baas, nl. G.C. Diephout. Op deze boerderij zit nu de familie Lie- vaart. Na z'n pensionering werkte de bruidegom tot z'n 78ste jaar bij het Loonbedrijf Bakker. Wie van het bovenstaande kennisge nomen heeft kan begrijpen dat de bruid verzucht dat ze heel veel alleen is geweest en vaak alleen stond in de opvoeding van haar kinderen. Echter zij waren het ook die haar blijdschap gaven en aan wie ze aanspraak had. Nu is haar man, een natuurliefhebber die veelvuldig naar het raam loopt en de lucht bestudeert, bijna altijd thuis. Beiden vinden dat ze het goed heb ben en genieten van het bij elkaar zijn, het bezoek van kinderen en kleinkinderen en van de kleine din gen en, hoewel beperkt in haar. bewegingen, vindt de bruid een opname in een bejaardentehuis nog ver weg, hetgeen beaamd wordt door de bruidegom. "Zo lang moge lijk willen we zelfstandig blijven wonen", klinkt het.... Moerkapelle- De Unicef-collectie telt zes verschillende geboortekaartjes. Deze kosten f 0,90 per stuk. Ze kunnen blanco gekocht worden en bij de eigen drukker bedrukt worden, met gewenste tekst en letter. b.v. drukkerij Elgersma Zevenhuizen of Van Marle Moerkapelle) Minimale afname tien kaartjes. Ver der hebben de plaatselijke afdelingen nog diverse geschenkartikelen van postpapier, kaarten e.d. te koop. Kijk, koop en informeer op de Uni- cefstand op de Braderie op 23 juni in Moerkapelle in de Moerdijkstraat. Tel inlichtingen 01793- 2344 of 2771. Benthuizen- Donderdagavond 31 mei gaan de vrijwilligers van B.O.C.-inn weer langs de huizen oud papier ophalen. Door hen wordt via de Dorpskrant gevraagd om (onder dankzegging) het papier, in stapels gebonden, voor 19.00 uur buiten te zetten.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 7