Ndiging pupillen D2 tl WIJ UW INBOEDEL VERHUIZEN, KUHT U OP KOFFIEVISITE VAKKUNDIG IN VERHUIZEN Gemeenteraad Moerkapelle: Uitbreiding glastuinbouw van noort-poldervaart verhuizingen Een ander beeld in Rabobank Zevenhuizen ERKENDE Arie van der Knijff PARTICULIERE VERHUIZINGEN INBOEDELOPSLAG EMIGRATIE VERPAKKINGEN KANTOOR- EN PROJECTVERHUIZINGEN MEUBELTRANSPORT Mdinxveen, Tuinbouwweg 22a, Tel. 01828-16166*, Fax 01828-12194 Gouda, Voorwillenseweg 63, Tel. 01820-12534 Nieuwerkerk a/d IJssel, J. Tomstraat 22, Tel. 01803-12013 Wat buigt gij u neder, o mijn ziel! en wat zijt gij onrustig in mij? Hoop op God, want ik zal Hem nog loven; Hij is de menigvuldige verlossing mijns aangezichts, en mijn God. Psalm 42:12 letdroefheid geven wij u kennis dat de HEERE, voor ons plotseling, tot telt genomen mijn geliefde man, onze vader, grootvader en over power p leeftijd van 84 jaar. Moerkapelle: Emmeloord: Capelle a/d IJssel Moerkapelle: Chilliwack - Can.: Zevenhuizen: Moerkapelle: Moerkapelle: Moerkapelle: Barneveld: T.A. van der Knijff-Möhle C. van der Knijff-van der Knijff J. van der Knijff J. van der Knijff M. van der Knijff-Oudijk J.P. van der Knijff-Broer C.G. Roos-van der Knijff M. Roos A.T. Bregman-van der Knijff J. Bregman A. van der Knijff A. M. E. van der Knijff-Molenaar Ph. van der Spek-van der Knijff A. P. van der Spek C. van der Knijff A. M. van der Knijff-van der Spek J. van der Knijff ^Veenen 43 ^Moerkapelle j^'ledene is opgebaard in de rouwkamer van Huize "Beth-San", waar gelegenheid is tot condoleren op donderdag 7 juni n20.00 en21.30 uur. Ij%dag9junizaler0m 11 -00 uur een rouwdienst worden gehouden gebouw van de Gereformeerde Gemeente, Kerkstraat, waarna l enis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats "Westha- Geen bloemen pe» M '^'"Zaterdag 25 mei p M;0 kantine van voetbalve- wTkerk. Daar werden, ïj. r„; naai dit seizoen, de fO'j'op, gehuldigd. TOcha KaniP'oen geworden. Dit "- kwam wederom tot 1. onderlinge vriend- f '!ner er> leiders maar ook ders die elke week weer langs de lijn de jongens op gepaste wijze aanmoedigden. Ook koeriers diensten P. Stam, de sponsor van D, heeft bijgedragen tot dit feest. Jongens nogmaals gefeliciteerd en veel succes en sportiviteit voor de toekomst. Een der trotse ouders. Moerkapelle- Het glastuinbouwbedrijf aan de Herenweg 41 kan uitbreiden tot maximaal 2,5 ha. De uitbreiding op zich betreft 16000 m2. glasoppervlak, de bouw van een bedrijfsloods en een tweede bedrijfswoning. De gemeente raad nam dinsdagavond hiertoe een voorbereidingsbesluit omdat het gebied valt in het bestemmingsplan landelijk Gebied. De heer Duursma Alg. belang zei bang te zijn dat hier weer een uitbrei ding op volgt, waarna het hele polder gebied uit glas gaat bestaan en vroeg zich af of door splitsing van het bedrijf er een dergelijke situatie kan ontstaan. De heren Verweij, Doomhein en De Gooi- jer deelden die vrees die door burge meester A. W. Lips werd weggenomen. "Dan is het uitdrukkelijk nee". Nieuwe praktijkruimte tandarts Hoewel B. en W. gehoopt hadden dat de Moerkapelse tandarts, vanwege de te kleine praktijkruimte die zij nu heeft, gebruik had willen maken van de lokali teit in de voormalige kleuterschool Jip en Janneke, zijn ze bereid om mee te werken aan de bouw van een praktij kruimte voor haar. Nabij de Akkerweg, op de grens van het Wilde Veenen-complex en de nieuw bouw, is een buitengewoon geschikte iokatie gevonden, die gedeeltelijk ei gendom is van de gemeente en van Beth-San. Met het bestuur van dit bejaardentehuis is overeenstemming bereikt, mits het gebouw geen rechtstreekse verbinding krijgt met Beth-San. Bovendien dient het visueel niet hinderlijk te zijn voor de bewoners van het laatste complexwo ningen die uitzicht hebben op de Akker- weg. Hoewel nadere uitgewerkte plannen omtrent grondverwerving de raad nog voorgelegd worden, werd nu alvast een voorbereidingsbesluit genomen voor dit gebied dat binnen het bestemmingsplan "Dorp' 77" valt. Asielzoekers De gemeente Moerkapelle stelt een tweede woning beschikbaar voor asiel zoekers. De eerste woning voor asiel zoekers staat aan de Klaproosstraat. De gemeente denkt er goed aan te doen door de tweede in een andere omgeving beschikbaar te stellen, dus werd een woning aan de Jhr. V.d. Weistraat voor dit doel gereserveerd. De heer Duursma Alg.Bel. was er niet blij mee. "De woning had aan Moerka- pellenaren toegewezen moeten wor den. We hebben maar enkele goedko pere woningen te verhuren en er staan velen op de wachtlijst. Er had beter even gewacht kunnen worden. Deze wat grotere voor inwoners en een andere voor asielzoekers". De heer C. Wolff CDA vroeg aandacht voor een gezin omdat dit tijdens de hoor zitting (waar slechts enkele omwonen den aanwezig waren) als wens naar voren kwam. De heer Doornhein vroeg zich af of er wel belangstelling is van CRM voor wo ningen voor asielzoekers, temeer daar Zevenhuizen er drie beschikbaar had en er met moeite één bewoond kan hou den. De heer De Gooijer noemde de sprei ding in de gemeente een goede zaak en had een voorstel om de familieleden van het huidige asielzoekende gezin naar Moerkapelle te laten verhuizen. De heer Verweij RPF sprak zijn erkentelijkheid uit voor het beleid van B. en W. in deze en stelde dat de voorkeur van een gezin niet onbeperkt mag blijven bestaan. "Al leenstaanden mogen niet afgewezen worden. Mevrouw Van der Feltz Alg. Bel. benadrukte dat 'niet gezinnen' ook welkom zijn. Wethouder V.d. Spek zei dat B. en W. een gezin zullen eisen en dat de maximale tijd van leegstand van de woning twee maanden mag zijn. Zijn er geen asielzoekers dan wordt het pand gewoon weer verhuurd. Woningbouw Moerkapelle gaat verder met de woning bouw. Met het aannemingsbedrijf D. de Graaf B.V. te Moerkapelle is overeen stemming bereikt over de bouw van zes premie A-woningen. Voor deze wonin gen gaat een prijs gelden van f 142.000,incl. BTW en v.o.n. In verband hiermee moest door de ge meente een perceel grond ter waarde van f 156.000,te verkopen aan dit bedrijf waardoor de grondprijs per wo ning op f 26.000,incl. BTW komt. Subsidie Unaniem ging de raad akkoord met sub sidieverstrekking aan de rolschaatsclub "Rolling 90". Deze nieuwe - zeer en thousiaste club- krijgt een startsubsidie van f 900, Groot onderhoud De gemeenteraad vraagt rijkssteun aan voor het uitvoeren van groot onderhoud aan huurwoningen aan de Julianastraat en Wilhelminastraat. Vloerbedekking De I.J.P. Keijzerschool krijgt voor drie lokalen subsidie voor de aanschaf van nieuwe vloerbedekking ten bedrage van f 16.000,—. Voorjaarsnota: Hiermee ging men akkoord Dorpsstraat reconstructie: Tijdens de rondvraag werd nadere toe lichting gegeven op het stilleggen van de reconstructie van de Dorpsstraat. We thouder V.d. Spek vertelde dat er van de panden foto's genomen zijn, ten gevolge van brieven van ongeruste bewoners die vreesden voor verzak king of scheuren aan hun panden tijdens de reconstructie. De heer Duursma Alg. Bel. had van een bedrijf als De Grontmij verwacht dat dit van tevoren was gebeurd en noemde dit een nalatigheid. Op de vraag of er een CAR-verzekering gesloten is Con structie allriskverzekering) antwoord de de wethouder bevestigend. De verontrusting van de bewoners dat het riool anderhalve meter onder het wegdek in het midden van de Dorpsstraat komt werd door de heer Doornhein PvdA verwoord. Wethou der V.d. Spek reageerde hierop met de mededeling dat dat slechts een meter onder het zgn. 'maaiveld' is. Met de aannemer wordt overleg gepleegd deze werkzaamheden zo voorzichtig mogelijk uit te voeren. Dezer dagen zijn de werkzaamheden aan de Dorpsstraat weer hervat. Grond De heer Verweij vroeg van wie de grond is die aan de Akkerweg voor overlast zorgt door stuiven e.d., waar op de heer V.d. Spek antwoordde "van ons" (gemeente dus). Even weet men er geen raad mee, maar een invulling wordt gezocht. Paaltjes met nummerborden De heer D. de Gooijer vroeg zich af of het mogelijk is dat mensen, zonder vergunninghouder te zijn. bij hun woning paaltjes met een nummer bord zetten alsof het privégrond be treft, zoals in de Kerkstraat. De wethouder wuifde zijn bezwaar hiertegen wat weg omdat de bewo ners dit doen omdat ze anders geen parkeerruimte hebben. Hij wilde hie rin soepelheid betrachten. Vogelgebouw Het gebouw van de plaatselijke vogel vereniging blijkt veelvuldig voor ande re doeleinden gebruikt te worden dan voor verenigingsactiviteiten. Dat is de heer Lindhout, gebleken die er vlakbij woont, hij zegt er wel geen overlast van te hebben maar dat dorpshuis "Op Moer" de horeca-gelegenheid is voor feestjes. Collecte door kinderen mevrouw V.d. Feltz vroeg een onder zoek naar het collecteren door kinde ren van zo'n jaar of acht negen. "Col lecteren moet aan een minimum-leef tijd gebonden zijn" Verder pleitte zij voor het aanbrengen van een spotje, gericht op de fraaie Wilhelminaboom op het Raadhuis plein. Net even anders, maar nog meer service-gericht. Zevenhuizen- Het interieur van de Ra bobank in Zevenhuizen heeft een kleine verandering ondergaan. De bankhal is op een aantal punten aangepast. Naast de eerste balie werd een spreekkamer gecreëerd die helemaal in het interieur van de bank past en van een fraai materiaal gemaakt is, met in hoofdzaak aluminium, waarvoor de Zevenhuizen- se firma Kreder zorgdroeg. Wie binnenkomt moet eens goed oplet ten hoe leuk het interieur is aangepast en van opstelling gewijzigd is. Bedrijvenbalie op z'n plaats Natuurlijk krijgt de cliënt met de gewij zigde opstelling te maken want voor be paalde handelingen moet men nu naar een andere balie, met uitzondering van de "bedrijvenbalie" De heer Lodders, sinds kort als specialist betalingsverkeer voor bedrijfsrelaties en Cijnie Spekman zijn op dezelfde plek gebleven. De eerste balie Wie binnenstapt ziet rechts de balie waar vroeger de particulieren wiens achter naam aan het begin van het alfabet zitten, hun handelingen konden laten verrichten. Nu is dat de Geldhandelin genbalie geworden. Voor diegene die geen gebruik maakt van de faciliteiten geboden in de vorm van de geldautomaat in de entree, kan hier terecht voor kasopnames en stor tingen. Tevens kan men hier terecht voor het afhalen van o.a. Eurocheques. Adviesbalies Zijn er naast de Kasopname of storting vragen op een ander terrein, dan kan men zich direct wenden tot één van de Adviesbalies. Hier kan men naast de advisering en/of de beantwoording van vragen, tegelijkertijd de kasopname of storting laten regelen. De medewerk(st)ers aan de Adviesba lies kunnen adviseren omtrent het totale scala van diensten. Zonodig wordt assistentie van één der specia listen binnen de bank ingeroepen. Reizenbalie De geheel herziene Reizenbalie staat borg voor een optimaal reisadvies. Terzijde gestaan door diverse techni sche middelen, waarborgen de gedi plomeerde specialisten op dit gebied een optimale invulling van de client's vakantiewensen. Ook kan men hier terecht voor bui tenlands geld, cheques, reisverzeke ringen e.d. Kortom: een bezoek aan de bedrijvi ge Rabobank in Zevenhuizen, is geen zoekplaatje. Alle medewerk(st)ers wil de clientèle graag van dienst zijn.

Dorpskrant | 1990 | | pagina 17