Gemeente Zevenhuizen Ludieke actie B.K.- wegbewoners mm SNEL j LÉh Meer zenders op de kabel Zevenhuize Moerkapell Verleende bouwvergunningen Plaatsing hooiberg Onderweg 20 Actie Eerste Hulp Bij Sport". Bouw van een woning op het perceel Dorpsstraat 3b en 5. BURGERLIJKE STAND Collecteschema KERKDIENST» MEDISCHE DIENSTEN MA Dl "ZUIDPLAS" f DORPSKRANT In de periode van 31 mei t/m 6 juni 1990 zijn door burgemeester en wethouders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - het maken van een aanbouw aan de woning Kratonlaan 29; - het verbouwen van de woning De Wielewaal 22; - de bouw van twee garages aan de Zuidelijke Dwarsweg 13; - de bouw van een machineloods aan de Groeneweg 10; - het wijzigigen van een veestal aan de Bierhoogtweg 19b; - de bouw van een dakkapel en een bergruimte aan het Zuideinde 19. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeentesecretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. Dorpsstraat 89). De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt bekend, dat vanaf donderdag 7 juni 1990, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aanvraag van: - de heer J.H. van Leeuwen, Onderweg 20 te Zevenhuizen, voor het plaatsen van een hooiberg op het perceel Onderweg 20. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990", waarvan het ontwerp ter inzage heeft gelegen. Het college van burgemeester en wethouders is thans voornemens de gevraagde vergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders. Onlangs is de landelijke actie Eerste Hulp Bij Sport" van start gegaan. Deze actie wordt gevoerd door de Koninklijke Nationale Bond voor Red dingwezen en Eerste Hulp Bij Ongelukken "Het Oranje Kruis" in samenwer king met de Katholieke Nationale Bond voor EHBO en de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen en wordt financieel gesteund door de Stichting Fondsenwervingsacties Volksgezondheid en het Praeventiefonds. De actie heeft ten doel de EHBO-voorzieningen bij de amateursport te verbeteren, zowel wat betreft de beschikbaarheid van gediplomeerde EHBO-ers als wat betreft het verbandmateriaal. Aanleiding voor deze actie zijn het grote aantal blessures dat sporters oplopen tijdens het beoefenen van sport én de verontrustende resultaten van een inventariserend onderzoek naar de EHBO-voorzieningen bij een drietal amateursporten. Door een goede eerste hulpverlening op de plaats van het ongeval kan verergering van het letsel, een onnodig lang verblijf in een ziekenhuis en soms zelfs invaliditeit of overlijden worden voorkomen. De actie met als slogan "Eerste Hulp Bij Sport: 't kan niet "Professioneel" genoeg zijn" zal zich richten op de groep recreatieve sporters, trainers, verzorgers, beheerders van sportterreinen en -hallen. Aan alle sportverenigingen is een mailing gezonden, waarmee "Het Oranje Kruis" het bewustzijn wil kweken dat het zo niet langer kan: er moeten meer opgeleide EHBO-ers en betere voorzieningen bij de sportclubs komen. Deze mailing bestaat uit een brief, een poster, een fotder met een lijstje Eerste Hints Bij Ongelukken", een kortingsbon voor een goedgekeurde verbanddoos en een antwoordkaart voor het vragen van nadere informatie over EHBO-cursussen. Mochter er verenigingen zijn, die geen documantatie ontvangen hebben, dan is die op te vragen bij Bureau Welzijn van de gemeentesecretarie. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt bekend, dat vanaf donderdag 7 juni 1990, gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie, Dorpsstraat 89, tijdens de openingsuren ter inzage ligt: - een plan voor de bouw van een woning op het perceel Dorpsstraat 3b en 5. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Dorp, na vijfde herziening". Voor het betreffende perceel is echter door de raad verklaard, dat een herziening van het bestemmingsplan in voorbereiding is. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met gebruikmaking van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid gedurende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient te zijn gemotiveerd en worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders. GEBOREN: de Vos, Clasina Geertje, dochter van: de Vos, Jacob en: Boender, Geertje, op 21 mei 1990. de Kam, Arie Mathias, zoon van: de Kam, Eduard M. en: Krijgsman, Alida, op 22 mei 1990. van Vliet, Mariene Arianne, dochter van: van Vliet, Arie H. en: Dekker Helena P., op 23 mei 1990. GEHUWD: van Ruijven, Leonardus Adrianus Maria en: Versprille, Elizabeth, op 30 mei 1990. OVERLEDEN: Mijnheer, Klaas Reindert, oud 57 jaar, op 30 mei 1990. In de week van 11 t/m 16 juni 1990 zal er geen collecte gehouden worden. Zevenhuizen- Donderdagmorgen werden passanten over de Burg.Klinkhamerweg verrast door borden met ludieke opschriften die alles te maken hadden met de ver keersintensiteit van deze weg. "13000 redenen om actie te voeren" luidde het bord dat voor de verkeer slichten bij de "Opril" was geplaatst. Er rijden nl. ca. 13000 of meer voertuigen over deze doorgaande weg door Zevenhuizen. De bewo ners zijn deze verkeersdruk allang meer dan beu. Tijdens de rondvraag aan het eind van de gemeenteraadsvergadering ging de heer H. Sleeuwenhoek Gem. belangen en zelf bewoner van deze weg, doorgaans wat terughoudend over de overlast, op deze ludieke actie in. Hij zei die ochtend verrast te zijn door de verkeersmaatregelen, niet door de gemeente genomen, maar op initiatief van een aantal bewoners. Het bord "Stop ga terug" zou de berijders van de weg wat verwarring hebben kunnen brengen. Spreker bracht ook de andere leuzes onder de aandacht maar vond de kreet "B.K. weg of B. en W.-weg wat minder geslaagd daar de gehele raad in het verleden verantwoordelijk was en voor deze weg en nu haast dient te maken met de omleidingsweg. "Waarom het bord met de kreet "Van Gent snel-weg" weggehaald is ontgaat me een beetje, maar de ba bypop waarbij het opschrift hangt "Ik woon hier ook" kan ik goed begrij pen. De kinderen zijn de dupe, zij zijn hier geboren en hebben niet voor deze weg gekozen. Ook de bewoners van de woningwetwoningen die hier zo'n 20 jaar geleden kwamen wonen niet, toen het een stille weg was. Later veranderde dat en was het voor de Dorpsstraat een verademing dat het verkeer over de B.K. weg ging. Degenen die later een huis kochten hebben nu last terwijl zij het konden weten". Burgemeester A.H. van Gent: "Omdat mij verzekerd is dat het een ludieke actie betrof mochten de bor den er een dag blijven staan". Spre ker had die dag diverse mensen, o.a. van de regionale dagbladpers en radio en de bewonerscommissie gezegd dat B. en W. er niet verant woordelijk voor zijn dat de plannen voor een omleidingsweg nog niet concreet zijn. De afgelopen maand is er tweemaal met een gedeputeerde over de verkeerssituatie gesproken van bestuur tot bestuur. Hij zei dat zoiets meer effect heeft dan dat er door bewoners brieven naar ambte naren gestuurd worden. Zevenhuizen- Op de vraag van de heer Ch. Sarneel WD, gesteld tij dens de rondvraag van de raadsver gadering, of de geruchten waar zijn dat de kabelexploitant uitbreidt, ant woordde de voorzitter bevestigend. Wethouder B. van Yperen deelde desgevraagd mede dat Zevenhuizen er vanaf 7 juni, vier zenders bijkrijgt. Het beeldsignaal voor de kabeltelevi sie krijgt Zevenhuizen via Nieuwer- kerk en Capelle van Rotterdam. 7 juni om 16.00 uur zal er door Case- ma aandacht worden geschonken aan de zenders die erbij komen, waardoor het totaal 15 wordt. Half juli wordt dat totaal op 18 ge bracht. Iedere abonnee van de kabel televisie krijgt van Casema bericht hierover. Zondag 10 juni Hervormde kerk lO.OOuuren uur ds. H. Gaasbeek Herv.kapel Oud-Verlaat 10 dienst Geref.kerk 9.30 uurds. F.nu gersWaddinxveen, 18.30» Davidse Vrijz.Hervormden 10.30 H.J. ter Bals Alphen a.d. Rr Zondag 10 juni Hervormde kerk 9.30 uurd Vergunst Slikkerveer 18.30 u J.W. van Estrik Geref.Gem. 9.30 en 18.30n' D. Rietdijk Zaterdag 9 juni: Dokter Dorpsstraat 196, Zevenh 01802-1204. Zondag 10 juni: dokter Hoefweg 74, Bleiswijk, Tel. 14085 Spreekuren gezinsverzo Zevenhuizen: ma, di, do e 9.00-10.00 uur, tel. 2622 Moerkapelle: ma en woe 8.3 uur, tel. 2589. Spreekuren maatschap werk: Zevenhuizen: ma 12.00-13.00 uur. tel. 2622. Moerkapelle: di 12.00-13.0 tel. 2589. stichting sos telefoir hulpdienst rijnmond. Dag en nacht bereikbaar een gesprek van mens tot TEL. 010-436224 Kruiswerk Midden-Ho wijkgebouw: Dorpsstr. 51 01802-1280: spreekuur# pleegkundigen en uitleen a maandag, woensdag, vrijdag u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor nacht en weekenddienst: tel. UI 29466 en op werkdagen 16.30 u. tel. 0 1 828-17377. Ledenadm.: Centraal Gouda, tel. 01820-29466. V.B.O.K. Hulp aan m kind bij ongewenste zwange Tel.: 01802-2947 en OW1 Landelijk: 033-620244. Onafhankelijk informatie'' Verschijnt eenmaal per w-: woensdag in een opia?6 vaa 16.000 exemplaren. Redaktie-adres: Drukkerij Elgersoa Dorpsstraat 62a 2761 AG Zevenhuize» Postbus 85 2760 AB Zevenhuize» Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 of: Noordeinde 2761 BN Zevenhuize» Tel. 01802-1653 De redaktie van de Dorps stelt zich niet aansprak?1 de inhoud van de advede» en ingezonden mededeling8 deze krant. Bovendien behoudt zij recht voor, zonder op?J'e reden, advertenties vooi P katie in de dorpskrant te weigeren. Voor klachten over de van de dorpskrant, ujs bellen, vanaf donderdag 9.00 uur: 010-42 30 388

Dorpskrant | 1990 | | pagina 2