O Vakantie medewerkers Én Tweede Pinksterdag: Allemaal, allemaal op de fiets: ïC A Bnemmer 'J W NIET LUILAKKEN MAAR VOORDEEL PAKKEN' op alle aankopen 10% korting Let op de prijspakkers wees wakker pakt een prijspakker Achtergrondinformatie over Chaminade "De Omloop van het Groene Hart" Huidverzorging Tineke Bijsterbosch voor dames en heren totale huidverzorging. kleintje plaatsen? bon in op pagina 4 Julianastraat 38a Moerkapelle Tel. 01828-15130 Gevraagd: vanaf 16 jaar. Pannekoeken Petit Restaurant een 2e pinksterdag zijn wij voor u geopend. Onze openingstijden zijn van 10.00 tot 21.00 uur. A ~<grfint Zaterdag 2 juni van 7 tot 9 uur Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon 01828-12012 pDositaire en verkoop van: Maria Galland Arnoud John van G. make up Q. schouder/nek-massage, epileren, harsen, teenerbehandeling, probleemhuid (o.a. acné) buste-versteviging gedipl. esthéticiënne tel. 01802-2462 I I I I I I I I I I I I I ■Ock voor bruiloften, partijen, zakenlunch en koffietafels! lijn elke dag van het jaar geopend met de gebruikelijke kningstijden van dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 21.00 uur. pMAANDAGS GESLOTEN 5 8 - 2665 HB BLEISWIJK - TEL. 01793-1945 Voor een goed doel De Omloop van het Groene hart.... Zevenhuizen- "Door deel te nemen aan de door de Lionsclubs Midden Nederland georganiseerde fietstocht op Tweede Pinksterdag, kunnen minder draagkrachtige gehandicapte plaatsgenoten een week meevaren op de Rode Kruisboot J. Henri Dunant. De slogan hierbij is Help een plaatsgenoot op de Rode Kruisboot". r T Ook de Lionsclub uit Zevenhuizen neemt, net als de twee voor gaande jaren, weer deel aan dit evene ment, dat als "Omloop van het Groene Hart" inmiddels grote be kendheid geniet. Zo wel in 1988 als in 1989 stapten vele inwoners van Zeven huizen en Moerkapel le op de fiets, na zich bij de start bij een cafe taria aan de Dorps straat, onze Lions- post, ingeschreven te hebben. Terras op Dorpsplein Dit jaar zal het start- en controlepunt in Ze venhuizen op een an dere plaats gesitueerd zijn, namelijk op het plein voor het ge meentehuis. Heerlijk ifi# centraal en we kunnen hier de star ters, de passanten en degenen die zich af komen melden, tevens ver frissingen te koop aanbieden. Op een terras, compleet met parasols kunnen de fietsers hier verpozen. De opbrengst hiervan komt even eens ten goede aan het doel om minder draagkrachtige gehandi capte inwoners mee te laten varen met de "Henri Dunant"aldus Lion bestuurslid Riné Bos. Drukte in de Dorpsstraat Hij verwacht dat het Tweede Pink sterdag, als het weer meewerkt, gezellig druk zal worden op het dorpsplein. De Lionsclub Zeven huizen zal hierop met voldoende mankracht inspelen. Overigens, ook passanten die niet aan de fiets tocht van de Lions deelnemen mogen op het terras van de Lions Zevenhuizen, een consumptie nuttigen. Graag zelfs, hoe meer be langstelling hoe liever. Start en deelname Deelnemers aan de fietstocht "De Omloop van het Groene Hart" hoeven niet persé vroeg uit de ve ren. Wel degenen die de 90 en 120 km. afstand af willen leggen. Die kunnen vanaf 7.45 uur starten. De deelnemers aan de fietstocht over 120 km. kunnen tot 9.00 uur van start gaan, terwijl degenen die de 90 km. afstand rijden tot 10.00 uur kunnen starten. Wie de 60 km. afstand rijdt kan vanaf 8.45 uur starten tot 12.00 uur. De 40 km. kan, net als de 25 km ook om 845 uur van start gaan doch de 40 kmstart sluit om 13.00 uur en de 25 km. om 14.00 uur. Alle deelnemers moeten om 17.00 uur weer op het startpunt terugge keerd zijn. Iedereen die de tocht volbrengt ontvangt een herinneringsmedaille. Kosten De deelnamekosten variëren van vier tot acht gulden per persoon.(Is afhankelijk van de afstand). Hier voor ontvangt men een routekaart en een medaille. De "winst" is voor het goede doel. Een gezin betaalt een gereduceerd tarief (voor de 25 en 40 km). Een gezin van tenminste vier personen betaalt, ongeacht de grootte van samenstelling, f 15, Opstapplaatsen Lezers van de Dorpskrant hoeven niet speciaal in Zevenhuizen op te stappen. Benthuizenaren kunnen b.v. in Zoetermeerbij restaurant v/ h "De Drie Hooibargen" starten. Waddinxveners b.v. aan het "Lek- kenburg" in de wijk Bloemendaal in Gouda. Inlichtingen over startplaatsen e.d. kan men inwinnen via tel. 03480 - 11643, bij de Lionsclubs Midden- Nederland. Een kleine acht jaar geleden stak een dozijn Lionsclubs uit het Groe ne Hart van Zuid-Holland, Noord- Holland en Utrecht, de koppen bijeen om een evenement te be denken. Er moest geld op tafel komen om gehandicapten wat extra ontspanning te bieden. En dan niet alleen via een aanslag op de beurs van goedwillenden, maar vooral door middel van iets leuks. Zo werd de "Omloop van het Groene Hart" geboren: een fiets- festival voor jong en oud, waarbij de deelnemers kunnen kiezen uit talloze routes en afstanden, mid den door het fraaie Groene Hart van Holland en Utrecht. Een ontdekkingstocht door de (eigen) streek, uitgestippeld om de deelnemers oog in oog te doen staan met de mooiste plekjes en bezienswaardigheden 3000 in 1983 In 1983 ging de eerste Omllop van start en die was, met ruim 3000 fietsders, meteen een eclatant succes, uitmondend in de aankoop vsan zes tandems voor visueel gehandicapten, via de Stichting Gehandicaptensport. Om die tandems bij zoveel moge lijk evenementen in te kunnen zet ten, moest er vervoer voor komen. En zo fietsten in 1984 al 3000 starters een prachtige dubbel-assi- ge aanhangwagen bij elkaar. Tweede Pinksterdag 1985 klom men 4.600 mensen op het zadel en konden er, mede dankzij rijwiel- fabriekanri Gazelle, aog eens 16 tandems aan de stal van de Stichting Gehandicaptensport worden toe gevoegd. In 1986 groeide het deelnemer saantal tot boven de 5000 en wer den via de Nederlandse invaliden Sportbond, alle 37 mytylscholen in Nederland verblijd met een eigen schuif-tennistafel In het lustrumjaar, 1987, waren de verwachtingen extra hoog gespan nen, maar de regen gooide behoor lijk roet in het eten. Desondanks kon de organisatie een zodanige opbrengst bijeenbrengen waarmee een groot aantal gehandicapte streekgenoten een vakantieweek op het Rode Kruisschip "J. Henri Dunant" kon doorbrengen. De Omloop was in 1988 goed voor een record opbrengst van maar liefst f 50.000, Hierdoor was het mogelijk, dat in overleg met de Nederlandse Invali den Sportbond, een groot aantal waterbasketbalsets en sportrolstoe- len werd uitgereikt aan diverse gehandicapten-verenigingen in de regio van het Groene Hart. Wat zal Tweede Pinksterdag 4 juni brengen? Bij de Omloop van dit jaar staat weer een vijfdaagse zomervakantie met de "J. Henri Dunant" centraal, ten behoeve van ca. 70 gehandi capten. Opnieuw onder de slogan "Help een plaatsgenoot op de Rode Kruisboot", zullen de 12 Lionsclubs van Het Groene Hart, er alles aan doen om dit fietsevenement te laten slagen. Zevenhuizen- Zaterdagavond vond het laatste concert plaats dat "De Zeven Muzen" dit seizoen organiseerde, dit keer in de Vrijzinnig Hervormde kerk. Het Chaminade Kwartet dat deze avond verzorgde heeft een Zevenhui- zense dwarsfluitiste, nl. Marjanne Roe- Ie veld. Zij vertelde de aanwezigen waar de naam "Chaminade" vandaan komt, nl. van Cécile Chaminade, een Francaise die van 1857 -1944 leefde en een componiste en pianiste was die veel uitvoeringen in Engeland gaf. Zij is voornamelijk bekend door haar lichte pianostukken, maar schreef ook ope ra's, balletten, orkestrale suites, enz. Zij was een vrouw, net als de leden van het Chaminade kwartet dat vier moder ne stukken speelde die goed in het gehoor lagen. De 'gesprekken tussen twee fluiten' van Richard Rodneuy Bennett werd goed vertolkt, evenals de Sonatina' voor drie fluiten van Quantz. De hoogtepunten na de pauze waren de 'Dance trios' van Greaves en van Kuhlau, het Scherzo uit 'Quator en ré majeur pour quatre flutes'. Het Chaminade kwartet is een amateur fluitkwartet dat naast Marjanne Roele- veld uit de navolgende dames bestaat: Carolien Bakker uit Leiden, Riek Hor- stink uit Zoeterwoude en Tatjana Tor- doir uit Alphen a.d. Rijn. Het kwartet bestaat sinds 1982. Naast de kwartet-bezetting wordt ook in trio- en duet-bezetting gespeeld, dit ter afwisseling voor publiek en spelers. De bezetting van de fluitpartijen is wisselend, zodat er geen sprake van is dat iemand altijd eerste, tweede, derde of vierde partij speelt. Het concert jl. zaterdagavond was goed verzorgd, waardoor veel mensen met aandacht luisterden en er zo nu en dan een zucht van spanning werd gehoord met een uitroep van "nou goed zeg.-"-

Dorpskrant | 1990 | | pagina 9