061 DE GEMEENTE MOERKAPELLE BIJ U THUIS De stemm bij de SG Kunstwerk begraafplaats Alarmnumm onthuld Foto's in Dorpskratf Let op!!' w®®[? @WD TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Bekendmaking bouwplan Afgegeven bouwvergunningen Vergaderschema Collecteschema BURGERLIJKE STAND Bessensap maken een karwei? Welnee. Gebruik een "Stoomextractor"! In een handomdraai heeft u sap dat u bewaren kunt. (Ook voor rabarber, aardbeien en andere sappen. Heet in flessen en lang houdbaar!) Een "stoomextractor" kunt u bij ons kopen of huren. Informeer: Montagne, benodigdheden voor zelf wijn maken in Zeven huizen. tel. 01802-1653. 7 Een foto in P derdaamorgen uur, ae dag «a - schtjning op dag, tegen g van vijf Sg drukkerij drukkerij Dorpsstraat bla den afgehaald- foto reeds aig« t dan kan deze f7 worden: kosten per foto en voor betalen. ALARMERING Brandweer2666 b.g.g01820-24255 Politie1333 b.g.g. alarmnr.. 071-410041 Informatie01803-14444 MEDISCHE HULP Ambulance dienst 01820-16066 Arts1687 STORINGSDIENSTEN Gas Elektriciteit 071-252911 Waterleiding01736-6940 C.A.102522-17553 MILIEUKLACHTEN 01820-28011 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie1940 Werkplaats (van 8.00-9.00 uur)1940 OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.00-12 00 uur POLITIEPOST maandag en woensdag van 16.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-12.00 uur. Huisvuil: iedere donderdag Grof vuil: iedere donderdag Oud ijzer: iedere laatste donderdag van de maand Klein chemisch afval iedere werkdag van 8.00-9.00 uur in de werkplaats Koelkasten/diepvriezers: iedere vrijdag na telefonische afspraak. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: - Fa. J. Kaashoek en Zn., Herenweg 41 te Moerkapelle, voor het bouwen van een tweede bedrijfswoning en een bedrijfsgebouw, plaatselijk bekend Herenweg 41 te Moerkapelle. Bovengenoemd plan ligt vanaf heden gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaar indienen bij ons college. Moerkapelle, 20 juni 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, de wethouder, Jac. van der Spek. de burgemeester, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 20 juni 1990 bouwvergunning afgegeven aan: - G.A. Hooft, Middelweg 1 te Moerkapelle, voor het bouwen van een garage, plaatselijk bekend Middelweg 1 te Moerkapelle. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikking ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats :n elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: datum: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! 20 juni 1990: Vergadering commissie Openbare Werken c.a. te 19.30 uur; 20 juni 1990: Vergadering commissie A.B.Z./Financien te 21.00 uur; 10 juli 1990: Vergadering gemeenteraad te 20.00 uur. Bovengenoemde openbare vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden. 18 juni t/m 24 juni 1990: Anjerfonds Zuid-Holland; 25 juni t/m 1 juli 1990: Nationaal Epilepsie Fonds. GEHUWD: Bregman, Marinus Johannes en Schipper, Maria Johanna, op 12 juni 1990. OVERLEDEN: van den Broek, Gerrit op 11 juni 1990, oud 79 jaar. De inwoners van Moerka- gen kort voor 21 maart, via aan-huis uitgereikte folder, genheid om hun wensen oph van het plaatselijk beleid ter van de SGP-fractie te breng kon men politiek gezien toch laten horen, al werden erin pelle geen gemeenteraad?, gen gehouden. In totaal wordt voor een zaken de aandacht van de SGJ tie gevraagd. Daaronder zijn dingen, die al aandacht van de gemeenten het gemeentebestuur hebben, die niet zo snel kunnen gaan gers, politici en ambtenaren Dat geldt bijv. de aanleg t. fietspad langs de Brede onderwerp dat het meest ge;, wordt. Ook de vervuiling, met n door honden veroorzaakt1 geeft veel ergernis en wordtals de genoemd. Er zijn ook zak noemd, maar die elders gei worden, zoals de gemeentel rindeling (inmiddels door de T1 Kamer red.) waarvan een rej schrijft dat hij wil dat H zelfstandig blijft en niet moetJ gevoegd worden, noch met huizen, noch met Benthuizer SGP was het daarmee eens en "Den Haag" weten). Inmiddels heeft de fractie de., lieren geïnventariseerd en i overleg gevoerd over de te werkwijze, want er zijn veel:; binnengekomen waar echt aan te doen valt en naar hetzij aanzien, zijn er ook wel zaken die opgenomen zullen worden: verkiezingsprogramma van bij de gemeenteraadsverkiezii* De fractievoorzitter, de heer Gooijer, tel. 1292, is bereid formatie te verstrekken over1' de fractie met de inzendingen# de wijze waarop. Moerkapelle- Wethouder J. Lind- houd, voorzitter van de commissie Welzijn, onthulde vorige week dins dagmiddag het "kunstwerk" bij de begraafplaats "Westhage". Hij werd daarbij terzijde gestaan door kunste naar Cees Andriessen uit Reeuwijk die het werk creëerde, in aanwezig heid van burgemeester A.W. Lips, wethouder Jac. v.d. Spek, enkele gemeenteraadsledenbegrafenison dernemer C.H. de Vries, architect W. Koetsier en gemeentelijke func tionarissen. Een kunstwerk met een symbolische waarde, waardoor de toch al op een unieke (verhoogde) lokatie aan de Akkerweg gelegen, aula met be graafplaats, een nog sfeervoller beeld geeft. Compliment Burgemeester A.W. Lips had hier voor tijdens een korte bijeenkomst in de aula van de begraafplaats, gecon stateerd dat met de onthulling van het kunstwerk, de totale realisatie van begraafplaats Westhage en aula (ontworpen door architect W. Koet sier), afgesloten is. De heer Lips betrok ook begrafenisondernemer C.H. de Vries in zijn toespraak, wel ke de aula exploiteert. Bijzondere waardering uitte hij aan de commis sie Welzijn die het idee voor een kunstwerk (waarvan de kosten ca tienduizend gulden bedragen) gelan ceerd heeft. Dat de uitvoering wat langer geduurd heeft weet hij niet aan deze commissie. Spreker stelde dat de heer Andries sen een kunstenaar genoemd kan worden, niet alleen in hetgeen hij contrueerde maar ook vanwege de symboliek die in het kunstwerk is uitgebeeld. "Wij hebben geen vaste plaats op de aarde, stof zijn we en tot stof zullen we wederkeren, maar hopen op een nieuwe toekomst. Met de wederkomst zal ieder opstaan uit het graf". Symboliek De heer Lips wees op hetgeen kun stenaar Andriessen in zijn kunstwerk heeft uitgebeeld. Door de kunstenaar aldus verwoord: "Bij het denken over het kunstwerk voor de begraafplaats, is uitgegaan van een, in eerste instantie, gesloten muur, welke door het heengaan van de overleden mens doorbroken wordt. De doorbroken muur valt uiteen in drie afzonderlijke delen, waarvan het middendeel schuin weggekanteld en gedraaid, de breukvlakken toont, alsook de doorgang van het leven - hier naar het ongekende. De weg kanteling kan ook de begrippen "be vrijding" en "opstandig" oproepen. De menselijke silhouet-vorm in het rechterdeel van het kunstwerk ver beeld de "restvorm" c.q. de achter blijvende herinnering aan de mens die heenging. De kleur van de steen (tufsteen) symboliseert zand of aarde, kortom het stoffelijke". Wie van het bovenstaande kennis neemt, zal hierdoor ongetwijfeld meer waardering hebben voor hetg een met het oog waar te nemen valt en concluderen dat het kunstwerk net zo stijlvol is als de aula en de toegang tot de begraafplaats. Per 1 juni is ook Moerkapelle a sloten op de regionale alar® le, waarbij men het nummer" kan bellen. Men mag alleen van deze lijn maken als elke seconde te Een paar voorbeelden: Bel 06-11: 'als u getuige bent van gew 'als u een hartaanval, of een- vermoedt; 'als er een leeuw uit de t» ontsnapt; 'als u een ongeluk met letsel ziet of meemaakt: 'als u iemand ziet inbreken, 'als er brand uitbreekt- Bel de gebruikelijke in 'als u een klacht wilt indien ge een opgelopen klap: 'als u uw voet verzwikt: 'als uw hond is weggelop®- 'als er slechts sprake is van blikschade; 'als u slechts kunt constatere inbraak al gepleegd is. 3

Dorpskrant | 1990 | | pagina 4