ottemeren Skeelertocht 200 50 kilometer rovinciaal kampioenschap politiehonden Rotta in Koornmolengat Waddinxveen 1-parkeerplaats Hoogeveen te Nieuwerkerk, 2. Brug Hennipsloot Zevenhuizen, 3. 6eTochtweg bijfam. Nieuwkoop, 4. Stompwijk, Bo- venmeerseweg, 5. Zoetermeer aan de Heuvelllaan, 7. en 8. Parkeer plaats Langevaart bij kantine "De Sneeuwbal"9. finish "kampeerter rein Zevenhuizen". "De Kleine Trompetter" zal de skeelers zaterdagavond 23 juni feestelijk inhalen bij het kampeerterrein. Alle deelnemers kunnen na afloop douchen in zwembad "De Koorn- molen". Stompwijk Bleiswijk Moerkapelle Nieuwerkerk Vervolgens weer dezelfde route via Middelweg/Zuideinde/Alb. van 't Hartweg, Eerste Tochtweg, Zuidelij ke Dwarsweg (ca. 11.00 uur) Knib- belweg en Noordelijke Dwarsweg naar Willem II en de Zesde Tochtweg (derde verzorgingspost) ca. 70 km. om 11.30 uur. Via de Onderweg nu richting Wad dinxveen, Kleikade en Veenkade, Dorpsstraat en over het Waddinx- veense Noordeinde richting waterto ren (Boskoop) en vervolgens om ca. 12.00 uur linksaf en rechtsaf - De Roemer, naar de Loete, Voorweg, Westeinde, Bentweg, richting Wei poort. Via Stompwijk, de Zuidbuurtseweg, ca. 12.30 uur, over de Geerweg, Bovenmeerseweg, naar recreatiege bied "De Vlietlanden", de Voorweg om 13.30 uur passerend en bij de Heuvellaan op ca. 115 km. afstand de vijfde verzorgingspost aan te tref fen. De route is weer via Geèrweg naar de Noordweg richting Pijnacker. Om ca. 15.15 uur komt de stoet weer in beeld via Bleiswijk. Bij de Langevaart is de zevende verzorgingspost op ca. 155 km. afstand. Hier is de aan komst ca. 15.40 uur. Via dé Langevaart en de Rottekade, de brug over de Rotte, nogmaals over de Molenweg, Noordeinde, Twee manspolder weer richting Bleiswijk waar nogmaals, om ca. 16.55 uur, op een afstand van ca. 175 km. de achtste verzorgingspost aan de Lan ge Vaart. De tocht wordt nog een keer op Bleiswijks en Bergschen- hoeks grondgebied herhaald om er nog eens 25 km. bij te krijgen en vervolgens komt de skeelergroep, voor zover iedereen nog in de benen is, om ca. 18.00 uur bij de camping aan. Het laatste stuk parcours is via de brug over de Rotte, Molenweg en Noordeinde en Tweemanspolder. Dus bewoners van Molenweg, Noor deinde en Tweemanspolder, zien de vermoeiden om ca. 17.50 uur de laatste loodjes afleggen. Deelnemende Zevenhuizenaren: Bram van Wensem, Bram van der Wouden en Antoon Eikelenboom. Even allemaal aanmoedigen dus! Via de Zesde Tochtweg, Onderweg en Moerkapelle: de Zuidplasstraat over de Julianaweg ca. 9.55 uur) om weer de Molenweg te kiezen en de Molenviergang langs het Korenmo lengat en bij de houten brug over de Hennipsloot de tweede verzorging spost aan te treffen (ca. 50 km.) Het is dan ca. 10.30 uur. eerste verzorgingspost bij de Hoge Venen, waar men om ca. 9.00 uur arriveert. Vervolgens gaat het over de Eerste Tochtweg, de Zuidelijke Dwarsweg, de Knibbelweg, Noordelijke Dwars weg en passering van de verkeer slichten om ca. 9.20 uur over de Zuidplasweg en maakt nogmaals het rondje Zuidelijke Dwarsweg/Knib- belweg/Noordelijke Dwarsweg maar gaat dan richting Willem II waar om 9.30 uur de stoet passeert. pen, welke in stadion "De Vliert" in 's-Hertogenbosch worden gehou den. Vanaf 9.00 uur 's-morgens moeten de speciaal hiervoor afge richte honden diverse speuroefenin- gen verrichten. De honden laten o.a. zien hoe een arrestant moet worden opgebracht, 's- Middags vanaf 14.00 uur zijn dan de spectaculaire aanval- soefeningen te zien. Hond Als een hond 1 jaar oud is, wordt deze geselecteerd en wordt er geke ken of de hond geschikt is om afge richt te worden tot politiehond. Deze africhting duurt dan ongeveer twee jaar. De africhting wordt onderschei den in drie groepen. Als eerste de "object bewakingshond", deze hou den worden ingezet bij bemaling van allerlei objecten, zoals bijvoorbeeld militaire objecten. Als tweede de "speurhond", honden die door middel van hun scherpe reukvermogen goede diensten bewij zen bij het oplossen van misdrijven. Een andere taak van deze honden is die van "ramp-reddingshonden" Deze honden zijn uitermate geschikt voor de hulp bij o.a. natuurrampen en zijn o.a. gericht op slachtoffer hulp. Al met al blijkt dat een politiehond een hond is die veel meer doet dan blaffen alleen. Een goed afgerichte politiehond weet wat hij moet doen én wat heel belangrijk is: wanneer hij iets moet doen. Bij "De Verdediger" weten ze dat al 23 jaar en zonder in cidenten. Zaterdag kan iedereen het zelf zien. Vanaf 9.00 uur is iedereen welkom en de toegang is gratis. De Verdediger Politiehondenvereniging "De Verde diger" uit Zevenhuizen is één van de 32 verenigingen die zich in Zuid- Holland bevinden. De vereniging is al 23 jaar actief en traint driemaal per week intensief op het oefenterrein dat door het Recreatieschap "Rotte- meren" toegewezen is. Het terrein bevindt zich langs het Schelpenpad aan de Hennipsloot, tegenover kam peerterrein Zevenhuizen. Hier traint "De Verdediger" op dinsdag-en don derdagavond en op zondagmorgen. Op dit terrein worden tevens de wedstrijden gehouden. "De Verdediger" is aangesloten bij de KNPV, de Koninklijke Nederland se Politiehonden Vereniging, ieder jaar moet de vereniging opnieuw erkend worden door de KNPV om lid te mogen blijven. Zevenhuizen- Vrijdag 22 juni start natuur-en vogelwacht Rotta weder om met de natuurwandelingen in na tuurreservaat het "Koornmolengat" te Zevenhuizen. Wie eens nader kennis wil maken met de flora en (avi) fauna van dit unieke veenrestaurant, moet beslist meelopen. In de 17e eeuw is het gebied om de Rotte geleidelijk "verveend". Men won turf als brandstof. Dit vervenen gebeurde hier op de "natte manier", dus baggeren. Zo ontstonden op veel plaatsen plassen. Tussen die plassen werd het natte veen te drogen gelegd op smalle stroken grond, de legak- kers. Dit alles is nog steeds in het Koornmolengat terug te vinden. Start wandeling 19.00 uur vanaf informatiebord nabij de Roerdomp. Informatie: Rien v.d. Vorm - tel. 01793-1262. '?''t'ehondenvereni- kampioenswedstrijd voor Zuid-Hol- uiteindelijke kampioen is tevens uit- r vfr te Zevenhui- land. De acht beste combinaties zul- verkorene om mee te mogen doen 'J,firdag23junia.s. de len hier hun'kunnen'vertonen. De met de nationale kampioenschap-

Dorpskrant | 1990 | | pagina 25