Gemeente Zevenhuizen Op reis naar Roemenië: hulpgoederen- transport, particulier-initiatief. Zevenhuizei Moerkapell Verleende bouwvergunningen Verleende bouwvergunning Verkeersmaatregel Voorbereidingsbesluit Openbare vergaderingen Bedrijfsloods op het Nijverheidscentrum Collecteschema BURGERLIJKE STAND Collecte-opbrengst KERKDIENSTEN zondag 24 juni MEDISCHE DIENSTEN MA Dl "ZUIDPLAS" f DORPSKRANT In de periode van 13 t/m 20 juni 1990 zijn door burgemeester en wethou ders van Zevenhuizen vergunningen afgegeven voor: - de bouw van een kweekkasje aan de Wollefoppenweg 59; - het groot onderhoud aan 36 woningen in de Rozenstraat, Dahliastraat, Asterstraat en Leliestraat; - de bouw van een paardenloods aan de Knibbelweg 36; - de bouw van een bedrijfsruimte/kantoor aan het Nijverheidscentrum 28. Een ieder die meent in zijn belang te zijn getroffen door de verlening van één van de bovenstaande vergunningen, kan binnen 30 dagen na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift ingevolge de Wet arob indienen bij burgemeester en wethouders. De vergunningen liggen gedurende deze termijn ter inzage ter gemeente secretarie op het bureau Ruimtelijke Ordening e.a. (Dorpsstraat 89). De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 21 juni 1990, gedurende 14 dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a, Dorpsstraat 89, ter inzage ligt de aan vraag van: - de heer P. Eikelenboom, Wollefoppenweg 27, voor het vergroten van zijn woning; - de heer C.P. de Hoog, Oogstpad 13-15, voor het uitbreiden van een kas; - Landbouwbedrijven Lelystad B.V., Noordeinde 57, voor het plaatsen van een reclamezuil. Voor de percelen waarop de bouwplannen betrekking hebben geldt een aanhoudingsplicht. Burgemeester en wethouders willen dit doorbreken met gebruikmaking van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of dan wel artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder gedurende de termijn van de tervisielegging in de gelegenheid gesteld bezwaar aan te tekenen tegen het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemees ter en wethouders. De burgemeester van Zevenhuizen maakt bekend, dat de raad in zijn vergadering van 31 mei 1990 heeft besloten tot het nemen van de volgende verkeersmaatregel: krachtens artikel 132, lid 1, sub c, van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens het kruispunt Fijanerf-Dorpsstraat aan te wijzen als voor rangskruispunt op die wijze, dat het verkeer op de Dorpsstraat voorrang krijgt boven het verkeer dat vanaf het Fijanerf komt. Dit aan te geven door het plaatsen van bord 10 van Bijlage II. van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens en het aanbrengen van een stopstreep. Dit besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 21 juni 1990, gedurende dertig dagen, voor een ieder ter inzage ter gemeen tesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan op grond van het bepaalde in artikel 135 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens tijdens de termijn van de terinzagelegging beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1-2, 2596 AA 's- De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt ter voldoening aen het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening c.a., Dorpsstraat 89, voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 31 mei 1990, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan: - "Zevenhuizerplas", voorde percelen grond, plaatselijk bekend Strandweg 23 en Rottekade 49, kadastraal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie C, nr. 1270 (ged.) en sectie D, nr. 1213; een en ander zoals in rode kleur is aangegeven op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Donderdag 28 juni 1990: Commissie Onderwijs, Welzijn, Sociale zaken en Volksgezondheid. Maandag 2 juli 1990: Commissie Openbare werken, Ruimtelijke ordening, Volkshuisvesting, Verkeer en Milieu. Dinsdag 3 juli 1990: commissie algemeen bestuurlijke zaken, financiën, economische zaken en personeelszaken. Donderdag 19 juli 1990: gemeenteraad Bovengenoemde vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. De aanvang is 19.30 uur. 'AWWAWiViW.'M'iV De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen maakt bekend dat aan Dekker Meubelen BV, Tweemanspolder 15 op 15 juni 1990 toestemming is verleend om vooruitlopende op de benodigde bouwvergunning aan te vangen met de bouw van een bedrijfsruimte op het Nijverheidscentrum. De te bebouwen grond is gelegen naast het bedrijfsgebouw van de fa. Phaff. Een ieder die meent door dat besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan tot donderdag 19 juni 1990 een gemotiveerd bezwaarschrift daartegen indienen bij het college van burgemeester en wethouders, een verzoek om schorsing van het besluit kan eveneens binnen die termijn worden inge diend bij de voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De stukken liggen ter gemeentesecretarie, bureau Ruimtelijke Ordening o.a., Dorpsstraat 89 voor een ieder ter inzage. In de week van 25 juni t/m 30 juni 1990 zal er een collecte gehouden worden door het Nationaal Epilepsie Fonds. GEBOREN: Paul, Christina Boudewijne, dochter van: Paul, Jan L. en: de Graaf, Wijnanda, op 6 juni 1990. GEHUWD: Walgers, Willem Nicolaas en Spekman, Francijntje Anna Maria, op 15 juni 1990. De collecte die van 26 maart t/m 1 april 1990 gehouden is door het Nationaal Fonds Kinderbescherming heeft f.1726)55 opgebracht. Zevenhuizen/Benthuizen- "We heb ben ontzettend veel reacties gekre gen n.a.v. de oproep die een paar weken geleden in de Dorpskrant stond", vertelt Lida Ruitenburg. Haar man Tim voegt er enthousiast aan toe: "Geweldig wat een dozen met kleding we binnenkregen. We zouden eerst met de Mercedes-be- stelbus naar Roemenië gaan, maar dat wordt nu de grote vrachtwagen van m'n vader". Lida: "En of de Dorpskrant gelezen wordt. Er kwamen mensen uit Nieu- werkerk, Waddinxveen en Zevenhui zen, maar de meeste reactie kwam uit Moerkapelle. Nelly Kruger kreeg in Benthuizen nog veel ingeleverd. Zij is contactadres voor Benthuizen" Reis Het echtpaar Kruger maakte in het voorjaar de reis naar Roemenië en bezocht een gezin in dezelfde plaats waar Tim en Lida Ruitenburg hun contactadres hebben, beide ontstaan door verzending van een voedselpak ket. Tim en Lida hopen, met hun resp. moeders, op 17 juli deze reis te ondernémen. "Roemenië komt nu weer een beetje in het nieuws, maar kwa voedsel is het er nog lang niet in orde. Grote hulporganisaties trekken zich van lie verlede terug, maar de nood is er nog steeds hoog. Er is nog niet veel ver krijgbaar en wat er is is vreselijk duur. Veraf gelegen dorpjes zijn door de voedselhulp-organisaties niet eens bezocht. Zo hopen wij b.v. ook Filpi- su-Mic te bezoeken. Een dorpje dat niet op de kaart staat maar waar b.v. de Zoetermeerse mevrouw die al veel in Roemenië is geweest, wel even poolshoogte is wezen nemen. Ze heeft er lang over gedaan om het dorp te vinden". Lida laat de kaart zien waarop alle wegen zijn aangegeven die berijd baar zijn met de vrachtwagen. Se cundaire wegen kunnen ze nauwe lijks berijden. De hulpgoederen die zij vervoeren gaan in uitzondering naar particulie ren, maar zijn in hoofdzaak bedoeld voor de meest hulp-behoevende ge zinnen. Daarom worden de contac ten via de plaatselijke predikanten gelegd die voor rechtvaardige distri butie zdrgën' Dhdrfidakt" staan 'et te huizen op hun lijstje, waaronder een bejaardentehuis. Het jeugdige echtpaar Ruitenburg, in de vrachtwagen, met in hun kielzog de personenauto waarin de moeder van Tim, mevrouw Ruitenburg (van de Bredeweg) en de moeder van Lida, mevrouw Den Hollander (van de Graskamp), zal, zo is volgens de kaart uitgerekend, een reis van vier duizend kilometer gaan maken, met de terugreis erbij is dat een totaal van achtduizend! Hun reis voert door Hongarije waar ze eveneens op enkele adressen goederen zullen afleveren. Op dit moment hebben ze kleding en schoeisel genoeg. Oproep voor levensmiddelen Graag wil het echtpaar Ruitenburg 'levensmiddelen' meenemen. De bevolking in -vooral kleine plaats jes- heeft weinig te eten en ontbeert noodzakelijke levensbehoeften. Zij vragen om "levensmiddelenpak ketten" en verzoeken degenen die zulke pakketten willen samenstellen en mee willen geven, op de doos te vermelden wat er in zit. Uiteraard zijn 'losse" artikelen ook hartelijk welk om, want alle beetjes helpen om de nood te lenigen. lijst van levensmiddelen -rijst (geen snelkook) -kristalsuiker -blikgroenten (geen glazen potten) -fruit in blik -koffie (geen snelfilter) -babyvoeding (blikken) -specerijen (nootmuskaat, peper enz.) -zout -fruitpotjes-babyvoeding -pakjes soep -cacao-poeder -lucifers -toiletzeep -tandenborstels/tandpasta -deodorantroller -waspoeder -afwasmiddel -campingboter -bouillontabletten Pakketten s.v.p. inleveren voor 10 juli a.s. bij fam. Ruitenburg, Raad huishof 13, Zevenhuizen tel. 01802- 3204 In Benthuizen: Fam. Kruger, Pr. Clausstraat 12, tel. 079 -313237 Hervormde kerk 10.00 uur dj Christ Katw.a.Zee 19.00 uur ds. H. Gaasbeek Herv. Kapel Oud-Verl. 10,0(1 ds.H. Gaasbeek H.A. Geref.kerk 9.30 uurdrs. J.v.l Capelle a.d. IJssel 18.30 uur drs. J. Noordamj drecht Vrijz.hervormden 19.0u uur cfl Thieme- Tiesing Boskoop R.K. Dorpshuis Swanla 10.1a Communieviering Hervormde kerk 9.30 uurdrs, van Estrik 18.30 uur ds. A. Visser Putt" Geref.Gem. 9.30 en 18.30uur] dienst Zaterdag 23 juni: Dok Bruggen. De Wielewaal 20, huizen, tel. 0 1 802-1783. Zondag 24 juni: dokter Wai Dorpsstraat 12, Bleiswijk. 01892-12500. Spreekuren gezinsverzor Zevenhuizen: ma. di, do en- 9.00-10.00 uur, tel. 2622en) Moerkapelle: ma en woe 8.30-j uur, tel. 2589. Spreekuren maatschap werk: Zevenhuizen: maendo, 10.00 uur. tel. 2622 en 25 Moerkapelle: di 9.00-10-. tel. 2589. stichting sos telefoni hulpdienst rijnmond. Dag en nacht bereikbaar een qesprek van mens tot TEL. 010-4 36 22 li Kruiswerk Midden-Ho wijkgebouw: Dorpsstr. 01802-1280; spreekuur», pleegkundigen en uitleen a1 maandag, woensdag, vrijdag u. tel. 01802-1280 Acute hulpvragen voor nacht en weekenddienst: te 29466 en op werkdag® 16.30 u. tel. 0 1 828-173/' Ledenadm.: Centraal Gouda, tel. 01820-^-946 V.B.O.K. Hulp aan morf kind bij ongewenste zwang» Tel.: 01802-2947en017 Landelijk: 033-620244. Onafhankelijk informatie Verschijnt eenmaal per woensdag in een opia?6 v 16.000 exemplaren. Redaktie-adres- Drukkerij Elgew®* Dorpsstraat 62® 2761 AG Zevenhui Postbus 85 2760 AB Zevenbu'Z'' Tel. 01802-2289 Fax. 01802-3503 of: Noordeinde 2761 BN Zevenhui Tel. 01802-1653 I De redaktie van de Dorpel stelt zich niet aanspr de inhoud van en ingezonden 1 deze krant. -j,' Bovendien behoudtzl- recht voor, zonder opg reden, advertenties v katie in de dorpskrant weigeren. Voor klachten over *^„<1 van de beHen. vanaf dond^ggg 9.00 uur: 010-44 o

Dorpskrant | 1990 | | pagina 2