Eendrachtruiters organiserej wedstrijden De Kleine Trompetter Zomerfe Peuter speelza Jeugd-clubkampioen- schappen badmintonvereniging Zevenhuizen Modeshow Collecte Rode Kri1 Bespreking nieuwe aanwinsten bibliotheek Zomeravondconcert Finale Organistenconcours STW Zevenhuizen- Inderdaad, het was jl. vrijdagavond een "swingend" con cert wat de Zevenhuizense harmo nievereniging "De Kleine Trompet ter" op het dorpsplein van Zevenhui zen gaf. Voor deze gelegenheid waren speciaal stoeltjes en tafeltjes gecharterd en dusdanig gegroe peerd, dat het 'horen' en 'zien' was. Leuk klonk de Beatles-muziek, en andere bekend in het gehoor liggen de nummers waarbij menigeen de kriebels kreeg om er swingende bewegingen bij te maken. Deze "Zo meravonduitvoering" mag zeker als "geslaagd" in de geschiedenis-anna- len van deze vereniging, die bijna 90 jaar als fanfare door het leven ging, worden bijgeschreven. Leuk was ook de deelname van de drumbands, zowel van Zevenhuizen als Capelle a.d. IJssel. De blauwe pakjes van de majorettes en cos- tuums van de leden van de drumband uit Capelle, combineerden uitste kend met de beige /bruine van "De Kleine Trompetter". Dat viel niet all een op tijdens het zomeravondcon cert, maar ook tijdens de leuke muzi kale rondgang door de bebouwde kom. Informatieve boeken Lodewijks, Felix- Het spreekbeurten- boek: waarom jouw spreekbeurt boeiend kan zijn. Dit boekje is geschreven door een leraar die uit eigen ervaring weet met welke vragen de zich voorbereidende scholier geconfronteerd wordt. Het is een heldere, vlot geschreven lei draad, te gebruiken bij het houden van spreekbeurten. Aan de hand van 10 basispunten wordt een spreek beurt geanalyseerd en opgebouwd. Diverse spreekbeurten dienen hierbij als uitgangspunt. Er worden herken bare voorbeelden genomen die de scholier van nu zeker aanspreken (Greenpeace, Criminaliteit, Roken). Naar aanleiding van de voorbeelden kunnen scholieren elk willekeurig onderwerp goed zelf aanpakken. Een rijke bron van informatie voor de oudste kinderen van de basisschool en kinderen die het voortgezet on derwijs bezoeken. Meysman, Hilde - De scriptie Dit boek is in zijn opzet en uitvoering een schoolvoorbeeld van zijn titel! Alle stappen die bij het maken van een goede scriptie moeten worden ondernomen krijgen een duidelijke uitleg, beschrijving (waar wel op let ten, waarop juist niet letten?) en worden heel duidelijk van voorbeel den en illustraties voorzien. De schrijfster vertelt de inhoud vlot en duidelijk. In het hele boek zijn de nieuwste gegevens verwerkt, die te maken hebben met "leren communi ceren" in het algemeen. De tekst is zichtbaar opgebouwd en uitgewerkt aan de hand van een tekstverwer kingsprogramma. Een handig en zeer bruikbaar boek voor ieder die vanwege studie of beroep, of ge woonweg vanuit liefhebberij een "tekst op niveau" moet schrijven. Intermediair jaarboek: informatie over bedrijf en loopbaan voor (a.s.) afgestudeerden van universiteit, ho geschool en hoger beroepsonder- wijs- ed. 1990 Het eerste- redactionele - deel vraagt aandacht voor en biedt hulp bij de verschillende stappen tussen studie en baan. Het tweede - beschrijvende - deel bevat globale economische gegevens over en tewerkstellingsmo gelijkheden binnen 113 grote onder nemingen en (Rijks)- instellingen (van Accountant tot Zuivelindustrie). Deze goede documentatie voorziet ongetwijfeld, gelet ook op de moei lijkheden op de arbeidsmarkt - zij het uiteraard niet uitputtend - in een grote voorlichtingsbehoefte, ook voor degenen die een begeleidende rol in het boven beschreven proces spelen (Universiteiten, personeelsaf delingen, arbeidsbureaus). Zevenhuizen- Zaterdag 23juni het "zomerfeest" op de peut zaal "De Zeven Dwergen Dorpsstraat 68. Dit jaarli komt tot stand dankzij de ouders, materiële bijdragen» kele winkeliers en bedrijven en vergeten de inzet van de leidsl het bestuur. Naast allerlei kinderattracties ook een verkoopkraam zijn, t verschillende artikelen te koo| den aangeboden, zoals" o.a.| broches, kinderfornuisjes en spotprijzen: paprika's, ton komkommers en bloemen. Tevens zal Riet Peddemor demonstratie "pottenbakken" en zal zij handgemaakte beker naam te koop aanbieden. Ook alvast een bedankje vo familie J.de Wit, die voorditz feest belangeloos hun ponykar rijden, zodat de volledige opb hiervan ten goede komt aan d terspeelzaal. Tevens een ba voor mevrouw Van Leeuwe voor de verkoopkraam kaboë poppen heeft gemaakt. Met mooi weer en veel belar ling, kan dit zomerfeest niet stuk!!! Het orgelspel van de 17-jarige Sari Lindhout uit Moerkapelle is vana vond te horen in de St. Janskerk in Gouda. Zij nam deel aan het "finalis tenconcours" van haar school "De Driestar" te Gouda en behoorde tot de beste vier. Tevens concerteren op deze avond Lennart de Pater uit Waddinxveen, Mieneke Vergunst uit Gouda en Arjan Uitbeijerse uit Moor drecht. De finalisten hebben elk een ver plicht werk, nl. "Freu dich sehr, o meine Seele" van Pachelbell, met vier variaties. Sari speelt als vrije werken: "Lamen- to" van Albert de Klerk en "Toccata" van haar leraar Hans Pors. Het concert begint om 20.15 uur en is er één uit de reeks van "zomera vondconcerten" in de St. Jan. Zoals gebruikelijk is er voorafgaand aan dit optreden een selectie geweest onder de orgelspelende leerlingen van "De Driestar". Lennart komt voor het tweede achtereenvolgende jaar aan bod. Sari vindt het leuk dat ze finaliste is. Ze heeft sinds cazes jaar orgelles van Hans Pors uit Zoetermeer, waarvan ook haar zus Maaike les heeft. Ze speelt klassiek orgel en heeft thuis volop de gelegenheid om te oefenen op het grote electronische orgel met volledig pedaal, dat in de huiskamer van haar ouderlijke woning, aan de Nassaustraat 12 staat. Haar muzika- liteiten, bekend bij leeftijdsgenoten en Moerkapelse catechisanten van de Geref.Gemeente, mag ze vana vond voor een breder publiek ten toon spreiden. Van harte sterkte Sari! Zevenhuizen- De afgelopen weken zijn met groot enthousiasme door de jeugd, de clubkampioenschappen gespeeld van "Badmintonvereniging Zevenhuizen", waarvan afgelopen zaterdag de finales plaatsvonden. Elke zaterdagmorgen werd er door de jeugd onder leiding van een trai ner ijverig geoefend. De resultaten waren dan ook spannende wedstrij den. Gespeeld werd in drie catego rieën, t.w. de mini's (meisjes en jon gens tot 9 jaar), meisjes t/m 16 jaar en jongens tot 9 jaar)meisjes t/m 16 jaar en jongens t/m 16 jaar. In deze laatste groep kon helaas Gert-Jan de Graaf niet meer meespelen vanwege een gebroken pink. Hieronder de uitslagen: Mini's t/m 9 jaar: 1Robert van Hal, 2. Joost Dekker, 3. Esther v.d. Bosch, 4. Marije Alkemade, 5. Arjan v.d. Bosch, 6. Yvonne Hoogeveen, 7. Marjolein v.d. Pijl. Meisjes t/m 16 jaar: 1. Jeanette Potuyt, 2. Jolanda de Graaf, 3. Wies v.d. Linden, 4. Moni que v.d. Hoven, 5. Rosemarie Mole naar, 6. Marianne v. Dijk, 7. Mirjam Dogterom, 8. Damiëlle Boevée. Jongens t/m 16 jaar: 1. jeroen v. Bruggen, 2. maarten Backer, 3. George van Beek, 4. Michel Keijzer, 5. Pietyr l^ejjzer, 6. pairiilo de,Boer. Het was jl. zaterdag gezellig druk bij de manege van "De Eendrachtruiters op het ert1 n de Tweemanspolderweg. Niet alleen werden hier voor de jeugd wedstrijden gehouden Zevenhuizen- Van Dorp aan zgn. "menwedstrijden" vonden hier plaats. Bij de niet startgerechtigden werd mevrouw D., v. Gennip van 's Gra venhof winnaar met 130 punten, op het erf van jj masrfj Eén en ander was, onder uitmunten de weersomstandigheden, een fraai schouwspel. Een jury beoordeelde de hele dag de prestaties. Toen de jeugd haar wedstrijden had verreden werden er spelletjes ge daan. Grappig dat je met paarden ook stoelendans kunt spelen... Uitslagen: Mennen, klasse B: 1. de heer F. Veenstra van Castel- lumruiters met 132 punten. In de klasse L. werd de heer J.P.M. Bakker van Castellumruiters met 125 eerste. De heer G. Verboom van de Zuidplasruiters werd tweede met 117 punten./ Klasse M: 1. mevrouw Y de Ruiter van Develruiters met 133 ruiters. Tweede de heer H.J. Lieshout van de Zuidplasruiters met 114 punten. de voet gevolgd door de heer E. Bos Zuidplasruiters met 129 van de punten. Dressuur: Leantine van Dorp van de Eendrachtruiters werd nummer 1 met 83 punten. Karlien de Bruin van de Eendrach truiters behaalde 80 punten en Mir jam de Bruin 77 punten. Ester Rei- jenkerk van de Gouweruiters werd vierde met 74 punten en Alinda Kwakernaak van de Bosgouwerui- ters kreeg 68 punten. Pony's B: 1. Nelleke v.d. Wel, Eendrachtrui ters, 121 punten 2. Adrianne v. Dorp met 120 pun ten, Marije v.d. Wel van Eendrach truiters werd vierde met 118 punten. Pony's pr. 4 Ï.Karin Verboom-Bosgou^ 122 pnt. 126 punten, 2. Natasjaf Corina Oudijk 110®*' Noordhoek 103. Vaardigheidsproef 1de heer A. v.d. Bog Spelletjes paarden/P^ s stoelendans: Adriann Aardappelrace: Coh? zaklopen Karlien de B Adrianne v. Dorp. Paa^ Cat°C.: Alinda Kwaker^I gouweruiters. poJe K^J Moerkapelle- De collecte die de afgelopen weken voor nei g, gehouden, bracht f 2525,op. Dit is f 30,meer dan vor'^gn(j staat nog steeds open, dus die giften zijn nog niet meege Alle gevers en collectanten worden door de penningmees lijke afdeling van het Rode Kruis, hartelijk bedankt. De "vreemde muntenbus" wordt binnenkort weer naSeK eincn Verzamelaars van bijzondere munten kunnen contact penningmeester, de heer D. Bac, Herenweg 55. Zevenhuizen- De mode-cursisten van Gerda Slobbe showen volgende week zaterdag, 30 juni, in dorpshuis "Swanla" om 14.00 uur, hun zelfge maakte kleding. Ook zal er veel kin derkleding geshowd worden, die tij dens de cursus '89-'90, vervaardigd is door de cursisten. Aan de show nemen veel kinderen deel. Toe- qapcjskaarten aan cle (zaal verkrijg baar/ - "*-*■

Dorpskrant | 1990 | | pagina 32